Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Dodatkowe Zegary w słupku

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276

    Dodatkowe Zegary w słupku

    Hej
    Mam pytanie ponieważ będę miał robione słupki na nowo pod car audio ( TT Demo Car ) I mogę poprosić o wymodelowanie słupków pod te zegary, i tak co jest potrzebne? Temp Oleju, doładowanie? Chciałbym wiedzieć kiedy już mogę "katować" TT żeby była porządnie rozgrzana. No a reszta wskaźników co mi się przyda?

  2. #2

    Dołączył
    Nov 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    39
    możesz jeszcze dołozyć, jak sie zmieści, woltomierz i ciśnienie oleju

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jesli zamontujesz zegary 52mm to zmieszcza sie 3 na slupku i jeszcze nie bedzie wygladac to przesadnie...
    Generalnie woltomierz jest dla mnie strata miejsca jednak w Twoim przypadku jesli bedzie jakies wypasione car audio moze sie przydac..
    Bardzo przydatny jest wskaznik doladowania , widzisz kiedy i ile laduje turbina a na bierzaco masz wglad w szczelnosc ukladu doladowania....
    Dobry zestaw to : Doladowanie , temp. oleju i AFR jesli jest jeszcze EGT(temperatura gazow wylotowych )i cisnienie oleju to jest idealnie...
    Woltomierz zawsze mozna zrobic w formie malego wskaznika cyfrowego i umiescic w mniej widocznym miejscu...


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    I o to chodziło Pięknie dziękuje.
    Czyli:
    1-Wskaźnik doładowania
    2-Temp oleju
    3-AFR (Co to?)
    4-EGT

    Czy się zmieszczą i nie będzie wyglądało to jak wsio festyn?
    A może zastosować różne rozmiary (średnice) zegarów?
    Np ważniejsze wskaźniki (większe) a mniej ważne (mniejsze)?

    Acha i jakiej firmy polecacie i czy trudny jest montaż?

    Aha i bardzo ważną rzeczą dla mnie jest podświetlenie zegarów na czerwono
    A powodem tej czerwieni jest założenie, że auto ma wyglądać jak najbardziej fabrycznie.
    Nawet Radio w aucie zostaje Fabryczne.

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    39
    AFR to wskaźnik składu mieszanki.

    Na pewno dobierzesz coś z linii auto gauge - mroczne widmo albo sm peak wygladają prawie jak seryjne wiec nie będą sie za bardzo odróżniały. Popatrz na allegro - pełno tego - do wyboru do koloru.

    Podłaczenie, hmm. Zalezy który. Cisninienie ładowania dośc proste bo to wskaźnik mechaniczny jest reszta elektroniczne i najwiekszy problem ze znaleznieniem miejsca w które mozna bezpiecznie wkrecić czujniki.

    Jesli chodzi o cisnienie oleju to kiedyś, w innym aucie zlecałem u ślusarza wykonanie specjalnego trójnika który pozwolił wkręcić nowy czyjnik obok oryginalnego obsługującego kontrolkę.

    Jak się podpina AFR i temperature spalin to wogle nie wiem. Jeśki kupisz nowe wskaźniki to w każdym opakowaniu jest instrukcja podłączenia, co jednak nie oznacza że jest to proste. Ja bym jednak taką operację zlecił fachowcowi.

  6. #6
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Jezeli chodzi o pozadne wskazniki to tylko defi do ktorych trzeba dokupic control unit II ( nie bede polecal VDO bo to satre zegary ale za to bardzo "jare" uwazam ze boost i egt sa najwazniejsze podstawa !! afr nie jest wogole potrzebny jak jestes po programie Andrzeja afr bedzie skakal pomiedzy 10 a 14 a idealnym wielu by stwierdzilo jest w okolicach 12 ale na seryjnym ecu zawsze bedzie skakac w tym przedziale. Jezeli chodzi o cisnienie oleju to tylko w fabrycznej chlodnicy oleju sa tam miejsca na ewentualne czujniki ktore sa znormalizowane, temp oleju tez wazne ale nie najwazniejsze woltomierz zbedna rzecz nawet przy rozbudowanym audio jezeli bedzie wszystko zrobione fachowo nie ma sie o co martwic.

    pozdro

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Paweł wspominasz o 2 wskaźnikach. A ja mam takie pytanie nie ukrywam że chciałem na początku tylko wskaźnik temperatury oleju żebym wiedział kiedy już silnik jest rozgrzany. Bo teraz to sam nie wiem kiedy mogę już wydobywać tą przepotężną moc mojej TT. A nie chce katować silnika.

    Aha i może orientujecie się jakie są koszta?

  8. #8
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    defi znajdziesz na www.pws.com.pl moge ci dac nr tel do maxx-a : 602627347 albo na www.adamrgarage.com do niego mam nr gg : 3807369. Pytaj sie ich o ceny zegarow defi oni sciagaja stuff z usa. Temp oleju nie jest ci tak bardzo potrzebna poniewaz temp oleju jest raczje zawsze zblizona do temp cieczy w silniki tj. ori zegar temp jak to sie potocznie nazywa "silnika"

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Tak się pytam o ten wskaźnik temp oleju ponieważ Pan Andrzej z Unitronica powiedział mi ze można cisnąć auto jak temp oleju będzie w normie. A ta podobno dopiero osiąga optymalną wartość po ok 15 min jak temp wody osiągnie 90stopni ... A więc jak to jest. Ty Paweł masz temp oleju?

  10. #10
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Mam ale butowac auto zaczynam jak dokladnie zlapie 90 stopni tzn pozwalam sobie na przycisniecie nie no to ze odrazu.

    pozdro

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Pomocy szukałem w podanych linkach przez Pawła oraz nr GG ale nie działają. Czy ktoś wie gdzie można dostać takie zegary?
    Zdecydowałem się na 2 zegary. Ciśnienia doładowania oraz Temp Oleju.
    Teraz muszę znaleźć coś bardzo podobnego wzorem do zegarów w TT

  12. #12

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    ttless..

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    A w Polsce tego nie można kupić?

    O takie coś jest super ( z wyglądu przypomina TT )
    http://cgi.ebay.co.uk/Autogauge-52mm...ayphotohosting

    A tu samo zdjęcie
    http://i7.ebayimg.com/02/i/000/b1/0f/d836_1.JPG

    Jednak znalazłem tylko Temp oleju doładowania już nie

  14. #14
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    ten np. wysyla do polski http://cgi.ebay.pl/Autogauge-52mm-Sm...QQcmdZViewItem (tyle ze tu temp wody ale inne tez pewnie ma). Wysylka do Polski wg. tego co sprzedawca pisze to 5 funtow, wiec mi by to wiekszej roznicy nie robilo Zaplac PayPalem i za kilka dni bedziesz mial zegary.

    Fajnie ze od jakiegos czasu na ebay.pl mozna wyszukiwac aukcje za granica, na ktorych sprzedawcy wysylaja przedmiot do polski, dzieki czemu mozna znalesc fajne gadzety do tt, ktorych na allegro by sie nie znalazlo.

  15. #15

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Mam znajomych w Anglii to nie problem

    Aha może ktoś widział jak to działa?
    http://www.autogauge.com.tw/web/prod...tegorysubid=39

    Obawiam się troszkę że podświetlenie tych zegarów jest na niskim poziomie. Np na stronie na zdjęciach widać że czerwona wskazówka nie jest podświetlona.

    Aha i potrzebuję coś jeszcze zamówić do tych 2 zegarów ( Temp Oleju i Doładowanie ) jakieś kabelki wtyczki do montażu?

    Aha i co do doładowania to skala w Barach czy w PSI

Podobne wątki

  1. INFO - Dodatkowe wskaźniki
    Przez BarTTek w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 06-02-2017, 08:49
  2. kable w lewym słupku TT
    Przez Wójto.WRA w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 16:05
  3. Dodatkowe zegary - nowa opcja dla TT
    Przez Arttur w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 22:49
  4. Osłonka zegarów na słupku
    Przez misiek-101 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-05-2009, 04:27
  5. wskaźniki doładowanie itp. w słupku ?
    Przez xylo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-02-2009, 12:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •