Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Głośny pojedynczy stuk

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263

    Głośny pojedynczy stuk

    Opiszę problem chronologicznie. Od dłuższego czasu miałem lekkie skrzypienie kierownicy, z czasem nasilające się oraz gdy wjeżdżałem rozpędzony w ostry zakręt pod górkę słychać było pojedynczy głośny acz głuchy w dźwięku stuk. Tak było do dzisiaj. Odebrałem dziś auto po wymianie amortyzatorów przednich na sportowe (gwoli ścisłości miesiąc temu wymieniłem tylne amorki na sportowe oraz wszystkie sprężyny na obniżające) oraz klocków hamulcowych przednich wraz z przeszlifowaniem tarcz. I pojawił się problem. Pierwsze co to kierownica okropnie głośno jęczy, przy każdym skręcie czy to lekkim czy większym. Drugie i najbardziej niepokojące to potężne nasilenie się głuchego pojedynczego stuku. Pojeździłem dziś trochę po mieście próbując ustalić kiedy się to dzieje, ale nie udało się wybadać jednoznacznie. Na pewno ten stuk pojawia się przy skręcaniu, ale i też nie za każdym razem np. wystąpił gdy stojąc na skrzyżowaniu startowałem skręcając. Najgłośniejsze stuknięcie wystąpiło zaś na samym końcu dzisiejszej jazdy gdy parkowałem. Wrzuciłem wsteczny i lekko skręcając powolutku ruszyłem do tyłu aby wyprostować auto w kopercie, w tym momencie stuk był tak głośny, że można go określić huknięciem. Dźwięk ciągle taki sam tj. głuchy (zdecydowanie nie jest metaliczny). Jednak dzieje się to nie tylko przy skręcaniu. Stuk występuje także krótko po zmianie biegu i tutaj może już popadam w lekką paranoję bo tak jakby stuk wskakiwał przy końcowej fazie puszczaniu sprzęgła, ale to raz się dzieje, a raz nie. Również ten stuk występuje i tu już prawie za każdym razem, ale dużo cichszy, gdy naciskam hamulec. Przeszukałem forum, podpytałem co to może być i każdy obstawia co innego. Najdziwniejsze jest to, że stało się to po wymianie i z tym próbuję całość powiązać, ale po prostu się nie znam. Jutro jadę na stację kontroli, niech poszukają luzów (mam nadzieję że otwarte w sobotę). Jako wskazówkę dodam, że będę na tygodniu wymieniał także osłonę przegubu i w przegubie się dopatruję winowajcy, ale to tylko domysły. Na pewno ktoś się spotkał z takim przypadkiem, będę wdzięczny za pomoc bo nawet nie chcę myśleć o wymianie wszystkiego po kolei żeby znaleźć.

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Co masz na mysli mowiac ze kierownica jeczy?? Dzwiek dochodzi z wnetrza auta czy raczej spod maski?? Moze uszkodzona masz pompe wspomagania, zbyt malo plynu, co moze wiazac sie z wyciekiem. Druga sprawa stuki, moze to byc dzwiek luznej maglownicy ktora stuka o sanki przy ruchach kierownica, lub moga to byc stuki w zawieszeniu. Moze obracajacej sie w kielichu sprezyny?? Ciezko to okreslic z Twojego opisu pomimo, ze wiem ze sie starales skoro masz zamiar wybrac sie na stacje kontroli to jestem pewien, ze mechanicy okresla przyczyne tych "dzwiekow".

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Jęki kierownicy dochodzą z wnętrza, nie spod maski. Kombinowałem z jej regulacją, ale to tak jak się spodziewałem byłoby za proste.
    Na stację oczywiście pojadę, niemniej pomyślałem by zapytać na forum jeszcze dziś, coś niecoś się dowiem i może będę mógł spać spokojniej.

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Hmm.. nie pozostaje nic innego jak spac spokojnie na stacji kontroli powinni Ci naswietlic sprawe. Najwazniejsze ze stuki i dziwne dzwieki nie pochodza z silnika. Reszte da sie ogarnac na spokojnie.

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Ale się porobiło. Wczoraj najgłośniejszy stuk był w momencie parkowania na na koniec dnia, a dziś wyjeżdżam i kierownica jest przekrzywiona (jest skręcona w prawo przy jeździe prosto). Dojechałem na stację kontroli. Podwozie dokładnie sprawdzone, wszystkie końcówki w porządku, żadnych luzów nie ma. Zrobiłem też zbieżność kół i ta wyszła fatalna więc na ile się dało na tyle została poprawiona. Kierownica wróciła do prostego układu, a fachowiec twierdzi że stuki to wina naprężeń z braku zbieżności. Hm, no dobra pojeżdżę i zobaczę. I dziś uświadczyłem jedynie dwa stuknięcia, obydwa przy cofaniu na kierownicy mocno skręconej w prawo. Więc zagadka nie została rozwiązana, pojeżdżę ten tydzień i jeśli stuków będzie więcej to wybiorę się do warsztatu. Martwi mnie jednak ten przeskok na kierownicy do którego wczoraj doszło... tak jakby kierownica przeskoczyła o jeden ząb?

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jezeli zbieznosc "poleciala" to kierownica miala prawo byc przekrzywiona. To normalne. Obserwuj auto i jezdzij spokojnie mozliwe ze cos jest nie halo z maglownica..

Podobne wątki

  1. stronic skrzynia - metaliczny stuk przy zmianie biegu z 2 na 3
    Przez damiann_j w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-07-2020, 22:02
  2. głośny dźwięk podczas ruszania, na niskich obrotach
    Przez pawel0520 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-02-2017, 16:16
  3. Głośny stukot przy wysokich obrotach.
    Przez Offca1988 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-07-2016, 18:34
  4. gluchy delikatny stuk
    Przez cezek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 18:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •