Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Dziwny problem z odpalaniem.

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276

    Dziwny problem z odpalaniem.

    Hej
    Czy ktoś z was miał coś podobnego. Jak auto ostygnie np przez noc to rano jak odpalam wygląda to w następujący sposób. Odpalam 1-wszy raz silnik zaskoczy po 1 sek zgaśnie. Odpalam 2-gi raz silnik zapala. Niby nic ale nie chciałbym by się coś jeszcze przez to zepsuło.

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    27
    Mieliśmy identyczną sytuację w Audi A3, z tym samym motorem 1.8T 180KM, pod dłuższej przerwie nie zapalał za pierwszym razem, za to za drugim przekręceniem klucza odrazu. Jeśli to jest to samo co u nas było a wygląda że tak, to masz do wymiany przepływomierz i przepustnicę do czyszczenia.

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    A ile taka wymiana + czyszczenie może kosztować? Pewnie jak to w audi trzeba połowę auta rozgrzebać

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    27
    Wymiana przepływomierza to banał, a czyszczenie przpustnicy to także nic trudnego i skomplikowanego i wszytsko jest na wierzchu więc nie trzeba rozkręcać połowy silnika. Przepływomierz wymieniałem w swoim tt i zapłaciłem za to 400zł, razem z robocizną za nowy fabryczny przepływomierz, musiałem tylko oddać stary.

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    O możesz podać mi namiary na taki zakładzik? A objawy identyczne co opisałeś.

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ile masz przebiegu ??
    Stawiam na to ze czas wymienic swiece i filtr paliwa...


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    27
    Wymiana świec i filtra paliwa nic tu nie da. Też to wtedy wymieniliśmy i nic nie pomogło, dalej zapalał dopiero za drugim razem.

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Filtr paliwa i świece były wymienione 5 miesięcy temu przy dużym przeglądzie 90 tyś łącznie z rozrządem olejami itp. W każdym zakładzie można poprosić o czyszczenie przepustnicy?

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    27
    Tak, praktycznie w kazdej stacj obsługi Ci to zrobią. Mnie chyba też to czeka w najbliszym czasie. Możesz jechać do Auto Perfectu na Bursakach, lub do stacji obsługi na Lubartowskiej np. CarMax czy jakoś tak

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wyglada na to ze pomysl z przepustnica moze byc wlasciwy ...
    Tylko po co jechac z tym do warsztatu... Zrob to sam
    Przepustnica jest przykrecona do kolektora na 4 sruby -wewn. szesciokat nr.5
    Wypadalo by tylko kupic nowa uszczelke za pare zlotych dla pewnosci..
    Potem delikatny pedzelek i troche bezyny zalatwi sprawe z Twoja pomoca
    Kilka fotek :







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez daz
    Wymiana przepływomierza to banał, a czyszczenie przpustnicy to także nic trudnego i skomplikowanego i wszytsko jest na wierzchu więc nie trzeba rozkręcać połowy silnika. Przepływomierz wymieniałem w swoim tt i zapłaciłem za to 400zł, razem z robocizną za nowy fabryczny przepływomierz, musiałem tylko oddać stary.
    a jak myslisz, po co musiales oddac stary? po to , że ten co Ci założyli tez nie jest nowy, tylko regenerowany a Twój stary teraz poszedł do regeneracji i po jej wykonaniu zostanie sprzedane innemu klientowi na tej samej zasadzie jak tamten sprzedano Tobie.

    acha i to nie jest żaden przekręt - to normalne legalne działanie serwisu i tak to wygląda regeneracja przepływki polega na tym, że wymieniją elektronikę na nową i tam jeszce jakis duperel, a reszta zostaje stara (obudowa itd) tylko wyczyszczona

    oczywiscie można sobie zazyczyć calkowicie fabrycznie nowy przeplywomierz. wtedy nie oddajesz starego. tylko koszt jest troche wiekszy

    jeszcze jedno - to regenerowanie niektorcyh czesci ma jeszcze miejsce w kilku innych przypadkach (nie tylko przeplywki sie regeneruje)...
    Pozdrawiam!
    Pajak

  12. #12
    Awatar Grzegorz
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    99
    Kolor
    srebro
    Posty
    41
    Problem podobny jak w temacie ale powod chyba inny. Aby auto odpalilo na zimno trzeba krecic kilka razy, jak juz zaskoczy to jezdzi jak pocisk. W lecie problemu w zasadzie nie bylo, im zimniej na zewnatrz i im dluzej TT nie jezdzi tym wiecej razy trzeba powtarzac odpalanie. Najpierw autko sie dusi i nie reaguje na gaz, w koncu zaskakuje i jest git.

    Pierwszy skan zrobil Xylo i nie wyszlo nic istotnego (nie bylo mnie przy tym)

    Drugi skan (u "fachowca") - brak bledow

    Trzeci skan - moj wlasny samodzielny dzisiaj :

    VAG-COM Version: Release 311.2-N

    Control Module Part Number: 8N0 906 018 AE
    Component and/or Version: 1.8L R4/5VT G 0001
    Software Coding: 05710
    Work Shop Code: WSC 06435
    1 Fault Found:
    16500 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Implausible Signal
    P0116 - 35-10 - - - Intermittent

    Nie wykasowalem bledu i udalem sie na przejazdzke. Pierwszy raz temperatura plynu chlodniczego nie przekroczyla 50 stopni. Mimo to zrobilem log dynamiczny:
    http://images40.fotosik.pl/204/b568946a08671f45.jpg

    Arttur podaje ze wartosc dla przeplywki to 160 - 180 dla 225 km czyli chyba jest OK.

    Po zgaszeniu auta wykasowalem blad "16500" i po ponownym wlaczeniu zaplonu termometr od razu pokazal 90 st.

    Bede wdzieczny za ewentualne podpowiedzi. Fachowiec ktory robil 2. skan chcial rozbierac stacyjke pod pretekstem sniedziejacych przewodow ale to chyba chybiona diagnoza...

    BTW: swiece nowki, wszystkie filtry rowniez. Podkreslam ze poza odpalaniem auto zachowuje sie bez zarzutu.

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Trochę nie do końca miałeś dość dużo błędów które wykasowałem. Później podeślę dokładnie co miałeś.
    Czarne jest piękne

  14. #14
    Awatar Grzegorz
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    99
    Kolor
    srebro
    Posty
    41
    Juz nie trzeba Xylo, wymienilem wczoraj czujnik temperatury silnika (rzekomy G62) i po problemie!

Podobne wątki

  1. Problem z odpalaniem
    Przez kkamilekk w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-08-2016, 09:46
  2. Problem z odpalaniem
    Przez wolkriss1797 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-05-2016, 22:05
  3. problem z odpalaniem
    Przez danieee w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-11-2015, 13:17
  4. problem z odpalaniem rano
    Przez Dziki_Wacek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 13:26
  5. Problem z odpalaniem
    Przez Maru w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-11-2011, 19:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •