Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 61 do 74 z 74

Wątek: Nowe przepisy

  1. #61
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Swego czasu jak mieszkałem troche w piotrkowie tryb. to byłem zadowolony właśnie z takich sekundników więc mi się pomysł podoba

  2. #62
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    6? Int na 12.

  3. #63

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Daj Boże 12-ście potem będziesz miał najdroższą w okolicy skrobaczkę do szyb
    Nie ma co srać ogniem, przepis jest jaki jest można go kiwać do czasu potem i tak ból dupy jak u wszystkich, poza tym proponuje przyjrzeć się OWL umowy ubezpieczenia w przypadku prawka spoza PL - są haczyki
    Ostatnio edytowane przez Kwinto ; 27-05-2015 o 22:18
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  4. #64
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Naczelna zasada prawa jest rownosc wobec niego. Nie wazne kto jest kim i czego by policjantowi nie pokazal, to jestesmy w Polsce i kazdego na terenie tego kraju obowiazuja przepisy polskie, a nie zagraniczne. Sprawa jest prosta, za przekroczenie dozwolonej predkosci o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym w Polsce nie mozna prowadzic samochodu przez 3 miesiace i koniec. Tzn. nie koniec, bo jest jeszcze mandat. Jak ktos ma zagraniczne prawo jazdy, to bedzie mogl sobie nadal jezdzic, ale nie w Polsce. Oczywiscie legalnie tez nie bedzie mogl dojechac do granicy, aby moc cieszyc sie jazda w innym kraju.
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 28-05-2015 o 10:12
    ----
    Pozdrawiam.

  5. #65
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    @Hubi, obecny przepis jest naprawdę surowy i wg mnie trzeba po prostu przestawić myślenie na nieprzekraczanie prędkości w terenie zabudowanym o 50. Wiem, że to strasznie trudne bo sam nigdy nie jeździłem przepisowo ale zamiast walczyć z przepisami staram się działać na ich pograniczu. Deal with it!
    I don't have dreams, I have goals.

  6. #66
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    tak jak wcześniej było pisane, równość wobec prawa. Dlaczego mamy przestrzegać ograniczeń jak nie robią tego, parlamentarzyści i sędziowie. To jest chore. A nie to, że mamy w zabudowanym jeździć 50km/h.

  7. #67
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    @Hubi, obecny przepis jest naprawdę surowy i wg mnie trzeba po prostu przestawić myślenie na nieprzekraczanie prędkości w terenie zabudowanym o 50. Wiem, że to strasznie trudne bo sam nigdy nie jeździłem przepisowo ale zamiast walczyć z przepisami staram się działać na ich pograniczu. Deal with it!
    Przemek, ale ja nie pisze ze wariuje na drodze generalnie jezdze wolno - nie bawi mnie speedowanie...co innego jak np spotkam sie na drodze z kolegą raidenem...wtedy to zanim ruszymy to juz oddajemy prawka

  8. #68
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    tak jak wcześniej było pisane, równość wobec prawa. Dlaczego mamy przestrzegać ograniczeń jak nie robią tego, parlamentarzyści i sędziowie. To jest chore. A nie to, że mamy w zabudowanym jeździć 50km/h.
    Parlamentarzysci jak najbardziej beda odpowiadac za wszelkie wykroczenia, ktore nie przedawnia sie po wygasnieciu ich immunitetu. To, ze czesto nikomu nie chce sie tego egzekwowac, to inna kwestia, ale zgodnie z prawem powinni zostac z tego rozliczeni. Oczywiscie przedawnienia tez zdarzaja sie dosc czesto. Przy przestepstwach z reguly odpowiadaja, bo immunitet jest uchylany w glosowaniu.
    Sedziowie, aby moc zagwarantowac im spelnianie wszystkich wymogow (niezaleznosc, bezstronnosc, samodzielnosc) musza byc objeci immunitetem. Inaczej moglyby byc na nich naciski ze stron roznych, dobrze ustawionych, srodowisk. Poza tym oni sa rozliczani z wykroczen. Odpowiadaja za nie dyscyplinarnie, co np. moze im utrudnic lub uniemozliwic awans.
    Uwazam, ze ze wzgledu na rozne role spoleczne i rozne obowiazki forma odpowiedzialnosci moze sie troche roznic, jednak uwazam, ze jest to uzasadnione i na dobra sprawe nikt nie jest "wyjety spod prawa" z ustawy.
    ----
    Pozdrawiam.

  9. #69
    Awatar 4mario
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    264
    Uwazam, ze ze wzgledu na rozne role spoleczne i rozne obowiazki forma odpowiedzialnosci moze sie troche roznic, jednak uwazam, ze jest to uzasadnione i na dobra sprawe nikt nie jest "wyjety spod prawa" z ustawy.[/QUOTE]

    Miło się czyta... Kol. Wysoczan. Ale rzeczywistość jest trochę inna.


    Na wszystko są sposoby. Jak Państwo leci sobie w bola z obywatelami to obywatel ma moralne prawo lecieć w bola z Państwem.
    I tak... wystarczy nie przyjąć mandatu za jazdę powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym ( ale prawo jazdy oddać, tak jak każe władza), sprawę oddać do prawnika, który" przypadkiem" przeciągnie postępowanie( ze względów formalnych ) powyżej trzech miesięcy... I już po sprawie muszą oddać prawko
    Ostatnio edytowane przez 4mario ; 28-05-2015 o 20:02

  10. #70

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez 4mario Zobacz posta
    Uwazam, ze ze wzgledu na rozne role spoleczne i rozne obowiazki forma odpowiedzialnosci moze sie troche roznic, jednak uwazam, ze jest to uzasadnione i na dobra sprawe nikt nie jest "wyjety spod prawa" z ustawy.
    Miło się czyta... Ko. Wysoczan. Ale rzeczywistość jest trochę inna.


    Na wszystko są sposoby. Jak Państwo leci sobie w bola z obywatelami to obywatel ma moralne prawo lecieć w bola z Państwem.
    I tak... wystarczy nie przyjąć mandatu za jazdę powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym ( ale prawo jazdy oddać, tak jak każe władza), sprawę oddać do prawnika, który" przypadkiem" przeciągnie postępowanie( ze względów formalnych ) powyżej trzech miesięcy... I już po sprawie muszą oddać prawko [/QUOTE]

    Ciekawa teoria - od kiedy to tok sprawy "ze względów formalnych" pada po 3 m-cach ? Jaka podstawa prawna ?
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  11. #71
    Awatar 4mario
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    264
    3 miesiące to czas na ukaranie kierowcy....

  12. #72

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez 4mario Zobacz posta
    3 miesiące to czas na ukaranie kierowcy....
    Zdarzało mi sie dostać mandat z radaru nawet po 9 m-cach przychodził z wyrokiem sądu rejonowego, skąd pomysł że kiwanie w sprawie sadowej której nadano już bieg po 3 m-cach skutkuje jej spadnięciem
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  13. #73
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    4mario, masz bardzo ciekawa teorie, tyle, ze jest ona... zupelnie niezgodna z prawem i nie moze dzialac ani w teorii, ani w praktyce. Zacznijmy od tego, ze wszczecie postepowania przerywa bieg terminu.

    Coz, rzeczywistosc niby powinna byc obiektywna, ale jakos tak wychodzi, ze czesto jest bardzo subiektywna ;P. Moja zgadza sie z tym, co napisalem w poprzednim poscie - Twoja nie musi .
    ----
    Pozdrawiam.

  14. #74
    Awatar 4mario
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    264
    Nie, nie musi.... Teoria o równości wobec prawa, bardzo ciekawa, bardzo.
    Nie jestem prawnikiem, ale dostałem takie informacje( z pewnego źródła) i powtarzam za człowiekiem, który tak zrobił. Czy działa?? Dowiemy się za mnw trzy miechy. I nie omieszkam poinformować o jej skuteczności.

    I nie wspominałem o rozpoczęciu procesu.... miałem raczej na myśli nie dopuszczenie ( z tego co zrozumiałem) do ukarania ( wszczęcia) w terminie przewidzianym ustawowo.

Podobne wątki

  1. Nowy silnik, nowe logi, nowe problemy. Proszę o wsparcie.
    Przez Bejrut w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 12:50
  2. Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 26-07-2014, 16:11
  3. Nowe Audi A3
    Przez audiczka w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-06-2014, 22:37
  4. TTS-nowe fotki
    Przez lekarz00 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 29-01-2013, 18:35
  5. TT 225Q vs nowe BMW 540
    Przez Blerx w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 18:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •