Pokaż wyniki od 1 do 15 z 51

Wątek: Temperatura

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    92
    Cytat Zamieszczone przez grzałka Zobacz posta
    Zegar wskazujący temperaturę jest wyskalowany od 50 stopni więc dlatego może tak jest. W a6, którą jeździłem wcześniej jest wyskalowany od 30 stopni i w instruments pokazuje na zimnym 30 ( podobno to normalne)
    Czyli u mnie powinno byc w porzadku

  2. #2
    Awatar Harnaś
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Bytom
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    22
    Cytat Zamieszczone przez Harnaś Zobacz posta
    Ja już drugi czujnik oryginalny kupiłem i u mnie jest tak że na zimnym silniku w Engine pokazuje ok. temperaturę otoczenia, na Instruments pokazuje 30 (tak samo na klimatroniku, a na zegarach jest 50), po odpaleniu na engine rozgrzewa się do 30 i razem od tej wartości idą z instruments (różnica jest ok 3 stopnie). Na rozgrzanym pokazuje mi 93-95 na engine, a instruments 95-97 czasem 98 (w zależności czy jadę czy stoję). I teraz pytanie czy te wartości są dobre czy jest coś nie tak ?
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    Przy 98 powinien wlaczyc ci sie juz pierwszy bieg wentylatora .Prawidlowa temperatura powinna oscylowac w granicach 88 -92 st.Jesli masz wlaczony na klimatronicu przycisk auto, temoeratura moze byc wyrzsza.Poza tym na twoim miejscu wymienil byl dwa czujniki dla swietego spokoju A najlepiej przeczytaj sobie ten temat
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?t=3119
    Cytat Zamieszczone przez adrian120991 Zobacz posta
    Czasami nowy czujnik temp potrafi być walnięty. Znam dużo takich przypadków że trzeba było kupić jeszcze raz ( radzę nie kupować tych tańszych lecz te droższe).
    Czujnik kupiłem w ASO Audi. Czyli mój czujnik jest zepsuty i zawyża wartości ? Poprzedni czujnik jaki kupiłem strasznie mi zaniżał wartości. Moim zdaniem ten który mam pokazuje ok. Jak to w końcu jest ?

  3. #3
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Cytat Zamieszczone przez kristohuliciu01 Zobacz posta
    Czyli u mnie powinno byc w porzadku
    najważniejszy sygnał, który idzie na ecu czyli ten w zakładce Engine, on odpowiada za dawkę paliwa jaka dostaje motorownia, do tego jeśli na zegarach też pokazuje prawidłowe wartości to powinno być ok

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Harnaś Zobacz posta
    Czujnik kupiłem w ASO Audi. Czyli mój czujnik jest zepsuty i zawyża wartości ? Poprzedni czujnik jaki kupiłem strasznie mi zaniżał wartości. Moim zdaniem ten który mam pokazuje ok. Jak to w końcu jest ?
    97-98 stopni to już chyba za dużo, powinno być w okolicach 90 tak jak pisał Andrzej (88-92) więc albo czujnik zawyża albo pompa wody nie daje rady ( ewentualnie termostat za mało się otwiera), jeśli podczas jazdy na wysokich obrotach temperatura spada a na postoju czy na wolnych obrotach rośnie to sprawdziłbym właśnie pompę i termostat. na początek reklamował bym kolejny czujnik bo to nic nie kosztuje poza odrobiną pracy. pisałeś wcześniej, że wymieniałeś termostat i czujnik, co się działo przed tym, że decydowałeś się na wymianę?
    Ostatnio edytowane przez grzałka ; 10-02-2016 o 13:51
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

Podobne wątki

  1. ---temperatura---
    Przez kacper w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 714
    Ostatni post / autor: 25-04-2019, 16:39
  2. Temperatura
    Przez walduss w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 11:32
  3. 8N Temperatura.
    Przez Śruba w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 11:40
  4. Temperatura
    Przez BARTUUU w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 14:14
  5. TEMPERATURA
    Przez daniell w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 11:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •