Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Audi TT mk1 180KM - Zawieszenie

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169

    Audi TT mk1 180KM - Zawieszenie

    Cześć, czytam trochę o zawieszeniu w Audi, z tego co wiem to z tyłu w TT 180KM z napędem na jedną oś mamy zawieszenie wielowahaczowe, wyczytałem że w Audi A3 aluminiowe zawieszenie wielowahaczowe jest bardzo delikatne. Mam teraz Renault i szczerze mówiąc już dość ciągłem wymiany zawieszenia. Bardzo proszę o Wasze opinie na temat zawieszenia Audi TT mk1 ośka na naszych drogach. Czy często stawia problemy?

  2. #2
    Awatar spider
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    115
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    316
    Na nasze drogi to tylko hummer albo uaz sie nadaja, a na serio to zawias TT daje rade. Ja po 2 latach uzywania bardzo twardego zawiasu mam zawieszenie cale. Zero luzu a drobne dziury u mnie czuc jak by sie wjechalo w ogromny krater.

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Tuchola
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    266
    Przecież ośka nie ma z tyłu wielowahaczowego zawieszenia tylko belkę....

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    Nie ma wielowahaczowego? Kurde co mi się ubzdurało... Wszelkie opinie na temat zawieszenia mile widziane.

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Tuchola
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    266
    Moim zdaniem zawieszenie seryjne jest bardzo dobre nie za twarde nie za sztywne ogólnie od początku użytkowania TT 4 rok leci teraz to w zawieszeniu tylko wymieniałem gumy stabilizatora i prawy łącznik.I to tyle.Ostatnio byłem na przeglądzie i diagnosta stwierdził że wszystko jest w porządku.

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Zawieszenie w TT daje radę u nas na polskich drogach. Jak w każdym aucie, wiadomo że nie da się nic nie wymieniać, jeżeli się używa, ale najczęściej to prawa strona idzie jako pierwsza do wymiany, np. łącznik stabilizatora. Poza tym nie zauważyłam u niej szybszej eksploatacji niż w samochodach innych klas.

    Co do wygody, to już kwestia indywidualna. Zależy kto czym jeździł wcześniej. TT jest dużo wygodniejsza niż auta ze starszych roczników, ale dużo twardsza niż duże kombi czy miękkie sedany. TT to też krótki samochód, więc każde nierówności czuć w niej bardziej niż w dłuższych samochodach.

    Podsumowując - TT zaliczyłabym raczej do wygodnych samochodów, a stereotyp "odbijacza nerek" trochę bym podważyła.

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Z przodu jeden wahacz z tyłu belka na dwuch poduszkach wszystko bardzo żywotne jak padnie portfela nie zrujnuje a po wymianie na nowe starczy na następne 100tyś
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Audi TT 180KM vs ... (cz. 2)
    Przez Maru w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-08-2010, 07:37
  2. Audi TT 180KM vs Mercedes W211 E270 180KM
    Przez Chmoora w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2009, 21:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •