Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 150 z 207

Wątek: WASZE PRZEBIEGI

  1. #136

    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    LDZ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    202
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    34
    Cytat Zamieszczone przez FockeWulf Zobacz posta
    Powracając do tematu kręcenia liczników w Niemczech - nie jest tam wcale tak idealnie, jakby się nam wydawało. Około 1/3 wszystkich sprzedawanych samochodów (na rynku niemieckim) ma korygowany stan licznika (!). Problem był na tyle duży, że - jak ktoś trafnie zauważył - od 2005 r. czyn ten traktowany jest samodzielnie jako przestępstwo/wykroczenie zagrożone karą grzywny lub pozbawienia wolności do jednego roku (dotychczas podpadało to pod oszustwo).

    Nakładając na powyższe finezję polskich handlowców, którzy po sprowadzeniu samochodu i przekręceniu licznika o 100.000 km udają się do niemieckiego ASO (!) celem wymiany wycieraczek, a potem do innego (!) celem wymiany innej pierdoły, tylko po to, aby usankcjonować "nowy" stan licznika, dojdziemy do wniosku, że kupno samochodu z Niemiec przy pośrednictwie osób trzecich jest dość ryzykowne.

    Dla tych co nie uwierzą jak nie zobaczą polecam reportaż Superwizjera http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...em,207219.html

    Fakt faktem, jako że Niemcy dbają o samochody - co nawiasem mówiąc wynika z innego, bo zdrowego, podejścia do kwestii bezpieczeństwa - samochody z większymi przebiegami są z reguły i tak bardziej zadbane i mniej wytrzęsione na drogach niż nasze . Nie zmienia to faktu, że choć auto jeździ tak samo przy oszukanym przebiegu (kwestia liczby na cyferblacie jest przecież tylko stanem świadomości), to przepłacamy za odjęte kilometry. Skoro w PL jeżdzą samochody z wykazanym przebiegiem 175 000 km, tj. realnie 275 000 km a może i więcej, to znaczy, że samochody jeżdzą i mają się dobrze. Ale niepotrzebnie za nie przepłacamy.

    Skoro jesteśmy przy przebiegu: TT kupione przy 4 800 km, aktualnie po 5 miesiącach 14 500 km. Trzeba się przecież nacieszyć
    Niestety niemiecki rynek dostosował się do polskich oczekiwań i tureccy lub inni handlarze zaczynają kręcić tam liczniki mocno.
    Prywatnie Niemcy raczej się w to nie bawią. Dla przykładu w Austrii zjawisko jest praktycznie nieznane. Można wejść na autoscout i zobaczyć jakie kilometry mają tam auta. Polacy rzadko ściągają z tego kraju bo ceny dosyć wysokie więc rzeczywistość nie jest dostosowana do naszego myślenia - nieważne ile lat ma auto 180tys km musi mieć

  2. #137

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Honselersdijk (NL)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    11
    U mnie 259000
    Ps propo tureckich handlarzy. To juz moje trzecie auto kupione na holenderskich blachach, ale zawsz omijam turasow. To jeszcze wieksze przekrety niz polskie handlarzyny :/
    A jesli ktos kupuje u polskiego handlarza auto sprowadzone, to niech nie wierzy w przebiegi heh.
    Jesli ktos chce kupic auto w nl to zawsze nalezy rządacć raportu NAP. Po za tym jakby ktos mial cos na oku w holandii, to slużę, radą znajomość języka w takich sytuacjach zawsze się przydaje. Pzdr

  3. #138
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Niemiec jeżeli ma problematyczne auto oddaje do komisu, jak ma lalkę to sprzedaje sam i nie ma mowy aby licznik w garażu skręcił, ceny też nie opuści, wszystko zależy gdzie i od kogo się kupuje, wiadomo że jak leci się po najniższych cenach z Mobila od razu kieruje się do komisu ala Kebab.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #139

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LZ9X
    Posty
    17
    Witajcie,

    u mnie w 1.8T quattro 243tys kupione spod domu w Niemczech. Wszystko w świetnym stanie, sprzęgło pracuje idealnie, w zawieszeniu już były wymienione tylne amorki, reszta idealnie. Temp. cieczy chłodzącej na poziomie 80-82st. co mnie zastanawiało, aż trafiłem na info o innych termostatach do 225KM. Do 90st dobija przy ostrej jeździe. Wszystko robione na czas, pełna historia z full książką serwisową. Wnętrze skórzane w ogóle nie zdradza przebiegu. Jestem zachwycony!!!! Czekam tylko na pierwsze śniegi, żeby zweryfikować działanie napędu bez przeciążania auta. Na razie mam wrażenie, że chciałbym, żeby tył szybciej się dołączał. Poczytam, poszukam, zobaczymy

    Pozdrawiam wszystkich

  5. #140
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    U mnie w weekend
    Ostatnio edytowane przez kaba ; 16-02-2015 o 21:58

  6. #141
    Awatar Ermenegildo
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Gołdap
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    denim blue
    Posty
    152
    Zaraz będzie 192000, silnik pracuje prawidłowo, żadnych usterek. W zeszłym tyg. facet zainteresowany zakupem był zdziwiony ogólną kondycją mojej TT twierdząc, że naoglądał się ich od groma i już prawie skapitulował w poszukiwaniach zanim nie zobaczył, nie sprawdził mojej (ścieżka diagnostyczna, podpięcie pod kompa, stan zawieszenia, wnętrze). Napalił się jak pryszczaty na mydło siarkowe, ale...nie dogadaliśmy się, co do ceny i Pan wrócił do domu niepocieszony tym faktem-

  7. #142
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    @UP

    Trochę kiepski z niego kupiec, jak mówi w trakcie negocjacji, jaką to dobrą sztukę teraz ma przed sobą w porówaniu do innych :P

  8. #143
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    A mi się wydaje, że już to już kolejny temat, w którym kolega Ermenegildo próbuje zareklamować swoje auto Nice try!
    Powodzenia w sprzedaży tak czy siak

  9. #144

    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    000
    Rocznik
    000
    Kolor
    czarny
    Posty
    50
    A u mnie dopiero stuknęło 97000. Auto sprowadzone z Szwajcarii, przebieg potwierdzony z książką serwisową wiec wydaje mi się że jest prawdziwy

  10. #145
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Ksiazka serwisowa o niczmy nie swiadczy tak na marginesie ....
    U mnie na liczniku 240tys. i wszystko śmiga jak powinno

  11. #146
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez DNN Zobacz posta
    Ksiazka serwisowa o niczmy nie swiadczy tak na marginesie ....
    A czy oprocz ksiazki, faktury na wszystkie przeglady i naprawy + historia w bazie w ASO tez dla Ciebie nic nie znacza?

  12. #147

    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    000
    Rocznik
    000
    Kolor
    czarny
    Posty
    50
    Miałem na myśli, że książka serwisowa zgadza się z historią w bazie w ASO.

  13. #148
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    A czy oprocz ksiazki, faktury na wszystkie przeglady i naprawy + historia w bazie w ASO tez dla Ciebie nic nie znacza?
    To co innego ..

    Chodziło mi o sama ksiazke tylko z wpisami ( ktora np mozna kupic i wypelnic samemu )

  14. #149
    Awatar pr2emo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    132
    u mnie już ponad 315 000 km i rośnie

  15. #150

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Giżycko/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    29
    na zegarach prawie 203 tys, z czego moje ok 30tys +. Czytając posty mogę stwierdzić że trafiłem na wyjątkowo awaryjny egzemplarz bo już trochę tych napraw było

Podobne wątki

  1. Wasze wrażenia po zakupie MK3
    Przez TTTTTT w dziale MK3 (2014-)
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 06-10-2023, 12:08
  2. Wasze fury - czasy od 0 do 100
    Przez archi781 w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 31-05-2021, 11:15
  3. Wasze Mk 1 224 Q też tak ma?
    Przez Bambino w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-06-2014, 18:25
  4. Wasze moto-marzenie
    Przez Matee w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 14-02-2014, 09:05
  5. Wasze turbiny:)
    Przez kakadd w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-08-2013, 21:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •