Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 33

Wątek: 225km Quatro Silnik AMU , BAM, APX . wymiana dołu słupka. POMOCY !

  1. #1
    Awatar norbercik
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Leszno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebny
    Posty
    31

    225km Quatro Silnik AMU , BAM, APX . wymiana dołu słupka. POMOCY !

    Siemka . jestem tutaj nowy

    kupiłem miesiac temu TT, 225 w quatro.. ku mojemu pechowi w silniku było cos ryte .. tzn dół ( panewki , Korbowody) i w misce olejowej peło opiłków. i zaczeło stukac w silniku . i teraz nie wiem czy kupic sam dół silnika .. tylko tam ja mam oznaczenie silnika AMU ... a dół znalazłem z BAM i moje pyanie czy wszystko podejdzie..

    znalazłem cos takiego co do oznaczen silnika i wgl reszty ;
    Marka AUDI
    Model TT (8N3)
    Typ 1.8 T quattro
    Rok produkcji 1998.10 - 2006.06
    Moc silnika [kW] 165
    Moc silnika [KM] 224
    Pojemność silnika [ccm] 1781
    Rodzaj silnika Silnik benzynowy
    Sr. pierścienia uszcz AMU, APX, BAM
    Liczba cylindrów 4
    Liczba zaworów 5
    System tworzenia mieszanki paliwowej wtrysk do kolektora dolotowego / gaźnik
    Rodzaj paliwa benzyna
    Rodzaj napędu Napęd na 4 koła
    Rodzaj układu hamulcowego Hamulce tarczowe
    System hamulcowy hydrauliczny
    Typ katalizatora z katalizatorem 3-drożnym
    Rodzaj skrzyni biegów przekładnia mechaniczna 6-biegowa
    Rodzaj pojazdu coupe

    oto link do aukci z tym z BAM ; http://allegro.pl/blok-wal-tloki-aud...638219219.html

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Wiesz gdzie powinieneś skierować swój pierwszy post ?? Bo na pewno nie tutaj...

    A tak poza konkursem to o co chodzi? Dół się rozsypał bo jakiś mechanik amator się kiedyś za to brał?

    Kupowanie używki na allegro to taka loteria jak zdrapki w supermarkecie....
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3
    Awatar norbercik
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Leszno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebny
    Posty
    31
    wiiem gdzie
    alechce jak najpredzej doprowadzic audi to chodzu.. kupiłem audi z Aleksandrowa Kujawskiego na rejestraci CAL
    wiem ze to loteria.. ale tam moeg odac bo dzwoniłem sie ze 30 dni gwarancji... tylko moje pytanie czy bedzie mi pasowac ten dół z BAM..

  4. #4
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    raczej tak

  5. #5
    Awatar norbercik
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Leszno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebny
    Posty
    31
    chciał bym miec pewnosc wieksza.. a bo to wydatekek tych 2tys na ten dół silnika...
    a dlaczego tych silników AMU wgl nie ma? tyko BAM / APX .

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    AMU nie ma za wiele bo jest to silnik stosowany w TT225 w wersji na rynek amerykański . O całe takie auto nie łatwo w EU a co dopiero o sam silnik .
    Jeśli chodzi o kompatybilność to mechanicznie dół od BAM-a będzie pasował w 100% .
    Jedyne różnice to takie że BAM ma stopień sprężania 9,5:1 vs 9:1 w AMU oraz to że BAM ma napinacz łańcuszka wałków z VVT a AMU bez VVT ( ekologiczne sterowanie położeniem wałków podczas zimnych startów ) co w sumie nie ma dla Ciebie znaczenia bo te napinacze są w głowicy a nie w bloku ..
    Oba silniki mają sworznie na tłoki 20 mm tak wiec nie osłabiasz dołu za bardzo , aczkolwiek AMU ma dodatkowe '' żeberka '' wzmacniające na odlewie bloku ..

    Jedyne drobne ''ale'' jest w tym że silnik o wyższym stopniu sprężania wymaga bardziej dokładnego programu co seryjnie zapewnia ECU na sondzie szerokopasmowej vs sonda wąskopasmowa w AMU .
    W realnym życiu i na seryjnym programie nie sądzę jednak aby bł to jakiś realny problem , warto jednak by było zrobić kontrolnie logi jak już wszystko będzie hulać ..

    Poza tym zanim cokolwiek więcej napiszesz , zapraszam najpierw do działu '' Tutaj się witamy ''








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    ja jestem z Aleksandrowa Kujawskiego.... gdybyś był na forum to byś się pewnie dowiedział że to padlina....

  8. #8
    Awatar norbercik
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Leszno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebny
    Posty
    31
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    AMU nie ma za wiele bo jest to silnik stosowany w TT225 w wersji na rynek amerykański . O całe takie auto nie łatwo w EU a co dopiero o sam silnik .
    Jeśli chodzi o kompatybilność to mechanicznie dół od BAM-a będzie pasował w 100% .
    Jedyne różnice to takie że BAM ma stopień sprężania 9,5:1 vs 9:1 w AMU oraz to że BAM ma napinacz łańcuszka wałków z VVT a AMU bez VVT ( ekologiczne sterowanie położeniem wałków podczas zimnych startów ) co w sumie nie ma dla Ciebie znaczenia bo te napinacze są w głowicy a nie w bloku ..
    Oba silniki mają sworznie na tłoki 20 mm tak wiec nie osłabiasz dołu za bardzo , aczkolwiek AMU ma dodatkowe '' żeberka '' wzmacniające na odlewie bloku ..

    Jedyne drobne ''ale'' jest w tym że silnik o wyższym stopniu sprężania wymaga bardziej dokładnego programu co seryjnie zapewnia ECU na sondzie szerokopasmowej vs sonda wąskopasmowa w AMU .
    W realnym życiu i na seryjnym programie nie sądzę jednak aby bł to jakiś realny problem , warto jednak by było zrobić kontrolnie logi jak już wszystko będzie hulać ..

    Poza tym zanim cokolwiek więcej napiszesz , zapraszam najpierw do działu '' Tutaj się witamy ''








    Pozdrawiam
    wiec tak moge kupic ten dół silnika z BAM i podpiac sie pod VagKompa i zobaczyc parametry tak? ; )
    no nie ukrywam ze sie wkopałem z audi.. ;/ miała byc do poprawek lakierniczych a tu wyskoczyło cos takiego... wiecie panowie cos o jego przeszłosci ? postaram sie ja ogarnac do stanu idalnego.. bo o TT marzyłem od dziecka ; )

  9. #9
    Awatar Endr3j
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Ostrołęka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    126
    Silnik AMU jest odpowiednikiem europejskiego APX i jego stopień sprężania ma również na poziomie 9:1 tak jak BAM i(BEA wersja USA)
    to w silniku AUM 180km stopień sprężania jest na poziomie 9,5:1
    ale prawda jest taka ze możesz smiało zmienić na dół który ma 9,5:1
    komp zaadoptuje się bez większego problemu pod warunkiem ze reszta osprzętu jest w dobrym stanie
    Ostatnio edytowane przez Endr3j ; 02-11-2013 o 21:37
    .... 1,8 t....

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Szedł bym w remont tego silnika, nie jeden się już tutaj wykołysał na tych używkach, wpierdzielisz kasę i tak będziesz miał tykającą bombę i na te wielkie koło możesz się nie doczekać.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez norbercik Zobacz posta
    no nie ukrywam ze sie wkopałem z audi.. ;/ miała byc do poprawek lakierniczych a tu wyskoczyło cos takiego... wiecie panowie cos o jego przeszłosci ? postaram sie ja ogarnac do stanu idalnego.. bo o TT marzyłem od dziecka ; )
    Ja tez bym raczej szedl w remont tego co masz, kupisz uzywke i sie popsuje po kilku tysiacach...potem co? znowu uzywka? bez sensu.

    Szkoda ze sie troszke wkopales, ale glowa do gory! samochod to jak klocki lego, niektore sie poprostu wymienia a inne trzeba lekko poprawic

    pzdr
    Hubi

  12. #12
    Awatar norbercik
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Leszno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebny
    Posty
    31
    wiec nie wiem czy mam kupic ; http://allegro.pl/blok-wal-tloki-aud...638219219.html terotycznie mam 30 dni gwarancji.. skoro mówicie ze BAM , podejdzie do mojego AMU ja audi sie nacieszyłem w sumie dzien i zaczeło stukac..
    juz sam nie weim czy remontowac.. czy kupic te uzywke.. jakie koszta mniej wiecej remontu , i czy dostaje sie jaka gwarancje... ?

  13. #13
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    ja bym remontował , uzywka wyciagnieta z pokrzyw niekoniecznie długo pożyje i znów będzie żal jak wysadzi się w powietrze.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  14. #14
    Awatar norbercik
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Leszno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebny
    Posty
    31
    no mechanik tez mi tak proponuje ten remont...
    tylko kurde boje sie zeby nie osłabic bloku...
    orjentuje sie ktos jakoe to koszta? gdzie dobrze to zrobia mi.. bo nie chce kasy w błoto znów.. ;/

  15. #15
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Jesli bedziesz regenerowal glowice, wymienial rozrzad i napinacz to remont wyniesie ok 8tys pozrawiam Jeali nie planujesz duzych mocy to ja bym poszukal dol z AGU, ja caly slupek kupilem za 1250zl wlozyl i juz

Podobne wątki

  1. Brak błedów a silnik nie pacuje poprawnie. pomocy!
    Przez Patrycjusz w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-10-2016, 10:01
  2. Kupe AUDI TT 8N 1.8T 225KM QUATRO AUTOMAT
    Przez golona000 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-09-2014, 08:15
  3. Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 19-05-2014, 18:10
  4. Wymiana rozrządu , silnik AJQ
    Przez belian w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-03-2014, 11:27
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 15:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •