Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 26 z 26

Wątek: TT Roadster1.8T QUATTTO Nowy Projekt

  1. #16
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Marcin, bedziesz najlepszym profesorem do opinii quattro vs non quattro jak ten projekt sie zakonczy i przejedziesz sie tym autem. Jezdziles dlugo tym samym w osce...liczymy na opinie.
    Myślę że o werdykcie nie trzeba będzie nic mówić, w ogóle co to za porównanie? i to jeszcze w MK1, jeździłem mocnymi FWD i Mocnymi Q jak i seryjnymi, różnica to niebo a ziemia, jedyny plus FWD to mniejsze straty w napędzie przy wyższych prędkościach, ale przy mocach 400+ jest to drugorzędna sprawa, samo to że nie trzeba zapierać się o kierownicę i walczyć z utrzymaniem auta w linii prostej, wystarczy lekka nierówność i lecimy po całej drodze, Quattro idzie jak po sznurku bez znaczenia na jakość jezdni.
    Sam Fakt że projektu nie ukończyłem i poszedł do prawidłowego auta, chyba mówi sam za siebie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #17
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Ostatnio chwali sie FWD wiec warto moze czasem napisac wlasnie to co ty.
    dzieki

  3. #18
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Taki mały update.
    Auto zostało wystrojone na razie tak na lajcie na 430nm i 430km. Odcinka przestawiona na 7500(bardzo bezpiecznie). Furka coś tam podaje a jest bardzo bezpieczny soft gdyż potencjał w paliwie jest całkiem spory, turbo chciało by więcej i liczę na to ,że będzie jak driver oswoi się z mocą. Wystarczy kupić EBC i przestawić odcinkę wyżej. Będzie wtedy można więcej dmuchnąć robiąc sporo więcej NM i zapewne trochę KM jeszcze uda się dorobić gdyż potencjał w zapłonach jeszcze jest i silnik na pewno to przyjmie. Lecz właściciel nie napinał się na cyferki i magiczne moce gdyż z tego co zaobserwowałem na razie chyba wystarczy mocy. Ale odnośnie wrażeń z jazdy to zapraszam samego właściciela do napisania swojego zdania bo jak dla mnie to nic nowego i niestety taki setup już nie robi na mnie aż takiego wrażenia jak kiedyś ale Michał chyba ma inne wrażenia co do tego jak jedzie auto
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 31-10-2014 o 00:03

  4. #19
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Łezka mi się w oku zakręciła jak chłopaki odjeżdżali z pod bloku, Michał w dniu dzisiejszym zapewne ma sporo wrażeń pewnie po powrocie do domu długo nie będzie mógł spać, na mnie takie moce też już wrażenia nie robią niestety, ale po mimo to z chęcią sobie auto po upalałem, (jak się siedzi na miejscu pasażera nie jest to już tak oczywiste) jest mega różnica między jazdą ex fwd i obecnym Quattro i po mimo obecnie większej mocy miałem wrażenie że auto jest wolniejsze, jakieś takie bardziej cywilne, bo nie wyrywało fajery z ręki, ale to tylko wrażenie, bo szybkie spojrzenie na budzik i na małych wąskich ulicach bardzo szybko pojawiało się 60-70km/h z jedynką z przodu
    Autko w końcu ma paliwo tak więc można się bawić w męskie dmuchanie bo 1.4bara dla tej turbiny to pikuś, ale Michał zapewne musi oswoić się z autem tak więc czekamy kiedy mocy będzie mało
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #20
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Qrde no właśnie nawet wczoraj się nie przejechałem z tego cale gadania .
    Co do setupu, to raczej nieczego innego się nie spodziewałem, Michał nie szczędił $$$ na gratach a opieka dwóch "zielonych" ludków musiała zaowocować takim a nie innym wynikiem.
    Autko b. przyjemnie brzmi, na przyszły sezon napewno zabawa w wyglad organoleptyczny

    Co do mocy to w sumie "Was" majcych BT i moce w okolicach tego setupu, raczej nie zaskoczy a nawet nie zdziwi, sądze dopiero 600+ z dobrym niutem da zadowolenie..... na krótko , na osobie mającej na codzień 200+ , podejrzewam ,że odczucia są conajmniej jak porównanie jazdy SKM a TGV

    Życze bezawaryjnego użytkowania autka

    jak i zachęcam do uzupełniania opisu Autka ze szczegółami

  6. #21
    Awatar micjed
    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    Wierzchowiska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    430
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Bleu Île
    Posty
    157
    E teraz to nie będę się rozpisywał bo jedyne co robię to jeżdżę wjeżdżam się w auto i banana mam takiegoooooooooooooooo
    jak na razie nie bardzo jest jak poszaleć (akcja znicz) ale próbuję możliwości auta

    Pod maską teraz wygląda tak
    Załącznik 7446
    Auto wystrojone bezpiecznie tak jak napisał Paweł potencjał jest na więcej
    a to wykres
    Załącznik 7447

    mnie na razie wystarcza to co jest szczerze to ta moc mnie przeraża auto jedzie jak głupie
    efekty dźwiękowe też są zacne auto pięknie brzmi wydech basowy nie pierdzący auto zwraca na siebie uwagę
    (przejeżdżałem obok kolizji nie był osoby która by się nie odwróciła)
    tak wygląda z tyłu
    Załącznik 7448
    wydech jest 3 cale na całej długości na 2 tłumikach środkowym i puszka końcowa do SPORTTIG

    muszę się do niego przyzwyczaić bo jak się jeździ na seryjnych
    to jest znacząca różnica.

    Kolejną zmianą jest oczywiście zderzak przedni od R32
    Załącznik 7450

    Po drodze od Pawła trafiło się audi a6 c5 4.2 które miało zapędy ale redukcja strzał z wydechu i tyle go widziałem także pierwsze kile już mam za sobą

    Oczywiście to nie koniec prac nad autem dalej pracujemy z Pawłem nad poprawą osiągów
    za miesiąc auto wędruje do dalszych prac tym razem wnętrze car audio w tym kompletne wygłuszenie auta oraz lakier i wszystko na zewnątrz
    ale to będę opisywał w miarę rozwoju prac.

    Już się poprawiłem
    Ostatnio edytowane przez micjed ; 01-11-2014 o 12:11
    430KM i 430Nm

  7. #22
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Oj Michał Michał, Cat Back masz od Pawła SPORTTIG nie SPORTMILE, ps jak bedziesz w okolicy zapraszam na sekundke

  8. #23
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Gratuluje autka! zapewne szukasz powodu aby tylko gdzies jechac

  9. #24
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez wottka Zobacz posta
    Oj Michał Michał, Cat Back masz od Pawła SPORTTIG nie SPORTMILE, ps jak bedziesz w okolicy zapraszam na sekundke
    w zasadzie nie cat back tylko sama końcową puszkę bo praktycznie od samego początku do końcowej puchy rezałem ja :P
    Miałem obawy ,że będzie męczący ale zrobiłem autem w ciągu 2 dni praktycznie 1000km i jakoś nie chciało mi się z niej wysiadać. A na drugi dzień jak wsiadłem do a3 która ma pewnie 200 z jakimś małym + to było bardzo przykro ,że zupełnie nic tam się nie dzieje i jeszcze na dodatek...ale o tym gdzie indziej :P

  10. #25
    Awatar micjed
    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    Wierzchowiska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    430
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Bleu Île
    Posty
    157
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Gratuluje autka! zapewne szukasz powodu aby tylko gdzies jechac
    Dokładnie jak tylko mogę to wsiadam i jadę bo jest kosmos
    430KM i 430Nm

  11. #26
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Trzeba popracować nad opanowaniem bostu pow 6.5obr ogólnie to gt30r powinna być na zew wg. bo jak widać fabryczny jest za mały, przynajmniej do małych cywilnych doładowań, jestem za ustawieniem go na 1.8bara i wrzuceniem jakiegoś dodatkowego sterowania apexi np. Jak widać na wykresie moc chce iść wyżej więc trzeba jej pomóc, po za tym rozrząd ustawiony na zero, tak że zabawa z kółkiem w celu przesunięcia momentu w lewo, ale to zapewne jak już będzie mało, jest możliwość dalszej zabawy na obecnym stage bez konieczności wymiany połowy części, takie projekty właśnie bardzo lubię.
    Michał wrzuć jakieś on bordy.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Projekt- zwo
    Przez Jambolek w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 147
    Ostatni post / autor: 21-12-2015, 01:00
  2. TT Roadster R32 Nowy Projekt
    Przez ZUCZEK w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 183
    Ostatni post / autor: 06-04-2015, 16:32
  3. Projekt sprzęgła
    Przez mentis w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 13:08
  4. 3.2 - projekt
    Przez ikstece w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 15:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •