Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Prośba o identyfikację niektórych części i kilka drobiazgów do dopieszczenia

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Cork, Irlandia
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Grafitowy
    Posty
    23

    Prośba o identyfikację niektórych części i kilka drobiazgów do dopieszczenia

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.


    Po dłuuuugich poszukiwaniach (prawie dwa lata) wreszcie zdobyłem samochód bliski mojemu ideałowi. 2004 rok, silnik 3.2 i 100.000 mil przejechane. Jak to z nowymi nabytkami bywa, ma kilka usterek, które, w swoim stylu, staram się naprawić relatywnie niskim kosztem przy zachowaniu maksimum ostrożności względem dobieranych części. Na chwilę obecną utknąłem przy kilku problemach, co do których muszę zasięgnąć zdania profesjonalistów. Oto krótka lista problemów:

    [EDIT - rozwiązane problemy zaznaczam gwiazdką]

    * 1. Filtr kabinowy węglowy - wypadałoby go wymienić. Czy potrzebny przy zakupie jest numer części?
    * 2. Czujnik temperatury płynu chłodzącego - dziś zapaliła mi się lampka "Emission Control system", czyli pomarańczowa, w kształcie silnika. Po sprawdzeniu komputerem wyrzuciło błąd tegoż czujnika. Pytanie - z tego, co wiem, instalowano wcześniej czarne czujniki, które z czasem zastąpiono zielonymi. Który będzie pasował do mojego Audi oraz jaki jest numer części?
    * 3. Gdzie można sprawdzić kod lakieru?
    4. W samochodzie jest zainstalowane radio Alpine CDE-103BT, lecz podpięte są tylko przednie głośniki. Za poleceniem mechanika, gdzie mógłbym dostać przelotkę pozwalającą wpiąć do radia wtyczkę przeznaczoną do oryginalnego zestawu audio?
    * 5. Czy tylne tarcze hamulcowe w TT 3.2 i 1.8 są identyczne? Jeżeli nie, to gdzie je kupić oraz jaki jest ich numer (nie zależy mi na wyjątkowej skuteczności, moje po prostu są przerdzewiałe). Na Allegro znalazłem tylko takie za ok. 500zł komplet, a po cenie w porównaniu do tarcz do 1.8 wnioskuję, że muszą być z wyższej półki.
    * 6. Zauważyłem, że ksenony bardzo słabo świecą. Czy można zamontować jakieś aftermarketowe żarówki (myślałem o temperaturze 8000K), czy też wtedy są to HID'y i potrzebna jest cała instalacja?
    * 7. Kolor skóry we wnętrzu jest kremowy. Tak się zastanawiam... czy jest możliwa zmiana odcienia bardziej w kierunku kości słoniowej jakimiś środkami/barwnikami, czy też nie ma takiej możliwości? [EDIT: gdy się przyjrzałem, okazało się, że plastikowa obudowa foteli też jest w kremowym kolorze, więc w grę chyba wchodziłaby tylko wymiana całych foteli]

    Wybaczcie mi proszę, jeżeli popełniłem jakieś gafy bądź nie zachowałem odpowiedniej etykiety - upomnijta mnie i się poprawię Co do powyższych pytań, nie ukrywam, że bardzo by mi zależało na Waszych sugestiach i opiniach, za które z góry dziękuję.

    Bartek


    P.S. Później wrzucę kilka fotek nowego nabytku. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Bartpabicz ; 09-08-2013 o 12:01

Podobne wątki

  1. Kilka drobiazgów do TT 8J potrzebne.
    Przez elmacho w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-08-2021, 18:50
  2. Prosba o identyfikacje nr czesc (wąż wody)
    Przez Majkel23 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-11-2015, 12:10
  3. Kilka drobiazgow mk1
    Przez rademenes w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-07-2014, 12:18
  4. Kilka drobiazgów
    Przez Dermak w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-11-2010, 20:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •