Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Logi APX prośba o sprawdzenie

  1. #1
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487

    Logi APX prośba o sprawdzenie

    Witam,

    po peryferiach z map sensorem i uszkodzoną turbiną proszę o sprawdzenie logów. Wiem, tyle , że turbo za późno wstaje, przepływka pokazuje chyba ok. Auto jest po programie, co myślicie o reszcie parametrów ?

    DV jest sprawna, wsadzony jest TIP samco, turbo ma nowe CHRA wirnik itp od melleta. Auto ciągnie nie ma problemu, tylko troszkę późno wstaje to turbo...

    http://vaglog.pl/log_266736.html
    http://vaglog.pl/log_266737.html

  2. #2
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    Doładowanie 1.5bara? Grubo. I wachy zaczyna trochę brakować. Jak tam pompa panie kierowniku.

  3. #3
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    No troche grubo , a co ma być z pompa ? Chodzi o to czy wymieniałem na nowa ? Pompa jest stara i chodzi :P czyli co jechać do tunera żeby zdjął boosta ?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A paliwa brakuje juz masakrycznie czy można z tym jeździć ?

  4. #4
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    program wymaga 1,5 bara, ale turbo pompuje tylko 1,2 natomiast na N75 wysterowanie sięga tylko 72% - program do poprawki.

    paliwa nie brakuje

    na przyszłość rób logi tylko z dwóch grup, bo mało widać.

  5. #5
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    ok, a ja wywnioskowałem na odwrót, że program wymaga 1,2 a pompuje 1,5 . Właśnie będę się umawiał na hamownie i sprawdzą co i jak z softem.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Może ktoś jeszcze coś podpowie. Czy turbo nie powinno wstawać wcześniej ?

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    225
    Tak dokładnie jest jak piszesz wymaga 1,2 a przeładowuje na 1,5, dobrze by było to ogarnąc zebyś znowu za jakiś czas nie musiał turbiny robić, co do wstawania to jakbyś chciał zeby wstawało, 1 bra jest przy 2900 obr, jak na k04 to tragedii chyba nie ma choć mogło by być troche lepiej.

  7. #7
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Wróciłem właśnie z hamowni w turboelicie , wyszło 235KM i 370 NM . Wydech mam do zrobienia , w Dolocie było Max 50st
    Na 2 i 3 cyl cofa zapłon do 4st . wiec cos nie tak , w tych samych partiach obrotów jest przeładowanie do 1,5 . Muszę cos zrobić z tym przeładowaniem jakieś pomysły ?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dodatkowo tuner powiedział, żeby lekko poluzować sztangę od turbo to efekt przeładowania zniknie. Druga osoba (mój mechanik) oraz gość, który regenerował turbo powiedział żebym nie ruszał sztangi bo to nic nie da, tylko przez poluzowanie można sprawić, iż klapka od wg będzie luźniej chodzić i może ją wypalić.... Nie wiem co mam robić..
    Chyba na początek wymienię N75 i zobacze czy będzie overboost.

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Sprawdz N75 miernikiem. Moze nie trzeba wymieniac. Ustaw miernik na ohmy i ma byc ok 0.28, 0.30 lub wiecej to juz zawor do wymiany.

  9. #9
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Ok postaram się sprawdzić. Zobaczę w ASO jaki jest koszt, zna ktoś może numer tego zaworka dla silnika APX ? Wydaje mi się, że on może być sprawcą. Gdyby była nieszczelność to raczej przeładowywałby w całym zakresie... A jeszcze dodatkowo czemu cofa zapłony tak na 2 i 3 cylindrze ? Dodatkowo jak ja go logowałem przepływka pokazała 200g/s a jak logowany na hamowni pokazał max 190g/s ...

    Znalazłem w necie numer zaworka : 058906283F ( jest niby wycofany) i zamiast niego 06A906283E , czy to jest ten zawór ?

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nazwa:  Screenshot_2016-06-17-09-48-20.jpg
Wyświetleń: 152
Rozmiar:  185.8 KB

    Dokladnie taki zalozylem u siebie jakis czas temu i jest wszystko ok. Czyli 06A906283E

  11. #11
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Dzięki jak zwykle za pomoc AcidTT . Zamówie ten zaworek i zobaczymy, coś mi się wydaje, że właśnie on świruje...

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Panowie wymieniłem N75, auto nie przełądowuje, lecz turbo jeszcze gorzej wstaje. N75 kupione dziś w ASO o numerze jak AcidTT pisał.
    http://vaglog.pl/log_267120.html
    http://vaglog.pl/log_267121.html

    Ogólnie auto gorzej jedzie jak przed padnięciem turbiny.. Wtedy naprawdę zamiatało, turbo wstawało już przy 2tyś miało ten 1bar. Co mogę jeszcze sprawdzić ?.

    Dodam, że jeden z elementów w komorze silnika nie wiem jak to nazwać "zaworek" podciśnieniowy jest troche stopiony od temperatury. Wrzucam zdjęcie, gdzie mam zaznaczone jego miejsce. Od czego on jest ? U mnie jest nadtopiony od temperatury i może nie działać poprawnie. Niestety nie mogę odczytać jego numeru żeby kupić nowy. . Ten po prawej stronie koło tipa.

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    To zaworek jednokierunkowy który jest częścią systemu EVAP.
    Łączy on o ten wężyk wychodzący z przepustnicy ze sztywną rurka idącą w poprzek pod belką wzmacniającą.
    Jeśli masz go stopionego od temperatury to jest duże prawdopodobieństwo że jest nieszczelny lub na stałe otwarty a to oznacza nieszczelność.
    Może w sumie i być na stałe zamknięty ale trzeba się tym koniecznie zając, sprawdzić szczelność całego układu doładowania (bo mogli popsuć coś przy wymianie turbiny) i wtedy kolejne logi.
    Zrób tez i blok 118 bo widząc cykl pracy N75 zawsze lepiej ocenić co się dzieje

    Numeru części nie mam możliwości teraz sprawdzić, może któryś z kolegów podratuje.








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    A jeśli wywaliłbym na próbę ten zaworek ? Teraz wg mnie widać że trochę nie doładowuje, czy to może być wina jakiejś nieszczelności ?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Panowie podpowiedzcie co jeszcze mam sprawdzić, jakie logi zrobić ?

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Możesz na próbę wywalić ale musisz zaślepić te węże gdzie był zaworek.
    Później test szczelności pod ciśnieniem (opis na forum) i wtedy kolejne logi.
    Poza tymi które już robiłeś dodaj jeszcze blok 118 będzie widać cykl pracy zaworu N75.

    Zbyt ciasno skręcone cięgno do WG spowoduje że zmniejszy się zakres pracy klapki a jeśli otwiera się mniej niż powinna to i przepływ gazów omijających wirnik będzie mniejszy jak potrzeba co z kolei będzie skutkować przeładowaniem.
    Tyle że zanim zaczniesz się z tym bawić to w pierwszej kolejności trzeba wyeliminować inne możliwe przyczyny ..








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Ok, w takim razie zrobię test szczelności i zrobię logi. Jeśli chodzi o przeładowania to po wymianie N75 już go nie ma, lecz auto jedzie gorzej niż na starym N75.
    W turboelicie powiedzieli mi jak przeładowywało, żeby regulować sztangę, lecz gość od turbin powiedział żeby tego nie ruszać bo jest wyregulowane na kompie i mam nic nie zmieniać. Lecz prawda jest taka, że auto po regeneracji turbo i wymianie TIPa na Samco jedzie gorzej...( turbo ma nowe CHRA, wirnik itp wszystko mellet)

    Kolejna sprawa na hamowni przy pierwszym pomiarze nie włączyli wentylatora z przodu więc nie było chłodzenia IC. Temp w dolocie była 55'c i moc wyszła 235. W momencie logowania cofało zapłony na 2 i 3 cyl do 4,5 oraz przepływka pokazała max 190. Teraz jak zrobiłem logi zapłonu nie cofa, wartość z przepływki 199-200. Czy mogło to być przez nie włączenie wentylatora i wysoką temp w dolocie ??

Podobne wątki

  1. Prośba o sprawdzenie logów APX
    Przez mlody_mk2 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 30-03-2016, 11:25
  2. Prośba o sprawdzenie logów BAM
    Przez misza_m w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 03-03-2016, 12:14
  3. Prośba o sprawdzenie logów AUQ
    Przez kwiatek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-01-2016, 15:55
  4. Prośba o sprawdzenie logów 1.8 T.
    Przez krysbi90 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-07-2015, 20:35
  5. Logi - prosba o sprawdzenie,
    Przez matikte w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-06-2010, 23:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •