Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: 8N TT łączy się z ecu tylko za pomocą AUTO-COM - czym jeszcze?

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139

    8N TT łączy się z ecu tylko za pomocą AUTO-COM - czym jeszcze?

    Witajcie! Miałem problem z moim autem, który usiłowałem rozwiązać podłączając różne interface'y diagnostyczne. Próbowałem ELM327 BT i torque na androida, próbowałem "niebieskim kabelkiem od viakena" i VAG-lite, próbowałem też VCDSem i nic... Poza sporadycznym połączeniem ELM327 z silnikiem, które to połączenie zrywało się po kilku sekundach..

    Zrezygnowany, gotowy ciągnąć nowy kabel z ecu do kabiny podjechałem do elektronika, który od razu zapytał czym próbowałem się łączyć. Odpowiedziałem jak wyżej, na co on: "to nie zadziała, za stare auto", po czym wyciągnął jakieś kabelki, laptopa i...w ciągu kilku sekund było połączenie z ECU. Okazało się, że połączył się AUTO-COM'em, a "skoro mu się to bez problemu udało, to znaczy, że kable ani gniazdo nie są uszkodzone"

    Jest jakaś opcja, żeby podpasować inny inferface zamiast tego? Autocom to ponad 10 tys złotych, więc odrobinę dużo jak na amatorskie grzebanie przy autku Ktoś spotkał się z taką sytuacją, że tylko autocom zadziałał z jego autem?

    Będę wdzięczny za odpowiedzi.

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Kabel Vag kkl i oprogramowanie vag 311.2
    Link do aukcji:

    http://allegro.pl/interfejs-diagnost...961534714.html

    Napisz do mnir na pw. Daj mi swoj adres email to wysle Ci program z instrukcja i sterownikami. Pozdro.

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Dziękuję Ci za chęci, serio Ale ja już tym kablem próbowałem..co prwada z VAG-Lite i innymi wynalazkami, ale nie zadziałało. Kiedyś podsyłałeś mi na PW to oprogramowanie, ale przyznam, że nawet nie miałem czasu by się nim zająć. Wychodziłem z prostego założenia, że skoro oryginalny vcds nie dał rady, to i viakenowy kabel za dwie dychy z pirackim vagiem sobie nie poradzi. Niemniej - mam cały to co mi wysłałeś. Z czystej ciekawości spróbuję to zainstalować

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie wiem co tam u Ciebie, ale ja korzystam z tego oprogramowania i dziala. Nie widze powodu zeby u Ciebie nie dzialal. Ja mam do diagnostyki rowniez program VAS (profesjonalny interfejs serwisowy) ale do tt uzywam tylko vagkkl. Prosty, szybki w obsludze a na forum jest mnostwo solucji. Vag kkl laczy sie z autami do 2007r. Z Twoja tez
    Ps. Wyslalem kilkadziesiat maili z tym oprogramowaniem wiec nie pamietalem czy Tobie rowniez ogolnie skarg nie mialem!

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Spróbuję dzisiaj i dam znać. Profilaktycznie z 2 różnych laptopów. A swoją drogą..to jak to możliwe, że sprawny, oryginalny działający vcds nie dał rady, a autocom dał?

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jaki masz interfejs? Interfejs ma byc vag kkl do tego vag i bedzie dzialac.
    Nie udziele Ci odpowiedzi na Twoje pytanie bo jej nie znam. Na logike vcds powinien byl sie podlaczyc.

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Jestem w ciężkim, nieskrywanym szoku.. Po zainstalowaniu tego vaga od kolegi AcidTT auto... działa bez problemu. Co prawda sterowniki do kabelka pobrane ze strony producenta i co prawda ruszyło dopiero na drugim laptopie, bo z poprzedniego nie umiałem wywalić zainstalowanych, błednych sterowników..ale działa ) Nie mam zielonego pojecia czemu vcds nie ruszył, ale zwykły vag kkl za 20 zł działa aż miło

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    A nie mowilem!! Haha!! super, ciesze sie ze hula! Pozdrawiam!

Podobne wątki

  1. Wysunięcie płyty z RNS-E za pomocą VCDS
    Przez Ernest w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-10-2016, 16:06
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-12-2015, 14:36
  3. 600 koni w 1.8T za pomocą KIT'u ???
    Przez maehix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-08-2014, 14:04
  4. Auto dla żony i..nie tylko
    Przez Rrob w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 08:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •