Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 76 do 90 z 93

Wątek: R8 - luźne dyskusje

  1. #76
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Ooo, nawet nie wiedzialem, ze V8 tak bardzo nie trzyma mocy.
    A z V10 kiedys jechalem kawalek i wg mnie bylo bardzo wyrownanie, ale tak tylko spotkalismy sie na trasie Poznan-Wroclaw, wiec moglo byc duzo zmiennych, ktore wplywaly na wynik. Nie mniej jednak z checia porownalbym moja TT z V10, choc szczerze mowiac, sadze, ze bylbym w stanie podjac godna walke, ale jednak bez wiekszych perspektyw na zwyciestwo. Taka szanse (a nawet brak opcji ma przegranie) to bez watpienia ma grubo pomodzone 3.2 albo 2.5 oraz TT Arttura i Pawla-2005 z 1.8T/2.0T.
    ----
    Pozdrawiam.

  2. #77
    Awatar PinBack
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Cornyy
    Posty
    76
    szukałem tematu o wymianie żarówki w 8J, a trafiłem tutaj, no ale... dorzucę swoje 3 gorsze bo akurat chyba tutaj mogę coś wnieść
    Z racji pracy jeździłem i jeżdżę R8, ale co przyjemniejsze mam porównanie do Gallardo LP520 i LP560, GTR-a czy Ferrari F430.
    Jak niektórzy się domyślili pracuję w firmie, którą ktoś tutaj wymienił z linka - ja nie będę reklamował

    Któryś z kolegów wspomniał o lichym wydechu - i tutaj pierwszy raz miał rację - ale dodał, że MG załatwiłoby sprawę - i tutaj miał drugi raz rację.
    Mamy wymieniony, a raczej zmodyfikowany końcowy przez MG i powiem szczerze, że "urywa łeb".

    Co do samego samochodu to jest to najbardziej "cywilne" auto ze wszystkich w stajni.
    Moje TT z H&R jest bardziej twarde..
    Biegi zmienia mega płynnie i kulturalnie, przyspieszenie wiadomo - nie muszę komentować aczkolwiek jest w tyle w porównaniu do reszty.
    V8 niestety.

  3. #78
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ale o którym modelu R8 piszesz i z jakiego rocznika? jaka skrzynia?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #79
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Zapewne o tym.
    ----
    Pozdrawiam.

  5. #80
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez PinBack Zobacz posta
    szukałem tematu o wymianie żarówki w 8J, a trafiłem tutaj, no ale... dorzucę swoje 3 gorsze bo akurat chyba tutaj mogę coś wnieść
    Z racji pracy jeździłem i jeżdżę R8, ale co przyjemniejsze mam porównanie do Gallardo LP520 i LP560, GTR-a czy Ferrari F430.
    Jak niektórzy się domyślili pracuję w firmie, którą ktoś tutaj wymienił z linka - ja nie będę reklamował

    Któryś z kolegów wspomniał o lichym wydechu - i tutaj pierwszy raz miał rację - ale dodał, że MG załatwiłoby sprawę - i tutaj miał drugi raz rację.
    Mamy wymieniony, a raczej zmodyfikowany końcowy przez MG i powiem szczerze, że "urywa łeb".

    Co do samego samochodu to jest to najbardziej "cywilne" auto ze wszystkich w stajni.
    Moje TT z H&R jest bardziej twarde..
    Biegi zmienia mega płynnie i kulturalnie, przyspieszenie wiadomo - nie muszę komentować aczkolwiek jest w tyle w porównaniu do reszty.
    V8 niestety.
    Jakbyś chciał coś wnieść do tego tematu to miło by było jakbyś opisał wrażenia z jazdy między R8 / Gallardo LP560 / F480. Wspominasz, że w R8 skrzynia działa super płynnie, rozumiem, że w tym modelu jest już s-tronic? Jak działa skrzynia w gallardo i F430? Jak wygląda kwestia regulacji zawieszenia w tych autach?
    I don't have dreams, I have goals.

  6. #81

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Ja miałam okazję jeździć Gallardo i wykorzystać co tam było tylko możliwe pod pedałem.
    I jeżeli chodzi o skrzynię automatyczną, to dla mnie jest ona zbyt powolna. Jej używanie przypomina mi na myśl automat z jeepa z 2000 roku, czyli wciskasz do dnia, czekasz, zrzuca dwa biegi i dopiero rusza. Po Lamborghini można by było więc spodziewać się dużo więcej co do działania skrzyni, jednak to co działo się już później w tym aucie, nadrabiało tą opieszałość przy zrzucaniu biegów. Identyczne odczucia co do działania automatu w Gallardo miałam nie tylko ja, ale także i instruktorzy którzy trenują tym autem na codzień.
    Jeżeli chodzi o Ferrari, to tutaj skrzynia zdecydowanie lepiej niż w Lambo. Żwawa. Lecz samo autko gorzej trzymało się mokrej nawierzchni. Myślę jednak że to już kwestia wszystkich systemów i samego kierowcy. Czyli co kto lubi.
    R8 nie jeździłam

  7. #82
    Awatar PinBack
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Cornyy
    Posty
    76
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    jakbyś opisał wrażenia z jazdy między R8 / Gallardo LP560 / F480. Wspominasz, że w R8 skrzynia działa super płynnie, rozumiem, że w tym modelu jest już s-tronic? Jak działa skrzynia w gallardo i F430? Jak wygląda kwestia regulacji zawieszenia w tych autach?
    Powiem szczerze, że ciężko opisać wrażenia, tak najbardziej prostolinijnie mogę powiedzieć, że zawsze jest super bo czuć MOC. To niepodważalny aspekt tych samochodów.
    Gallardo to typowo sportowy, twardy, chamski bolid, który może się poruszać po cywilnych drogach. LP520 ma skrzynię, którą wspomina Wilczyca jednak została już poprawiona i działa lepiej. W LP560 biegi zmieniają się dużo, dużo lepiej i np. przy prędkości rzędu 60km/h jest już zapięta 6tka jeżeli jedziesz 'normalnie'.
    Trakcja przewyższa granice ludzkiego strachu przeciętnego kierowcy. Mózg Ci podpowiada, że zaraz wystrzelisz z zakrętu jak guma z majtek, a delikatnie dodając gazu czujesz jak 305/30R19 wżera się w asfalt, a Twoja wątroba zmienia położenie w organizmie. Samochód zdecydowanie najbardziej rasowy i najniżej nasza **** siedzi asfaltu, środek ciężkości podejrzewam ma najniższy.
    Na co dzień LP520 może nie, ale LP560 można trochę pojeździć, przód jest elektronicznie regulowany i można go podnosić do całkiem słusznych wysokości. Widoczność do dupy

    F430 to 100% tylnego napędu stąd prawidłowe odczucia Wilczycy. Odpalanie z przycisku na kierownicy (mimo włożenia kluczyka do klasycznej stacyjki) i zmiany blokad trakcji zwiększają wyścigowe odczucia - to moje zdanie. Regulacja klap wydechu to też przyjemna sprawa bez wątpienia, albo masz "cicho" albo głośno. Auto stosunkowo przyjemne do codziennej jazdy.

    GT-R uznaję go za swojego faworyta. Po modyfikacjach wydechu, mapie kompa i skrzyni legitymuje się chłopak 588KM zhamowanymi. Trakcja jak w Lambo (na zakrętach ciut gorzej), skrzynia znacznie bardziej kulturalna, wskaźniki temp oleju w silniku, skrzyni, obrotów turbiny, przechyłu G przy przyspieszaniu, hamowaniu - no naście parametrów pokazywanych na żywo.
    Przyspieszenie na prostej mocno wciska w fotel, prywatnie mając 200KM czasami nie ogarniałem
    Auto dla mnie no1 bo bez problemu można nim jeździć na co dzień, spalanie rzędu 15/100, pojemny bagażnik, 4 miejsca (a miejsca więcej jak w TT! ).

    Audi R8 - nie wiem jaką ma skrzynię, naprawdę! Kilka razy przesiadałem się dosłownie z TT prosto do R8 i jak wspomniałem wyżej, kultura zawieszenia większa w R8! Auto dobrze trzyma się asfaltu, zmienia biegi jak należy, nie ma dziury, wydech po MG to bajka, cud, miód i orzeszki w komplecie. Na co dzień sąsiedzi by Was eksmitowali przy odpalaniu o 6 rano Wóz uznaję za najbardziej cywilny i śmiało można nim całe lato objeździć, a myślę, że i zimę bez większego problemu. W środku typowy Audik.

  8. #83
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Dzięki PinBack za obszerny opis. R8 wydaje się najsłuszniejszym wyborem bo bez problemu można tuningować silnik (konstrukcja znana w PL i jest troche firm co to ogarnia). Druga sprawa, że tak jak napisałeś zawieszenie tutaj nadaje się do nawet "normalnej" jazdy a nie krótka przejażdżka. GT-R osobiście w ogóle mi się nie podoba. Z tą mocą to bywa różnie bo podstawowa wersja Gallardo jest ciut wolniejsza od mojej seryjnej Pandy (nie wspominając, że Pawła TT i Michała leją pewnie wszystkie wersje ) więc dla mnie to nie byłby taki mega przeskok szczególnie, że planuję jeszcze zrobić program. Najbardziej brakuje mi teraz auta, które jest małe, ciasne, ma ryczący wydech (dźwięk V10) i może w wersji cabrio. Czyli takie małe, ładne TT ale z V10 Najrozsądniej byłoby sobie odkładać w świnkę skarbonkę na R8 spyder ale najbardziej podoba mi się F458 / F430 :/

    Odnośnie skrzyni to zobacz ten test: https://www.youtube.com/watch?v=4PhCFsee_VY#t=331 co prawda ja opieram obecnie swoją wiedzę tylko na artykułach i testach niemniej wydało mi się to mocno zastanawiające. Reasumując wersja po lifcie z s-tronic zapewne jest bezproblemowa.
    I don't have dreams, I have goals.

  9. #84
    Awatar PinBack
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Cornyy
    Posty
    76
    Jest jeszcze jedna, istotna sprawa, o której nie wspomniałem.
    Części do R8 są najtańsze - to zwykły VW, Gallardo podobnie, ale już nie wszystko "gra", najczęściej RS6 podchodzi.
    Ferrara to już znacznie większe koszty - nasza np. ma ceramikę i tak tarcze o ile w ogóle je znajdziesz to koszt ok 10tys/szt za używkę, regeneracja też parę zł, klocki 5-6tys. Dla przykładu klocki do Gallardo niecałe 400zł... (R8 to samo, ręczny do R8 to np. niecałe 100zł ).

    Gdybyś chciał robić wydech w MG to daj znać, może uda się coś wynegocjować.
    Wybór "małego, ciasnego z ryczącą V10" zależy od oczekiwań i ilości pokonywanych km.

    Odezwij się na PW to może Ci po prostu zrobię dobrą cenę na 2-3dni jakiegoś auta i sam ocenisz.

  10. #85
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Właśnie chciałem się u Was umówić na jazdy testowe ale sezon już widziałem, że się zakończył. Poszedł PW
    I don't have dreams, I have goals.

  11. #86
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Ps. przez przypadek ostatnio oglądałem Zakup kontrolowany czy jakos tak , a tam porównanie Panamera Turbo S "stuningowana" tragicznie (jak dla mnie), Lambo, GTR oraz 458 Italia, pewnie w necie znajdziesz i moze cos to wniesie do tematu

  12. #87
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez wottka Zobacz posta
    Ps. przez przypadek ostatnio oglądałem Zakup kontrolowany czy jakos tak , a tam porównanie Panamera Turbo S "stuningowana" tragicznie (jak dla mnie), Lambo, GTR oraz 458 Italia, pewnie w necie znajdziesz i moze cos to wniesie do tematu
    odcinek z Grześkiem Staszewskim(właściciel VTG) gość zagiął prowadzących. Miarodajne opinie wygłaszał.

  13. #88
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Moze i tak jedynie co mi się w oczy rzuciło , że 458 raczej sie nie najeździli bo zawsze bokiem ja stawiało

  14. #89
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    odcinek z Grześkiem Staszewskim(właściciel VTG) gość zagiął prowadzących. Miarodajne opinie wygłaszał.
    Tu raczej chodziło o show, nie sądzisz chyba że G.S. potrzebuje doradców w tego typu programie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #90
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Tu raczej chodziło o show, nie sądzisz chyba że G.S. potrzebuje doradców w tego typu programie
    mnie to śmieszyło, że taka osoba w tym programie. Najbardziej podniecony to był Adaś K.

Podobne wątki

  1. Dobre PIWO (dyskusje)
    Przez Blerx w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 18-11-2020, 14:47
  2. DSG a tuning na duże moce - lużne dyskusje, opinie, poglądy
    Przez Arttur w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 08:45
  3. Big Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez wowo w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 465
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 15:50
  4. Small Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez Messik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 09:50
  5. 1/4 mili i inne wyścigi - luźne dyskusje
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •