Strona 12 z 17 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 166 do 180 z 242

Wątek: [Wysoczan] Audi TT 2.0 TFSI quattro

  1. #166
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak kierownik **** to hamulce kupa, więc nie ma co popadać w skrajność, bo na sprawne hamowanie składa się kilka elementów, to bardziej wielkość tarcz zwiększa efekt niż ilość tłoczków, wiadomo że dobrze dobrane jedno i drugie daje efekt, pamiętając o obu osiach oczywiście.
    Wysoczan te zaciski idealnie obsłużą Ci tarcze 340mm i poczujesz teraz właśnie różnicę, bo zakładanie ich na seryjne tarcze to bardziej mod wizualny.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 18-10-2014 o 15:34
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #167
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Hm, to ze przegrzalem tarcze (i to nie raz, skoro sa na nich dobrze widoczne przebarwienia) chyba samo w sobie swiadczy, ze auto jest uzywane wylacznie do "emeryckiej" jazdy przez caly czas ;D. Nie liczac tego, ze przednie klocki najpierw starczyly mi na rok, a teraz na 8 miesiecy :P.

    W kazdym razie uwazam, ze wazna jest tarcza, zacisk, klocek, przewod hamulcowy oraz plyn - caly zestaw. Tylko razem to wszystko da optymalne osiagi, inaczej pozostawimy jeden ze slabych punktow w ukladzie, a wiadomo, ze dojdzie sie do niego dosc szybko i wtedy konczy sie zabawa. Nic po tym, ze pozostale elementy maja zapas, skoro jeden odmowil wspolpracy. Przykladowo po co nam swietny zestaw, jak przewody puchna po paru hamowaniach? Albo plyn sie zagotuje? Tylko wszystko razem bedzie dzialalac jak nalezy.

    Tez mam nadzieje, ze bedzie teraz jeszcze lepiej hamowal. Jednak po samej wymianie zaciskow tez poczulem spora roznice, szczegolnie przy wyzszych predkosciach. Hamulce byly ostrzejsze, ale po mocniejszym wcisnieciu hamulca. Rowniez przy delikatnym dohamowywaniu poprawilo sie ich wyczucie i hamowaly delikatniej (bardzo nie lubie hamulcow dzialajacych w systemie 0-1, uwazam ze nie da sie z tym fajnie jezdzic - zarowno gaz jak i hamulec musza miec dluzszy skok i dac sie dozowac z pelnym wyczuciem). Dlatego sadze, ze zaciski daly naprawde bardzo duzo. Jesli bylaby to tylko kosmetyka, to w autach sportowych nie pchaliby tylu tloczkow, co zwieksza dodatkowo mase nieresorowana, tylko do duzej tarczy dawali jeden, gora dwa tloczki i tyle. A w tamtym segmencie producenci bardzo doceniaja dobry zacisk.

    W skrocie u mnie bylo tak:

    -samochod prawie nie hamowal;
    -wieksze zaciski na przod i bylo rewelacyjnie;
    -tylko przewody puchly i plyn sie gotowal;
    -wszystkie przewody w oplocie i Motul RBF660 rozwiazaly sprawe;
    -wszystko super, ale tyl myszkowal przy hamulcu w podlodze;
    -wieksze tarcze na przod i tyl -> oczekuje kolejnej ogromnej poprawy i ze nie powinienem miec juz zadnych zastrzezen co do hamulcow, choc wiadomo, ze zawsze mozna lepiej, a lepsze jest wrogiem dobrego .

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dobra, żarty się skończyły! Przeglądam forum i co ja patrze?! Że zostałem z modami daleko w tyle. Długo się nie zastanawiałem i domówiłem u michala26 konkretne graty do… silnika! Paczka przyszła superszybko, pomimo tego, że jedna z części była dostępna tylko w Niemczech. Dzisiaj wszystko dostałem (dzięki, Michał), więc prawie od razu zabrałem się za naprawdę GRUBE mody. Wole nawet o tym nie pisać, bo aż strach. Nadmienię tylko, że zostały zamontowane części, które fabrycznie występują tylko w LAMBORGHINI oraz AUDI R8! Słuchajcie, a może lepiej patrzcie – zdjęcia oddadzą to najlepiej…

    PRZED:
    Załącznik 7387

    PO:
    Załącznik 7388

    A teraz detale...
    Załącznik 7389
    Załącznik 7390
    Załącznik 7391
    Załącznik 7392

    No, to teraz dopiero mam zmodzony silnik! Także już wiecie jak wygląda prawdziwy tuning - nie musicie dziękować.
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 18-10-2014 o 18:54
    ----
    Pozdrawiam.

  3. #168
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Hehe, no teraz to ze 20 koni doszło jak nic. Z doświadczenia jednak wiem, że takie drobne rzeczy czasem dają ogromną satysfakcje. Inni nie zauważą różnicy a dla Ciebie to będzie wisienka na torcie.
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #169
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Tak, tak - opisalem to troszke zartobliwie, nawet bardzo :P, ale w rzeczywistosci jestem naprawde zadowolony ze zmian. Niby takie pierdolki, ale wg mnie wyglada to teraz duzo lepiej. I tak satysfakcja, ze sam na to wpadlem, znalazlem numery i wymienilem. A co najciekawsze, pomysl ten zrodzil sie w mojej glowie podczas sierpniowego ogladania samochodow w Audi Forum Neckarsulm i Audi Forum Ingolstadt .

    Z pozostalych nowosci, to w siedzibie CompSport czeka juz na mnie sterownik Haldex HPA Competition . A na polce licznik od TTS (moj juz ma biale podswietlanie, ale za szybko konczy sie skala na predkosciomierzu i nie ma zegara sterowanego radiowo DCF-77).
    ----
    Pozdrawiam.

  5. #170
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Widzę, że nie tylko ja tu GRUBO modzę ale jest coś pięknego w tych detalach, które jednak składają się na całość
    Ostatnio edytowane przez P5_KAROL ; 22-10-2014 o 20:35

  6. #171
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak autko zmodzone i wszystko w nim idealne to takie detale aż przyjemnie kupować, daleko w tyle to ja jestem i głód modyfikacji zaczyna mi mocno doskwierać, tak że fajnie że inni modzą i można sobie chociaż popatrzeć w komputerze.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #172
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,361
    Korek z oliwiarka jest rozbieralny i można go przekręcić po lekkiej modyfikacji, aby był w poprzek (poziomo)
    Małe detale, a dają radości. Mod na duuzzzy plus.
    __________________________
    Pozdrawiam

  8. #173
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    P5_KAROL, no a jak ? Tu prawie cale forum midzi, to trzeba trzymac poziom .

    ZUCZEK, spokojnie, przeciez dopiero co skonczyles projekt 1.8T (a nawet jeszcze pare czesci nie zdazyles zamontowac), a juz zabierasz sie za 3.2T. Tam to dopiero bedziesz mial pole do popisu .

    _kris, kurde... Przyznam Ci sie, ze w niezbyt dobrym swietle garazu rzucilem okiem na korek i stwierdzilem, ze jest nierozbieralny, wiec jakos zaakceptuje, ze jest w zla strone. Ale teraz nie daje mi to spokoju :P! Nawet juz rozebralem na probe korek z TT, bo z R8 troche sie balem. I niestety taka modyfikacja dla mnie jest niewykonalna... Po pierwsze delikatnie porysowalem korek srubokretem podczas otwierania (a naprawde uwazalem), a po drugie nie mam narzedzi do ciecia w tym plastiku, bo uest dosc twardy, a ciecie musialoby byc precyzyjne. Musze przyznac, ze sam wiecej miglbym tam zepsuc niz poprawic. Coz bede musial pogodzic sie z tak ulozonym korkiem. Niestety, bo w sumie teraz nie wiem czy jest to tez mozliwe ;P...
    ----
    Pozdrawiam.

  9. #174
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,361
    Ja zaryzykowałem, udało mi się bez porysowania. W środku ucinałem nożykiem do tapet (metalowym, nie plastikowym - stabilniejszy w dłoni), fakt trochę męczące ale się udało. Tak wygląda u mnie, co prawda w MKI.

    Załącznik 7397

    P.S.
    Trzeba mały spocik zrobić to mogę zaryzykować z Twoim korkiem. jak nie wyjdzie oddam Ci swój
    __________________________
    Pozdrawiam

  10. #175
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Kurczę, z prawidłowo ustawionym korkiem to z pół konia więcej jest... gdzie ja mam ten nożyk...

  11. #176
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    _kris, wielkie dzieki za propozycje . Duzo lepiej wyglada poprawnie ustawiony. Jasne, musimy jakis spot zorganizowac, bo cos w naszym regionie kiepsko z tym... Ale bez przesady, Twojego korka Ci nie zabiore .

    humidorek, a jak - kazdy kon sie liczy . Moja narzeczona nawet proponowala, ze jak mi brakuje, to pare mi domaluje ;P. Wiec kto wie, moze otworzymy firme tuningowa .
    ----
    Pozdrawiam.

  12. #177
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Takich firm tuningowych co malują konie na życzenie, niestety jest sporo w Pl. więc ciężko się będzie przebić
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #178
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie korków ktoś mi mówił ,że od Tiguana wersji ( nie wiem jakiej ale jakiejś limitowanej) jest niski ten korek. Ja bym sobie chętnie taki założył ale niestety te wszystkie sterczą jak armaty i odstają od pokrywy zaworów. Mocno mnie to drażni i powoduje ,że jeszcze tego moda u siebie nie zrobiłem :P
    Ma ktoś jakieś info na ten temat?

  14. #179
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    W MK2 wg mnie wystaje tak samo jak ori. W MK1 rzeczywiscie troche sie wyroznia. No coz, chyba zeby znalezc plaski posostaje tylko google grafika i ETKA. Albo rozebranie jakiegos i przerobienie wg wlasnych potrzeb (STELMI kiedys oferowal takie dodatki oraz Forge).

    Kurde, w takim razie moj pomysl na tuningowy biznes upadl... Ach, a juz myslalem, ze w ten sposob zarobie na R8 ...

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Wprawdzie nie dotyczy to mojego samochodu, ale pochwale sie, bo dostalem w tym tygodniu poczta cos ciekawego od Audi.

    Załącznik 7670
    ----
    Pozdrawiam.

  15. #180
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    próbują Cię zachęcić mk3 ale nie wiedzą ,że Twoje mk2 i tak bije ich nowe wytwory na głowę :P

Podobne wątki

  1. Madry TT 2.0 TFSI S-tronic Quattro
    Przez madry w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 01-06-2017, 15:33
  2. MK2 [8J] Audi TT 2.0 TFSI Quattro Salon Polska CompSport stage 3
    Przez madry w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 23:02
  3. Audi TT-S (2.0 TFSI, 269 KM, Quattro) na Nurburingu - FILM
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-01-2008, 21:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •