Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Świeżak nie wie jak wymienić podnośnik/linki szyby

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    66

    Świeżak nie wie jak wymienić podnośnik/linki szyby

    Witam,

    tak jak pisałem przy okazji przywitania się na forum, zaczynam drobne naprawy, których wymaga mój TT.
    W przyszły weekend będę miał trochę czasu, więc biorę się za wymianę podnośnika szyby od strony kierowcy, zerwane linki, szyba samoczynnie opada i oczywiście nie działa.
    Kupiony cały podnośnik z linkami, bez silniczka, do tego nitownica.

    Czy może mi ktoś podrzucić instrukcję jak się do tego zabrać tak, żeby było dobrze?
    Albo może ktoś mi to opisze łopatologicznie?

    Wiem wiem, na forum jest cała masa topiców o szybach, ale nie znalazłem nigdzie manuala jak to ugryźć.

  2. #2
    Awatar Dziki_Wacek
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    130
    cześć, w mojej poprzedniej TT wymieniałem to co opisujesz, niestety nie pamiętam jak to wszystko wymieniałem bo to z 5 lat temu było. Natomiast muszę Cię pocieszyć że brałem się za to bez żadnej wiedzy i było to banalnie proste. sorry że nie wnoszę nic pomocnego do tematu. pozdrawiam i życzę udanej wymiany mechanizmu

  3. #3
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez maverick6100 Zobacz posta
    Witam,

    tak jak pisałem przy okazji przywitania się na forum, zaczynam drobne naprawy, których wymaga mój TT.
    W przyszły weekend będę miał trochę czasu, więc biorę się za wymianę podnośnika szyby od strony kierowcy, zerwane linki, szyba samoczynnie opada i oczywiście nie działa.
    Kupiony cały podnośnik z linkami, bez silniczka, do tego nitownica.

    Czy może mi ktoś podrzucić instrukcję jak się do tego zabrać tak, żeby było dobrze?
    Albo może ktoś mi to opisze łopatologicznie?

    Wiem wiem, na forum jest cała masa topiców o szybach, ale nie znalazłem nigdzie manuala jak to ugryźć.
    Boczek zdejmuje się banalnie prosto Tutaj masz link jak to zrobić:
    http://www.wak-tt.com/mods/doorpanel/doorpanel.htm

    Natomiast tutaj masz kompleksowe HOW-TO jak wymienić cały podnośnik.

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    66
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiuProgramista Zobacz posta
    Boczek zdejmuje się banalnie prosto Tutaj masz link jak to zrobić:
    http://www.wak-tt.com/mods/doorpanel/doorpanel.htm

    Natomiast tutaj masz kompleksowe HOW-TO jak wymienić cały podnośnik.

    dzieki!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    no dobra, wszystko fajnie, mechanizm wymieniony ale nie moge wyregulowac szyby, tzn szyba w zaden sposob nie chce lezec w odpowiedniej pozycji na samej gorze i ciagle jest mala szpara probowalem ja podciagnac na mocowaniu do prowadnic, ale idzie tylko z tylu, przednia czesc bardziej do gory nie chce pojsc, probowalem tez regulowac srubami od dolu, ale wtedy idzie do gory calosc, czyli razem z mala trojkatna szybka, ktora wtedy jest za wysoko pomocy poza tym przy zamykaniu drzwi slychac mechanizm, ktory ma podniesc szybe, ale tego nie robi, jakby byl dlawiony. dodam, ze po regulacjach, pierwsze podniesienie szyby konczy sie jakis 1cm od gory, potem przy zamknieciu drzwi szyba jest noramlnie podnoszona, chociaz tez nie do kona i potem juz w takiej pozycji zostaje. prosze moze ktos z warszawy ogarnia temat i moglby mi pomoc? zaplace tylko chce miec prawidlowo dzialajaca szybe chociazby zeby jechac na myjnie

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    ok, udalo mi sie podniesc szybe, probemem byla nienapieta linka przy mechanizmie, odkrecenie sruby regulacyjnej problem rozwiazalo.

    ale...

    problem wystepuje inny, ktorego nie znalazlem na forum.
    mianowicie, przy otwieraniu drzwi szyba sie nie uchyla, przy zamknieciu slychac lekka prace mechanizmu jakby chcial ją domknac.
    wykluczam mikrostyk/mikrowlacznik przy zamku, swiatelko sie zapala, wszystko sygnalizuje otwarte drzwi, POZA TYM(!) jak przy otwartych drzwiach uchylę szybę, pozniej chce ja zamknac dalej na otwartych drzwiach to prawidlowo nie dochodzi do konca, potem przy zamknieciu drzwi elegancko sie domyka. nie dziala tylko w momencie otwarcia/zamkniecia drzwi przy zamknietej szybie. programowalem juz szyby, dzialaja na automacie, dziala tez sterowanie z pilota. i co teraz?
    Ostatnio edytowane przez maverick6100 ; 21-05-2016 o 19:14

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Kiedys mialem taki problem. Okazalo sie ze zle wyregolowalem wlasnie szybe i cos sie prezylo w efekcie nie uchylalo jej przy otwieraniu drzwi. Nie pytaj prosze czym pokrecic bo robilem to dobre 3-4 lata temu i poprostu nie pamietam gdzie dokladnie byl problem ale dalsza regulacja pomogla. Pamietam ze ruchy srubami przy regulacji sa dosyc niewielkie i pol obrotu tu czy tam robilo roznice.

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    66
    odgrzewam, bo wracam do tematu z uwagi na coraz gorsze warunki pogodowe.
    szyba od kierowcy dziala w sensie sterowania, ale w zaden sposob nie chce sie sama uchylic po otwarciu drzwi.
    podreslam, ze lata gora/dol na automacie bez problemu, poza tym jak drzwi sa otwarte i szybe uchyle, po czym chce zamknac, to zatrzymuje sie przed domknieciem prawidlowo, zamykam drzwi i sie dociaga do konca, ale potem tez w zaden sposob sama nie zejdzie te pol cm nizej.
    pomocy?

  7. #7
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    maverick6100, jeżeli jeszcze nie próbowałeś adaptacji szyb, to proszę:
    " – Zamknąć drzwi i włączyć zapłon.
    – Podnieść szybę drzwi w górę do oporu (podczas podnoszenia, przełącznik trzymamy cały czas).
    – Puścić przełącznik podnośnika szyby.
    – Pociągnąć przełącznik podnośnika szyby w górę i przytrzymać go w tym położeniu dłużej niż 1 sekundę.
    – Puścić przełącznik podnośnika szyby.
    – Opuścić szybę drzwi w dół do oporu jednym ruchem, wciskając przełącznik podnośnika szyby (podczas opuszczania, przełącznik trzymamy cały czas wciśnięty).
    – Puścić przełącznik podnośnika szyby.
    – Pchnąć przełącznik podnośnika szyby w dół i przytrzymać go w tym położeniu dłużej niż 1 sekundę.
    – Puścić przełącznik podnośnika szyby.
    – Podnieść szybę drzwi do oporu w górę jednym ruchem (podczas podnoszenia, przełącznik trzymamy cały czas).
    – Puścić przełącznik podnośnika szyby.
    – Pociągnąć jeszcze raz przełącznik podnośnika szyby w górę i przytrzymać go w tym położeniu dłużej niż 1 sekundę.
    – Puścić przełącznik podnośnika szyby.
    – Wyłączyć zapłon."
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Fazer ; 30-11-2016 o 05:58

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    66
    Cytat Zamieszczone przez Fazer Zobacz posta
    maverick6100, jeżeli jeszcze nie próbowałeś adaptacji szyb, to proszę:
    " – Zamknąć drzwi i włączyć zapłon.
    – Podnieść szybę drzwi w górę do oporu (podczas podnoszenia, przełącznik trzymamy cały czas).
    – Puścić przełącznik podnośnika szyby.
    – Pociągnąć przełącznik podnośnika szyby w górę i przytrzymać go w tym położeniu dłużej niż 1 sekundę.
    – Puścić przełącznik podnośnika szyby.
    – Opuścić szybę drzwi w dół do oporu jednym ruchem, wciskając przełącznik podnośnika szyby (podczas opuszczania, przełącznik trzymamy cały czas wciśnięty).
    – Puścić przełącznik podnośnika szyby.
    – Pchnąć przełącznik podnośnika szyby w dół i przytrzymać go w tym położeniu dłużej niż 1 sekundę.
    – Puścić przełącznik podnośnika szyby.
    – Podnieść szybę drzwi do oporu w górę jednym ruchem (podczas podnoszenia, przełącznik trzymamy cały czas).
    – Puścić przełącznik podnośnika szyby.
    – Pociągnąć jeszcze raz przełącznik podnośnika szyby w górę i przytrzymać go w tym położeniu dłużej niż 1 sekundę.
    – Puścić przełącznik podnośnika szyby.
    – Wyłączyć zapłon."
    Pozdrawiam.


    to nie jest kwestia adaptacji szyb, bo lataja jak szalone na automacie podczas otwierania drzwi slychac, ze mechanizm sie porusza i chce szybe opuscic, ale cos mu przeszkadza tylko dziwi mnie, ze jezeli szyba zostanie otwarta przy otwartych drzwiach a potem zamknieta, to przy zamknieciu drzwi nie ma problemu z domknieciem jej do gory

Podobne wątki

  1. Podnośnik szyby.
    Przez TTkowiec w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 16:04
  2. podnośnik szyby lewy
    Przez Wójto.WRA w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-04-2016, 21:44
  3. Podnośnik szyby.
    Przez R@fi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-10-2015, 09:20
  4. Podnośnik szyby kierowcy
    Przez mikolodz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-06-2015, 10:27
  5. Podnosnik lewej szyby.
    Przez R@fi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-10-2008, 21:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •