Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Nie chce jeździć na benzynie

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Bieniów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    18

    Nie chce jeździć na benzynie

    Siemanero Mam taki problem że ostatnio jadąc na 5 biegu przy 3,5 tyś obr/min zgasl mi silnik odpalilem go normalnie i przejechalem jakiś 6 km po czym zaczoł się znów dlawić i gasnąć odstawiłem do mechanika i komputer pokazał że to blad na przepływce nondzie lambda i regulatorze cisnienia paliwa , nie ma znaczenia czy silnik zimny czy ciepły chociaż wydaje mi się że to częsciej mnie spotyka przy rozgrzanym silniku na gazie jezdzi normalnie drugi mechanik powiedzial mi że to wina pompy paliwa ktora była wymieniana tydzien temu Pompa firmy ENGINTECH kosztowala jakieś 400 zl zamówiłem już 2 z jakieś innej firmy za 600 zł ale wydaje mi się ze nie w tym problem brdziej bym obstawiał że filtr paliwa może jest brudny bo watpie że był wymieniany kupilem auto w lutym ewidentnie musi być to wina ukladu paliwowego bo na gazie przecież jezdzi tylko powiedzcie co to może być ? w sumie to jak silnik wczoraj się schlodził to przez jakiś 20 min na biegu jałowym dawałem mu obroty do 6 tys i nic się nie działo nie gasł nie krztusił się nic jakby było wszystko ok a dzisiaj przy postoju obroty zaczeły rosnać i maleć dodam że strzelało też z tłumika i był dziwny zapach nie wiem do czego go porownać ... możę mi ktoś pomóc ? bo praktycznie dopiero co wydałem kupe siana na to auto a ono dalej coś nie tak chodzi

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Filtr paliwa musisz zmienic w pierwszej kolejnosci. Potem sprawdzic fizyczne cisnienie w ukladzie paliwowym po zaplonie i pod obciazeniem, czyli 3 i pedal w podloge. Na wolnych ma byc 2.5bara, a pod obciazeniem 3.8bara.
    Bedzie potrzebny manometr, trojnik, i przewod na tyle dlugi zebys mial manometr w kabinie. Potem trzeba bedzie myslec dalej. Moze byc uszkodzony regulator cisnienia paliwa lub niewydolna pompa.

    Ps. Uzywaj interpunkcji bo ciezko sie czyta Twoj post.

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Bieniów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    18
    Dzięki za podpowiedzi jutro sprawdzę i dam znać co i jak ,za interpunkcje sorry pisałem w pośpiechu



    Filtr paliwa jest w baku ? ,bo pod maską nie mogę go znaleść...
    Ostatnio edytowane przez Króliczek ; 26-06-2016 o 10:48

  4. #4
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez Króliczek Zobacz posta
    Filtr paliwa jest w baku ? ,bo pod maską nie mogę go znaleść...
    Jest pod autem
    Poradnik poniżej:

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Bieniów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    18
    Dzięki wielkie

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Słuchajcie dziwna sprawa , dzisiaj w nocy testowałem ją na benzynie do 3 biegu kręciłem ją na maksa i nic się nie działo ,wniosek jest taki że ona mi świruje zależnie od temperatury jaka panuje na dworzu i pod maską . Czy takie coś jest wogóle możliwe ? jeżeli tak to czy to nie jaki czujnik,może lepiej było by do elektryka pojechać żeby mi to sprawdził? jest jeszcze jedna sprawa odkąd ją kupiłem czuje zapach tak jakby spalenizny lecz nie ma śladów żeby coś mi się jaralo pod maską ;/ .

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Pojezdzij z odpietym przeplywomierzem na benzynie. Wyskoczy blad na desce ale ecu przejdzie w tryb usredniony i auto bedzie jezdzilo przyzwoicie i bez wybrykow jesli winowajca jest przeplywomierz.

    Zrob pirzadne logi. Inaczej wrozenie z reki.

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Bieniów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    18
    Bylem dzisiaj u elektromechanika ktory ma zajebisty sprzęt i wyszło na to że do wymiany Sonda Lambda 1 i przepływka jutro będę miał to zrobione i mam nadzieję że nic mi się już w najbliższym czasie nie posypie

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Kuźwa mać tak sobie dzisiaj patrze a w bagazniku mam butelke po oleju silnikowym uwaga co najlepsze 10 w 40 castrola jezeli w tym silniku jest ten olej to ze tak zapytam czy cos mi grozi w sensie jakaś awaria silnika ? Niebznam sie na tym dla tego pytam

  8. #8
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez Króliczek Zobacz posta
    Kuźwa mać tak sobie dzisiaj patrze a w bagazniku mam butelke po oleju silnikowym uwaga co najlepsze 10 w 40 castrola jezeli w tym silniku jest ten olej to ze tak zapytam czy cos mi grozi w sensie jakaś awaria silnika ? Niebznam sie na tym dla tego pytam
    Odnośnie oleju w silniku mam inne wątki
    10W40 nie jest odpowiednim olejem dla tych silników.
    Trzeba sobie teraz zadać pytanie czy ktoś zalał go ze względu na oszczędność przy zakupie czy może chciał "uszczelnić" silnik. Kolejna sprawa to ile razy taki olej już gościł w tej jednostce.
    Najlepiej byłoby gdybyś zmienił olej na zalecany 5W40, ew. 0W40 i obserwował co dzieje się z jednostką.
    Zmianę oleju poprzedziłbym płukanką.

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Bieniów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    18
    Ok przepraszam za to ze dałem tutaj ten wątek wszyscy pisza o 5w40 lub 5w30 ja mam 10w40 chcialem sie dowiedziec czy to cos zlego. Moge powiedziec ze przejechalem 4 tys na tym oleju i w sumie nawet czarny nie jest ... Syfu pod nakretka tez nie widze. TT jest zagazowana ma to jakis wplyw na olej ? Silnik byl niby wymieniany rok temu z apx na bam jezeli jezdzi rok na tym oleju to watpie ze byl zalewany z powodu ubytków. Teraz tak ja sprawdzalem to ubytku nie mam wogole to jest castrol magnetic nie wiem czy syntetyk czy tylko pol i moje pytanie co jezeli zmienie na 5 w 40 bez plukanki? Nie wiem czy plukanka jest dobra dla silnika wydaje mi sie ze nie .

  10. #10
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    10W40 to półsyntetyk.
    Jeżeli silnik jest w dobrej kondycji to płukanka mu w żaden sposób nie zaszkodzi.

Podobne wątki

  1. Mr Haldex sie obrazil - mozna z tym jezdzic?
    Przez hubi_pl w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 155
    Ostatni post / autor: 24-04-2018, 12:05
  2. Kolektor wydechowy - można jeździć? Jaku kupić?
    Przez TTyoung w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-12-2017, 22:29
  3. Propozcyja tematu na forum - TURBO W SILNIKU - Jak Jeździć?
    Przez delleto w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-04-2017, 21:07
  4. Jak jeździć bez licznika w tt
    Przez Stefan w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-02-2017, 21:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •