Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 52

Wątek: Pełny FIS

  1. #31
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Medycnę studiujesz lub studiowałeś? Białe fartuchy i kroimy zwłoki.
    A tak poważnie, to wszelkie dotychczasowe próby reanimacji FIS zawiodły. Ale może masz inne metody i techniki i zostaniesz pionierem.

  2. #32

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Z tym białym fartuchem to masz rację , bo w takim chodze w swojej pracy. Sądzę że jakbym miał takie zwłoki to mógłbym pomyśleć i kombinować to ruszyć. W fisie linie często nie są wpalone tylko przerywają, a jak coś przerywa to znaczy ze działa ,ale nie zawsze . Z moich obserwacji wynika że to na podłożu temperaturowym. Kto nie próbuje ten nie zyskuje
    Ostatnio edytowane przez bartoszek00 ; 15-01-2014 o 09:49

  3. #33
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    To nie jest wina samego wyświetlacza tylko taśmy która jest do niego przyklejona i łączy się z zegarami. Niektóre "piny" się odklejają i wypadają linie....

  4. #34
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Samemu się tego raczej zrobić nie da bez jakiegoś specjalnego sprzętu, te piny są bardzo cienkie.
    Załącznik 5151
    Ostatnio edytowane przez PAHO ; 15-01-2014 o 10:57

  5. #35

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Mi sie wydaje że dało by radę coś z tym zrobić do sprzetu mam dostęp w pracy . Trzeba by było systemem podgrzac plytke z pinami zeby cyna sie zaczęła topić i poprawił by sie kontakt. Jest jeszcze opcja pękania ścieżek w taśmie ,ale wtedy by raczej nic po za wymiana taśmy nie pomogło

  6. #36
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Z czystej ciekawości pobrałem ten poradnik, dla ogarniętych w tych sprawach polecam chodź by po to żeby spróbować Oczywiście jeśli kupię nowy FIS oddam za free stary, tylko ewentualny koszt przesyłki. Może ktoś rozkmini coś w kwestii naprawy.

    http://chomikuj.pl/wr14750/SAM+NAPRA...,459559678.pdf

    http://www.youtube.com/watch?v=d1kJXJWQVW8

  7. #37
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    ehhhh tyle razy było, problem polega na spoiwie bezołowiowym, który zaleca EU przy lutowaniu. Tzn. obecnie cyna jest bez dodatku ołowiu, bo tak jest "zdrowiej" , niestety minus tego jest taki, że spoiwa po prostu pękają. Nasze liczniki są robione właśnie na tym spoiwie, jednak nie zawsze sprawa przelutowania rozwiązuje sprawę. Nie kombinuj, bo naprawdę temat wałkowany x razy na różnych forach, kup nowy i wymień lub do Jerrego i sprawę załatwi kompleksowo.

    Atak czujesz się na siłach, tutorial masz poniżej:
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...-krok-po-kroku
    Ostatnio edytowane przez wottka ; 15-01-2014 o 11:42

  8. #38
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    heh tyle sie o tym pisalo i temat powraca jak bumerang.

    problem istnieje na łączeniu taśm i domowymi metodami nie ma szans na poprawe spoiwa, druga sprawa jesli Wasz wyświetlacz blednie na bokach i ma rozne dziwne artefakty to tylko i wylacznie wymiana na nowy chinski jest w stanie rozwiazać problem.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  9. #39

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Tuchola
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    266
    Wymieniłem dzisiaj sobie licznik z małego fisa na duży o to efekt nie jest to aż takie skomplikowane z odpowiednimi kabelkami i schematem. Taki był: a taki teraz jest:

  10. #40
    Awatar ttchicken
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    zielony
    Posty
    30
    Gratulacje
    A zrobiłeś sterowanie manetką ? no i czy jeszcze jakieś kodowanie dodatkowo robiłeś?

    Pozdro

  11. #41
    Awatar ttchicken
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    zielony
    Posty
    30
    Gratulacje
    A zrobiłeś sterowanie manetką ? no i czy jeszcze jakieś kodowanie dodatkowo robiłeś?

    Pozdro

  12. #42

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Tuchola
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    266
    Tak manetkę z sterowaniem założyłem i jak na razie to przekodowałem na 00144 licznik.
    Wymieniłem cały licznik.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez RoGaS ; 28-04-2014 o 22:04

  13. #43
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Wlasnie tez jestem ciekaw RoGaS Wymieniles caly licznik czy tylko sam fis z malego na duzy ?

  14. #44
    Awatar ttchicken
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    zielony
    Posty
    30
    Starałem się wcześniej opisać co i jak ...nie można wymienić samego wyświetlacza. Cały licznik i to z uwzględnieniem rocznika produkcji.
    Zastanawiam się jak będzie Ci pokazywać spalanie ...to jedyna kwestia która mnie ciekawi czy to trzeba dodatkowo kodować czy procesor przelicza od razu poprawnie. W moim przypadku trochę problemów przy kodowaniu kluczyka..ale się udało. Licznik pd paru miesięcy sprawuje się tak jak trzeba...

  15. #45

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Tuchola
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    266
    Jeśli chodzi o spalanie to jest wszystko spoko pokazuje dokładnie . Ogólnie u mnie sygnał idzie jeszcze analogowo (Nie mam cana) Sygnał spalania idzie z 81 pina w sterowniku do 25 pina w niebieskiej kostce od licznika.I nie jest potrzebne żadne kodowanie tylko trzeba pamiętać żeby było ustawione kodowanie na europe lub niemcy wtedy będzie pokazywać dobrze, bo w innym przypadku będzie pokazywać niedokładnie.
    Jeśli chodzi o licznik to nie do końca się zgodzę co do rocznika mam licznik z roku 2004 i jest analogowy (nie obsługuje can)Moim zdaniem najważniejszy jest numer trzeba zwrócić uwagę głownie żeby początek numeru się zgadzał z naszym starym 8n1 lub 8n2 i na numer XXX 919 (analogowy bez Cana) lub XXX 920(Can) i przeważnie te na cane są już na immo 3 a te analogowe na immo2, A najłatwiej to sprawdzić czy w vagu mamy wpisane vin w sterowniku licznika.

    Podejrzewam że u ciebie w liczniku masz podany numer vin i dlatego masz immo3 i dlatego mogłeś mieć problem z zakodowaniem kluczyka oprócz tego trzeba jeszcze w kodować licznik w sterownik immo i w kodować vin w nowy licznik nie jest to aż takie trudne jedno co trzeba to trzeba wyciągnąć pin z starego licznika i nowego i dalej to błahostka.Dodam że w immo2 nie ma potrzeby adaptacji nowego licznika i jest potrzebny tylko pin nowego licznika.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez RoGaS ; 28-04-2014 o 22:31

Podobne wątki

  1. Kupię licznik pełny fis audi tt 8n
    Przez damianek506 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-03-2016, 11:07
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-08-2015, 11:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •