Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Kolektor wydechowy - można jeździć? Jaku kupić?

  1. #1
    Awatar TTyoung
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    252

    Kolektor wydechowy - można jeździć? Jaku kupić?

    Witam,

    głośniej chodzi mi autko. Mechanik sprawdził, kolektor wydechowy pęknięty.
    Robocizna 150zł, kolektor mam sam poszukać na allegro albo gdzie indziej najlepiej.
    Teraz pytanie do Was, co mam kupić koledzy? Używany za 400zł? (ktoś nawet tutaj sprzedaje w dziale SPRZEDAM), czy nowy?
    Kupić jakiś sportowy lepszy? Bo mam zakuty silnik i chcę chipa zrobić, nie wiem czy fabryczny wytrzyma znowu jeśli podwyższę moc.
    Na allegro niewiele tego w ogóle widzę. Nie wiem co brać, co zamówić, bardzo proszę o pomoc.

    Jestem laikiem, także jeśli pytania zadaję śmieszne, proszę o wyrozumiałość : )

    pozdrawiam Was,
    Mateusz

    TT 225KM Quattro

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Dalej jeździsz na seryjnej turbinie przy tak odprezonym i zakutym silniku?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar TTyoung
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    252
    Odprężonym? Mam tylko silnik zakuty, kompletnie nic innego nie było robione.
    Wszystko seria i w silniku jedynie zmiany tj: kute korbowody czy kute tłoki. Czyli niewiele, reszta została w serii.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    HELP HELP HELP. Błagam nie zróbcie znowu tak, że mnie olejecie, już kiedyś tak miałem. Pytam i nic
    Czasami się zastanawiam czy mnie nie ignorujecie, bo 'skoro to laik, to szkoda czasu na niego', ale myślałem, że po to jest forum by pomóc w niewiedzy :P Bardzo proszę bo nie wiem co zamawiać i co robić.

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    zmienić musisz, jak chcesz to mam pod k04.

    Ewentualnie niech ktoś Ci wyspawa.

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez TTyoung Zobacz posta
    Odprężonym? Mam tylko silnik zakuty, kompletnie nic innego nie było robione.
    Wszystko seria i w silniku jedynie zmiany tj: kute korbowody czy kute tłoki. Czyli niewiele, reszta została w serii.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    HELP HELP HELP. Błagam nie zróbcie znowu tak, że mnie olejecie, już kiedyś tak miałem. Pytam i nic
    Czasami się zastanawiam czy mnie nie ignorujecie, bo 'skoro to laik, to szkoda czasu na niego', ale myślałem, że po to jest forum by pomóc w niewiedzy :P Bardzo proszę bo nie wiem co zamawiać i co robić.
    Pamiętam twój opis projektu, pamiętam też że w opisie było stopień sprężania 8,5:1, opisywałeś projekt na forum była burza w temacie, chcieliśmy podpowiedzieć ale wtedy mądrzejszy był mechanik, czy ten sam mechanik obecnie ogarnia auto bo jeżeli tak to powinien wiedzieć co zrobić.
    Więc aby dobrze podejść do tematu potrzeba by wiedzieć czego oczekujesz, chcesz zrobić porządnie moc, czy chcesz tylko się turlać, jeżeli to pierwsze możemy podyskutować w twoim temacie, jeżeli to drugie, to kup ori sprawny kolektor kolega Grabarz rozwiąże twój problem zapewne i po temacie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar TTyoung
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    252
    Plany planami, był projekt, ale finansowo nie miałem możliwości więc zostałem przy fabrycznych częściach i chciałem jedynie zrobić prosty chip tuning do mojej serii - dlatego pytałem cyz do zwykłego chip tuningu kolektor ori wystarczy?

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    Wystarczy

  8. #8
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Dobra... super staruch kotlet do odgrzania!! tak nie kto inny tylko ja się dokopałem do tego tematu specjalnie aby nie tworzyć nowego... (także proszę o wyrozumiałość)
    Jako że co niektórzy znają mój obecny problem (oprócz dodatkowego w postaci przerabiania dokładki ABT) czyli popękany kolektor wydechowy plus popękana gorąca część turbo to postanowiłem kupić customowy kolektor, który tak na prawdę nie wiadomo czy idealnie pasuje i nie dowiem się tego dopóki nie zacznie się zabieg ściągania turbo i kolektora.
    W momencie gdy będzie zdemontowane wszystko a okazało by się że coś jednak nie pasuje był bym skazany na zakup na szybko nowego kolektora czyli gratisowe dodatkowe 1800-2000zł bo tyle kosztuje kolektor do BAM-a 225km ...

    Idąc tą drogą stwierdziłem że może tak na wszelki wypadek spróbuje kupić dodatkowo jeszcze używany kolektor żeliwny w dobrym stanie żeby potem nie mieć niespodzianki no i tak się stało...
    Sprzedawca (tak musi być Sprzedawca) informował mnie że ma zdemontowany kolektor z S3 i ma w idealnym stanie, zdjęcia podesłał i faktycznie nic nie było widać, pytałem czy da radę trochę podczyścić i podesłać fotki dodatkowe czy w środku nie ma mikropęknięć niestety nie udało mu się tego doczyścić... no to zgodziłem się na 400pln za kolektor z przesyłką (cena wydawała się bardzo dobra).
    Kolektor przyszedł no i jak to ja stwierdziłem że porównam go z tym customowym a przy okazji wyczyszczę go trochę (no przecież to JA no to jakby mogło być inaczej) i co??
    i kupa... oto co zobaczyłem jak porządnie wyczyściłem krawędź...




    Pierwsze co to wkurzenie i to okropne bo w takim stanie to mogłem kupić kolektor za 230zł. ale po chwili telefon plus mmsy do "Pana" i jak najbardziej powiedział że nie wiedział (czemu się nie dziwie bo na początku serio nie było widać) i można odesłać za pobraniem i po problemie.
    Jednak powstała opcja również że odda mi 170zł i dorzuci tip-a stal plus silikony ... w takim momencie pomyślałem że zapytam tutaj szanowne grono ekpertów

    Czy taki właśnie kolektor spokojnie będzie działał ? i czy nadaję się on jeszcze do czegoś niż tylko toczenie się? (mam na myśli że w moim autku ma być odzyskane fabryczne 265km w niedalekiej przyszłości)

    Mój obecny jest popękany na obrzeżach nawet więc jest w o wiele gorszym stanie...

    A przy okazji miałem opcję porównać organo-leptycznie jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma kolektorami i oto one :
    -Kolektor stal customowy (zaznaczony jako 1 żółta) ma minimalnie inny kąt elementu do którego montujemy turbo, jest bardziej odchylony.



    -element kolektora mocno wystaję (zaznaczony na żółto) w porównaniu do żeliwnego


    wszystkie inne otwory na śruby jednak pokrywają się praktycznie 1 do 1.

    Tak więc podsumowywując, prosiłbym szanowne grono ekspertów o odpowiedź/podpowiedź na nurtujące mnie trzy pytania:

    1. Czy kolektor może się jeszcze nadawać do założenia, czy jednak te pęknięcia olać i oddać kolektor bo to "szrot"
    2. Czy skusić się na opcję 170pln plus Tip do tego?
    3. Czy może ktoś podpowiedzieć teraz gdy kolektory są widoczne oraz różnice czy to będzie wymagało jakichś dodatkowych modyfikacji? np. inny TIP inne DP , przerobienie rury idącej do turbo? chodzi o ten customowy kolektor


    ps. szukałem tematu długo żeby nie zakładać nowego i ten wydał mi się najbardziej odpowiedni aby spytać "czy ten kolektor się do czegoś jeszcze nada?" a dodatkowo może ktoś mi tu pomoże jeszcze w drugiej sprawie WIERZĘ W WAS !! help
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 07-12-2017 o 21:11

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Nie przesadzaj z tymi peknieciami. Tam sa plaszczyzny podzialu przy odlewie i w tych miejscach to norma. Bedzie smigal i te pekniecia mozna olac.
    Osobiscie uwazam ze jest wart 400zl bo wiem jakie sa na allegro. Niby ladne a jak wysylali takie fotki to byly same smietniki.

  10. #10
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Nie przesadzaj z tymi peknieciami. Tam sa plaszczyzny podzialu przy odlewie i w tych miejscach to norma. Bedzie smigal i te pekniecia mozna olac.
    Osobiscie uwazam ze jest wart 400zl bo wiem jakie sa na allegro. Niby ladne a jak wysylali takie fotki to byly same smietniki.
    Ogromne dzięki Pawle za szybką odpowiedź no to mnie podniosła na duchu...
    A może jakaś porada by się znalazła co do dadtkowych ukrytych kosztów jeśli chodzi o ten stalowy kolektor i jego montaż? coś prawdopodobnie byłoby do przerabiania? czy coś już widać ?

Podobne wątki

  1. Mr Haldex sie obrazil - mozna z tym jezdzic?
    Przez hubi_pl w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 155
    Ostatni post / autor: 24-04-2018, 12:05
  2. kolektor wydechowy
    Przez jotpe w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-10-2017, 12:24
  3. Kolektor wydechowy AUQ
    Przez mrozu.mrozu w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-08-2015, 19:24
  4. Co można kupić za 20 tysięcy?
    Przez pr0h w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 21:23
  5. Dokladka zderzaka nad wydechem - gdzie to można kupić
    Przez WOYTTEK w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 21:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •