Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 52

Wątek: Pełny FIS

  1. #16

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    5??
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    82
    Również jestem ciekawy jak wygląda kwestia przejścia na pełny fis.

  2. #17
    Awatar ttchicken
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    zielony
    Posty
    30
    Powinienem opis zamieścić w dziale zrób to sam ..ale skoro pytacie to w małym skrócie odpowiem tu
    W moim aucie mały wyświetlacz w zasadzie przy nieco wyższej temperaturze na zewnątrz przestawał pokazywać cokolwiek. Dodatkowo wariowały wskaźniki. Naprawa - wymiana procesora w liczniku - nieopłacalna. Zakupiłem więc licznik z pełnym FIS-em produkowany w tym samym roku i podobnym nr seryjnym. O tyle ważne, że musi być info czy w samochodzie jest CAN bus czy nie. Prześledziłem inne fora dyskusyjne i okazało się że licznik z nr seryjnym 8N1920XXX jest już tym który zadziała w mojej TT. Koszt licznika 450 zł. Skorzystałem z Allegro, ze sprzedawcą ustaliłem z jakiego roku jest moje auto i właśnie zbliżony nr seryjny z cyferkami 920 w środku. Ponieważ licznik doleciał do mnie bez pinów kolejną sprawą było je zdobyć. Generalnie można to zrobić u dobrego elektronika samochodowego więc to pominę. Kolejna sprawa to zakup manetki do sterowania wyświetlacza. Też allegro - koszt 50 zł. odcięta wiązka do szarej kostki licznika - jeżeli z licznikiem jej nie dostaniemy już z licznikiem to kolejne 50 zł. Poprowadzenie kabelków licznik- szara kostka - banalne 4 piny i już. dokładny opis postaram się zrobić właśnie w dziale zrób to sam..ale te dane i tak są dostępne na forach sąsiadów audi . Wszystko ok...mam piny mojego oryginalnego licznika, i tego nowego...i tu troszkę się przeliczyłem bo myślałem że sam zrobię adaptacje. Polecam znowu elektronika samochodowego. Jak się okazuje samo dopasowanie kluczyka jeszcze nic nie daje..trzeba dopasować licznik do komputera silnika...uproszczając. koszt około 150 zł i już Czy było warto... jak ktoś wcześniej napisał gra nie warta świeczki... uważam inaczej. Naprawa licznika z 1/2 fis - wymiana procka i wyświetlacza to duży koszt. Kupienie używanego z 1/2 fis podobna cena do pełnego FIS. Tak więc myślę, że warto i jak się da . Teraz już wiem ile mi pali autko i ile km mogę dojechać na oparach paliwa Ps wyświetlacz w nowym liczniku pięknie działa więc jeszcze nie muszę go wymieniać na nowy...a jak wiadomo to z czasem też się psuje.

  3. #18
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Pewnie źle szukałem... Ale napiszę w temacie. Mam dużego FISa problem polega na tym że zaczyna mi gubić linie :/ Czy jest ktoś na forum kto ogarnia temat regeneracji czy zostaje mi kupno nowego na allegro 350zł + koszt kogoś kto to polutuje.

  4. #19
    Awatar Patrykk
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Mokotów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    351
    Jerry chyba ogarnia fisy napisz do niego

  5. #20
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    No bo kurcze miga mi parę pasków I tracę powoli cierpliwość

  6. #21
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Niestety typowa przypadłość, wymiana wyświetlacza rozwiązuje problem.

  7. #22
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Tylko i wyłącznie ? bo słyszałem że regenerują pastą stosowana do procków w komputerach czy jakoś tak

  8. #23
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jerry ci ogarnie, ale i tak będzie trzeba zamówić Fisa, no chyba że prze lutowanie pomoże, tak że licz się z kosztami, z tego co wiem to ostro poszły w górę, bo fabryki w Malezji pozalewało.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #24
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Tak wiem .... Drogo wychodzą nowe. Wpierw sprawdzę regenerację może coś z tego wyjdzie a jak nie to trzeba odkładać sianko na nowego :/ Strasznie denerwujące to jest. Auto stoi w garażu cały czas ale jako że jest ZEROOOOO śniegu użytkuję go normalnie. W nocy temp. poniżej 0, w garażu niewiele mniej. Linie nikną a jak auto zagrzeje (środek) zaczynają mrugać i po dłuższej jeździe pojawiają się całe z powrotem.

  10. #25
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez oOkillerjezOo Zobacz posta
    Pewnie źle szukałem... Ale napiszę w temacie. Mam dużego FISa problem polega na tym że zaczyna mi gubić linie :/ Czy jest ktoś na forum kto ogarnia temat regeneracji czy zostaje mi kupno nowego na allegro 350zł + koszt kogoś kto to polutuje.
    Źle szukałeś, było o tym dużo na forum. Pociesz się, że to typowa przypadłość AUDI.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez oOkillerjezOo Zobacz posta
    Tylko i wyłącznie ? bo słyszałem że regenerują pastą stosowana do procków w komputerach czy jakoś tak
    Regeneracja nic nie da. Sprawdź sobie na innych forach AUDI, tam mają te same problemy.
    Wymień wyświetlacz i będzie ok.

  11. #26
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Hmmm ciekawe, patrzę teraz na allegro ceny oscylują w granicach 280-350 zł ale naprawa. Tak wiem że to bolączka w naszej marce, w a3 też miałem objawy tego.

  12. #27
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ja to miałem i w TT i w A6 i w A4.

  13. #28
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Kicha :/ Najbardziej boli w oczy jak otwieramy drzwi i autko na FISie nie jest kompletne czy zapali się rezerwa albo przed odpaleniem diagnostyka auta (OK) :/ No nic skoro mówicie że regeneracja nic nie da trzeba bd zainwestować w NEW.

  14. #29
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Gadaj z użytkownikiem Jerry, nie ma co gdybać. W każdym razie koszty są duże i musisz się liczyć z kilkoma stówkami.

  15. #30

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Jeżeli ktoś ma niesprawny licznik z walnietymi liniami Fis-u i przekazał by go dla nauki za darmo ,to chętnie przygarne i potestuje różne możliwe sposoby na odzyskiwanie tych lini. Jak sie uda to bedzie tania alternatywa w porównaniu do wymiany wyświetlacza.

Podobne wątki

  1. Kupię licznik pełny fis audi tt 8n
    Przez damianek506 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-03-2016, 11:07
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-08-2015, 11:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •