Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: montarz turbiny k04 2,0tfsi do 8N 224

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    33

    montarz turbiny k04 2,0tfsi do 8N 224

    Witam
    jako, że budowa auta już przełamała połowę czas myśleć o podniesieniu mocy w wersji BAM 224 quattro mam 2 wersje
    1. DP , TIP 3cale (już mam) + program, strojenie fajnie jakby się udało 250km i min. 350Nm ( bardziej zależy mi na momencie)
    2, turbo np. to http://allegro.pl/turbina-golf-v-14-...077281075.html + wtryski 550 +bosch 044
    i teraz pytanie bo przyznam się ze szukałem ale kurcze nigdzie nie mogę znaleźć konkretów , może ktoś z was robił taką przeróbkę

    czy turbo z tfsi siada na kolektor z BAM , czy musze też zmienić, co jeszcze dokupić poza innym DP i TIPem

    powyższy zestaw można mieć za 2500tyś + program strojenie ok 2 tyś
    co jeszcze mi dochodzi do takiego zestawu z większych inwestycji
    ktoś mnie oświeci , bo powiem szczerze ,ze rozpoczynam przygodę z turbo , zawsze były wolnossaki
    Pozdrawiam

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    oczywiście MONTAŻ a nie montarz nie wiem co mnie zaślepiło

  2. #2
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Z tego co kiedyś czytałem potrzebujesz zestaw przejściowy żeby zamontować turbine na stary silnik. Na racingforum w dziale sprzedam kolega Apsik dorabia takie adaptery.Załącznik 6133
    Najlepiej porozmawiaj z nim co potrzebujesz do zamontowania. Oni robili taką konwersje więc może doradzą co i jak. Dodatkowo to przewody olejowe/chłodzenie itd.

    Do mocy którą podałeś nie trzeba zmieniać turbiny więc przemyśl dobrze sprawę bo wymiana turbo nie jest tania zawsze coś jeszcze wychodzi.
    Ostatnio edytowane przez marini ; 15-04-2014 o 22:09

  3. #3
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez arek_trabi Zobacz posta
    Witam
    jako, że budowa auta już przełamała połowę czas myśleć o podniesieniu mocy w wersji BAM 224 quattro mam 2 wersje
    1. DP , TIP 3cale (już mam) + program, strojenie fajnie jakby się udało 250km i min. 350Nm ( bardziej zależy mi na momencie)
    2, turbo np. to http://allegro.pl/turbina-golf-v-14-...077281075.html + wtryski 550 +bosch 044
    i teraz pytanie bo przyznam się ze szukałem ale kurcze nigdzie nie mogę znaleźć konkretów , może ktoś z was robił taką przeróbkę

    czy turbo z tfsi siada na kolektor z BAM , czy musze też zmienić, co jeszcze dokupić poza innym DP i TIPem

    powyższy zestaw można mieć za 2500tyś + program strojenie ok 2 tyś
    co jeszcze mi dochodzi do takiego zestawu z większych inwestycji
    ktoś mnie oświeci , bo powiem szczerze ,ze rozpoczynam przygodę z turbo , zawsze były wolnossaki
    Pozdrawiam

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    oczywiście MONTAŻ a nie montarz nie wiem co mnie zaślepiło
    potrzebujesz taki adapter jak na foto który wkleił marini,bo turbo k04tfsi nie siada plug and play na 1.8T.
    Do tego potrzeba dorobić przewody woda olej, NOWY TIP , NOWY DOWNPIPE, nowy początek układu cisnieniowego od turbo , plus wtryski 550 jak napisałeś + mocna pompa paliwa - nowe VDO z 1.8T quattro ew R32 lub rzeźba z boschem 044 /040, ew walbro 255 + strojenie.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    33
    do tego jeszcze nie doliczyłem nowego wydechu , bo chyba ori już nie da rady ,sprzęgła sachs racing czy jakość tak się nazywa 2 tyś, generalnie chyba zaczekam, uzbieram dużo więcej funduszy i może w późniejszym czasie pokuszę się o zakucie i zrobienie czegoś więcej
    a teraz poszukam kogoś w RZ kto może ogarnie mi program i strojenie , i wyciągnie duuużo Nm
    jak miałem N/A to mówili ze w turbo taniej wychodzi KM/PLN a tu proszę ...
    pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    nie będę zakładał nowego tematu , może ktoś się orientuje
    mam ori wydech z quattro , chce zamienić ostatni tłumik na taki z dwoma wydechami po jednej stronie, może założe ten z 8J tfsi np. taki http://allegro.pl/tlumik-audi-tt-8j0-253-611-g-2007-idealny-i4144379043.html
    i tu pytanie czy 2,0 tfsi były na 1 czy 2 tłumikach bo na allegro są z tego modelu tylko ostatnie tłumiki

  5. #5
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez arek_trabi Zobacz posta
    do tego jeszcze nie doliczyłem nowego wydechu , bo chyba ori już nie da rady ,sprzęgła sachs racing czy jakość tak się nazywa 2 tyś, generalnie chyba zaczekam, uzbieram dużo więcej funduszy i może w późniejszym czasie pokuszę się o zakucie i zrobienie czegoś więcej
    a teraz poszukam kogoś w RZ kto może ogarnie mi program i strojenie , i wyciągnie duuużo Nm
    jak miałem N/A to mówili ze w turbo taniej wychodzi KM/PLN a tu proszę ...
    pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    nie będę zakładał nowego tematu , może ktoś się orientuje
    mam ori wydech z quattro , chce zamienić ostatni tłumik na taki z dwoma wydechami po jednej stronie, może założe ten z 8J tfsi np. taki http://allegro.pl/tlumik-audi-tt-8j0...144379043.html
    i tu pytanie czy 2,0 tfsi były na 1 czy 2 tłumikach bo na allegro są z tego modelu tylko ostatnie tłumiki

    zestroic to nie ma problemu na duuuuużo niutonów , jednak seryjne korby są ograniczeniem do 400nm potem się gną tak jak tu http://www.klubtt.pl/showthread.php?...-Wroc%C5%82aw2 , ja ustawiam max 380nm jesli ma być bezpiecznie.
    2.0Tfsi są na 2 tłumikach i 1 katalizatorze.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

Podobne wątki

  1. Osłona silnika 2.0tfsi
    Przez Morissxd w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-11-2016, 01:12
  2. downpipe 2,0tfsi
    Przez Limbo w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-03-2016, 08:27
  3. Turbosprężarka K04 do 2.0TFSI
    Przez asikson w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 08:39
  4. Audi TT, 2.0TFSI, S-tronic, Bodykit TTS
    Przez malik w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 19:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •