Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: TT mk1 225 po programie

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    99
    Kolor
    srebrny
    Posty
    65

    TT mk1 225 po programie

    Słuchajcie mam takie pytanko jak powinno śmigać seryjne tt225 po zwiększeniu ciśnienia z 0,8 na 1 bar z groszami...jaki powinien poprawic się czas do 100?

  2. #2
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Do 100ki to dużej różnicy nie będzie, może 0.1-0.3s max. Wszystko zależy jaką masz powtarzalność startów i jakie czasy osiągasz teraz? Dużą różnice odczujesz powyżej 100tki. Dużą różnicą będzie już czas do 200 szybszy np. o 1s lub 2s. Na więcej bez innych zmian nie ma co liczyć. U mnie jest program na 1.3bar i różnica dla mnie była ogromna jak zupełnie inne auto.

  3. #3
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez prnit Zobacz posta
    Słuchajcie mam takie pytanko jak powinno śmigać seryjne tt225 po zwiększeniu ciśnienia z 0,8 na 1 bar z groszami...jaki powinien poprawic się czas do 100?
    Powinno śmigać zdecydowanie lepiej. jeśli +0.2bara w całym zakresieo , to powinno pojawić się pi razy drzwi do +30-40Nm i z 20km w zależności od modów.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    99
    Kolor
    srebrny
    Posty
    65
    Dzięki za info, mam takiego magika który mi robił już ze 3 auta i podniósł mi tutaj ćisnienie i zrobił małą korektę softu ale jakoś zmian nie ma dla mnie za dużych..auto przyjemnie jedzie ale według mnie powinno być więcej...pewnie wybiorę się na hamownię w przyszłym tygodniu i sprawdzę co tam siedzi bo tak to wróżenie z fusów, pytanie co może jeszcze być przyczyną że mimo podniesienia ciśnienia auto jedzie tak samo jak standard..

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    duże znaczenie mają mody mechaniczne. Ja zrobiłem takiego gniota audi a3 1.8t i na 0.5 bara jechał jak seryjny apx z doładowaniem 0.8-0.9 bara.
    Także boost w kolektorze to nie wszystko. Dodam także że te auto też ma tylko k04 tylko ,że sporo modów pomocniczych:P

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    99
    Kolor
    srebrny
    Posty
    65
    Chyba skończy się na tym że wybiorę się do Ciebie na sprawdzenie logów muszę się wybrać na mazury w przyszłym tygodniu także miałbym po drodze odezwę się i pozdrawiam. Piotrek..

  7. #7
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez prnit Zobacz posta
    Dzięki za info, mam takiego magika który mi robił już ze 3 auta i podniósł mi tutaj ćisnienie i zrobił małą korektę softu ale jakoś zmian nie ma dla mnie za dużych..auto przyjemnie jedzie ale według mnie powinno być więcej...pewnie wybiorę się na hamownię w przyszłym tygodniu i sprawdzę co tam siedzi bo tak to wróżenie z fusów, pytanie co może jeszcze być przyczyną że mimo podniesienia ciśnienia auto jedzie tak samo jak standard..

    99r APX , sam boost nie wystarczy , druga sprawa, doładowaniem w 1.8T się mocy nie robi.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    To napisz może co jeszcze trzeba by zrobić czego nie zrobi Me 7 po podniesieniu bostu o np 0.2bara??? oczywiście prócz pojechania do tunera i wyrzygania paru moniaków na softa?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    99r APX , sam boost nie wystarczy , druga sprawa, doładowaniem w 1.8T się mocy nie robi.
    tak samym boostem się nie robi bo do tego musisz mieć paliwo zapłon i przepływ.
    Niestety 1.8t to taki sobie silnik i właśnie tutaj trzeba dmuchać żeby auto jechało. To nie jest r30 czy r32 że pakujesz coraz większe turbo boosta nie zmieniasz i robisz coraz więcej mocy. Jak ja w mojej TT dmucham 0.5 bara to tak samo nie jedzie jak moja a3 z 0.5 bara.
    Dlatego dmuchanie w tym silniku to podstawa. Oczywiście tak jak wyżej napisałem musi być paliwo zapłon i przepływ ale jak wiemy ciśnienie jest jedną ze składowych przepływu . Odnośnie tego czy seryjny soft z apx daje radę czy nie to wrzucam po raz pewnie juz setny link ile da się wycisnąć z SERYJNEGO softa:
    https://www.youtube.com/watch?v=Q-m4yzWBnQs
    było sporo modów mechanicznych ale akurat sam soft został seryjny a jedynie trochę oszukany :P Było to rozwiązanie tymczasowe bo szkoda było mi wywalać 1500zł na strojenie turbiny która i tak za pół roku robiła wylot. Nie jest to lepsze rozwiązanie od porządnego programu ( z naciskiem na porządnego bo od gotowca Kreator mocy dużo lepsza opcja) ale dużo tańsze i jak ktoś ma jakąś wiedzę to bardzo bezpieczne.
    W jednym aucie taki patent jeździ już ze 2 lata i auto sobie super radzi z tym wszystkim i nawet nie wiem czy właściciel wie ,że ma taki "bajer"

  10. #10

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Paweł a czy sterownik w APX nie obetnie doładowania jak je zwiększysz mbc ?? Bo coś czytałem że n75 race też minimalnie podnosi doładowanie ale sterownik me7,5 i tak je obetnie.
    Ja mam u siebie zrobiony FMIC, Wydech 2,5" , TIP sylikon, Stożek w zabudowie oddzielającej od ciepłego powietrza, wtryski 380cc i szczerze to nawet z logów to wychodzi że niedużo więcej niż seria jest może okolice 200KM by były.
    Więc raczej na wiosnę będzie program bo zimą po zaśnieżonych drogach bez esp i 4x4 i tak nie wykorzystam tej mocy.

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    bez kąbinacji z map sensorem do 0.9 -1 bara nie utnie. Aby więcej dmuchnąć trzeba coś pokąbinować ale nie każdy sterownik reaguje na to tak samo. Lecz bez zegarów nie polecam takich operacji

  12. #12
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    tak samym boostem się nie robi bo do tego musisz mieć paliwo zapłon i przepływ.
    Niestety 1.8t to taki sobie silnik i właśnie tutaj trzeba dmuchać żeby auto jechało. To nie jest r30 czy r32 że pakujesz coraz większe turbo boosta nie zmieniasz i robisz coraz więcej mocy. Jak ja w mojej TT dmucham 0.5 bara to tak samo nie jedzie jak moja a3 z 0.5 bara.
    Dlatego dmuchanie w tym silniku to podstawa. Oczywiście tak jak wyżej napisałem musi być paliwo zapłon i przepływ ale jak wiemy ciśnienie jest jedną ze składowych przepływu . Odnośnie tego czy seryjny soft z apx daje radę czy nie to wrzucam po raz pewnie juz setny link ile da się wycisnąć z SERYJNEGO softa:
    https://www.youtube.com/watch?v=Q-m4yzWBnQs
    było sporo modów mechanicznych ale akurat sam soft został seryjny a jedynie trochę oszukany :P Było to rozwiązanie tymczasowe bo szkoda było mi wywalać 1500zł na strojenie turbiny która i tak za pół roku robiła wylot. Nie jest to lepsze rozwiązanie od porządnego programu ( z naciskiem na porządnego bo od gotowca Kreator mocy dużo lepsza opcja) ale dużo tańsze i jak ktoś ma jakąś wiedzę to bardzo bezpieczne.
    W jednym aucie taki patent jeździ już ze 2 lata i auto sobie super radzi z tym wszystkim i nawet nie wiem czy właściciel wie ,że ma taki "bajer"

    ja tam dmuchałem 2 bary w swoje nikt w pl grubiej nie dmuchal :P
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  13. #13

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    To ja się tak zastanawiam Paweł czy jak bym zamontował sobie MBC na próbę i z seryjnego 0,6-0,7 dmuchnął 0,9 czy duża by była różnica w mocy przy moich modach?? Sterownik ME7,5 na szerokopasmowej. Program będę robił raczej na lato jak się uporam z wszystkimi wydatkami. Zegar boost też mam.

    Gregor pytanie do Ciebie jak by auto na PB jeździło ok na 0,9b na mbc to czy nie będzie problemu wystrojenia tego na LPG bo i tak niedługo chcę jechać trochę skalibrować to bo po montażu FMIC czuć trochę śmród z rury

  14. #14

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Małe pytanie odnośnie n75 mam dwa u siebie jeden z końcówką C drugi z końcówką F. I sprawa wygląda tak. Ten z literką F działa tak że auto jest takie mułowate wolno turbo wstaje i nie czuć mocy natomiast ten z literą C turbo szybciej wstaje ale robi pik do około 0,9b po czym spada do około 0,6 i znowu pik do 0,9 później spada do 0,6 i już tak trzyma ale czuć że auto lepiej się budzi i lepiej ciągnie. Jest jakaś szansa ratować któryś N75 ?? Próbowałem psiknąć w środek penetrusem ale nic to nie daje. Czy puki nie ma $$$ na nowy lepiej założyć te mbc a jak będzie kasa na program to od razu kupić n75 ??

  15. #15
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    dlatego tak sie dzieje , bo zawor c jest juz stary , i nie nadaza za regulacja cisnienia.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

Podobne wątki

  1. TT w programie Samochód Marzeń Kup i Zrób
    Przez tomcik80 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 27-04-2017, 18:54
  2. Mk1 po programie
    Przez markow w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-03-2017, 17:59
  3. Pytanie o paliwo w aucie po programie
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-02-2014, 12:22
  4. Log Audi TT 225 po programie PawelM
    Przez PawelM w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 10:32
  5. wymiatacz tt rs seria i po programie
    Przez kamil pasik w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 17:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •