Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 150 z 191

Wątek: Dystanse porównanie / zestawienie zdjęć

  1. #136
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Proszę bardzo
    Nazwa:  Felgi 18.jpg
Wyświetleń: 278
Rozmiar:  76.3 KB
    Auto nie jest obniżone, więc trochę taka koza
    Nazwa:  Fele 18.jpg
Wyświetleń: 276
Rozmiar:  20.2 KB
    Ostatnio edytowane przez Fazer ; 11-02-2017 o 21:59

  2. #137
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie troche koza, a bardzo u mnie za chwile bedzie tak samo, dystanse juz w drodze, gwint juz tez namierzony.
    Wybor padl na Bilstein B14 PSS.. niechetnie, ale trzeba bedzie zejsc ze 25mm..

  3. #138
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Nie troche koza, a bardzo ..., ale trzeba bedzie zejsc ze 25mm..
    "AcidTT", jest to słuszna uwaga i obniżenie przy 18" jest konieczne. Twój wybór zawieszenia pomógł mi podjąć słuszną decyzję. Także kolego "mrozu.mrozu", będzie trzeba też obniżyć, bo jak widać na fotach bez tego zabiegu , to jest koza

  4. #139

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    260
    Wg mnie auto koniecznie trzeba obniżyc o min 30mm . Felga bardzo fajna

  5. #140
    Awatar mrozu.mrozu
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    165
    Cytat Zamieszczone przez Fazer Zobacz posta
    "AcidTT", jest to słuszna uwaga i obniżenie przy 18" jest konieczne. Twój wybór zawieszenia pomógł mi podjąć słuszną decyzję. Także kolego "mrozu.mrozu", będzie trzeba też obniżyć, bo jak widać na fotach bez tego zabiegu , to jest koza
    Wiem wiem. Od dawna kłuje mnie w oczy że moja TT siedzi tak wysoko.
    Jednak przed obniżeniem chcę założyć koła, żeby sprawdzić ile trzeba obniżyć. Puki co celuje w eibach pro kit -25/-25.
    Najpierw jednak czeka mnie renowacja felg, zakup dystansów oraz nowych opon. Do wiosny zdążę
    Ostatnio edytowane przez mrozu.mrozu ; 12-02-2017 o 10:05

  6. #141
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Mam nadzieje ze zbyt mocno nie bede musial schodzic i te "przyslowiowe" -25mm wystarczy.. naprawde cenie sobie komfort w ori zawiasie, zero zmartwien ze przytre miska czy progiem.. lubie glebe, bardzo mi sie podoba ale po dobrze ponad 100kkm innym autem z zawiasem ala pudelko zapalek, jazda TT to relaks fajnie byloby polaczyc wyglad z uzytecznoscia, w koncu moja TT to daily car (nie mylic z dupowozem! )no coz, zobaczymy co wyjdzie..
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 12-02-2017 o 11:05

  7. #142
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    [QUOTE=mrozu.mrozu;259190]Wiem wiem. Od dawna kłuje mnie w oczy że moja TT siedzi tak wysoko.
    Jednak przed obniżeniem chcę założyć koła, żeby sprawdzić ile trzeba obniżyć. Puki co celuje w eibach pro kit -25/-25.
    Najpierw jednak czeka mnie renowacja felg, zakup dystansów oraz nowych opon. Do wiosny zdążę[/QUOTE

    Masz bardzo dobrego cela
    Nie tak dawno i ja stałem przed wyborem sprężyn ponieważ stare już się wysłużyły, po przeczytaniu setek opinii zdecydowałem się właśnie na ten zestaw i muszę powiedzieć że to był chyba mój najlepszy wybór w ostatnim czasie. Tt-ka nie dość że zyskała na wyglądzie to jazda jest mega ,prowadzi się bardzo przewidywalnie nie buja się na boki jak przed wymianą ,a komfort jest w dalszym ciągu na wysokim poziomie .
    Nie ma się co zastanawiać z czystym sumieniem polecam ten zabieg ( A i cena nie zrobi spustoszenia w portfelu )

  8. #143
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    .................................................. .............................................. dystanse juz w drodze, gwint juz tez namierzony.
    Wybor padl na Bilstein B14 PSS.. niechetnie, ale trzeba bedzie zejsc ze 25mm..
    Na tym gwincie nie masz się co bać o komfort, bardzo dobry wybór.
    Możesz spokojnie schodzić niżej bo w zasadzie nie skracasz skoku sprężyny i jej długości tylko zmieniasz jej dolny punkt mocowania.

    Dystanse to dopełnienie wyglądu, czasem lepiej wygląda auto lekko wyższe ale z większym dystansem niż niższe z głęboko osadzonymi kołami, będziesz miał okazje przetestować ale myślę że spokojnie od 30mm możesz zaczynać.
    Ja też przechodzę teraz na 25mm. Kupiłem takie dziurawe żeby zminimalizować przyrost masy



    Wrzucę foty porównawcze jak tylko zamontuję.







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #144

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    2
    Kolor
    3
    Posty
    202
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Na tym gwincie nie masz się co bać o komfort, bardzo dobry wybór.
    Możesz spokojnie schodzić niżej bo w zasadzie nie skracasz skoku sprężyny i jej długości tylko zmieniasz jej dolny punkt mocowania.
    Wybór faktycznie dobry ale pamiętajmy, że to kluczowy jest skok AMORTYZATORA a nie sprężyny Jak za bardzo zjedziesz gwintem w dół to faktycznie przy B14PSS sprężyna ma taką samą wysokość (jak ma "helpery" to tym lepiej a z tego co pamiętam B14 ma) ale całość może być tak obniżona, że amortyzator będzie pracował na odboju/zamkniętym zaworze (czyt. nie będzie pracował w ogóle).

    B14PSS to opcja "prawa" czyli fully-treaded.


    Możliwe errory przy obniżaniu:
    Luźna spręzyna


    Zbyt duże obniżenie przez co amortyzatory "pracują" na odboju lub nie pracują przez zamknięty zawór:



    To, że amortyzator ma na przykład 10cm gwintu NIE pozwala na dokręcenie go do końca. Jest to popularny błąd logiczny gdzie ludzie myślą, że skoro tyle dali to można tyle skręcić i potem zakres pracy amortyzatora to 1-2cm i samochód robi ping-ponga a zawieszenie kompletnie nie spełnia swojego zadania.

    P.S.: Jeśli było to tłumaczone wcześniej w tym topicu przepraszam za powtórkę.

  10. #145
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak, masz rację. Chodziło głownie o to że nie będzie różnicy w komforcie przy obniżeniu 25 vs 30mm bo nie zmienia to skoku, długości i twardości sprężyny.
    Oczywiście idąc niżej zmniejszamy skok amortyzatora (a i jego twardość ma też duże znaczenie) ale o ile pamiętam to Bilstein podchodzi do tych spraw dość konserwatywnie i nawet się nie da na tym gwincie zejść bardzo nisko ( sam mam PSS9 )
    Tutaj rozmawiamy o lekkim kosmetycznym obniżeniu a i ja osobiście przez lata nie polecałem nigdy zbyt dużego obniżenia bo w przypadku TT8N psuje to geometrie dynamiczną.
    Tak czy inaczej dobrego info nigdy za wiele








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #146
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Chyba nie wyrazilem sie jasno odnosnie mojego rozumienia slowa "komfort" w tym przypadku to czy auto bedzie sztywne to mi az tak nie przeszkadza, oczywiscie w miare rozsadku, jezdzenie z wkladka boxerska w buzi w obawie o zeby odpada hehe dlatego mysle o b14pss, polecaliscie go w innych watkach wiec taki tez za jakis czas bedzie.

    Mowiac o braku komfortu mialem na mysli zmniejszenie przeswitu auta i ciagla obawa o stan nawierzchni, hopki itd ktore moga skonczyc sie rozbita miska. W poprzednim aucie mialem ok 50mm przeswitu pod przednim spojlerem, wygladal fajnie, nakrecilem nim jak wspomnialem sporo kilosow ale nawyk patrzenia na stan jezdni na 50m przed autwm zostal mi chyba do dzis dlatego zejscie 25mm to mam nadzieje bedzie kompromis miedzy wygladem, a uzytkowoscia auta i bezstresowa jazda.

    Ale dzieki za info, napewno sie przydadza gdy bede blizej tematu zawieszenia

  12. #147

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    260
    Wg mnie świetny wybór sam miałem ten zawias , do takiego użytkowania polecam w 100%

  13. #148
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    No dobra, dystanse siedza i u mnie

    Wybralem 20mm przod oraz 25mm tyl, felga 8J18'' ET35.

    I tak: moim zdaniem jezeli ktos zamierza auto obnizyc to taki wybor (20/25) przy ET35 jest jak najbardziej trafiony. Jezeli nie zamierza obnizac to 17/25 przy ET35 uwazam ze jest super optymalnym rozwiazaniem. W/g mnie 20 na przodzie wyglada troszke za ''bogato'' na ori zawiasie. U mnie jest jeszcze koza ale widzialem TT obnizona u Rademenesa, z tym samym ET i tez 20/25 i wyglada swietnie, i przod i tyl bardzo ladnie komponuja sie z blotnikiem, dlatego zdecydowalem sie na ten sam setup.

    Wiadomo, ze dobor dystansow to troszke jak dobor felg, kazdy ma swoja koncepcje, gust itd ale mam nadzieje, ze ten post pomoze podjac wlasciwa decyzje posiadaczom ET35.

    Dolacze jakies fotki przy wolnej chwili lub jak odnowie felgi bo troche narazie wstyd

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 10-03-2017 o 05:23

  14. #149
    Awatar Mela
    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów/Sieniawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    91
    Panowie, felgi 19" 8,5j ET35 235/35/19 obniżone 30mm, chciałbym dobrać dystanse i myślałem o 15/20 mm , zależy mi na dobrym wyglądzie ale nie chce żeby samochód był ubijany od kamieni. Czy to dobry wybór będzie ?

  15. #150
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Mela - między felge a piaste wsadz jakies wieksze podkladki na sruby. Skręć i opusc z lewarka. Takim sposobem zobaczysz co Tobie podpasuje. Grubosc podkladek to grubosc potencjalnych dystansow. Ja tak robilem tylko uzylem duzych nakretek ok 15, 20 i 25mm

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 16-11-2017, 04:19
  2. Porównanie
    Przez Paweł1991 w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 13:32
  3. Felgi oryginalne, a podróbki- porównanie.
    Przez jasiel w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 15:38
  4. Porównanie klubów szwedzkich i brytyjskich
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-06-2009, 21:01
  5. porównanie tt o mocach 180 vs 225
    Przez mariusz67 w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 06:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •