Strona 19 z 31 PierwszyPierwszy ... 9171819202129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 285 z 452

Wątek: [HubertRinkon] Kupiłem "Dziewice" - 225 quattro

  1. #271
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Z tego co pamietam to ma 63 albo 65mm. Sporo przekroczone krytyczne obroty. Slyszalem ze te eatony to twarde sztuki i ciezko je zajezdzic. Kolega mial w hondzie taka padline. Rotory powycierane ze teflonu wcale nie bylo a chodzil do konca. Sprzedal i jeszcze ze 2 hondziarzy to mialo i potem sprzedawalo.
    Inna sprawa ze ten kompresor jest slaby i za maly w takiej konfiguracji jak tutaj jest. Ciekawe co tam chlopaki z Płocka dalej z tym wydumaja aby napedzic wiekszego efra

  2. #272

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    260
    Kilka słów na zakończenie sezonu

    Udało mi się w moim debiutanckim sezonie pojechać około 15 imprez (zaliczając w tym dłuższy wyjazd na Nurburgring i SPA w Belgii )
    Było to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie nie miałem wcześniej styczności z wyścigami oraz tego typu modyfikacjami auta wraz z jego naprawianiem serwisowaniem w trakcie trwania imprez
    Nie udało się pojechać żądnej podkreślam nawet jednej imprezy w 100% sprawnym samochodem .
    Na Tory Audi jeżdziło spakowane na lawecie sprawne przetestowane itp jednak jazda po torze i warunki tam panujące weryfikują stan auta i nigdy nie udało mi się spakować w 100% sprawnego auta .

    TT przeszło szereg modyfikacji poprawiajacych osiągi prowadzenie hamowanie . Jest już autem w 100% kompletnym do zajmowania czołowych miejsc na imprezach typu Track Day itp .
    (dalej brakuje kierowcy ;p ale i to się poprawia )

    W trakcie sezonu auto było ciągle z imprezy na imprezę poprawiane teraz zostało je już tylko udoskonalić ( przez Zimę )
    Podczas zimowej przerwy w planach jest dalsze odchudzenie auta ( chciałbym osiągnąć wartość 1250 kg ale może się to okazać nie realne ) , poprawienie sytemu K+T bo niestety nie działa to jeszcze w 100% idealnie .
    Poprawienie ogólnego wyglądu auta .

    Kilka zdjęć i filmów

    Kielce
    https://www.youtube.com/watch?v=6K4Cu_d-CZo

    Jastrząb
    https://www.youtube.com/watch?v=c6ag58l-NA8








    W tym sezonie ogromny nacisk położyłem na zbieranie doświadczenia i myślę że to się udało .
    Z nadchodzącym wielkimi krokami 2017 r wiąże spore nadzieje na poprawę czasów głownie ze względu na większe obycie torowe oraz usprawnienie auta .

    Z auta jestem ogólnie zadowolony ale czy kupiłbym TT znów jako auto do jazdy na Torze hmm NIE
    Ostatnio edytowane przez HubertRinkon ; 26-10-2016 o 08:22

  3. #273
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Tak patrze jak TT sie przechylała na jastrzebiu to widze ze ba prawde jest stabilna i jest kolosalna roznica wzgleden serii. Moja sie kładzie na boki ostro a tutaj jest ok przy zachowaniu komfortu.
    Śmigalem Twoja tt i na prawde calkiem fajnie sie prowadzi. Mam nadzieje ze moja z Twoim ex zawiasem tez tak bedzie skrecac.
    5 listopada sie wybierasz na słomczyn? Bo moze sie wybiore a3. Co prawda z wylanym amorkiem ale mam nadzieje ze juz wystrojona.
    Rozumiem ze w 2017 bedziesz dalej upalac tt na torach to moze bedzie okazja sie pościgać.
    Żałować ze kupiłes tt tez nie masz co bo na pewno ja dopracujesz i bedziesz smigac bezawaryjnie. Odpukac ja a3 i tt bylem po kilka razy na torze i zawsze wracałem sprawnym autem na kołach
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 26-10-2016 o 23:18

  4. #274

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    260
    Sezon zakończyłem w tym roku .
    Pewnie że będę śmigał TT w nowym sezonie , oczywiście zostaje .
    Co do zawiasu będziesz bardzo zadowolony bo poprawi się prowadzenie auta a nie ucierpi komfort .
    W aucie używanym na codzień i czasami na tor wg mnie super rozwiązanie .
    My zmieniliśmy zawias bo TT jest używane tylko do jazdy na torach i Bilstein B14 ma swoje ograniczenia . ( jest miękki )


    Nie żałuje zakupu TT tylko nakłady jakie trzeba włożyć w to auto żeby jeżdziło tak jak teraz jezdzi są zbyt duże w mojej ocenie . ( w porównaniu do konkurencyjnych aut )

  5. #275
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Tak szczerze to myślę ,że jakbyś zrobił 2.0 i efr 6758 to byłbyś bardziej happy z setupu. Reakcja na gaz była by lepsza i dużo mniej zabawy z tym kompresorem.
    Co do kosztów to powiem CI ,że z doświadczenia wiem ,że można zrobić coś nie gorzej a sporo taniej. Mój pierwszy silnik jaki składałem w TT tez pochłonął od cholery kasy a teraz za te kaskę zrobiłbym to lepiej
    Czy w zasiasie dokonywałeś jakiś zmian poza , stabami, poligumkami no i amory/sprężyny. Bo jakoś a3 nie chce mi się tak prowadzić jak TT . Ciekawi mnie czy jeszcze coś modziłeś z zawiasem.

  6. #276

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    260
    Wiem dużo racji jest w tym co piszesz . Póki co mocy mi nie brakuje i reakcja na gaz jest odpowiednia więc modów nie przewiduje . Chciałbym tylko żeby auto było niezawodne ( lub zawodziło jak najrzadziej )
    Zrobiłem żółte poliuretany ( najtwardsze ), gwint , stabilizatory .

    W przypadku jazdy na torze szczególnie krętym przednia szpera pogarsza prowadzenie ( także jakbyś chciał to montować to nie polecam i u siebie tez nie mam )

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Koniec sezonu to początek przygotowań do nowego .
    Po wymianie eksploatacyjnych rzeczy przyszedł czas na odchudzenie auta ....

    3.2.1 start ;p


    Początkowa faza w drugiej fazie usunięte zawiasy ( maska będzie mocowana na 4 zapinki nie na 2 )
    Zostanie tylko wycięcie otworów ( myślę o takich ja te z przetłoczeń )


    Drzwi do dokończenia obudowa z poliwęglanu


    Z tyłu zastąpimy oryginalną szybę jej odpowiednikiem z poliwęglanu
    Swoją drogą nie zdawałem sobie sprawy jak ciężka jest tylna klapa z szybka (szok) wystarczy odpiąć na chwile siłowniki żeby się o tym przekonać .

  7. #277

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    no grubo idziesz
    Części TT 8N 225KM i R32

  8. #278
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Zważ wszystkie graty ciekawy jestem ile urwiesz ostatecznie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #279

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    260
    Pewnie że zważę sam jestem ciekaw . Jako że prace przy aucie są mocno weekendowe to myślę że w przyszły weekend efekt prac będzie można zważyć ( liczę na kolejne kilkadziesiąt kg (30-40kg) )
    Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co pociąć ;p , wyjąć ....

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -









    Tniemy dalej i przy okazji troszkę autodetailingu

    Wszystko skrupulatnie ważone na końcu prac opiszę co ile ważyło .

  10. #280
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Jakbys znalazl jakies elementy ktore troche waza a ich usuniecie nie wymaga duzej ingerencji w karoserie to pisz smialo.
    Ja bym cos chetnie usunal ale nie chce wycinac wzmocnien z maski albo karoserii. Ty masz klatke wiec to troche co innego ale moze cos ciekawego znajdziesz co warto wywalic

  11. #281

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    260
    Trochę jestem zły bo poza tylną szyba która waży 25 kg to wszystko waży nic na zasadzie ze tu kilogram tam dwa . W kupie dają już jakąś wartość ale wszystko lekkie niestety .

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Standardowo weekendowo

    Trochę sianka myślę że to pozostałości po wycieczkach na Torze Ułęż


    Do montażu maski udało się wykorzystać fabryczne otwory w nadwoziu



    Porządek musi być końcówki wydechu oraz lampy lekko liżnięte ;p





    Yeah udało się po dłuższej chwili



    Modyfikację i tak lekkiego zderzaka 3x mniej kg od serii !


    Czy tak zostanie czy zostanie docięty środkiem jeszcze nie wiem ..... aktualnie schnie po wklejeniu siatek i czeka na następną Sobotę
    Ostatnio edytowane przez HubertRinkon ; 20-11-2016 o 08:13

  12. #282
    Awatar PSA
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    WLKP
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ7W
    Posty
    34
    mega progress, czy te odchudzone elementy nie straciły za mocno na sztywności? powodzenia w dalszym działaniu

  13. #283
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Zakatowales juz kilka pomp wspomagania, mysle ze zderzak to mod na duzy plus, waga jedno ale teraz wszystkie chlodnice naprawde dostana wiatru

  14. #284

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    260
    Staramy sie ciąć auto z głowa . Jak bedzie gotowe to po testach drogowych bedziemy udoskonalać projekt
    Jak czasu starczy to moze powalczymy z aerodynamika

  15. #285
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    czy ten zderzak to laminat?
    Jeśli tak to waga będzie na plus bo trzymałem takie i względem seryjnego jest cięższy i sporo mniej elastyczny.
    A te blachy pomiedzy końcówkami można było powycinać. Niby nie wiele ale zawsze trochę gram ubędzie

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 205
    Ostatni post / autor: 04-06-2018, 21:58
  2. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  3. "Okazje" i "Cuda" z ogłoszeń z całego świata!
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:57
  4. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •