Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 105 z 164

Wątek: Diagnostyka + chiptuning 1.8t Gregor10

  1. #91
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    nie wiem czemu auta mają coraz więcej koni a jadą generalnie tak samo albo nawet wolniej;/
    Jak patrze na onboard TT co ma 290km i 380nm to widzę ,że jest wolniej niż kiedyś moje druciane mody na seryjnym soft:
    https://www.youtube.com/watch?v=Q-m4yzWBnQs
    Ja obstawiam ,że było tam ze 270km i ze 360nm. Nie wiem jakim cudem ale 0-200 miałem 2s szybciej a auto nie było nawet strojone;/
    Ten leon cupra 300km i 400nm jest deko szybszy z rolki i jedzie dobrze ale chyba nie trzeba mówić jakie przewagi ma lżejsze fwd z rolki a poza tym ma sporo więcej mocy i NM.
    Ogólnie auta jadą lecz nie widzę jakiś różnic względem tego co kiedyś namieszałem w seryjnym sofcie ( efekt przejściowy na pół roku przez big turbo ) a wykresy są bardzo obiecujące :P
    I chciałem się zapytać czy wyjaśniła się już sprawa z użytkownikiem konrad20vt? Bo pojechał do innej firmy i oni także potwierdzili ,że ta jego hybryda to złom i wiem ,że sprawa reklamacji jest wielkim problemem. Wieści brak , na turbo utopione 2 tys a leon niestety stoi gdzieś tam...

    przypomne tylko żę chwaliłeś się że miałeś wtedy odelżone auto o 100kg, felgi 16ki i brak instalacji LPG która też swoje waży i jest tutaj w Leonie.

    I chciałem się zapytać czy wyjaśniła się już sprawa z użytkownikiem konrad20vt? Bo pojechał do innej firmy i oni także potwierdzili ,że ta jego hybryda to złom i wiem ,że sprawa reklamacji jest wielkim problemem. Wieści brak , na turbo utopione 2 tys a leon niestety stoi gdzieś tam...
    A jaki to ma związek z moim tematem pytam ? Proszę o kasacje wpisów z tym związanych szanownego moderatora, no chyba że to jest celowe zaśmiecanie i robienie burdelu w tym temacie to wtedy wszystko jasne

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Konrad20VT Zobacz posta
    PS bardzo chetnie ustawiłbym sie z tymi k03/k04 od Gregora może w końcu na wiosne będzie okazja... ta Cupra wydaje mi sie ze jedzie fajnie, ale juz ta TT'tka to jak patrze na zegary to moj na tej rozwalonej hybrydzie wydaje mi sie ze podobnie jechał Może na wiosnę będzie jakaś okazja sprawdzić te "konie" :P

    Pozdrawiam
    Czekam z utęsknieniem na tą chwilę
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  2. #92

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    225
    Na benzynie jaki wynik?

  3. #93
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Łukasz13 Zobacz posta
    Na benzynie jaki wynik?
    pompa paliwa przy 260koniach na pb przestała dawać rade, właściciel upala tylko na lpg i 'ułatwił' mi sprawę - kazał stroić odrazu na lpg
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  4. #94
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Bardzo chętnie :P Paweł mój nr ma to dzwońcie samochód w następnym tygodniu odbieram Tylko słabo z trakcją ale może sie uda :P


    to jest odpowiedz na post wottka a nie moge teraz edytować sory coś.


    Gregor jak odbiore to też coś nagram bo Cupra fajnie IMO sie odpycha, ale ta TT'tka....

    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez Konrad20VT ; 28-11-2014 o 14:24

  5. #95
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Po co ci trakcja, przecież zawsze możesz po ścigać się od 140km/h
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #96
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Jak dojdzie do czegoś, to na pewno jakoś damy rade. Sorry za zaśmiecanie tematu

    Pozdro

  7. #97
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Konrad20VT Zobacz posta
    Bardzo chętnie :P Paweł mój nr ma to dzwońcie samochód w następnym tygodniu odbieram Tylko słabo z trakcją ale może sie uda :P


    to jest odpowiedz na post wottka a nie moge teraz edytować sory coś.


    Gregor jak odbiore to też coś nagram bo Cupra fajnie IMO sie odpycha, ale ta TT'tka....

    Pozdro
    Spoko napisze Ci na fb , to wpadniesz do nas to się porownasz z rolki z Cuprą R

    Apropo TT quattro przekazuje słowa właściciela - zapraszam na ustawke z kreski - Normalnym codziennym autem, a nie wydmuszką -100 czy 200kg na felach 16
    Przypominam to jest auto na ciezkich 18kach , z kolem zapasowym , lpg i włascicielem który nie waży 70kg a zdrowo więcej , tak więc obraz sprawy się nieco zmienia ale niektórzy tego nie pojmują

    Cytuje właściciela TT który przygląda sie z boku całej dyskusji 'jako wlasciciel TT mam *****ongo na extra czasy, bo wychodze z zalozenia ze z gowna bata sie nie ukreci i TT nigdy demonem szybkosci nie bedzie'
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 28-11-2014 o 22:51
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  8. #98

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    chyba te koło zapasowe wozi z tyłu na kanapie bo jak ja oglądałem TT i właśnie wizualnie wyglądało to tak że jak by tam wsadzić jakiś rozsądny zbiornik na LPG to nie wiem czy torba z dużymi zakupami by się jeszcze zmieściła w bagażniku. Przecież ta wnęka ma chyba niecałe 14cm głębokości.
    Gregor nigdy nie piszesz jakie graty siedzą w tych autach od LPG czy to taka tajemnica czy po prostu boisz się że ktoś znający się na rzeczy stwierdzi że graty są za słabe.

  9. #99

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    99
    Kolor
    srebrny
    Posty
    65
    no z gó...bata się nie ukręci ale fajnie jak takie niepozorne autko daje radę, ja wczoraj moją serią z wyciętym katem poleciałem na "niemieckiej" autostradzie z rolowańca...kumpel 335d pod 290 KM od 100 do 200 dostałem jedną długość Kumpel był w szoku jak się trzymałem hehe

  10. #100
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez czaja Zobacz posta
    chyba te koło zapasowe wozi z tyłu na kanapie bo jak ja oglądałem TT i właśnie wizualnie wyglądało to tak że jak by tam wsadzić jakiś rozsądny zbiornik na LPG to nie wiem czy torba z dużymi zakupami by się jeszcze zmieściła w bagażniku. Przecież ta wnęka ma chyba niecałe 14cm głębokości.
    Gregor nigdy nie piszesz jakie graty siedzą w tych autach od LPG czy to taka tajemnica czy po prostu boisz się że ktoś znający się na rzeczy stwierdzi że graty są za słabe.

    Dokladnie tak - koło zapasowae wozi w bagaju nic dziwnego , chyba że dla Ciebie ;P

    Każdy ogarniety instalator wie jakie graty się zakłada do danej mocy wiec nie będę takich podstawowych spraw tutaj wypisywał i zaśmiecał forum.

    Siądz do któregokolwiek z aut moich klientów wtedy mów że lpg jest za słabe. A takie insynuacje które mają mnie sprowokować do napisania co siedzi w aucie odnośnie lpg i turbo - zapomnij 'Tajemnica firmowa'
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  11. #101

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Nie mówię że LPG jest za słabe bo sam ma przy 200KM LPG i nie mam z nim problemu.
    Ja jak oglądałem 225q to nie było we wnęce koła zapasowego tylko zestaw naprawczy i według mnie żeby wsadzić tam zbiornik na LPG w który zmieścimy przynajmniej 40L gazu to już nie ma w ogóle bagażnika bo zbiornik jak się nie mylę będzie wystawał około 6cm nad wnękę i około 2 cm dojdzie na podłogę.

    Nie wiem czy straszną tajemnicą jest co siedzią za graty LPG bo przy ponad 200KM z 1.8T z wtrysków dużego wyboru już nie ma bo niewiele jest wtrysków które obsługują ponad 50KM z cylindra. Są co prawda magicy co zrobią to na valtekach i jakos to jeździ. Bardziej interesuje mnie kwestia reduktora bo tu jest gorzej dobrać coś sprawdzonego i niezawodnego.

  12. #102
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Auto - Seat Leon 1.9TDI ARL 150KM -> GTB2260VK 229KM 450NM

    Modyfikacje
    -Turbosprężarka GTB2260VK
    -Duży centralny intercooler FMIC 550x230x65mm
    -Downpipe 3cale
    -Przelotowy układ wydechowy 2.75cala na 2 tłumikach
    -Modyfikacja dolotu
    -Seryjne PD AL-ki

    Pomiary mocy na seryjnym sofcie -> 167KM 355Nm

    Indywidualne strojenie elektroniki silnika pozwoliło na osiągnięcie całkowicie bezdymnego softu na bezpiecznych nastawach – osiągnęliśmy 229Km i 450Nm

    TUNER: GREGOR10.PL



    tak jedzie
    https://www.youtube.com/watch?v=smmhOrOgncU

    Więcej info i filmików z przyśpieszenia samochodu na gregor10.pl i FB

    http://gregor10.pl/seat-leon-1-9tdi-...k-229km-450nm/

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    K04 TFSI , shamowany z ciekowści , nie strojony pod ten setup. Seria wydech i dolot stanowi niezłą restrykcje.


    Wykres 300KM / 400Nm na k04


    Przyśpieszenie 0-

    https://www.youtube.com/watch?v=S6rN...ature=youtu.be

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Audi A6 2.7 BiTurbo quattro AJK 230KM -> 310KM 412NM by GREGOR10.PL


    Modyfikacje:

    -SERIA 100%

    -Strojenie GREGOR10.PL

    Seria zmierzona na 232KM

    Po modach 310KM 412NM



    Auto przygotowane kompleksowo , turbiny po regeneracji , uszczelniony silnik i dolot , zamontowane metalowe DV które wyleciały w czasie strojenia do kubła - więcej info na stronie.

    http://gregor10.pl/audi-a6-2-7-bitur...310km-412nm-2/
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  13. #103
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a czemu ten leon 1.9 TDI na gtb 22 tak marnie jedzie? auto ma 230km i 450nm a jedzie gorzej od skody octavii mojego kolegi która ma mniejsze turbo bo seryjne od ARL i ma 198km i 430nm?
    https://www.youtube.com/watch?v=4OKV...ature=youtu.be
    w tej octavii zrobiłem mu jedynie dp 3 cale a reszta układu wydechowego jest seryjna. Jest tam jakiś fmic który właściciel który sam sobie ogarnął ale jest niestety za mały i reszta modyfikacji to układ paliwa ,czyli zmiana na wydajniejszy a baza to była 1.9 tdi 110km.
    Soft ma tez "bezdymny" i bezpieczny tyle ,że auto jedzie na tyle ile ma na wykresie ,a tutaj to coś lekka pomyłka...

  14. #104
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Gorzej to nie jedzie, czas od 60-180 jest w okolicach 16 sekund dla jednego i drugiego auta, ale to tylko tak mówię :P

  15. #105
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    mówiłem bardziej 0 100-200 gdzie octavia jest o ok 1s szybsza a ma mniej mocy i nm uzyskiwanego z mniejszej turbiny i z gorszego silnika ...
    Także octavia ma mniej modyfikacji zrobionych a mimo wszystko jedzie lepiej...

Podobne wątki

  1. Chiptuning 180 km auq
    Przez lago w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-05-2016, 13:16
  2. Chiptuning 3,2
    Przez choody w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 14:16
  3. Grupowy ChipTuning WROCŁAW - OPOLE 23-29lipca gregor10.pl
    Przez gregor10 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 13:43
  4. CompSport - chiptuning, diagnostyka, modyfikacje mechaniczne
    Przez prospect w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 19:39
  5. chiptuning
    Przez Robson w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 16:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •