gdzieś w innych tematach pisałem oficjalnie już ,że a3 nie będzie rwd. Decyzja jest taka gdyż auto jest jako daily i na zimę ma się prowadzić poza tym w deszcz trakcji nie będzie nawet i na 4 biegu dlatego nie chcę rezygnować z napędu przedniej osi.
Kiedyś na spontanie w pogawędkach wpadłem na pomysł jakby zaspawał tylni mechanizm różnicowy i dorzucił insert. Hmm dużo czasu nie minęło i wziąłem się za testy. Miałem inne dyfry dlatego zaspawaniem tigiem różnicówki i szybka podmianka. Dzień przed wrzuciłem jeszcze insert. Poprawa była ale nadal czegoś brakowało. Po zaspawaniu tyłu auto zyskało taką charakterystykę jakiej mi brakowało w seryjnym haldex. Wrzucam jakiś krótki filmik jak się da jeździć po rondach :

a kiedyś się nie dało. Autu brakuje troszkę mocy bo na 2 biegu już tylko czasem zrywa trakcję albo się podmula. Ale plany już są a w zasadzie nie tylko plany bo już zebrałem sporą część graciarni aby dorzucić jej troszkę niutków i mocy :P Nie wiem czy nie będzie za mało bo wypadało by zrobić 400+ a nie się jedynie zbliżyć do tej wartości ale czas pokaże jak to będzie jechać na większym turbo i większej pojemności :P