Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 34

Wątek: Wałki rozrządu 1.8 20V ADR

  1. #16
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    Po pierwsze, nie chciałem nikogo urazić w temacie, dociekam na razie rzeczy których jeszcze nie wiem. Pamiętaj ZUCZEK, że każdy koń kiedyś był źrebakiem, bo niektórzy o tym zapominają często. 1.8T mam od czerwca, wiec moja wiedza odnośnie tego silnika jest jeszcze bardzo mała, natomiast od tego są fora, żeby pytać i dzielić swoje zapytania z innymi, bardziej lub mniej doświadczonymi użytkownikami. Mam wiele pomysłów na raz, gdyż coś gdzieś doczytam i od razu pytam co o tym myślicie itd. Podeślij mi cenę na PW jeśli możesz

    Paweł, a wałków IE jest chyba kilka rodzajów, prawda? Jeszcze mamy Cat camsy np. Jak wyglądały u Ciebie wolne obroty? Były podniesione czy na fabrycznym poziomie?
    I ostatnie pytanie. ADR miało VVT czy nie? Podpisują same wałki do AUQ czy nie?

    Tapnięte z mojej Xperia M2
    Ostatnio edytowane przez Garry ; 16-09-2014 o 11:19

  2. #17

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    ADR-y byly z vvt i bez vvt, wystarczy wejść w allegro w silniki, wpisać adr i przejrzeć zdjęcia

    Na wałkach nie ma numerów

  3. #18
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Dla tego napisałem ci że przy twoich modach kwestię wałków sobie na razie daruj, koszty są nie adekwatne do przyrostów, jakie osiągniesz przy swoich modach.
    Lepiej tą kasę zainwestuj w porządne turbo z kolektorem, Fmic wydech, program, koszt Ie to ok 800usd co daje nam 3tyś zł. szukasz turbiny w okazyjnej cenie i nagle wyskakujesz z wałkami, a już z tym napawaniem u Swiątka to masakra, ciekawe ile ci posłużą, chcesz jeździć autem, czy robić mody na forum, to się po prostu kupy nie trzyma.
    Tak jak mówię wałki mam, leżą, mogę sprzedać, tylko nie bardzo ci się przydadzą, więc szkoda kasy przynajmniej na tym etapie którym jesteś.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #19
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    Grabarz, dzięki za rozjasnienie sytuacji. Faktycznie jest, tak jak piszesz. Doczytałem na Vortexie, że w sumie różni się tylko wałek ssący, ale nie podali żadnej wizualnej różnicy, tylko ze się różni.

    ZUCZEK, walki będę miał od tego kumpla za 100zl, wiec niech nawet na moim setupie po strojeniu to da 10-15 koni, to uważam, że i tak warto za taką kasę. Napawanie Światek robi podobno najlepiej w kraju i dlatego zacząłem działać w tym temacie, ale po opisie Pawła zrezygnowałem juz z tego pomysłu. Zrobię porównanie ile dają takie wałki w moim setupie, hamownia przed i po, ze zdjęciami i wykresami przebiegu krzywek.

    Tapnięte z mojej Xperia M2

  5. #20

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    jak to Ci da 5KM to będzie dobrze

  6. #21
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Tak jak napisał kolega, różnice będą 5-7km, dodatkowo przesunie się w górę moment obrotowy.
    Dużo większe zmiany da vvt, szczególnie w średnim zakresie obrotów.

  7. #22
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    Olo, ale VVT juz jest w AUQ. Chyba, że mówisz o jakimś przeprogamowaniu go, żeby jakoś inaczej się załączał.

    Tapnięte z mojej Xperia M2

  8. #23
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak jest ale nie służy do tego do czego powinno, od kilku lat większość tunerów już ogarnia ustawienie programowo przestawiania wałka i właśnie wtedy nazywa się to vvt w serii służy jedynie do ekologi, przy większych turbinach można ładnie skonfigurować nastawnik z przebiegiem bostu,dla tego pisałem ci wcześniej, wiele wcześniej o pozostawieniu seryjnych wałków i uruchomieniu VVT im większe turbo, tym bardziej odczuwalne efekty, a pieniądze zaoszczędzone na niepotrzebne wydatki mozna przeznaczyć na nowy napinacz, bo w tym przypadku na pewno się przyda gdyż będzie bardziej używany.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jeżeli bardzo upierasz się na te wałki szukaj AGN ADR od wersji wolnossącej 125hp lecz po roku 2000 w silniku z elektronicznym fazatorem, przy kupnie musisz zdać się na to co powie ci sprzedający, bo po żadnych numerach fabrycznych nie dojdziesz, co jest do czego chodź do k-04 i wąskiego kanału bym sobie odpuścił, efekty mierne.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #24
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Dokladnie tak jak Żuczek pisze. Odpuść sobie wszelkie zmiany w wałkach , seryjna głowica jest skrojona na miarę potrzeb do 350km. Nie ma sensu nic kombinować w tej kwestii.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  10. #25

    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    400
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    17
    Nawet bym rzekł, że seryjna wąska głowica starcza na sporo więcej niż 400.

  11. #26
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Może i starcza ale ile trzeba bostem pompować że by to przepchać, po to się robi szeroką że by poprawić przepływy, mamy lepszą moc przy mniejszym boście, myślę że 400hp na wąskim to progres.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #27
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    Ok panowie. Przekonaliście mnie. Walki od kumpla i tak wezmę bo kasa śmieszna, ale na razie nie będę montował. Zrobię najpierw wszystko naokoło, i zainwestuje w większe Turbo. Dzięki za wszystkie wypowiedzi.

    Tapnięte z mojej Xperia M2

  13. #28

    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    400
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    17
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Może i starcza ale ile trzeba bostem pompować że by to przepchać, po to się robi szeroką że by poprawić przepływy, mamy lepszą moc przy mniejszym boście, myślę że 400hp na wąskim to progres.
    Miałem obie głowice założone i shamowane, bo się pierwszy tuner uparł na szeroką. Na szerokiej turbo później wstaje, za to na górze jest troszkę lepiej. Więc finalnie została wąska. Dla 20 KM nie warto się zabijać...
    Dmuchnięte mam 1.6B, było więcej, ale to jest zestaw do jeżdżenia na codzień, więc zostało 400, jako bezawaryjny zestaw. I tak już jeżdżę kilka sobie kilka lat.
    Śmiem twierdzić, że szeroka głowica to jakiś mit. Ma ona wpływ dopiero powyżej 5000obr./min, a to już jest ważne w projektach bardzo grubo ponad 400KM

  14. #29
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez FF2004 Zobacz posta
    Miałem obie głowice założone i shamowane, bo się pierwszy tuner uparł na szeroką. Na szerokiej turbo później wstaje, za to na górze jest troszkę lepiej. Więc finalnie została wąska. Dla 20 KM nie warto się zabijać...
    Dmuchnięte mam 1.6B, było więcej, ale to jest zestaw do jeżdżenia na codzień, więc zostało 400, jako bezawaryjny zestaw. I tak już jeżdżę kilka sobie kilka lat.
    Śmiem twierdzić, że szeroka głowica to jakiś mit. Ma ona wpływ dopiero powyżej 5000obr./min, a to już jest ważne w projektach bardzo grubo ponad 400KM
    Dokładnie tak.Tak naprawdę zysk dla szerokiej głowicy dopiero powyżej 450km staje się widoczny znacznie. Poniżej różnice się zacierają.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  15. #30
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez FF2004 Zobacz posta
    Miałem obie głowice założone i shamowane, bo się pierwszy tuner uparł na szeroką. Na szerokiej turbo później wstaje, za to na górze jest troszkę lepiej. Więc finalnie została wąska. Dla 20 KM nie warto się zabijać...
    Dmuchnięte mam 1.6B, było więcej, ale to jest zestaw do jeżdżenia na codzień, więc zostało 400, jako bezawaryjny zestaw. I tak już jeżdżę kilka sobie kilka lat.
    Śmiem twierdzić, że szeroka głowica to jakiś mit. Ma ona wpływ dopiero powyżej 5000obr./min, a to już jest ważne w projektach bardzo grubo ponad 400KM
    Bardzo dobrze twierdzisz, do mniejszych turbin i mocy poniżej 4.5-5tyś szerokiej się nie stosuje, ma właśnie ona sens przy większych mocach, do 400hp i turbiny np2871r czy td05 nigdy bym jej nie założył, właśnie z powodu który wymieniłeś, chcemy ugrać większą górę mocniej zakręcić to już niezbędny mod. 20-40hp w ładnym przebiegu i wyższy moment obrotowy pociągnięty jak najdłużej, potrafi zrobić robotę, co na wąskim kanale jest mało możliwe, tyle na temat mitów.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. wałki rozrzadu 1.8T BAM + przestawiacz
    Przez !patryk w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-06-2014, 06:23
  2. Wałki ADR
    Przez Grabarz w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 14:02
  3. dziwne rozwiązanie w audi (wałki rozrządu)
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 15:02
  4. wałki od wolnossącego 1.8
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-01-2011, 22:10
  5. Wałki rozrządu ADR/AGN
    Przez Endr3j w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-08-2010, 21:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •