Cytat Zamieszczone przez maehix Zobacz posta
Jak zwykle Arttur służy profesjonalizmem

W takim razie jaki byłby najlepszy zestaw Big Brake przód i tył do TT mk1 coupe z Quattro na mocnym setupie na K-04 i zrobionym zawieszeniem pod tor, które okazjonalnie pojedzie po bułki do sklepu ??
Jeśli zadaje to pytanie w złym miejscu proszę o przeniesienie
Och nie przesadzajmy, ale dziękuję

Wszystko zależy jaki chcesz budżet przeznaczyć na hamulce i czy chcesz dedykowany zestaw na nowiutkich częściach czy też ''home made'' składany na używkach.

Inny czynnik to czy auto będzie bardzo odchudzone czy raczej waga zbliżona do seryjnego auta..
No i wreszcie Twoje umiejętności. Jeśli rozpoczynasz przygodę z torem to spokojnie możesz zacząć z mniejszym ( tańszym ) hamulcem. Jeśli jesteś starym wyjadaczem to i heble muszą być na miarę.

Jeśli chodzi o dedykowane zestawy to jest tego sporo więc jeśli taka opcja by Cię interesowała to mogę podrzucić kilka linków.
Jeśli chcesz coś kombinowane z różnych używek od innych aut za mniejsze pieniądze to osobiście nie mogę nic konkretnego polecić bo abym z czystym sumieniem mógł coś rekomendować to musiał bym mieć pewność że dany setup był testowany przez długi czas w bardzo ciężkich warunkach i że nic się nie urwało, klocki zużywają się w akceptowalnym czasie, klocki na zacisku zużywają się równo ( nie tak że jeden zdarty do blachy a drugi do połowy ) i wreszcie ile wytrzymuje tarcza ...
Materiały użyte do wykonania adapterów jaki i ich mocowanie to kolejna sprawa ..
Nie mam takich informacji wiec nic z ''samoróbek'' nie mogę polecić. Oczywiście żeby nie było, nie mam nic przeciwko.
Jak wszystko jest zrobione z głową i zaprojektowane zgodnie ze sztuką to można sobie świetny setup zrobić za mniejsze pieniądze.
Pamiętać jednak trzeba że tu w grę wchodzi też zdrowie i życie nasze oraz innych więc trzeba się do tego przyłożyć bardzo poważnie ...








Pozdrawiam