Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Spawany tylny dyferencjał - ''dyskusja''

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zawieszenie w a3 jest obecnie duuuużo w lepszym stanie niż było to jak ją kupiłem. Prowadzenie auta bardzo się poprawiło lecz tulejki w zawieszeniu które nie są pełne ( takie były oryginalnie ) sa bardzo dalekie od ideału jeśli chodzi o założenie konstrukcyjne ( gumy nie są pełne bo to auto dla przeciętnego kowalskiego a nie do driftu ) nie mówiąc o tym ,że powinny być poli gumki. Odnośnie luzów na przodzie to raczej ich niema ale z tyłu wiem co jest nie tak:P Lecz przód też traktuje jako kiepski stan z racji tych tulejek które mają swoje lata i są nastawione na komfort a nie driftu.
    Zmiana stabilizatora w TT +blue haldex dała na prawde bardzo odczuwalne efekty na + dlatego nie uważam tego za zły mod.
    Kiedyś pewien kierowca EVO który miał dużą wiedzę i umiejętności ( zrobiłem trochę km na prawym i to widziałęm ) doradził mi abym zmienił na tyle stab na grubszy to podsterowność auta się zmniejszy i auto zacznie lepiej się prowadzić.
    Uważam ,że miał racje bo jednocześnie i w a3 zawieszenie się utwardziło i przechyły zmalały ( stab usztywnia zawias z racji iż uginajac zewnętrzną spężynę ugina także drugą co zmniejsza przechył na bok starajac sie utrzymać zawieszenie bardziej w poziomie ).

    Odnośnie komfortu jazdy to ostatnio nawet pewna kobitka jechała tym autem i nie wyczuła ,że coś jest nie tak co tylko potwierdza ,że to auto nadaje się do jazdy na co dzień bo poza parkowaniem na zimnych oponach i ciasnym zawracaniem nawet nie czuć tego ,że tył jest sztywny. Ale za to na rondach jak się chce to czuć i niebawem może kolega wrzuci jakiś filmik jak auto się zachowuje.
    Według mnie ciężko teoretyzować czy jest lepiej czy gorzej skoro testowała to jedna osoba i jestem to ja. Na zakrętach na pewno auto zachowuje się lepiej bo jedzie jak prawdziwe AWD a nie ryje przodem. DOdam ,że gdy szybko pokonuje zakręty na mieście to ciężko jest polecieć bokiem i muszę to prowokować. Podsterowność znacząco zmalała a wcześniej dochodziłem do granic jej możliwości a obecnie ta granica się przesunęła
    Teraz nawet nie wyobrażam sobie powrotu do mechanizmu różnicowego tylko zamierzam dorzucić mocy i pobawić się z zawiasem ale nie wiem kiedy znajdę na to czas bo to jest główną przeszkodą gdyż w głowie mam TT i ona jest dla mnie ważniejsza niż a3 .Generalnie to mam inne TT które muszę strugać i niestety moje auta są na końcu listy
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 02-11-2015 o 12:01

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Zmiana stabilizatora w TT +blue haldex dała na prawde bardzo odczuwalne efekty na + dlatego nie uważam tego za zły mod.
    Kiedyś pewien kierowca EVO który miał dużą wiedzę i umiejętności ( zrobiłem trochę km na prawym i to widziałęm ) doradził mi abym zmienił na tyle stab na grubszy to podsterowność auta się zmniejszy i auto zacznie lepiej się prowadzić.
    Uważam ,że miał racje bo jednocześnie i w a3 zawieszenie się utwardziło i przechyły zmalały ( stab usztywnia zawias z racji iż uginajac zewnętrzną spężynę ugina także drugą co zmniejsza przechył na bok starajac sie utrzymać zawieszenie bardziej w poziomie ).
    Przecież ja też od lat polecam tego moda (przy ''cywilnym'' zawieszeniu ) i od lat mam u siebie grubszy stabilizator z tył ( 19 mm), ba pamiętam jak w prywatnej rozmowie ( 2007 / 2008 ) przekazywałem Ci moje pozytywne odczucia ....
    Problem w tym że jak owy stabilizator jest za gruby to efektem ubocznym jest unoszące się w ostrych zakrętach tylne wewnętrzne koło.
    Ktoś kto wie ''to i owo'' o prawdziwym tuningu zawieszenia na pewno to potwierdzi.

    Napisałeś że na każdym zakręcie koło było w górze więc Ci sugeruje i doradzam co może być powodem.
    Nie wiem jaki masz ten stabilizator, z objawów choroby wynika że za gruby.
    Nie będę też już teraz wnikał i opisywał zasady działania ''staba''

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Odnośnie komfortu jazdy to ostatnio nawet pewna kobitka jechała tym autem i nie wyczuła ,że coś jest nie tak co tylko potwierdza ,że to auto nadaje się do jazdy na co dzień bo poza parkowaniem na zimnych oponach i ciasnym zawracaniem nawet nie czuć tego ,że tył jest sztywny. Ale za to na rondach jak się chce to czuć i niebawem może kolega wrzuci jakiś filmik jak auto się zachowuje.
    Według mnie ciężko teoretyzować czy jest lepiej czy gorzej skoro testowała to jedna osoba i jestem to ja. Na zakrętach na pewno auto zachowuje się lepiej bo jedzie jak prawdziwe AWD a nie ryje przodem. DOdam ,że gdy szybko pokonuje zakręty na mieście to ciężko jest polecieć bokiem i muszę to prowokować. Podsterowność znacząco zmalała a wcześniej dochodziłem do granic jej możliwości a obecnie ta granica się przesunęła

    Poza tą kobietką (a ja znałem takie co na ręcznym jechały i nie wyczuły że coś jest nie tak ) nic nowego z tego nie wynika .
    Pisałeś prawie to samo w poprzednich postach , ja też pisałem że oczywiste jest że będzie zmiana w charakterystyce prowadzenia jak i to że cześć tych zmian można osiągnąć nie idąc na około tylko prawidłowym setupem zawieszenia.
    ''Drut szpera'' ma i pewne zalety jak widać ale można to powiedzieć o każdym ''drucie'' bo jak by nie działało to ludzie by nie drutowali
    Zresztą Tobie też chyba zalatuje to druciarstwem skoro napisałeś że w TT byś tego nie popełnił

    Wady są oczywiste.. Szurające koła przy zakrętach, zawracaniu i manewrach parkingowych, dużo większe stresy i obciążenia działające na przeguby półosiek a co za tym idzie szybsze ich zużycie, szybsze i nierówne zużywanie się opon (a są ludzie kupujący nowe dobre opony i może im to przeszkadzać ), ryzyko że jak się to rozsypie to zostajemy na drodze z autem niezdolnym do dalszej jazdy..
    Pewnie na miękkich zimówkach z tył cześć negatywnych efektów nie jest drastycznie wyczuwalna ale sorry, jazda w lecie na oponach zimowych tylko na tylnej osi to moim skromnym zdaniem drutowanie druta

    Pisałem też x razy że jak Ci to ''robi'' i pasuje do celu i przeznaczenia auta to super , pisałem też x razy dlaczego krytykuje ten ''mod'' więc nie widzę sensu robić to kolejny raz ..



    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Teraz nawet nie wyobrażam sobie powrotu do mechanizmu różnicowego tylko zamierzam dorzucić mocy i pobawić się z zawiasem ale nie wiem kiedy znajdę na to czas bo to jest główną przeszkodą gdyż w głowie mam TT i ona jest dla mnie ważniejsza niż a3 .Generalnie to mam inne TT które muszę strugać i niestety moje auta są na końcu listy
    Z tym z kolei się zgodzę, też bym już nie chciał otwartego dyferencjału z tył mimo że wcześniej zawias i geometrie miałem tak skonfigurowanie że pięknie TT jeździło.

    Na zakończenie życzę też więcej wolnego czasu bo wiem jak to jest gdy go brakuje...








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Big Brake - dyskusja
    Przez PawelM w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 162
    Ostatni post / autor: 07-03-2022, 07:40
  2. Pytanie odnośnie oleju Haldex + tylny dyferencjał
    Przez Qunik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-02-2016, 15:06
  3. Q7 luźna dyskusja.
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 16:37
  4. Wyj?tkowe TT? Dyskusja
    Przez migdał w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 19:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •