Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 33

Wątek: 225km Quatro Silnik AMU , BAM, APX . wymiana dołu słupka. POMOCY !

  1. #16
    Awatar norbercik
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Leszno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebny
    Posty
    31
    AGU to 150 km z tego co pamietam wiec nie wiecz to wytrzyma ... bo to 225 ps w koncu..

  2. #17
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    AGU wytrzyma i 300 jak jest w dobrym stanie, tak samo jak twój BAM, jest trochę materiału na forum wystarczy poszukać i poczytać, doradzał bym.
    Doświadczeni koledzy dobrze ci doradzają, pewnie mają jakąś wiedzę i chcą abyś zrobił to jak najlepiej, tym bardziej że auto nie na handel.
    bardzo ciężko jest dostać teraz taką jednostkę w dobrym stanie 99.9% to chłam, ale zrobisz jak uważasz, twoje auto twoje problemy.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 02-11-2013 o 12:56
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #18
    Awatar norbercik
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Leszno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebny
    Posty
    31
    to juz sam nie weim co mam zrobic... czy remontować ten słupek moj .. czy własnie dorwac dół z tego AGU .. bo parrzec na kase to kisseM dał 1250 za cały słópek a ja za dół BAM musze 2tys połozyc... tylko to jest własnie to ze nie wiadomo co kupie..
    oretujecie sie chłopaki ile mniejwiecej trzeba dac za remont?

  4. #19
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Napisalem ze 8 tys z zrobieniem glowicy, jesli kolektor popekany i turbo to ponad 10 tys.

    AGU ma jedne z najwytrzymalszych seryjnie korb, jesli nie najbardziej

  5. #20
    Awatar norbercik
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Leszno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebny
    Posty
    31
    noo fakt pomyliłem;]
    ale na pewno doł AGU podejdzie doo mojego AMU ?

  6. #21
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ogólnie to ja żyłem przekonaniem że BAM to ma taki sam stopień sprężania jak apx( w katalogu tłoki maja chyba nawet ten sam numer:P ) a 180tki mają 9.5 stopień sprężania.
    Wszystkie 1.8t wytrzymają po 300+ jeśli są sprawne. Odnośnie czy kupić dół czy remont to ja osobiście bym remontował bez wahania. Ale dla pewności niech kolega obada w jakim stanie jest wał, czy się nadaje czy nie, czy korby nie przegrane i jak tłoki czy nowe czy nie. Nowe AJQ na krasnobrodzkiej to koszt 1300zł. DO tego nowe panewki szlif i mamy cały nowy dół W razie czego mogę pomóc bo mam trochę gratów do 1.8t i ze złożeniem tego też nie będzie problemem. Głowice bym oczywiście też zrobił bo zapewne jest nieszczelna ale to też nie musi być duży koszt....

  7. #22
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez norbercik Zobacz posta
    to juz sam nie weim co mam zrobic... czy remontować ten słupek moj .. czy własnie dorwac dół z tego AGU .. bo parrzec na kase to kisseM dał 1250 za cały słópek a ja za dół BAM musze 2tys połozyc... tylko to jest własnie to ze nie wiadomo co kupie..
    oretujecie sie chłopaki ile mniejwiecej trzeba dac za remont?
    W zasadzie to musisz sam zdecydować bo nie wiemy jaki nasz budżet , wydatki i ile chcesz pojeździć tym autem .

    Remont pewnie wyjdzie drożej ale jak będzie dobrze zrobiony ( tez nie byle mechanior bo widzę że nie miewają pojęcia ) to pojeździsz długo i będziesz zadowolony ..
    Osobiście też bym remontował ale jak np, w grę wchodzą ograniczone fundusze to trzeba przemyśleć inne opcje .
    Prawidłowo wykonanym remontem nie osłabisz bloku w żadnym stopniu jeśli o to Ci chodziło ...

    Zakup używki to też opcja bo zapewne z 80% aut na forum jeździ na nie remontowanych silnikach i banan na twarzy jest .
    1.8T to dość pancerny motor jeśli nie jest zaniedbane smarowanie , chłodzenie i jeździ przynajmniej na przyzwoitej mieszance .
    Jedyny i w zasadzie główny problem to zakup odpowiedniej sztuki . Jak widzę te '' leżące w pokrzywach '' czy pie@# ... na kamienie to mnie odrzuca od razu

    Jak dla mnie najistotniejszym teraz krokiem było by rozebranie tego motoru i sprawdzenie co faktycznie jest uszkodzone i jak oraz czy głowica jest sprawna .
    Wtedy dopiero można podjąć do końca przemyślaną decyzję



    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    ..................

    AGU ma jedne z najwytrzymalszych seryjnie korb, jesli nie najbardziej
    Czym się te korby różnią od np AMU czy innych ? Wiem są pod 20mm i silnik ma 9,5;1 ale dla czego miały by być mocniejsze od innych ?
    Pytam z ciekawości bo chce się coś nowego dowiedzieć i interesuje mnie techniczna i rzeczowa odpowiedz .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #23
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Witam jak masz 30 dni gwarancji a taka powazna awaria trafila Ci się zaraz po kupnie to ja bym te auto po prostu oddal bo to jak kupno z wada ukryta,ktos wlal pewnie motodoktora i sprzedal w takim stanie,pewnie o auto nikt nie dbal i zaraz będzie ze co inne siedzi.Wiadome wszystko można odremontować,ale kupic i tysiące wkladac to nic miłego,zrobisz jak chcesz/Pozdrawiam

  9. #24
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Z oddaniem auta nie jest taka prosta sprawa i zależy od dobrej woli sprzedawcy niestety, albo od sprawy w sądzie, podczas ktorej trzeba udowodnić, ze sprzedawca znal stan auta i celowo go ukrywal, a to dlugo potrwa. Niestety jak juz kupisz auto to najczesciej jestes na nie skazany

  10. #25
    Awatar norbercik
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Leszno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebny
    Posty
    31
    chłopaki próbowałem z tym oddaniem auta.. ale to nie tak łatwo... Koles od którego kupiłem wyrzekał sie ze on nic nie robił... a potem juz telfonów nie odbierał.. musaił bym udowodnic ze takie auto kupiłem... tylko ja je po dniu od zakupu postawiłem do mechanika ... I czekały nowe niespodzinki.. silnik napewno był wyciagany...

    Arttur tak jak pisałem mechanik odkrecił miech i peło opiłków w niej .. panewki pozacierane i oczywiscie było juz cos zapewne podłozone po nie.. i poszło tez cos po korbach.. ; / w poniedziałek ma rozkrecac mi głowice i wgl , zobaczyc jak góra tam wyglada..
    bardziej mysle zeby kupic słópek.. tylko nie weim co mam tak naprawde kupic czy tego AGU http://allegro.pl/audi-a3-1997-2003-...671051473.html rzekomo 130tys przebiegu.. tylko mam troche stracha czy podejdzie dół mi to do mojego AMU ... ktos robił taka przekładke?
    a własnie piszecie chłopaki ze te AGU spokojnie pociagnie po 300 PS wiec moje pytanie nie lepiej jak bym włozył cały słopek, a ta osprzentu spasi ? czy jak to wyglada bo 1.8 T a 150 , 180 225 PS to róznica pomiedzy turbo soft ? bo tak nie jestem tak przekonany z dwuch robic jeden.. bo chce autkiem pojerzdzic i miec te frajde z jazdy

    Najlepiej było by dorwac cos z forum bo wiadomo ze nikt nie wcisknie mi jakiegos bubla .. ; x

    puki co audi tak sobie wisi..

    Załącznik 4797
    Ostatnio edytowane przez norbercik ; 03-11-2013 o 11:24

  11. #26
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Najlepiej było by dorwac cos z forum bo wiadomo ze nikt nie wcisknie mi jakiegos bubla .. ; x
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...t=czarna+lista
    pamiętaj ,że forum jest ogólnodostępne i tutaj każdy może się podszywać pod forumowicza i super uczciwego kolegę. Niestety ta historia ,że z kolegą kupowaliśmy słupek zakończyła się kiepsko i teraz robimy silnik od podstaw. Kolega się mnie nie posluchał i kupił drugi słupek mając "zaoszczędzić" wyszło bardzo źle gdyż kupił jedynie złom z którego udało się odratować głowicę( musiałem ją wyremontować) także rozbieraj i wtedy można ocenić czy jest co remontować czy jest na tyle źle że nic już z tego nie zrobi...

  12. #27
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Większość oferowanych silników na allegro do TT to w zasadzie prawie nówki sztuki, lub ok 100tyś, bedzie pan zadowolony, a gwarancję będziesz miał do bramy, tak samo jak na swoją TT.
    Rozbierz motor i sprawdź stan złomu, jak będzie się to kwalifikowało do naprawy to naprawiaj, jak nie czujesz się na siłach zwoź graty do Pawła i on ci to ogarnie na Tip top i nie za 12 ani 8 tyś.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #28
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    To tak jak auta klubowe, w większości po 140tys km przebiegu i kupione od dziadka lub lekarza

    Jeśli chcesz pieścić auto, traktowac je jako muzeum i się wiązać na baaardzo długo remontuj. Jeśli jednak masz inne wazniejsze wydatki niż pakowanie kasy w auto i chcesz nim "tylko" jeździć kupuj drugi motor i ganiaj. Decyzję i tak podejmiesz sam, więc warto sie spokojnie zastanowić, rozeznac w kosztach i wszystko przeliczyć by nie zaliczyć wtopy.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  14. #29
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Wowo jak trafi dobrze to pojeździ ale jak źle to wrzuci motor i będzie ponownie bulił za demontaż i się prosił o uwzględnienie gwarancji;/
    Wydaje mi się ,że debatę powinno się zacząć od zbadania stanu obecnego silnika ...bo wcale nie musi wyjść drożej niż kupno drugiego a będzie wiadome co jest

  15. #30

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    NL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    185
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    8
    Witam
    Pozwole sobie odgrzać temat, mam podobny problem, padł mi silnik APX 225KM, pali na trzy gary, z bagnetu wali dym jak z lokomotywy, zdaje sie ze padł albo tłok albo pierscienie i teraz pyatnie. Czy na 100% słupek silnika o oznaczeniu AGU bedzie pasował?? czy dół silnika tylko bedzie pasował a głowica i reszta idzie z mojego starego silnika??

    Kaspian

Podobne wątki

  1. Brak błedów a silnik nie pacuje poprawnie. pomocy!
    Przez Patrycjusz w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-10-2016, 10:01
  2. Kupe AUDI TT 8N 1.8T 225KM QUATRO AUTOMAT
    Przez golona000 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-09-2014, 08:15
  3. Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 19-05-2014, 18:10
  4. Wymiana rozrządu , silnik AJQ
    Przez belian w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-03-2014, 11:27
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 15:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •