Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 27 z 27

Wątek: ktoś miał problem w mk2 z tylnym spoilerem?

  1. #16
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Dziwne objawy, u mnie samo otwieranie i zamykanie dział idealnie, zarówno z przycisku, jak i automatycznie.
    Ostatnio jednak zauważyłem, że nie zawsze spoiler się całkowicie chowa, czasem zostawia sobie około 5mm zapasu od tyłu. Lekkie dociśnięcie dłonią rozwiązuje problem. Ale nie o to przecież chodzi.
    Dlatego myślę, że słabe ogniwo trzeba wyeliminować.
    Ostatnio dokładnie to samo u mnie się dzieje. Wydaje mi się, że trzeba silniczek nasmarować tylko jak się do niego dostać?

  2. #17
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Od wewnętrznej strony klapy tylnej, jeśli się nie mylę. Trzeba zdjąć plastikową osłonę i powinno być wszystko widoczne.

    http://www.youtube.com/watch?v=uvSm-...el_video_title

    Od 2:10

  3. #18
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Zgadzam się z Jambolkiem- WD40 to tylko do rozruszania mechanizmu Panowie! Później części jeszcze bardziej rdzewieją jeśli się ich nie zakonserwuje. Wiem bo męczyłem tak swoje narzędzia. Także najpierw WD40, wytrzeć/odczekać aż wyparuje i nasmarować czymś w spreju (lepiej penetruje) i wytrzeć z zewnątrz.

    U mnie wszystko hula jak ta lala mimo że auto przed kupnem trochę stało ale profilaktycznie muszę ten zabieg przeprowadzić.

  4. #19
    Awatar lordfury
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Lapiz
    Posty
    453
    WD40 to także kilka serii smarów (sylikonowy, litowy itp.), jeśli ma nie tylko wyczyścić/rozruszać i zaraz spłynąć/odparować, ale zostać na dłużej. W takich kolorowych, ciut grubszych puszkach niż ten klasyczny niebieski, w OBI chyba ok. 30zł to kosztowało.
    • Ostatnio było: Audi TT Mk2 '07 2.0TFSI S tronic (klik)
    • Ostatnio było: Audi A4 B8 Avant lift '13 1.8TFSI 170
    • Ostatnio było: VW Golf GTI Mk7 '14 5D DSG Performance (klik)
    • Teraz jest: Mercedes-Benz A200 '14 W176 7G-DCT
    • Teraz jest: VW Golf R Mk7.5 '17 5D DSG (klik)

  5. #20
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Faktycznie, jest krok po kroku opisane: http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ienie-go-innym w tym tygodniu biorę się za to.

  6. #21
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Sam pierwszy raz to widzę. Przy okazji można sprawdzić wzmacniacz antenowy, bo akurat to w AUDI lubi się psuć.
    ICE - dobra robota.

  7. #22
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    A spojlery od TT RS nie pasują?

    Przy okazji - czy ktoś z Was odczuwa jakąś różnicę jadąc ze schowanym/wysuniętym spojlerem? Wiadomo, że przy większych prędkościach, więc trzebaby go najpierw ręcznie schować...

    tutaj pare teoretycznych faktow:
    TT RS Spoiler
    Załącznik 7041

    TTS Spoiler
    Załącznik 7042

    Zastanawia mnie tylko, czemu TTS na tylnej osi ma docisk 170N, kiedy jego podstawowa wersja 2.0TSFI ma az 230 N..??
    TTS natomiast ma wiekszy docisk na przedniej osi w porownaniu do modelu podstawowego.

    pozdr,
    Ostatnio edytowane przez emy ; 19-08-2014 o 14:01 Powód: dodano opis

    =========
    Vorspung durch Technik

  8. #23
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Grafika pokazuje AUDI TT-RS ( góra ) i AUDI TTS ( dół ).
    Różnice w siłach docisku mogą wynikać z różnych przednich spoilerów, innego dyfuzora tylnego, oraz różnego rozkładu mas ( TT-RS ma cięższy silnik ).
    AUDI nie przestaje się kochać.

  9. #24
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Panowie... W tym tescie podana jest wypadkowa sila w Nm, ktora dziala na pojazd przy predkosci wiatru 200 km/h. Jednak o ile kierunek wektora emy ustalil wlasciwie, tak pomylil jego zwrot. Chodzi tu o sile, ktora odrywa samochod od podloza, a nie do niego przysysa. Takie rzeczy to sa w F1 czy DTM, ale tamte samochody maja cala mase dodatkow aerodynamicznych.

    Czyli z artykulu na SportAuto.de (czytalem na ich stronie testy TT 2.0 TFSI, TTS i TTRS) wynika, ze najlepszy docisk przedniej osi mamy w zwyklej wersji TT 2.0 TFSI (najmniejsza sila unosi te os), natomiast najlepszy docisk tylnej osi ma TTRS (tam praktycznie nie jest ona odrywana od podloza).
    Chcialoby sie powiedziec, ze najlepiej bedzie sie prowadzic TT ze standardowym przednim zderzakiem i tylem (spojler oraz zderzak) od TTRS. Jednak niestety nie jest to takie proste, poniewaz nie mozna tak latwo ocenic jak na sily, ktore dzialaja na przednia os wplynie zminimalizowanie odrywania tylnej osi, poniewaz przod wtedy zapewne uniesie sie bardziej i beda na niego dzialaly inne wartosci sily unoszacej.
    ----
    Pozdrawiam.

  10. #25
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    panowie,

    tak szybko chcialem sie podzielic z Wami tym ( notabene starym testem), ze popelnilem blad.
    Nie chodzi tu o Nacisk, a jak Wysoczan napisal: sile Odrywajaca.

    Zaciekawil mnie ten artykul, bo jestem na etapie poszukiwania TTS badz TT RS, i jak to bywa, trzeba wszystko przestudiowac dokladnie

    Ciekawe, jak sytuacja sie miewa w MK3.... ?

    =========
    Vorspung durch Technik

  11. #26
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Prawda, test stary, ale jeszcze nikt go nie publikowal na forum i jest naprawde bardzo ciekawy! Wielkie dzieki, ze sie nim podzieliles, bo jest w nim sporo przydatnych informacji. Jasne, kazdy moze cos przeoczyc, zdarza sie - jedynie chcialem to usystematyzowac i opisac jak najdokladniej potrafie, moze kiedys komus sie przyda .

    Widzisz, Tobie byl potrzebny do wyboru miedzy TTS a TTRS (osobiscie polecalbym RS), a mi do ponownego przemyslenia czy ewentualnie zmieniac przedni zderzak na ten od TTS. A z MK3 trzeba poczekac, az prasa dostanie je do testow i wsadzi do tunelu, nie sadze, zeby producent podzielil sie takimi danymi (ale moze...).
    ----
    Pozdrawiam.

  12. #27
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Wysoczan Zobacz posta
    Panowie... W tym tescie podana jest wypadkowa sila w Nm, ktora dziala na pojazd przy predkosci wiatru 200 km/h. Jednak o ile kierunek wektora emy ustalil wlasciwie, tak pomylil jego zwrot. Chodzi tu o sile, ktora odrywa samochod od podloza, a nie do niego przysysa. Takie rzeczy to sa w F1 czy DTM, ale tamte samochody maja cala mase dodatkow aerodynamicznych.

    Czyli z artykulu na SportAuto.de (czytalem na ich stronie testy TT 2.0 TFSI, TTS i TTRS) wynika, ze najlepszy docisk przedniej osi mamy w zwyklej wersji TT 2.0 TFSI (najmniejsza sila unosi te os), natomiast najlepszy docisk tylnej osi ma TTRS (tam praktycznie nie jest ona odrywana od podloza).
    Chcialoby sie powiedziec, ze najlepiej bedzie sie prowadzic TT ze standardowym przednim zderzakiem i tylem (spojler oraz zderzak) od TTRS. Jednak niestety nie jest to takie proste, poniewaz nie mozna tak latwo ocenic jak na sily, ktore dzialaja na przednia os wplynie zminimalizowanie odrywania tylnej osi, poniewaz przod wtedy zapewne uniesie sie bardziej i beda na niego dzialaly inne wartosci sily unoszacej.
    Ostatnie zdanie to bardzo istotna sprawa mysle ze producent dobrze to przetestowal.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Moving Door Scarf- czy ktoś miał z tym styczność?
    Przez Sajmon1310 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2015, 21:37
  2. Problem ze spoilerem
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-08-2014, 00:17
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 22:18
  4. Czy ktoś to miał ? BARDZO PROSZĘ O POMOC
    Przez LUSI w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 21:07
  5. CZY KTOś TO MIAł??
    Przez KARLOS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 05-12-2008, 20:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •