Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Dziwny problem - spalanie

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68

    Dziwny problem - spalanie

    Witam, spróbuję się streścić
    Po zatankowaniu do pełna i przejechaniu do spodu paliwa Shella 95 z tymi środkami czyszczącymi znacząco wzrosło mi spalanie paliwa oraz moja rura, podkreślam zawsze pięknie srebrna zmieniła kolor na czarny po jednym przejechaniu odcinka 50 km, czym to może być spowodowane, dodam że wróciłem już do Orlena normalnego 95 i mam nadzieję że wróci wszystko do normalny... Oleju mi nie bierze sprawdzałem niby wszystko ok a no właśnie podczas szybkiego ruszania z miejsca na odcinku 4,5 do 5k mam odcięcie ... muszę zmieniać bieg dawniej tak nie miałem.

    Może mi ktoś wyjaśnić co te paliwo spowodowało w moim aucie ?

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Logicznie odpisując to powinienem napisać, abyś zrobił logi to wtedy będzie wiadomo co tam siedzi.

    A nie logicznie jak dla mnie to auto powinno jeździć na 98 a nie 95. Tak jest wg producenta auto wystrojone, a tylko zalecane 95.
    Możliwe, że dodatki wyczyściły z nagarów układ paliwowy. Spróbuj porządnie przegonić auto na maksa na każdym biegu i zobacz czy pomogło.
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    A ile ci pali?

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    No spalanie skoczyło z 9,6 na 10,3 w ciągu dwóch tankowań, dzisiaj je trochę rozruszam tylko, że na 38 litrach przejechałem 280 km więc trochę spalił sobie.

    Kris to informacja, że na 98 jest silnik wystrojony to prawda ? nie wiem czemu ale jak tankowałem 98 zawsze to czułem hmm większe spalanie też i mniejsze osiągi ale to może tylko odczucie.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz Kidacki ; 08-10-2015 o 04:15

  5. #5
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Kidacki Zobacz posta
    Kris to informacja, że na 98 jest silnik wystrojony to prawda ? nie wiem czemu ale jak tankowałem 98 zawsze to czułem hmm większe spalanie też i mniejsze osiągi ale to może tylko odczucie.
    Tak, to prawda. 98 jest paliwem zalecanym, a 95 jest dopuszcalnym.
    Jest to opisane w instrukcji samochodu.

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa-Bródno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    187
    Co do okopconych końcówek wydechu.Odkąd usunąłem z nich cały nagar płynem do czyszczenia systemów wedzarniczych, i świecą się w środku jak nowe to raz na jakiś czas przecieram je szmatką w środku dla utrzymania efektu.Zauważyłem ze przy normalnej jeździe miejskiej zachowują czystość.Czarny osad pojawia się w dwóch sytuacjach
    1) Gdy go dobrze przegonie, w sumie logiczne
    2) teraz gdy temperatura jest niska, zwłaszcza rano, w układzie jest dużo wilgoci i chyba ona powoduje że wylatuje sadza

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa-Bródno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    187
    Co do okopconych końcówek wydechu.Odkąd usunąłem z nich cały nagar płynem do czyszczenia systemów wedzarniczych, i świecą się w środku jak nowe to raz na jakiś czas przecieram je szmatką w środku dla utrzymania efektu.Zauważyłem ze przy normalnej jeździe miejskiej zachowują czystość.Czarny osad pojawia się w dwóch sytuacjach
    1) Gdy go dobrze przegonie, w sumie logiczne
    2) teraz gdy temperatura jest niska, zwłaszcza rano, w układzie jest dużo wilgoci i chyba ona powoduje że wylatuje sadza

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    To przepale go do spodu na 95 z Orlena potem przejdę na 98, tylko może mi polecicie stacje której się już trzymać, dodam shella nigdy więcej
    Dzisiaj znów jechałem do pracy mniej sadzy miałem a kilka razy go zgodnie z zaleceniem dałem w spód do 5,5 obrotów a i 4 razy próbowałem z jedynki do prawie 6 i nie było odcięcia (spadku mocy) także coś się musiało mi dziać na tym czyszczącym paliwie jednak....

  9. #9
    Awatar Nicolas905
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    560
    Ja tankuje na Orlenie 98 i wszystko ok, a z tymi dodatkami do paliwa to różnie bywa

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Hej, wczoraj wieczorem odłączyłem akumulator, zresetowało się chyba wszystko ale sam nie wiem co dokładnie zrobiłem kolega w pracy mi to zaproponował efekt jest taki, że po przejechaniu 50 km, spalanie mam 8,2 a nie żałowałem mu nic przeważnie był na około 3,5 - 4 k obroty. rura hmm ma plany w dwóch miejscach ale to chyba powinno minąć z czasem podejrzewam że mógł mi wypluwać paliwo ale pewny nie jestem.

    Piszę co i jak bo może ktoś też ma lub miał podobnie paliwo było z shella 95 z dodatkami teraz mam 95 z Orlena i nie wiem czy jak zaleje 98 to znów nie zresetuje i już tak zostanę.

    edit.
    Czytam o środkach STP do czyszczenia - może ktoś się wypowiedzieć na ten temat ?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz Kidacki ; 09-10-2015 o 08:28

  11. #11
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Jak zalałeś 95 na shellu to już daruj sobie dodatki typu STP. Paliwa premium z shella mają dodatki w swoim składzie.
    Wydaje mi się, że powinieneś zrobić adaptacje przepustnicy. Podłączyć vaga lub odłączyć jeszcze raz aku na minimum 30min. Po podlaczeniu przekręcić kluczyk na zapłon i poczekać ok pół minuty i poczekać aż przepustnica się zaadoptuje i dopiero odpalić.

    A tak naprawdę zacznij od sprawdzenia błędów i zrobienia logów co by zobaczyć czy wszystko jest ok.
    __________________________
    Pozdrawiam

  12. #12

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Oddaje auto do mechanika w pon na wymianę płynów, filtra paliwa, olej oraz płyn chłodniczy. Możecie mi zaproponować jakie płyny mu zalać ? teraz płyn chłodniczy mam jakiś z tesco ... olej to volvoline 10w40. A jak mu oddam auto to co by jeszcze można mu zrobić jakieś sugestie macie ? (tak przy okazji)

    Dla testu, zrobimy logi przed naprawą i po i ocenicie czy zna się na rzeczy czy nie
    Ostatnio edytowane przez Mariusz Kidacki ; 10-10-2015 o 14:18

  13. #13
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Płyn chłodniczy najlepszy ori różowy G12.
    Co do oleju to poszukaj jest temat, a tak naprawdę to kwestia gustu, byle nie jakieś najtańsze gówno, ja używam Motula. Przy okazji możesz wymienić olej w skrzyni biegów i zrobić regulacje linek.
    __________________________
    Pozdrawiam

  14. #14
    Awatar sebam
    Dołączył
    Feb 2015
    Płeć
    Skąd
    Leszno
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    137
    Wtrącę się do dyskusji choć mam mk2 2.0. Zawsze tankowałem na jednej stacji u prywaciarza 95 i spoko było, pewnego dnia zatankowałem na BP ultimate 98 i po 5 km błąd EVAP wyskoczył którego nigdy wcześniej nie miałem.I to mnie zdziwiło. a końcówki ja mam zawsze okopcone.

  15. #15

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    wiesz, ja zawsze miałem nieskazitelnie srebrne ogólnie dbam o wygląd auta bardziej niż o swój i przez te rurę spać nie mogłem

    Rozmowa z mechanikiem przez telefon jutro zrobimy coś więcej.
    Na pewno wymienimy olej, płyn chłodniczy oraz
    Zawór upustowy założymy ma mi dać jakiś fajny oraz stożkowy filtr powietrza również ponoć fajny dodatkowo.
    Podejrzenia jego co do spalania ale i tak mówił że warto zrobić.
    Wymiana świec, wymiana sondy lambda i czujników temperatury na dodatek sprawdzi mi czemu mi czasem mieli kołami podczas startu maszyny a nie zapiszczy kołami

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Nowy Post z racji, że byłem u Mechanika
    więc tak błąd był jeden coś z temperaturą bezpiecznik - mówił naprawiony
    Wymieniłem...
    Filtra paliwa, oleju oraz powietrza normalne kupione
    Olej silnikowy zamieniłem volvoline na Motula - ponoć dobre
    świece nowe oraz płyn chłodniczy

    Ponoć miałem strasznie czarny olej o masakrycznie brudny filtr + okropne świece (Ostatnia wymiana około 5 tysięcy km)
    Oleju bierze malutko, nawet nie wiem czy naprawdę go bierze, moja charakterystyka jazdy to przeważnie 3,5 k do 4,5 go trzymam przed zmianą biegu, możliwe że sam auto żyłuje ?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz Kidacki ; 11-10-2015 o 12:06

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 15:16
  2. Dziwny problem
    Przez Martinek333 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 09:34
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 00:17
  4. Dziwny problem z odpalaniem.
    Przez SilverTM w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-10-2009, 10:50
  5. Dziwny problem z nagrzewaniem się TT
    Przez MichalTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 06-06-2008, 07:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •