Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 28 z 28

Wątek: Kompresor w VR6 3.2

  1. #16
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Ja z przyjemnością czytam o wszelkich opcjach, więc posty opozycji są mile widziane

  2. #17
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Elor Zobacz posta
    U mnie manual to moze 15 tysi taniej :P


    Wysłane z mojego iPhone
    A czemu taniej musisz wzmocnić sprzęgło, w DSG robisz to programem, po za tym stage znaczy jakiś stopień modyfikacji, tak więc cena jest stała za dany produkt, tak że turbo 520hp w Twoim wypadku to koszt 60tyś zł w CS.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez prnit Zobacz posta
    To dobrze ze PL firmy sie cenią ale jeśli mają podobne ceny jak np. niemiecki HGP to trochę to jest dla mnie dziwne http://www.hgp-turbo.de/audi-tt-32-bis-2006.html

    Co do VTG nie wiem skąd taka niechęc do nich..może z tego że nie robią mega KM i nM ale raczej robią ją mniejszą a bezpieczniejszą..miałem Evo9 zestrojoną u nich na 380KM i 480nM i wszyscy się smiali co tak masz tam mało tego niutona..tyle ze później po kolei wszyscy urywali sobie ośki, leciały skrzynie bo tunerzy im robili po prawie 600nM...a ja? a ja na tym "słabym" programie VTG jezdziłem 4 lata i w tym czasie raz wymieniłem w aucie sprzęgło.
    pozdrawiam i życze uturbionych V6.
    Pewnie że się cenią, bo robią dobrą robotę, nie dopada ich Murzyńskość, części i wiedza kosztuje no i na chipsy musi zostać.
    Po za tym jeżeli masz coś więcej do dodania po za adresami firm tuningowych, lub tym co gdzieś tam przeczytałeś, lub ktoś ci coś powiedział to zapraszam do dyskusji.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #18
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Pytanie z innej beczki, bardziej kosmetyczne jednak dla mnie bardzo wazne. Czy jest mozliwosc zmiany tego panelu zakresu obrotow w obrotomierzu np zamiast 7tys do 9tys oraz przekalibrowanie licznika zeby wskazywal prawidlowo zakres obrotow na takiej panelu? Na tym co mam to na 2-3 biegu mam tak szybko odcinke ze jak sie zagapie moment to mi odcina. Domyslam sie ze przy mocy 400+ silnik bedzie sie wyzej krecil a bardzo by bodlo w oczy jakby mi wskazowka uciekala poza pole obrotow.


    Wysłane z mojego iPhone

  4. #19
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Elor. Ten zestaw ktory podlinkowales z uk - moge ci go zalatwic ok 20% taniej.jesli bylbys zainteresowany to sie odezwij do mnie na pw.

    Pozdr.
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  5. #20
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Asikson, to są plany najwczesniej na przyszły rok. Teraz to rozeznanie i dyskusje. Ale mam w pamięci.

  6. #21
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Elor Zobacz posta
    Pytanie z innej beczki, bardziej kosmetyczne jednak dla mnie bardzo wazne. Czy jest mozliwosc zmiany tego panelu zakresu obrotow w obrotomierzu np zamiast 7tys do 9tys oraz przekalibrowanie licznika zeby wskazywal prawidlowo zakres obrotow na takiej panelu? Na tym co mam to na 2-3 biegu mam tak szybko odcinke ze jak sie zagapie moment to mi odcina. Domyslam sie ze przy mocy 400+ silnik bedzie sie wyzej krecil a bardzo by bodlo w oczy jakby mi wskazowka uciekala poza pole obrotow.


    Wysłane z mojego iPhone
    Nie ma takiej potrzeby, bo nigdy tego silnika nie zakręcisz do takich obrotów bez mega poważnych przeróbek, teraz kręci się do 6.5tyś przy Turbo 7 tyś wystarczy, nawet jak byś go wyżej zakręcił te wskazówki więcej nie pokażą jak tyle co masz na jednej i na drugiej.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #22
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Eor, jeśli rzeczywiście w CS pakiet na 400KM kosztuje ok 35 tys zł to chyba nie ma co się zastanawiać tym bardziej, że masz manual. Ok 25 tys zł zestaw z kompresorem + montaż + program i wyjdzie więcej.

    Najlepiej to napisać do CS aby przysłali ofertę. Dogadać się z nimi, że nowe części wcześniej sobie pokupujesz i przez zimę zbierać graty.
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #23
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Napisalem do CS prośbę o ofertę na kompresor +/- 400 koni do manuala 3.2 z 2004 :P zobaczymy co odpowiedza.

  9. #24

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    99
    Kolor
    srebrny
    Posty
    65
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    A czemu taniej musisz wzmocnić sprzęgło, w DSG robisz to programem, po za tym stage znaczy jakiś stopień modyfikacji, tak więc cena jest stała za dany produkt, tak że turbo 520hp w Twoim wypadku to koszt 60tyś zł w CS.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -


    Pewnie że się cenią, bo robią dobrą robotę, nie dopada ich Murzyńskość, części i wiedza kosztuje no i na chipsy musi zostać.
    Po za tym jeżeli masz coś więcej do dodania po za adresami firm tuningowych, lub tym co gdzieś tam przeczytałeś, lub ktoś ci coś powiedział to zapraszam do dyskusji.
    '

    Może mam farta ale jakoś mnie nigdy nie dotkneła ta "Murzyśkość" a kilka aut już robiłem, smieszy mnie jednak te przywiązanie do tunera i jego nieomylności, lubię Patryka i sądzę że odwala naprawdę dobrą robotę ale nie ma się co napinać bo można także spróbować w kilku innych firmach i zapytać się o ofertę, np. w VTG, np. w Sportmile bo też audice ogarniają (wiem że raczej te z literkami S ale mozna też spróbować z 3,2), Masters z Krzysiem który współpracuje ze Sportmile pewnie też spokojnie takie strojenie ogarnię także ja bym się najpierw popytał a później zdecydował, podpisał umowę itd. Na forum racingforum jest też użytkownik guzior który ma też wiedzę w temacie uturbiania dużych silników grupy VW i już kilka zrobił a ceny ma naprawdę bardzo zacne...nie ma co robić z uturbienia 3,2 jakiejś technologii kosmicznej, te silniki uturbiają od kilkunastu lat i przy zastosowaniu dobrych sprawdzonych części nie jest to jakieś wybitnie trudne...obecnie 3,2 uturbia też na forum racingforum kolega cowboy, też można zasięgnąć jego opinii bo obecnie buduje sobie stare audi na mocnych podzespołach właśnie uturbione 3,2... także nie ma co się spinać, proponuje popytać tu i tam, wybrać najlepszą opcję pamiętając też ze dobrze jest mieć takiego "tunera" dośc blisko miejsca zamieszkania bo w mocno zmodyfikowanych autach zawsze będzie się coś tam działo (zwykle małe sprawy) ale nie każdy warsztat widząc takie zaturbione 3,2 będzie wiedziało od czego zacząć. Pozdrawiam i mam nadzieje że trochę pomogłem.

  10. #25

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Zapytaj kolegi zaprzal z turbodiesel.pl lub borysa z okolic Białegostoku.
    Ceny na Podlasiu są zazwyczaj niższe.
    Jeszcze możesz zapytać AW69 też z tego co kojarzę ma swoją firmę.

    Chyba że zależy Ci na marce która swoje wypracowała to zdecyduj się na coś bardziej znanego.

  11. #26
    Awatar czarodziej6969
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    134
    czaja Zaprzał tylko chipuje, a co do Borysa z vrservice to nie słyszałem zeby coś uturbuiał, ale można zapytać..

  12. #27

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Zaprzal jak trzeba to i resztę zrobi lub ma kogoś kto to zrobi a on wystroi

  13. #28
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Elor Zobacz posta
    Napisalem do CS prośbę o ofertę na kompresor +/- 400 koni do manuala 3.2 z 2004 :P zobaczymy co odpowiedza.
    Jeżeli w ogóle odpowiedzą to raczej dostaniesz ofertę na stage 1.2.3. ale kto wie moze Pat podejmie rękawicę chodź bardzo wątpliwe.
    Stage 1 to koszt 40tyś zł.
    Myślałem że temat rozwinie się w kierunku zagadnień mechanicznych i związanych z nimi problemów, rozmowy na temat za i przeciw, przewagi turbo nad kompresorem, zalet danego tuningu, jak widać najłatwiej wrzucać linki, lub firmy które coś tam ogarniają, a najlepiej idzie wam braznlowanie kto co i u kogo, no nic może kiedyś forum dojrzeje do takich rozmów, to otworzymy temat, tak że nie widzę dalej sensu tej rozmowy, bo skończy się ona jak zawsze, z tego powodu zamykam.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Turbo vs kompresor
    Przez Radek1993 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-09-2017, 13:35
  2. kompresor klimatyzacji 1.8T AJQ
    Przez Jeta w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-04-2017, 19:52
  3. kompresor klimatyzacji
    Przez maverick6100 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 17:35
  4. Kompresor klimatyzacji
    Przez TTomiA3 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-11-2016, 09:08
  5. Kompresor klimatyzacji 8J3 2.0 TDI
    Przez audiczka w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 11:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •