Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Przepływomierz 1.8t AJQ

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Śrem
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    23

    Przepływomierz 1.8t AJQ

    Witam!

    Moja smerfetka ciągle mi robi na złość. Po chwili czyszczenia puszki filtra powietrza zauważyłem zapaloną kontrolkę kontroli trakcji - nie mogłem jej włączyć cały czas świeciła się na żółto. Zaglądając pod maskę zauważyłem, że nie podpiąłem wtyczki od przepływomierza. Podłączyłem i nadal nie mogłem włączyć kontroli trakcji. No to VAG w rękę i wyskoczyło, że obwód otwarty - no to spoko skasowałem błąd i wszystko śmigało. Do czasu, mianowicie kolejnego dnia znów świeci no szlag mnie trafił bo podczas trasy do pracy cały czas miałem kontrolkę w oczach. Podpiąłem VAGa po pracy i wyskoczył błąd:

    16486 - Mass Air Flow Sensor (G70): Signal too Low

    Błędu nie idzie skasować, tzn. kasuje go z pamięci sterownika nie ma żadnych błędów lecz po uruchomieniu silnika powraca. Dodam, że autko jeździ normalnie, nie dławi się czuć doładowanie. Czy powodem może być wak-box?
    Jakieś wskazówki? Jest możliwe, że kostka jest uszkodzona lub przerwany obwód czy raczej objawy wskazują na padnięty sensor?

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Vag do reki i zrob logi. Sprawdz jakie przeplywy pokazuje w logach. Swoja droga nie wierze, ze z tym bledem auto jezdzi normalnie, tj ma pelna moc.

    Ps. Sprawdz dokladnie stan przewodow przy kosci. Mozliwe ze nie laczy jeden z przewodow skoro blad wyskoczyl zaraz po tym jak ruszales puszka filtra.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 22-08-2016 o 19:32

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Śrem
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    23
    Logi będą jutro dzisiaj wyrko już wzywa Dam rękę uciąć, że auto jedzie tak samo jak jeździło od momentu ogarnięcia paru nieszczelności i usterek! Logi mam nawet chyba do porównania, jeszcze niedawno nie sypała mi żadnymi błędami a teraz robi jakieś fochy. Możliwe, że jest jakaś różnica ale minimalna aż nie wiem sam co się dzieje nawet tego nie czuje. Zanim wyskoczył błąd poprzedniego dnia goniłem się trochę na trasce z pewnym zawodnikiem ale czy to może być przyczyna?

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie moze byc to przyczyna. Jak przeplywka jest uszkodzona to auto zazwyczaj zamula i sypie bledem. Zrob logi, sprawdz wtyczke. Bledy nie wyskakuja gdy auto jest tip-top.

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Śrem
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    23
    Najlepsze jest to, że mam jakieś schizy bo czuje, że auto trochę wcześniej wstaje, minimalnie lecz po jakimś czasie wyczucia auta i przyzwyczajeniu się odczułem jakąś delikatną zmianę. Po prostu jest jakoś inaczej - nie ma co wymyślać jutro będą logi i pogadamy dalej

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Sorry za post pod postem ale logi nie są potrzebne, ponieważ na 99% przepływomierz jest do wymiany - odpięty 0g/s, a podłączony 0.22g/s. Nie ma różnicy w dynamice jazdy gdy przepływka jest podpięta lub odpięta.

    W każdym razie dzięki za pomoc kolego!

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Logi sa potrzebne, na wolnych obrotach bedzie wlasnie ok 2 - 3g/s.. no chyba ze podczas jazdy pod obciazeniem masz takie wartosci?? Przewaznie gdy przeplywka jest walnieta to jej odpiecie powoduje delikatne polepszenie w oddawaniu mocy.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    3bieg, 1500obr i gaz w podloge do konca obrotow. W takich warunkach robisz logi i wtedy wiesz co sie dzieje w calym zakresie. Zloguj kanały 002+033, 115+118, 003+020 kasując wczesniej błędy.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 24-08-2016 o 20:23

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Śrem
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    23
    Podczas jazdy wartość zmienia się pomiędzy 0.20 - 0.27g/s maksymalnie jak udało mi się zobaczyć na 3 próby wszystkie z takim wynikiem więc chyba wszystko jest jasne
    Ale jest dziwne tylko to dla mnie, że silnik nie faluje, nie szarpie ani nie ma jakiś innych objawów tego typu. Jutro postaram się podmienić przepływomierz od znajomego i zobaczę co się będzie dziać.

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Skoro podczas jazdy to wyglada ze przeplywka umarla na amen. Troche dziwnie bo przewaznie zanizaja wartosci bardzo, a tu totalnie zdechla.. Przeplywke zmien jak cos na taka jaka jest dedykowana i ori lub BOSCH. Zadne zamienniki.

    Oczywiscie jak podmienisz przeplywke to zrob logi. Jesli okaze sie ze nie ma zmian sprawdz dokladnie kable przy kosci czy ktorys nie jest zlamany itp. Dziwne ze blad wyskoczyl Ci zaraz po tym jak grzebales przy puszce filtra..

    Silnik nie szarpie bo jest na usrednionej mapie. Wtedy auto jezdzi w miare normalnie ale moc jest "obcieta".
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 23-08-2016 o 20:57

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Śrem
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    23
    No powiem Ci szczerze, że dziś trochę poczułem brak paru koników auto jednak nie ma tego czegoś co miało zawsze, wczoraj miałem jakieś dziwne złudzenia. Kostkę oglądałem nic złego z nią nie jest przewody wyglądają ok tak samo konektory, w razie czego jeszcze wezmę do ręki multimetr i sprawdzę ciągłość przewodów do jednostki sterującej. Przepływka wiadomo ori żadnych zamienników takiej elektroniki.
    Ale skoro po podłączeniu kostki do przepływomierza wartości zmieniają się delikatnie nie to co w przypadku odłączenia sensora to jakiś tam znak zasilania jest.
    Czy na tej obciętej mapie jest możliwość wystąpienia podlania silnika paliwem? Dosyć mocno czuć benzynę za autem.
    Dzięki!

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Skoro jest to mapa bezpieczna to moze byc bogato

    Sprawdz jutro co mowiles i bedzie cos wiadomo. Wyglada na przeplywke ale lepiej sprawdzic dwa razy gdyz ta czesc nie nalezy do najtanszych.

    Pozdrawiam!

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Śrem
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    23
    No niestety po podłączeniu sprawnego przepływomierza VAG pokazał prawidłowe wartości w blokach pomiarowych, mój jest już out. Będę miał jeszcze jeden interes do Ciebie kolego gdy tylko zamontuję sprawny przepływomierz i dalej będzie mnie zastanawiać dziwne zachowanie sondy wtedy odezwę się na prywatną wiadomość załączając oczywiście logi.

    Dziękuję za pomoc!

  12. #12
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    W takim razie potrzebujesz przeplywki jak sam zauwazyles. Moje PW jest oczywiscie do uslug ale mysle zebys logi wstawil tutaj jak cos, zeby bylo cos do wgladu dla potomnych z podobnymi problemami. Pozdrawiam!

Podobne wątki

  1. Przepływomierz
    Przez rsmaniek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-03-2017, 15:52
  2. Przepływomierz
    Przez DJ_TT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 15:45
  3. MK1 225 Przepływomierz
    Przez Gusia w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-01-2015, 22:26
  4. przepływomierz
    Przez Damianc16 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 17:24
  5. Przepływomierz
    Przez largoclark w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 23:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •