Ten filmik (2.0T FSi Thermostat / Housing Removal) znalazłem już wcześniej i po jego obejrzeniu też sobie odpuściłem. Dla autora filmiku cała wymiana zamyka się pewnie w mniej niż godzinie, ale mnie to przerasta. Zwłaszcza, że z tego co wstępnie zorientowałem to warsztaty za robociznę chcą kwoty rzędu 100-200zł. Według programu DAT (odpowiednik Audatexu - programu do robienia kalkulacji dla rzeczoznawców) wymiana termostatu w ASO to 330zł. netto.

Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale prawdopodobnie problem nr 3 mogę wykreślić z listy . Dzięki Twoim radom meszrum - wczoraj wymieniłem zawór PCV wraz z uszczelką. Na razie testowo zrobiłem może 20-parę kilometrów, ale obroty zachowują się tak jak powinny - na biegu jałowym nawet nie drgną. Wcześniej problem objawiał się jeśli nie od razu to po 2-3km.

W przyszłym tygodniu umówię się na wymianę termostatu, a później spróbuję powalczyć z tym EVAP...

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Wczoraj w końcu wymieniłem ten termostat. Problem nr 2 wyeliminowany. Teraz jak wskaźnik temperatury dojdzie do 90 to w trakcie jazdy czy krótkich postojów nawet nie drgnie. Temperatura oleju w trakcie jazdy wg FIS'a ok. 90 (przy spokojnej jeździe) - 100 stopni. Wcześniej nie było szans dobić nawet do 90 przy dynamiczniejszej jeździe.

Dzięki wszystkim (Patrykk, schabek17, ksolk, meszrum), którzy od razu zdiagnozowali problem!

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Bardzo możliwe, że ikonkę MIL wywoływał wcześniej zawór PCV (gdzieś w opisach błędów było to wymienione jako jeden z objawów). W tej chwili wyeliminowałem wszystkie błędy poza jednym - EVAP. Jednak pomimo odnotowania przez komputer tego błędu ikonka MIL (póki co) się nie pokazała. No, ale wrócę do tematu wiosną i spróbuję wyeliminować również ten błąd, bo teraz TT prawie cały czas stoi w garażu i czeka na wiosnę .