Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Od czego jest to kostka oraz kabel?

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    866

    Od czego jest to kostka oraz kabel?

    Witajcie! Rano wyjeżdżam i coś mnie podkusiło posprawdzać pod maską a że TT-ka to mój pierwszy samochód to jeszcze się uczę tak że sory za wpis jeżeli jest już gdzieś na forum podobny. Wczoraj jeździłem i było wszystko okej, dziś podniosłem maskę i zauważyłem wystający, urwany kabel... Od czego jest ta kostka i kabel które zaznaczyłem na zdjęciu? Niby już jestem w trakcie naprawy ale zastanawiam się czy jeździłem z urwanym kablem, czy jakiś nieproszony gość wszedł w nocy pod maskę...
    Załącznik 10818Załącznik 10819

  2. #2
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Zawór N75 Z urwanym kablem od N75 jazda raczej była by średnia
    Ostatnio edytowane przez Domenik ; 02-07-2016 o 22:50

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jeździć można bez ograniczeń z urwanym tym kablem. Trudno odczuć różnicę przy 180ps. Jednak silnik nie generuje pełnej mocy. Już raz zdarzyło mi się jeździć z odpiętym kablem (bo zapomniałem podpiąć) i w sumie przez przypadek pokapowałem się że odpięty bo popatrzyłem pod maskę.

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    866
    To pewnie jeździłem dłuższy czas, bo od jakiegoś czasu nie jeździło się tak jak pierwsze kilka tygodni po zakupie.

  5. #5
    Awatar wolkriss1797
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    119
    Skutkiem takiego urwanego kabla jest tylko spadek mocy? Mogą tez lekko falować obroty, lekko szarpac przy przyspieszaniu?

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    866
    Naprawione! Turbina chyba wcale nie chodziła bo przy rozpędzaniu samochodu za miast się załączać to auto wyło aby zmienić bieg oraz muliło się, teraz aż rwie się do jazdy i nie wyje, czuć jak kiedy turbina się załącza no i miałem oddawać obrotomierz do naprawy bo chodził jak chciał oraz kiedy chciał, czasami jak zgasiłem auto to zostawał w górze albo opadnięty... A tu patrz, po podłączeniu kabelka działa prawidłowo Czyli jeździłem (męczyłem się) przez jakieś 8 miesięcy, czasami musiałem patrzeć jak stare ople mnie wyprzedzają bo się mulił a to tylko wina jednego kabelka..
    Ostatnio edytowane przez TTM ; 03-07-2016 o 17:35

  7. #7
    Awatar wolkriss1797
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    119
    Miałeś wspomniane przeze mnie objawy? u mnie też zauważyłem urwane kabelki, ale o dziwo mocy nie brakuje... Bez problemu Rozpedza sie do 230 i chce isc dalej

  8. #8
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    przy urwanym kabelku zapewne byloby tak samo jak przy odpietej kostce od N75 czyli cisnienie w ukladzie dla 180ki wynosi wtedy 0.3bara.
    Wiec jest odczuwalny sapdek mocy.

  9. #9
    Awatar SZYBKI
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    ***
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ***
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    24
    Hej,Panowie podłączam się do tematu.Od pewnego czasu moje auto jezdzi jak wartburg.Ciagle spadek mocy,rosnące obroty i kontrolka epc.Byłem już u paru ''mechaników''-''fachowcow'' i nie powiem co jeszcze.Na komputerze wyskakiwała przepustnica.Mechanik kazał ją wymienić więc kupiłem używke.Auto pojezdzilo 2 tyg normalnie po czym zapalila sie kontrolka epc i rosly obroty.Pojechalem do niego i gosc mowi kupic jeszcze raz przepustnice bo ta sie nie nadaje...Wykasowal blad auto jezdzilo 3 dni dobrze a potem wlasnie malo mocy,nie wbija w fotel na 2 tak jak wczesniej,no rozpedza sie jak żłów do walenia,i od czasu do czsaau pali sie epc.Jak dzis zobaczylem ten temat poszedlem sprawdzic kabelek.I kabelek przy kostce jest luzny i polepiony izolacja.W takim razie chyba sam znalazlem problem prawda?Powiecie mi jak to naprawić bo juz serdecznie w dupie mam tych pseudo fachowców.

  10. #10

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    866
    Sprawdź co się kryje pod tą izolacją Jeżeli chodzi o ESP to mi zapalało się co jakiś czas... po zgaszeniu i ponownym odpaleniu auta znikało, natomiast teraz gdy naprawiłem i podłączyłem kabelek wszystko działa prawidłowo jednak wgl nie gaśnie Kontrola trakcji oraz abs... muszę podpiąć pod kompa ale nie mam kiedy podjechać do znajomego.

  11. #11
    Awatar SZYBKI
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    ***
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ***
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    24
    Nie chodzi mi o kontrolke ESP tylko o kontrolke EPC (czyli jkaas awaria).Wczoraj zdjąłem izolacje i niby wszystko jest ok nic nie urwane. Nie wiem w takim razie gdzie jest problem w tym samochodzie.

  12. #12
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez SZYBKI Zobacz posta
    Nie chodzi mi o kontrolke ESP tylko o kontrolke EPC (czyli jkaas awaria).Wczoraj zdjąłem izolacje i niby wszystko jest ok nic nie urwane. Nie wiem w takim razie gdzie jest problem w tym samochodzie.
    Ja bym sprawdził kable instalacji idące do przepustnicy. Już spotkałem się z takim tematem że kupno drugiej przepustnicy nie rozwiązało sprawy, żadna nie dała się zaadoptować, obroty były albo wysokie albo falowały. Dopiero sprawdzenie instalacji pokazało uszkodzenie wiązki, po naprawie problem z głowy.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  13. #13
    Awatar SZYBKI
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    ***
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ***
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    24
    Jadę w czwartek w trochę dalszą trase do znajomego zaufanego elektronika,moze on cos na to poradzi. Obroty falowaly i rosly duzo wczesniej teraz do odmiany sa niby w normie ale czuje ze auto nie ma mocy obroty ida w gore a auto nie jedzie...nie wiem o co kaman.Wgl nie wciska w fotel nie ma tego ciągu.A wczesniej gdy kupilem auto byl.Lekko trzymam pedal gazu i patrze a na ośce 3200 obrotów.No nic zobaczymy moze ktos cos na to poradzi.

  14. #14

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Bieniów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    18
    Sluchajcie zastanawiam sie czy moj problem tez nie dotyczy n75 a mianowicie podczas jazdy i wcisniecia pedalu gazu przyspiesza super do pewnego momentu a pozniej tak jakby lekko szarpla dlawila sie i stala w miejscu tzn nie przyspiesza . po zmianie biegu jest ok tylko ze tego przyspieszenia juz nie ma zupelnie tak jakby nie miala turbo jest zamulona i obroty lekko faluja przeplywka wymieniona a nieszczelnosci nie ma po odlaczenia aku i wlaczenia go z powrotem nie ma tego problemu do poki znow go nie dam na wysokie obroty to tak jakby cisnienie bylo zbyt duze takie przeladowanie cos w ten desen. Ma ktos jakies opinie rady ?

Podobne wątki

  1. Gdzie jest kostka wiązki klapy bagażnika?
    Przez Koko w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-08-2016, 10:40
  2. Od czego to jest kabel ??
    Przez Króliczek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2016, 06:34
  3. TT Mk2 amerykańska wersja, jest czego się bać?
    Przez Cezary w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 08:33
  4. Co to jest i do czego służy??
    Przez Wieczorek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-07-2010, 15:21
  5. z czego jest zrobiony bak paliwa z TT?
    Przez Pajak w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2007, 14:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •