Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Wątek: Kolejna dziwna sytuacja

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68

    Kolejna dziwna sytuacja

    Streszczę się,
    Przy wchodzeniu na 4k i podwyższeniu biegu jak spuszczam nogę z gazu obroty spadają i słyszę leciutki sss, nie miałem tego jeszcze nigdy od kiedy wymieniłem wszystkie możliwe filtry w aucie, olej, płyn chłodniczy świece, auto nie bierze oleju ani płynu chłodniczego spalanie w normie, ciągnie jak dobry ciągnik ale ten sss mnie niepokoi występuje tylko przy podwyższeniu biegu przy dużych obrotach trwa około pół sekundy

    Zapomniał bym dałem mu na półmetek związku przeguby i gumy na przeguby oryginalne na znak uczucia :P

    Co się dzieje ?
    Znowu wizytka u mechanika czy darować sobie ?
    Dodam, że w drodze leci filtr od Artura mam nadzieję, że z czystym sumieniem go założę bez obaw


    Chciałem mieć sss przyznam (widać po moich przednich postach ale nie taki sam z siebie)
    Ostatnio edytowane przez Mariusz Kidacki ; 21-10-2015 o 19:05

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Ja bym się przyjrzał zatem zaworowi DV. Być może sobie skończył żywot
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    to ta plastikowa kosteczka koło filtru powietrza ?
    Wytrzyma to z 2 tygodnie wypłatę potrzebuję
    Ostatnio edytowane przez Mariusz Kidacki ; 21-10-2015 o 19:01

  4. #4
    Awatar red5555
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Danzig
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    217
    bliżej podszybia , pod rozpórką
    zawór odcinający 06A 145 710 P w ASO około 160 zł
    miałem to samo - wprawne ucho Jerry`ego wysłuchało...
    wymiana 15min, musiałem tylko dokupić jeszcze jedną opaskę zaciskową bo oryginalnie była założona jednorazowa (mocowanie w sumie na 3 opaski)


    Ostatnio edytowane przez red5555 ; 21-10-2015 o 19:22

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    hmm, ok wymienie go a co jeszcze obczajacie ?

  6. #6
    Awatar red5555
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Danzig
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    217
    ja miałem "pss pss" przy każdej zmianie biegu w trakcie przyśpieszania, po wymianie dv dźwięku już nie ma a auto ciągnie równo jak głupie

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Ok red super dzięki za pomoc, wychodzi na to, że to może być to poczekam tydzień aż przyjdzie filter od Artura i założę hurtem, naprawdę to auto to skarbonka

  8. #8
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Kidacki Zobacz posta
    Ok red super dzięki za pomoc, wychodzi na to, że to może być to poczekam tydzień aż przyjdzie filter od Artura i założę hurtem, naprawdę to auto to skarbonka
    A tam skarbonka :P Mody to mody...tego nie da się ogarnąć

    Jak wymienisz DV na nowe to "psss" ucichnie, ale jak założysz Amsoila to "pssss" przy zmianie biegów i "szzzzyyyy" przy przyspieszaniu wróci :P Ale na pewno z nowym DV turbo będzie miało zdrowiej
    Te Terrere Terrere terererererere …

  9. #9

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    zobaczymy co to będzie, dzięki za szybką interwencję
    dzisiaj tak btw. widziałem Kolegę z forum z naklejką klub TT w Sędziszowie jak to czyta to pozdrawiam, (Pełna kultura była podejście i przybicie piony) :P

    Trochę poczytałem przez noc i wychodzi na to, że to musi być to, nie tylko pss lekkie słychać ale również zwalnianie turbo jakby się ocierało, przy gwałtownej zmianie ilości obrotów, sytuacji nie ma gdy zmieniam biegi katalogowa.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz Kidacki ; 22-10-2015 o 05:43

  10. #10
    Awatar Czarli
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Lu / Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Black
    Posty
    43
    a ja po wymianie DV dalej mam psss przy przyspieszaniu i błąd na vagu. Oprócz przewodów co jeszcze mogę sprawdzić? Taki plastikowy zaworek zwrotny też może dawać takie objawy? zawór to chyba ten 058905291A
    Ostatnio edytowane przez Czarli ; 22-10-2015 o 18:19

  11. #11

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    A ja sprostuje moją wypowiedź dziś trochę przejeździłem mój objaw to przy nagłym (natychmiastowym) spuszczaniu nogi z gazu słychać na moje oko to ocieranie, może psss ale bardziej ocieranie i na logikę to wygląda na nieszczelność układu po przy normalnym spuszczaniu nogi z gazu tego nie nawet przy dużych obrotach. I to chyba jest ten zawór skoro on jest odpowiedzialny za ciśnienie.

    Czarli ja się kompletnie nie znam, takiego objawu nie miałem, ale chyba jak nie bierze Ci oleju ani płynu chłodniczego to takie psss to może również nieszczelność ale nie na zaworze tylko gdzieś indziej?

    ha wygrzebałem coś interesującego, jakiś chłopak miał to samo co ja "szmeranie łopatki", zawór N75 i miał to w takiej samej sytuacji co ja, teraz znowu pytanie do was czy to również łatwe w naprawieniu

    Kolejne coś innego tym razem osoby piszą z innych aut, iż po odłączeniu "ZAWÓR GRUSZKA EGR", dźwięk ustaję , ja już nie grzebię po necie bo się takich rzeczy oczytałem, że spać nie będę a i jeden chłopak miał to samo po wymianie filtru powietrza na jakiś Schnet - też taki dałem no i on pisał o tym zaworze po czym ludzie pościągali i przestało, wychodzi na to że kupię DV, N75 i EGR czy coś jeszcze może powodować takie szmery ? ( po wymianie sondy (z poprzednich) postów spalanie spadło poniżej 8 , pochwale się )
    Ostatnio edytowane przez Mariusz Kidacki ; 22-10-2015 o 21:14

  12. #12
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Kidacki Zobacz posta
    "ZAWÓR GRUSZKA EGR"
    Chyba zawór/gruszka WG, a nie EGR (u nas nie występuje). Chyba, że czytałeś o problemach w 1.9TDI

    N75 i DV naprawia się w taki sposób, że po prostu kupuje się nowe

    Im dłużej czytam Twojego posta tym mniej rozumiem o co chodzi
    Ostatnio edytowane przez Domenik ; 23-10-2015 o 01:23

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    No mój przed ostatni post mówi o problemie :P, bo ja bardzo szybko zmieniam biegi i myślałem, że ten dźwięk jest wtedy jak wciskam sprzęgło a to wyszło, że wtedy kiedy natychmiast spuszczam nogę z gazu ;P
    Kiedy spuszczam nogę z gazu z sercem to dźwięku nie ma, a i tylko na wbiciu 4 i 5 biegu
    Ostatnio edytowane przez Mariusz Kidacki ; 23-10-2015 o 04:30

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Mariusz, pozwól że sypnę trochę teorią żebyś zrozumiał o co chodzi i wtedy może inaczej spojrzysz na pewne sprawy.
    Jak pewnie wiesz, turbina spręża powietrze aby zostało ono wtłoczone do cylindrów bo wiadomo że więcej powietrza i paliwa to więcej mocy. To sprężone powietrze nazywamy doładowaniem.
    Doładowanie jest dozowane tylko wtedy gdy silnik potrzebuje więcej mocy czyli jak np ostro przyśpieszasz czy jadąc spokojnie nagle przyciśniesz ..
    Jeśli jedziesz spokojnie i płynnie doładowania nie ma lub jest minimalne ..

    Teraz gdy podczas doładowania , zwolnisz nagle lub popuścisz gaz albo wciśniesz sprzęgło to to doładowanie / ciśnienie nie jest już potrzebne silnikowi i zostaje upuszczone przez zawór DV .

    Tak więc zawsze będą sytuacje kiedy upuszczane ciśnienie będzie mniejsze, większe albo nie będzie upuszczane bo go nie ma Wszystko zależy od sytuacji i obciążenia silnika.

    Wspominasz o jakimś dźwięku przypominającym ocieranie i nie brzmi to dobrze ale równie dobrze może takie dźwięki powodować seryjny już zmęczony życiem DV. W zasadzie DV z membraną często różne dziwne dźwięki wydają ..

    Musisz też pamiętać że na różnych forach ludzie różne bzdury wypisują i często jest tak że że im mniej ktoś wie tym ma więcej do powiedzenia
    ''ZAWÓR GRUSZKA EGR'' , WTF ?? Pierwsze słyszę System EGR nie występuje u nas w autach choć jest często mylony z występującym u nas systemem SAI .
    System SAI to w zasadzie pompa powietrza która ma za zadanie wtłaczać świeże powietrze to kanałów wydechowych w głowicy ( czyli upraszczając w spaliny ) ale tylko podczas zimnych startów i układ ten przestaje działać w niedługim czasie po odpaleniu . Między pompą powietrza a głowicą jest zawór który omyłkowo może ktoś nazwać zaworem EGR ale żadnych dźwięków zawór ten nie będzie wydawał ..
    Głowwnie jest to system ekologiczniy , na nic niepotrzebny do prawidłowej pracy silnika..
    Gruszka to potoczne określenie actuatora wastegate jest to w zasadzie ''siłownik''; pneumatyczny który otwiera specjalną klapkę w gorącej części turbiny co umożliwia sterowanie doładowaniem..
    Też nie powinno ''to'' wydawać żadnych dźwięków chyba że dziurawe jak sito to może syczeć, nie spotkałem się jednak z takim przypadkiem

    Jak chcesz mieć pewność że auto hula jak należy to w pierwszej kolejności sprawdzenie szczelności układu pod ciśnieniem ( opis na forum ), sprawdzenie /wymiana DV i wtedy logi dynamiczne które dasz do oceny na forum.
    Jak jeszcze nie czujesz się na siłach to może ktoś ogarnięty w temacie z Twoich okolic będzie Ci w stanie pomóc ..

    Dodatkowo , jeśli ten dźwięk spędza Ci sen z powiek to nagraj / nakręć film i wrzuć na forum. Może to nic takiego a może i faktycznie coś jest nie tak . Trudno powiedzieć bo jako nowy w temacie możesz to interpretować i opisywać po swojemu a my nie wiemy o co chodzi...










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15

    Dołączył
    Dec 2014
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    dlaczego kupiony w aso zawór dv jest sporo mniejszy od założonego teraz bosha ?

    tu link identyczny dostałem, http://www.ice.tanihost.com/allegro/06a145710.jpg
    Ostatnio edytowane przez Mariusz Kidacki ; 27-10-2015 o 20:26

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-04-2013, 18:34
  2. Popaprana sytuacja, ręce opadają.
    Przez Elor w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-11-2011, 01:02
  3. śmieszna sytuacja - Serwis Audi
    Przez BombeiusZ w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-10-2010, 08:45
  4. Kolejna TT w Wwie ;)
    Przez kamilradosc w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-11-2008, 12:59
  5. pomocy naprawde dziwna sytuacja ze skrzynia
    Przez janmot3 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-12-2007, 21:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •