Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 51

Wątek: Temperatura

  1. #31
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Przy 98 powinien wlaczyc ci sie juz pierwszy bieg wentylatora .Prawidlowa temperatura powinna oscylowac w granicach 88 -92 st.Jesli masz wlaczony na klimatronicu przycisk auto, temoeratura moze byc wyrzsza.Poza tym na twoim miejscu wymienil byl dwa czujniki dla swietego spokoju A najlepiej przeczytaj sobie ten temat
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?t=3119
    Ostatnio edytowane przez wiewioraandrzej ; 10-02-2016 o 00:21
    Using Tapatalk

  2. #32
    Awatar Harnaś
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Bytom
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    22
    Cały ten temat już przewertowałem wcześniej. Termostat zmieniłem na oryginał, tak samo czujnik temperatury. O jakim drugim czujniku piszesz ? Pierwszy bieg wentylatora włącza mi się przy ok 96 albo 97. Przycisk auto mam wyłączony.

  3. #33

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    85
    Czasami nowy czujnik temp potrafi być walnięty. Znam dużo takich przypadków że trzeba było kupić jeszcze raz ( radzę nie kupować tych tańszych lecz te droższe).

  4. #34
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Cytat Zamieszczone przez kristohuliciu01 Zobacz posta
    Ok dzieki

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witam, wymieniłem czujnik na inny i wszystko jest dobrze na rozgrzanym silniku w Instruments, Engine i na zegarach pokazuje dobrze około 89-90 stopni. Natomiast na zimnym silniku w Instruments pokazuje 50 stopni a engine kolo temp otoczenia

    Zegar wskazujący temperaturę jest wyskalowany od 50 stopni więc dlatego może tak jest. W a6, którą jeździłem wcześniej jest wyskalowany od 30 stopni i w instruments pokazuje na zimnym 30 ( podobno to normalne)
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  5. #35

    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    92
    Cytat Zamieszczone przez grzałka Zobacz posta
    Zegar wskazujący temperaturę jest wyskalowany od 50 stopni więc dlatego może tak jest. W a6, którą jeździłem wcześniej jest wyskalowany od 30 stopni i w instruments pokazuje na zimnym 30 ( podobno to normalne)
    Czyli u mnie powinno byc w porzadku

  6. #36
    Awatar Harnaś
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Bytom
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    22
    Cytat Zamieszczone przez Harnaś Zobacz posta
    Ja już drugi czujnik oryginalny kupiłem i u mnie jest tak że na zimnym silniku w Engine pokazuje ok. temperaturę otoczenia, na Instruments pokazuje 30 (tak samo na klimatroniku, a na zegarach jest 50), po odpaleniu na engine rozgrzewa się do 30 i razem od tej wartości idą z instruments (różnica jest ok 3 stopnie). Na rozgrzanym pokazuje mi 93-95 na engine, a instruments 95-97 czasem 98 (w zależności czy jadę czy stoję). I teraz pytanie czy te wartości są dobre czy jest coś nie tak ?
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    Przy 98 powinien wlaczyc ci sie juz pierwszy bieg wentylatora .Prawidlowa temperatura powinna oscylowac w granicach 88 -92 st.Jesli masz wlaczony na klimatronicu przycisk auto, temoeratura moze byc wyrzsza.Poza tym na twoim miejscu wymienil byl dwa czujniki dla swietego spokoju A najlepiej przeczytaj sobie ten temat
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?t=3119
    Cytat Zamieszczone przez adrian120991 Zobacz posta
    Czasami nowy czujnik temp potrafi być walnięty. Znam dużo takich przypadków że trzeba było kupić jeszcze raz ( radzę nie kupować tych tańszych lecz te droższe).
    Czujnik kupiłem w ASO Audi. Czyli mój czujnik jest zepsuty i zawyża wartości ? Poprzedni czujnik jaki kupiłem strasznie mi zaniżał wartości. Moim zdaniem ten który mam pokazuje ok. Jak to w końcu jest ?

  7. #37
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Cytat Zamieszczone przez kristohuliciu01 Zobacz posta
    Czyli u mnie powinno byc w porzadku
    najważniejszy sygnał, który idzie na ecu czyli ten w zakładce Engine, on odpowiada za dawkę paliwa jaka dostaje motorownia, do tego jeśli na zegarach też pokazuje prawidłowe wartości to powinno być ok

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Harnaś Zobacz posta
    Czujnik kupiłem w ASO Audi. Czyli mój czujnik jest zepsuty i zawyża wartości ? Poprzedni czujnik jaki kupiłem strasznie mi zaniżał wartości. Moim zdaniem ten który mam pokazuje ok. Jak to w końcu jest ?
    97-98 stopni to już chyba za dużo, powinno być w okolicach 90 tak jak pisał Andrzej (88-92) więc albo czujnik zawyża albo pompa wody nie daje rady ( ewentualnie termostat za mało się otwiera), jeśli podczas jazdy na wysokich obrotach temperatura spada a na postoju czy na wolnych obrotach rośnie to sprawdziłbym właśnie pompę i termostat. na początek reklamował bym kolejny czujnik bo to nic nie kosztuje poza odrobiną pracy. pisałeś wcześniej, że wymieniałeś termostat i czujnik, co się działo przed tym, że decydowałeś się na wymianę?
    Ostatnio edytowane przez grzałka ; 10-02-2016 o 13:51
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  8. #38
    Awatar Harnaś
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Bytom
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    22
    Z czujnikiem sprawa wygląda tak, że jak chciałbym go reklamować to muszę oddać auto do ASO, a oni sprawdzą czy jest poprawnie zamontowany i jak jest zepsuty to na własny koszt wyminą i zamontują.

    Podczas jazdy temperatura jest stabilna, tylko jak się zatrzymuje to wzrasta. Płyn chłodniczy i pompa wody była wymieniana wraz z rozrządem na przełomie sierpnia/września.

    Jeśli chodzi o termostat to zdecydowałem się na wymianę z tego względu że samochód się nie rozgrzewał (nigdy nie dochodził do 90).

    Zapaliła mi się kontrolka Check engine. Pierwszym krokiem jakim zrobiłem to sprawdzenie błędów i temp na vagu.
    Błąd dotyczyły termostatu lub czujnika 17704. Potem kupiłem nowy oryginalny czujnik poza ASO w hurtowni i go zamontowałem (Check engine zgasł i nie było błędów). Po zamontowaniu wskazania były jeszcze niższe, więc zdecydowałem się na wymianę termostatu (kupiłem oryginał w tej samej hurtowni), po wymianie termostatu na nowy auto wreszcie zaczęło się rozgrzewać (temp na zegarach nareszcie była 90), ale zauważyłem że na klimatroniku temperatura utrzymuje się w granicach 79-82 (w tym momencie na zegarach były wahania z 90 na 80).
    Teraz kupiłem ten czujnik w ASO i na klimatroniku pokazuje od 95-98 a na vagu engine 93-95. Sam już nie wiem co zrobić.

    Sprawa jest jeszcze dziwniejsza ze starym czujnikiem (tym przed kupnem w hurtowni), bo do testów też go zamontowałem i sprawdziłem temp na vagu.
    Na engine pokazuje 93-95 tak jak na nowym z ASO a na klimatroniku i instruments pokazuje 103-110 czyli jeszcze bardziej zawyża.

  9. #39
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    czujnik możesz sprawdzić miernikiem, na forum a6 kolega podaje w jakich wartościach powinny się znajdować wskazania

    Styki 1i 3 – czujnik G62 – przy temperaturze pokojowej 20 st powinien mieć rezystancje ok. 2,2 – 3 kΩ, a styki 2 i 4 – czujnik G2 – ok. 1 – 2 kΩ.

    jeśli tak sprawdzisz to będziesz miał pewność co do czujnika.
    na zegarach też widać, że temperatura rośnie czy tylko na vagu i klimatroniku? załączają się wentylatory gdy temperatura wzrośnie ?
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  10. #40
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Skoro podczas jazdy temp jest ok a na postoju rosnie to przeciez tak ma byc .Zalezy jeszcze jak dlugi jest to postoj i jak szybko dochodzi do tych 98 st .Przy jakiej temp zalacza ci sie wentylator ?
    Using Tapatalk

  11. #41
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    przy obecnych temperaturach i sprawnym układzie chłodzenia nie powinno się nic takiego dziać. miałem problem w upały gdy stałem w korku i niesprawny był wentylator, w takich warunkach jak teraz mogę stać z odpalonym silnikiem i temperatura na zegarach ani drgnie, na vagu na pewno podskoczy o kilka stopni ale chyba nie aż tyle.
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  12. #42
    Awatar Harnaś
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Bytom
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    22
    czujnik możesz sprawdzić miernikiem, na forum a6 kolega podaje w jakich wartościach powinny się znajdować wskazania

    Styki 1i 3 – czujnik G62 – przy temperaturze pokojowej 20 st powinien mieć rezystancje ok. 2,2 – 3 kΩ, a styki 2 i 4 – czujnik G2 – ok. 1 – 2 kΩ.

    jeśli tak sprawdzisz to będziesz miał pewność co do czujnika.
    Sprawdzę potem jak będę w garażu.

    na zegarach też widać, że temperatura rośnie czy tylko na vagu i klimatroniku? załączają się wentylatory gdy temperatura wzrośnie ?
    Jak temp na klimatroniku wpadnie na 80~81 to wskazówka idzie do 90.
    Różnice na zegarach widać tylko wtedy jak spadnie poniżej 80 i jak wpadnie na 100. Pomiędzy tymi wartościami jest stałe 90. Wentylator włącza się ok 96 lub więcej, ale muszę to jeszcze zbadać dokładnie (tylko wtedy jak na vagu engine tak się pokaże).

    Skoro podczas jazdy temp jest ok a na postoju rosnie to przeciez tak ma byc .Zalezy jeszcze jak dlugi jest to postoj i jak szybko dochodzi do tych 98 st .Przy jakiej temp zalacza ci sie wentylator ?
    98 na dłuższym postoju pod garażem, a reszta wartości na światłach. (wskazania klimatronika, na zegarach stoi stabilnie na 90) wskazówka rusza się dopiero jak będzie 100 .

  13. #43
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    no to może tak powinno być i wszystko jest ok, muszę kiedyś sprawdzić jak to wygląda u mnie jak będę miał trochę czasu. wiem, że zegar ma pewną bezwładność względem wskazań komputera ale ile to stopni nie mam pojęcia. wentylator też załącza się prawidłowo, może nie ma się czym przejmować.
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  14. #44
    Awatar Harnaś
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Bytom
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    22
    czujnik możesz sprawdzić miernikiem, na forum a6 kolega podaje w jakich wartościach powinny się znajdować wskazania

    Styki 1i 3 – czujnik G62 – przy temperaturze pokojowej 20 st powinien mieć rezystancje ok. 2,2 – 3 kΩ, a styki 2 i 4 – czujnik G2 – ok. 1 – 2 kΩ.
    Sprawdziłem rezystancje dwóch czujników:
    temperatura otoczenia ok 23 stopnie.

    Stary czujnik który był w aucie:
    Piny A, B -> 974 Ω
    Piny C, D -> 1778 Ω

    Nowy który kupiłem w hurtowni:
    Piny A, B -> 974 Ω
    Piny C, D -> wartość nie jest wyświetlana ciągle i skacze od 1357 Ω, 1549 Ω, 1983 Ω

    Czujnika nowego z ASO nie sprawdziłem bo jest na aucie, ale jutro dzwonie do Audi i będę reklamował z tego względu że dziś jechałem i temperatura przy jeździe na autostradzie utrzymuje się na 97, a przy jeździe spokojnej poza autostradą aż 107 co jest dla mnie absurdem i tak na pewno nie powinno być.
    Wszystkie wartości były sprawdzane na klimatroniku.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Byłem w ASO i stwierdzili że czujnik temperatury działa poprawnie i zestaw liczników przekłamuje (do regeneracji), w sumie i tak muszę wymienić FISa więc jutro jadę na regenerację licznika i wtedy się okaże czy to jest przyczyną. Przy okazji załapałem się na akcje serwisową i wymienili mi cewki za darmo.
    Załączone obrazki Załączone obrazki   

  15. #45
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Zaraz zaraz....bo czegoś nie rozumiem. Robiłeś test zegarów (sami Ci pisaliśmy jak zrobić), po którym stwierdziłeś że zegary są ok....a teraz jednak do regeneracji? Masz jakiś zaufany zakład regeneracji na Śląsku?
    Te Terrere Terrere terererererere …

Podobne wątki

  1. ---temperatura---
    Przez kacper w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 714
    Ostatni post / autor: 25-04-2019, 16:39
  2. Temperatura
    Przez walduss w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 11:32
  3. 8N Temperatura.
    Przez Śruba w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 11:40
  4. Temperatura
    Przez BARTUUU w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 14:14
  5. TEMPERATURA
    Przez daniell w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 11:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •