Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 52

Wątek: Logi AMK proszę o analizę

  1. #31
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ale w 93 patrz tylko na jedna kolumne. Nie pamietam ktora ale sygnalizuje przestawienie rozrzadu. Od 0 do jakis 8 stopni jest do przyjecia. Powyzej to juz problem ;/

  2. #32
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    U mnie są procenty a druga kolumna jest non stop -4 kW.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Są ogólnie chyba trzy kolumny obroty silnika,procenty i te kW.

  3. #33

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    225
    W 93 masz synchro rozrządu jest to stała wartość i nie zmienia sie podczas jazdy -4kw jest wartością prawidłową i mieści się w tolerancji, wartości w % to obciążenie silnika i to zmienia się wiadomo w zależności od obcizenia. W 91 masz wysterowanie napinacza w stanie spoczynku warości koło 0 kw i wysterowany napinacz koło 20-22 kw, napinaczem steruje ecu w zależności od temp. silnika i obciążenia, u Cb wygląda ze wszystko pracuje prawidłowo, przynajmniej na vagu.

  4. #34
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    O fajnie kolega fajnie wytłumaczył.to zostaje głowica lub pierścienie,kompresja słaba powoduje wypadanie po nagrzaniu silnika a czujnik temp.silnika może powodować takie wypadania??

  5. #35
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    A nie masz poprawnch wartosci temp?
    Poza tym podmiana stukowek moze pomoc. Podobno rzadko padaja ale skoro wszystko jest ok.
    spotkalem sie niestety z tym ze jakas sruba w motorze nie byla dokrecona i silnik stukal..

  6. #36
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Wartości są ok to co radzisz teraz robić??

  7. #37
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Na wszelki podmien stukowki bo znam jeden przypadek ze pomoglo.
    tak jak pisalem znam przypadki stukow mechanicznych w silniku ale to juz niestety grubsza sprawa.
    sprawdz jeszcze czy ic nie sa mocno zalane olejem.
    Generalnie aby silnik dobrze pracowal musi miec dobre przeplywy dlatego przed turbo nie powinno byc podcisnienia. Za turbo powinno byc tyle samo co w kolektorze(przy maks otwarciu przepustnicy) . W kolektorze wodechowym podobne wartosci co w dolotowym( nigdy nie mietzylem ale i na to przyjdzie czas) a w wydechu jak najmniej cisnienia.
    Znam tez przypadek stukania panewki i stukowki wariowaly ale ten motor bardzo szybko sie juz skonczyl i to poprzez zatarcie wiec mozemy to wykluczyc chyba.

  8. #38
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Juz nie wiem co robic.panewki odpadają a ta kompresja??może naprawdę to jest problem?ale dwa by się popsuły na raz?może być tak ze glowica po nagrzaniu puszcza kompresję przez wydechowe?dodam ze odkręcę korek i bagnet nic nie słychać niepokojącego mogę wrzucić film jak silnik pracuje na zimo na ciepło itd

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Aha intercoolery czyste nie pływają.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witam panowie dzisiaj długo jeździłem zatankowałem dobrego paliwa i obserwowałem moje stukanie bardzo dokladnie a więc stuki przeważnie są do 3.0 ale i zdarzy się rzadko do 5.0 ale i bardzo często są prawie same 0 lub 0,75 na każdym cylindrze,i jest tak ze jak dodam gazu to stuka a za drugim dodaniem same zera prawie różnie raz jedzie raz muł.i zauważyłem ze jak nagle nacisnę na gaz na postoju to słychać stuknięcie ale musi być na wolnych obrotach bo w przeciwnym razie nic nie słychać ma ktos może takie stuknięcie jak gwałtownie naciśnie gaz??obstawiam ten napinacz bo dziwne jak byla by slaba kompresja to chyba by stukalo non stop a nie raz stuka raz nie dobrze myślę?a i powie mi ktoś czy da się wymieniać komplet z łańcuchem bez zdejmowania paska?a i jak odkręcić wałek krok po kroku i jak go skręcić i jakie momenty będę wdzięczny za pomoc.

  9. #39
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Czyli na dobrym paliwie masz stuki w normie..

    Masz fizyczne stukniecie przy dodaniu gazu?? Dobrze rozumiem?? Niczego takiego byc nie powinno. Sklanialbym sie do konkretnego sprawdzenia poduszek, wydechu itd..

    Co do drugiej czesci Twojego pytania, tu masz fajnego tutka:

    http://www.passatworld.com/forums/b5...ge=1&_k=ky7obw
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 10-01-2017 o 02:36

  10. #40
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Tak metaliczne stuknięcie ale tylko z wolnych obrotów i przy gwałtownym wciśnięciu gazu jak delikatnie nic nie stuknie,a jest to jedno takie jakby uderzenie dochodzące z okolic napinacza poduszka i wydech odpada .

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Aha a co powiecie na temat napinacza i łańcucha firmy swag??

  11. #41
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak ten napinacz powinien byc oki
    co do stuków to sprawdź poduchy albo niech ktoś na kanale obserwuje podczas gdy ktoś będzie w aucie siedział.

  12. #42
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Witam,troszkę późno się odzywam ale jestem po wymianie napinacza,założyłem używkę w bardzo fajnym stanie,przynajmniej tak sądzę przy odpalaniu rano wg go nie słychać,i odrazu za jednym zamachem wyczyściłem smoka i miskę,patrząc na vaga w kanale napinacza wartości są takie same jak na starym,już nie mam pojęcia za co się zabrać,mógłby ktoś zerknąć na te logi moje i wykluczyć uszkodzenie n249 który otwiera dv,może to on jest winowajcą tych problemów lub akutator lub sama turbinka może gdzieś pękło lub kolektor, troszkę pogrzebałem na forum ale nie mogę uzyskać dokładnej odp.czy mogłoby to być przyczyną tych stuków i wariującego doładowania,koledzy poradźcie coś na czym mogę teraz się skupić może sam komp.szaleje ale ujmę gazu i wcisnę i nagle ożywa,już sam nie wiem co myśleć...dziękuję z góry i pozdrawiam

  13. #43
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    podepnij dv bezposrednio pod kolektor. mozesz podrzucic oddzielny wezyk do testu. jezeli nic sie nie zmieni to n249 jest sprawny.

  14. #44
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Witam po długiej przerwie,wracając do mojego problemu,auto po długiej jeździe słabnie z przy wyprzedzaniu z wysokiego biegu czuć szarpnięcia,muł totalny zatrzymałem się na stacji zgasiłem auto,odpalam po tankowaniu auto ciągnie aż miło lekko dodam gazu od razu czuć jak turbinka pompuje ale jakoś tak jak by za dużo chyba że to tak ma być.może ktoś miał podobny przypadek ,pozdrawiam

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A powiedział by ktoś jak sprawdzić sondę ,bo mi pokazuje ok1,3 1,5v a na forum znalazłem że powinno być ok 1v.więc jakie powinny być te wartości?dziękuje

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witam,wczoraj jadąc 400km przymocowałem sobie tester

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Obserwowałem kanał 20.spalanie stukowe dochodziło do 6 na różnych cylindrach.zatankowałem paliwa 100oktan i przegoniłem auto 200km/h i ku mojemu zdziwieniu same zera prze cała trasę zapłon wypadł sporadycznie na 0,75 auto chodziło jak szalone potem wizyta na stacji i zatankowałem PB98 po ruszeniu stukowe 4-5 po kilku kilometrach zaczęło spadać i teraz sporadycznie było do 3 na każdym cylindrze.moje pytanie jest takie czy nadpalone gniazda,nieszczelne zawory powodowały by tak że na dobrym paliwie będzie chodziło jak trzeba?może nagar jest na wtryskach lub w komorze spalania?czyściłem wodą ale chyba nic to nie dało ok 0,5l wody...nie chciałbym ściągać głowicy na darmo pozdrawiam

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Obserwowałem kanał 20.spalanie stukowe dochodziło do 6 na różnych cylindrach.zatankowałem paliwa 100oktan i przegoniłem auto 200km/h i ku mojemu zdziwieniu same zera prze cała trasę zapłon wypadł sporadycznie na 0,75 auto chodziło jak szalone

  15. #45
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Pomysl chwile. Jak nadpalone gniazda zaworowe mogloby uzupelnic dobre paliwo?? To usterka mechaniczna i ani koza z nosa, ani plastelina tego nie naprawi, a tym bardziej ciecz lotna zera sa ok, korekty na poziomie 6 sa normalna sprawa zwlaszcza gdy auto masz po programie. W granicach 10-12 silnik kona takze nie ma o czym gadac. Masz strojone auto pod wysokie oktany, pod 95 robi sie gorzej ale nie niebezpiecznie.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Ps. Co szysciles woda??
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 08-10-2017 o 11:55

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 11:22
  2. Pierwsze logi. Proszę o ocenę.
    Przez Mirek-2010 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 20:33
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 13:34
  4. Logi -proszę o ocenę
    Przez oliv w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 16:25
  5. logi prosze o analize
    Przez gibons w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-05-2009, 23:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •