Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 106 do 117 z 117

Wątek: mlody_mk2 TTQ APX

  1. #106
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    No niestety . Z tymi sprężynkami to nie mam doświadczenia , w zx6r miałem na sztywno, jedynie z tego co pamietam to w Hondzie CR125 miałem na sprezynkach. Tutaj zrobię na sprawdzonych vbandach i będzie Ok . Mam nadzieje tylko ze na nowych śrubach turbo nie będzie sie odkręcalo . Zna ktoś moment jakim należy te śruby dokręcić ??

  2. #107
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Na czuja, krec do konca + pol obrotu i bedzie git jak sa nowe

  3. #108
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez mlody_mk2 Zobacz posta
    Zna ktoś moment jakim należy te śruby dokręcić ??

    30Nm
    Zalecają dodatkowo posmarować gwint i spód głowy śruby specyfikiem G 000 500


    Co do tego chłodzenia które pokazałeś.





    Postaraj się w miarę możliwości aby ''dmuchało'' jak najbliżej środka tarczy, powietrze chłodzące tarcze przepływa kanałami tarczy od środka na zewnątrz.










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #109
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Dzięki za informacje, poszukam tej pasty.
    Odnośnie hamulców tak właśnie widziałem w autach rajdowych, że nadmuch jest do wnętrza tarczy i tak planuje zrobić
    http://www.spalacz.pl/media/uklad_ch...idzie_gsmp.jpg tutaj ładnie to widać.

  5. #110
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Kierownice powietrza robią mega robotę

    Ja u siebie nie wrzucam tego patentu tylko z uwagi na fakt iż korzystam z auta na codzień, w każdych warunkach, pogodowych, na drogach nieutwardzonych również, w lato i zimę - boję się syfu który może lecieć bezpośrednio na tarczę, woda z piachem, kamyczki itd.

    Tak naprawdę taki patent jest dobry na tor lub w sytuacji kiedy wiemy że "będzie ostro". Kilka hamowań duże hamulce wytrzymają i się nie przegrzeją.

    Chyba żeby zrobić przesłonę i otwierać takie kierownice jak wiemy że hamulce będą miały ciężko....

  6. #111
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Niestety nie miałem chwili ostatnio żeby podziałać przy tych hamulcach i wydechu. Zamówiłem nowe śruby do przykręcenia turbo ( zmienił się ich numer a raczej końcówka numeru ) cena ok. 25 zł za sztukę. Dodatkowo zamiast v-bandów kolega wypalił mi na laserze flansze, za pomocą których zrobię łączenie DP oraz wydechu. Mam nadzieje, że w poniedziałek zabiorę się za auto.





    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    TT Aktualnie wygląda tak. Niestety lakier po roku od polerki jest dla mnie nie do zaakceptowania i przed latem zostanie zrobiona kolejna korekta( teraz już mocniejsza) i zabezpieczymy lakier jakimś ciekawym specyfikiem. Niestety czarny lakier w utrzymaniu jest dramat ! Każde mycie i są kolejne ryski...

    Dodatkowo zastanawiam się nad oponami letnimi obecnie mam 225/40/18 na 8,5" feldze. Wygląda to fajnie, lecz dzięki mojej żonie felgi już nie...
    Zastanawiam się nad oponą 235/40/18, żeby nie było tego lekkiego naciągu (opona się zrówna z felgą i może chociaż trochę ochroni rant felgi), co myślicie ?






  7. #112
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    To że opona będzie mniej naciągnięta nie uchroni za bardzo przed rysowaniem felg bo guma jest na tyle elastyczna że się podda, w pewnym stopniu pomoże to w przypadkach bardzo delikatnego otarcia o krawężnik..
    Ja bym mimo wszystko szedł w ten rozmiar (235/40/1), szersza opona to lepsza trakcja a mniejszy ''naciąg'' to akurat dla mnie +.
    Średnica koła się delikatnie zwiększy i przy 100 km/ będzie Ci przekłamywać licznik o niecałe 2km/h w dół ale to raczej żaden problem..






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #113
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez mlody_mk2 Zobacz posta
    Niestety nie miałem chwili ostatnio żeby podziałać przy tych hamulcach i wydechu. Zamówiłem nowe śruby do przykręcenia turbo ( zmienił się ich numer a raczej końcówka numeru ) cena ok. 25 zł za sztukę. Dodatkowo zamiast v-bandów kolega wypalił mi na laserze flansze, za pomocą których zrobię łączenie DP oraz wydechu. Mam nadzieje, że w poniedziałek zabiorę się za auto.





    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    TT Aktualnie wygląda tak. Niestety lakier po roku od polerki jest dla mnie nie do zaakceptowania i przed latem zostanie zrobiona kolejna korekta( teraz już mocniejsza) i zabezpieczymy lakier jakimś ciekawym specyfikiem. Niestety czarny lakier w utrzymaniu jest dramat ! Każde mycie i są kolejne ryski...

    Dodatkowo zastanawiam się nad oponami letnimi obecnie mam 225/40/18 na 8,5" feldze. Wygląda to fajnie, lecz dzięki mojej żonie felgi już nie...
    Zastanawiam się nad oponą 235/40/18, żeby nie było tego lekkiego naciągu (opona się zrówna z felgą i może chociaż trochę ochroni rant felgi), co myślicie ?





    A nie myślałeś o jakichś oponach z rantem ochronnym na felgę? Mam u siebie Continental ContiSportContact3 i opony kilka razy uratowały mi już felgę (dodam, że autem także do niedawna jeździła także żona)

  9. #114

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Poszedłbym jak radzi Arttur ale głównie ze względu na trakcję i trochę lepszy wygląd. Temat felga a jej osłona oponą jak radzi Jasiel fajna rzecz - osłoni 3-4 może i 5 razy felgę uszkodzisz za razem 6. Chyba większość z nas to przerabiała. Ja w TT namiętnie lakierowałem przez dwa sezony swoje koła, dokupiłem nawet drugi identyczny zestaw na zimę zakładając że to okres w którym trudno o bezkolizyjność felgi i co ... i to samo. Zimówki do roboty letnie niby nie tknięte a jednak pojawił się i tam odprysk. Więc albo idziesz w ochronę i komiczne balonowe opony albo zapomnij o idealnych felgach przy profilu 40.
    PS. ciekawe, że jak felga porysowana to zawsze żona - też tak mówiłem :P
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  10. #115
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Opony raczej będą 235/40 to już postanowione.

    Pare dni temu zaczęło coś stukać przy skręcie kołem i ruszaniu z miejsca, później już cały czas. Dzięki pomocy AcidTT zdiagnozowaliśmy przegub zewnętrzny od strony kierowcy. Dodatkowo od strony pasażera puścił już smar więc decyzja wyjmujemy oba przeguby, jeden wymieniamy a w drugim nowy smar, guma, zabezpieczenia itp.
    Zakupiłem przegub Spidan ( po zniżkach w InterCars wyszło 360zł, cena normalna 600zl) i ten zestawik naprawczy drugiego (30zł).
    Przy okazji stwierdziłem, że zmienię olej w skrzyni i w tylnym dyfrze. Olej zakupiony oczywiście na rampie i do dzieła.
    Ku mojemu zdziwieniu olej zlany ze skrzyni miał kolor słomkowy, prawie jak ten z butelki ( po sprawdzeniu VINu nie było informacji, że był zmieniany olej więc dla spokoju ducha wymieniłem)
    W tylnym dyfrze już troche był ciemnawy. Olej do skrzyni zalałem ten co w ASO do skrzyń 6b lecz w innej butelce ( w ASO 100zł/litr , FUCHS 32zł/litr) mowa tu o tym samym oleju tylko innej butelce
    Do dyfra kupiłem Motula, bo nie mieli Fuchsa a nie chciałem tego robić na dwa razy. Dodatkowo dorobiony klucz do odkręcenia korków w dyfrze










  11. #116
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Mlody co tak cicho w tym temacie ? coś tam się dzieje ciekawego? jak postępy z lotką/formą i karbonem? ... zaciski by się przydało wyczyścić tutaj koniec sezonu się zbliża

  12. #117
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Hej,

    Kanapa niestety przy Audi nic się nie dzieje ostatnimi czasy. Audi jest jedynie tankowane i użytkowane przez moją żonke Ja nie mam na razie czasu nic przy nim grzebać, gdyż siedzę w garażu i działam przy moim nowym nabytku (stary ktm w dziale moto pokazałem go) . Żadnych zmian oprócz wymian oleju nie przewiduje w najbliższym czasie... Mam też ostatnio myśli nad sprzedażą, potrzebuję większego auta z hakiem...

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Auto w dniu dzisiejszym zostało sprzedane. Temat można zamknąć.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •