Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 65

Wątek: wysoka temp wody i piszczenie z pod maski

  1. #46
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    termostat powinien się otworzyć w okolicach 90 stopni.
    Proste są dla szybkich aut a zakręty dla szybkich kierowców

    https://www.facebook.com/SzefKuchniPodOrlem?ref=hl

  2. #47

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Pojemność układu chłodzenia to 7L http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/audi-tt/
    Termostat otwiera się przy 87 stopniach ale gdzieś obiło mi się o uszy że są też termostaty co otwierają się przy 82 stopniach

  3. #48
    Awatar mate1993
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznan
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    92
    Jestem totalnie załamany albo to coś innego albo nie wiem.
    Godzina odpowietrzania tak jak wyżej napisane było korek odkręcony lekkie przygazóki czasem na kilkanaście sekund silnik wyłączyłem raz po ok 40 min gdy wskazówka doszła na czerwone pole. Ze zbiorniczka nie ubywało wgl płynu ubywał jedynie po wyłączeniu silnika.
    Jedynie po przekroczeniu 105 bulgotało ze zbiorniczka i wszystko wylewalo.
    zalalem do max czyli polowy zbiorniczka a zamast ubywac płynu to go przybyło ze az wypluwało
    Ostatnio edytowane przez mate1993 ; 07-10-2015 o 22:00

  4. #49
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Kolego a zegar masz sprawny?

  5. #50
    Awatar mate1993
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznan
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    92
    witam problem nie ustał stawiam na pompe wody. mozna to sprawdzic jakoś ??
    Ostatnio edytowane przez mate1993 ; 08-10-2015 o 16:39

  6. #51

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Ja sprawdzałem demontując ją ale przy tym robi się rozrząd lub przy nie dużym przebiegu nowego rozrządu wymienić trzeba przynajmniej pasek. Ewentualnie widać w zbiorniczku jak woda się przelewa to też objaw że pompa gania płyn. Jak wiatraki Ci się nie załączają to równie dobrze może to być termo włącznik na chłodnicy lub sterownik od wiatraków pod akumulatorem podobno czasem śniedzieją styki w nim lub się wypalają.
    Jeśli wlałeś 6L płynu to według mnie jest ok z odpowietrzeniem bo nie udaje się spóścić całego płynu z silnika. Ja po demontażu pompy wlałem około 3,5L i też mi się samochód grzeje ale na czerwone pole nie dochodzi tylko często po jeździe mi się wiatraki włączają i to przy spokojnej jeździ i temp nie przekraczającej 20 stopni na zewnątrz.

    Dobrze by było jak byś w końcu miał vaga może są jakieś błędy.

  7. #52
    Awatar mate1993
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznan
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    92
    vag jutro bedzie juz
    obecnie mam 165tys przy 185tys mam wymienic rozrząd tak naklejki mówią. Wiem wiem ze mówicie że czujnik, układ mógł by być nawet bez czujnika ale powinien się odpowietrzyć a tu takie wrażenie mam jak by ciśnienia nie było albo wirnik sie rozsypał od pompy bo odkrecilem tek korek od naczynka wyrównawczego zalewam układ odpalam auto dochodzi do tego momentu jak sie ma otworzyć termo i zaraz za termostatem jest gorąco a dalej zimny wąż tak jak by nie miał siły tych bąbli przegonić
    Wstępnie na sobotę ugadałem się ze znajomym mechanikiem podwórkowym dobry ziomek i nie drogi hehe i ma wymontować pompę i sprawdzić w jakim jest stanie

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Tak że kabel już mi przyszedł wszystko zainstalowane teraz jakiej apki użyć ?
    Polski vag ?
    Ostatnio edytowane przez mate1993 ; 08-10-2015 o 22:08

  8. #53

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    vag com 311.2
    W razie zmiany pompy proponuje pompę z metalowym wirnikiem np hepu lub matelli.
    Jeśli chodzi o odpowietrzenie to raczej jest w miarę ok bo wlałeś 6L płynu a nie da się do końca go upuścić z układu.
    Pompa pompą że nie gania ale wiatraki powinny się włączyć. Więc też się temu przyjrzyj.

  9. #54
    Awatar mate1993
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznan
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    92
    wiatrak owszem ale powinien się włączyć gdy będzie te 92-97 na chłodnicy a tam jest chłód hehe
    jak raz doszło do 120 to się włączył ale to już niezależnie się włącza chyba wtedy żeby nie przegrzać silnika
    "rzecz jasna od razu zgasiłem silnik"
    mam vag 409.1 i emulator xp bo inaczej nie śmigało
    Sprawdziłem błędy jedynie na silniku bo nic innego nie umiem tym jeszcze zrobić i tam wyskoczyło coś ze spadek ciśnienia pomiędzy turbo a przepustnicą ale myślę że to wina wtedy tej odmy mogła być którą już zrobiłem zrobiłem ( skróciłem w miejsce braku dałem rurkę gumową i opaski) błąd skasowałem i już nie pokazuje.
    Auto dziś odstawiłem do znajomego i ma sprawdzić tą pompę jak coś będę wiedział dam znać pozdrawiam

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Przyczyna się znalazła
    POMPA WODY panowie łopatki stały w miejscu a wirnik się kręcił.
    Teraz pytanie bo planuje zrobić to od razu z rozrządem i pytanie jaki wybrać wiadomo żeby był dobry ale nie przesadnie drogi
    pozdrawiam

  10. #55
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez mate1993 Zobacz posta
    przyczyna sie znalazła
    POMPA WODY panowie łopatki stały w miejscu a wirnik się kręcił.
    pozdrawiam
    sorka Chlopie ale.. to co napisales nie ma sensu. wirnik to lopatki.. jesli miales na mysli ze stojan stanal to lopatki tym bardziej..

    co do rozrzadu to wez komplet INA, b.dobra jakosc i cena. dwa miesiace temu robilem u siebie rozrzad i wybralem wlasnie ten zestaw. rolka, napinacz, pompa, pasek.. mialem w reku - sam zalozylem. budzi zaufanie. wiadomo, mozna wybrzydzac ale poza getzem i ASO to jedyna rozsadna opcja wzgledem jakosc/cena i nie jest to w/g mnie droga na tanie skroty. rozrzad INA byl opisany rowniez tu na forum z aprobata innych uzytkownikow co umocnilo mnie w przekonaniu ze dokonalem wlasciwego wyboru, choc bylo juz po fakcie

    przepraszam ze sie nie odzywalem ale czekalem na wypowiedzi innych forumowiczow. okazalo sie ze miales przypadek ktory "normalnie" sie nie zdarza. niestety ale w takich wypadkach trzeba byc przy "zabiegu" zeby to zauwazyc i nie chcialem robic zamieszania w Twoim watku po tym jak powiedziales ze masz kolege mechanika ktory Ci pomoze.
    po wymianie rozrzadu i pompy sam stwierdzisz ze odpowietrzenie tego silnika to bulka z maslem

    gratuluje wytrwalosci i wspolczuje Ci zjedzonych nerwow. naprawde! pozdrawiam i zycze Ci zadowolenia z jazdy, w koncu! odnosnie rozrzadu, znajdziesz na forum, ale o "zyciowe" sprawy pytaj, z checia pomoge. szerokosci Kolego!
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 11-10-2015 o 05:35

  11. #56
    Awatar mate1993
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznan
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    92
    No chodziło mi o to że ten trzpień się kręcił a wirnik stał w miejscu
    taki zestaw podejdzie ?
    http://www.iparts.pl/czesc/zestaw-pa...530034430.html
    tak do 500zł coś szukam
    nie wiem czy nie lepiej kupić sam zestaw paska i napinaczy bez pompy a pompę kupić z metalowym wirnikiem.
    Co myślicie ?

  12. #57
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    tak, zestaw ok, ale jest bez napinacza. napinacz musisz tez zmienic.

  13. #58
    Awatar mate1993
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznan
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    92
    ok mam zestaw
    http://www.iparts.pl/czesc/zestaw-pa...530034530.html
    i pytanko czy warto wymieniać od razu wielorowkowy pasek ?

  14. #59
    Awatar zuber1906
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    44
    Co do tego gotowania wody i nieotwierającego się termostatu to miałem taki przypadek u siebie. Dość przykry przypadek. Mechanik wyczyścił mi chłodnice, wymienił mi pompę wody, czujniki temperatury a termostat to wymienił nawet dla razy. Objawy to przekraczanie wskazania temperatury i zimny i miękki wąż odpływowy. Co się okazało Uszkodzona była głowica. Był gdzieś mikro przedmuch na kanale spalania i spaliny przedostawały się do płynu chłodniczego przez co w zbiorniczku powstawało podciśnienie uniemożliwiające otwarcie się termostatu i blokowało przepływ płynu przez chłodnice. Koszty to około 1500zł po znajomości.

  15. #60
    Awatar mate1993
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznan
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    92
    mam nadzieje ze u mnie to winda leży po stronie pompy wody bo tak jak mówię pasek obracał czepień a wirnik stał w miejscu odpadł po prostu.
    Tak że we wtorek mam nadzieje że juz części będą i mi to zamontuje i wtedy sprawdzimy co się dzieje mam nadzieję ze już będzie ok.
    Bo w sumie teraz tak myśląc na trzeźwo faktycznie mogła pompa już padać
    Dla tego w jeździe była spoko temp te 90 bo jeszcze coś tam trzymało i obroty były wyższe to jakieś tam ruchy wody tworzyła pompa a na postoju obroty spadały na te 750 i już nie działała tak jak powinna. No i ogrzewanie w aucie nie było gorąco tylko letnie dmuchało czyli do nagrzewnicy nie dopompowała pompa wody tylko tyle co pewnie grawitacyjnie działało

Podobne wątki

  1. Temperatura wysoka!!
    Przez michu w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 30-07-2022, 10:07
  2. MK1 [8N] Witam. Buczenie Piszczenie sam nie wiem co :(
    Przez Bilade w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-08-2017, 16:34
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-01-2016, 18:23
  4. wysoka temp.oleju
    Przez voodoo w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-06-2015, 07:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •