Dzięki PinBack za obszerny opis. R8 wydaje się najsłuszniejszym wyborem bo bez problemu można tuningować silnik (konstrukcja znana w PL i jest troche firm co to ogarnia). Druga sprawa, że tak jak napisałeś zawieszenie tutaj nadaje się do nawet "normalnej" jazdy a nie krótka przejażdżka. GT-R osobiście w ogóle mi się nie podoba. Z tą mocą to bywa różnie bo podstawowa wersja Gallardo jest ciut wolniejsza od mojej seryjnej Pandy (nie wspominając, że Pawła TT i Michała leją pewnie wszystkie wersje ) więc dla mnie to nie byłby taki mega przeskok szczególnie, że planuję jeszcze zrobić program. Najbardziej brakuje mi teraz auta, które jest małe, ciasne, ma ryczący wydech (dźwięk V10) i może w wersji cabrio. Czyli takie małe, ładne TT ale z V10 Najrozsądniej byłoby sobie odkładać w świnkę skarbonkę na R8 spyder ale najbardziej podoba mi się F458 / F430 :/

Odnośnie skrzyni to zobacz ten test: https://www.youtube.com/watch?v=4PhCFsee_VY#t=331 co prawda ja opieram obecnie swoją wiedzę tylko na artykułach i testach niemniej wydało mi się to mocno zastanawiające. Reasumując wersja po lifcie z s-tronic zapewne jest bezproblemowa.