Ja od siebie mogę tylko powiedzieć że zestaw rozrządu INA jest ok ale zastanowił bym się nad paskiem conti bo już kilka razy mechanik mój miał przypadek że pasek iny albo schodził z rolki albo latał po niej od lewej do prawej. Po założeniu paska conti objawy ustępowały. Co do pompy wody nie baw się w zestawy gotowe tylko kup pompę z metalowym wirnikiem chyba że chcesz za jakiś czas znowu ją wywalać. Może zestaw składany wyjdzie trochę drożej ale powinno być pewniej. Rozrząd robisz raz na kilka lat więc oszczędność 100zł na częściach nie jest wielka.

Wczoraj aż specjalnie zrobiłem próbę u siebie. Korek od zbiorniczka odkręcony nawiewy na max gorąco i max obroty skierowane na nogi i twarz. Efekt po około 30 min nawet nie otworzyło termostatu na biegu jałowym. Dopiero trzymanie samochodu na obrotach przez kilka-kilkanaście minut spowodowało otwarcie termostatu, po kolejnych kilku minutach załączyły się wiatraki. Temp cały czas 90 stopni na blacie płynu z zbiorniczka ani nie ubyło ani nie wywaliło a jakoś wcześniej specjalnie go nie odpowietrzałem po prostu po spuszczeniu płynu zalałem nowy odpaliłem na chwilę i już. Korek zakręcony i w trasę. Następnego dnia dolanie płynu i spokój.
Jak zmienisz pompę wody i przy tych około 100 stopniach nie załączą się wentylatory może to też być kolejna przypadłość że nie działa Ci pierwszy bieg w wentylatorach.