Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 106 do 120 z 164

Wątek: Diagnostyka + chiptuning 1.8t Gregor10

  1. #106
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A jakiej firmy były te DV że takie problemy z nimi były?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #107
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    DV były z properfecta czy tam respectu , jeden kij - krótko mówiąc ścierwo , jak wspominałem nie raz. Nieszczelne obie, tłoczki się zacinają i jaja na potęgę na wyższym booscie.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  3. #108
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    To dziwna sprawa bo ja mam u siebie ProPera DV i nic sie z nim nie dzieje, wczesniej miałem hybryde i też szczelna Zaraz wyskoczysz zebym założył ori DV to będzie poprawa ;p Niestety nie ma juz sprawdzone Nie wiem jakie Ty sztuki tych DV'ek trafiasz ale ja miałem 2 i nigdy nie trafiłem zeby był nieszczelny. Mam jeszcze ori bov HKS i też 100% szczelny. Nie tylko ja jeżdze na Properze i każdy sobie chwali poza Tobą.
    Ostatnio edytowane przez Konrad20VT ; 28-01-2015 o 23:39

  4. #109
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Sam przyznałeś racje i zmieniałeś na seryjna DV , dzwoniłeś do pewnych osób w sprawie DV jak Ci jedna osoba dolot zrobiła i dziury były jak ser szwajcarski, a zawór Ci puszczał dmuchając ustami. No ale tego już nie pamiętasz.

    Tak mi się trafiaja same nieszczelne, będe miał chwile czasu to zrobie Ci tescik kompresorem jak te metalowe DV trzymają ciekawe co wtedy powiesz
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  5. #110
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Ja wtedy nie miałem DV propera tylko bova, i po zmianie sie nic nie zmieniło wtedy pod względem szczelnosci na marne wtedy kupowałem ori DV bo sie posłuchałem :P Nieszczelnosci miałem z względu na te dziury w IC ale mniejsza z tym. Masz jakis niesamowity nie fart pod tym względem u mnie trzyma doładowanie w kilku mocniejszych 1.8T na bigT też trzyma. Dodam że mam też metalowego HKS ori bova i też trzyma doładowanie i jest 100% szczelny. Tylko raz mi sie trafiła hybryda która puszczała ale chłopaki z propera szybko mi ją uszczelnili i miałem spokój.

  6. #111
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    DV były z properfecta czy tam respectu , jeden kij - krótko mówiąc ścierwo , jak wspominałem nie raz. Nieszczelne obie, tłoczki się zacinają i jaja na potęgę na wyższym booscie.
    Miałem wiele dv propera i odnośnie hybrydy to mam mieszane uczucie bo mnie po pierwsze te psikanie nie kręci po drugie różnie auta na to reagują. Ale odnośnie typowych DV propera jestem bardzo zadowolony i nie mam im NIC do zarzucenia. TY pewnie nawet nie jesteś wstanie odróżnić jakiś chińskich gówien od firmy Properfekt. Nawet tego zapewne nie rozkręciłeś a nazywasz Ich produkty ścierwem.
    Ja u siebie taką mam jako jedną z dwóch dv w aucie i w dodatku niebawem będzie sterowana elektronicznie i jestem bardzo z niej zadowolony a dodatkowo mam komplet dodatkowych sprężynek dzięki którym mogę sobie ustawiać twardość taką jaką chce. Niebawem taka DV wleci do takiego projektu ,że turbo swoim wlotem jest wstanie zassać te wszystkie śmieszne turbinki i zapewne też będzie działać bez zarzutu:

    Swoją drogą tak bardzo kiedyś się obrażałeś za obrazę firmy gregor10.pl a teraz sam bezpodstawnie nazywasz produkty propera ścierwem...żenujące...

  7. #112
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Żenujące będzie jak wstawie filmik dvką , stwierdzam fakty, produkt jest niesprawny i nie spełnia wymagań więc jest niesprawny jak dla mnie.

    Skoro te nieszczelne zawory Ci działają to ja się ciesze, wiem że pracy mi nie braknie

    Niedługo szort vid z super hiper szczelnym dv które polecam nasz moderator , aż poproszę właściciela - użyczy i drugą super szczelną dvke metalową dziwne, same nieszczelne metalowe dv mi sie trafiaja, nie ważne czy 2.7Biturbo , czy 1.8T zawsze są nieszczelne i zawsze kończy się na wymianie na ORI DV.

    Tak wyglądał wykres z metalowymi DV-kami włożonymi dla porównania na tym samym sofcie.

    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  8. #113
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Żenujące będzie jak wstawie filmik dvką , stwierdzam fakty, produkt jest niesprawny i nie spełnia wymagań więc jest niesprawny jak dla mnie.

    Skoro te nieszczelne zawory Ci działają to ja się ciesze, wiem że pracy mi nie braknie

    Niedługo szort vid z super hiper szczelnym dv które polecam nasz moderator , aż poproszę właściciela - użyczy i drugą super szczelną dvke metalową dziwne, same nieszczelne metalowe dv mi sie trafiaja, nie ważne czy 2.7Biturbo , czy 1.8T zawsze są nieszczelne i zawsze kończy się na wymianie na ORI DV.

    Tak wyglądał wykres z metalowymi DV-kami włożonymi dla porównania na tym samym sofcie.

    Nie interesuje mnie jakie TY masz "metalowe dv" ale na allegro jest pełno tego syfu , bo wystarczy,że wpiszesz zawór dv i wyskoczy pełno.
    Jakbyś miał odrobinę pojęcia to byś wiedział ,że dv Propera ma dwa tłoczki, jeden aluminiowy z oringami a drugi teflonowy który uszczelnia wszystko w 100%. Taka dv wymaga minimum zainteresowania czyli co jakiś czas wyjęcia , przeczyszczenia i przesmarowania. Jeśli ktoś dba o nią chociaż w minimalnym stopniu to będzie działać , chyba ,że mamy styczność z kretynami i dv chodzi z mega syfem albo turbo padlina i pluje wszystkim co się da w nią to wtedy się zasyfi.
    Ja w swoim aucie miałem doczynienia z ori dv, ze splitterem, z dv propera i ORI HKS i wszystkie zawory miałem w 100% szczelne a jak ktoś kupuje chińskie gówno albo nie jest wstanie nawet w minimalnym stopniu zadbać silnik to już kogoś problem ale jak czytam te głupoty to mi ręce opadają;/
    Ogólnie to szkoda mi już klawiatury bo jeśli ktoś odróżnia dwa rodzaje dv czyli "metalowe" dv i ori to nie mamy o czym gadać bo ta rozmowa do niczego nie doprowadzi.

  9. #114
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    gregor10 - Moim skromnym zdaniem niesłusznie wrzucasz wszystkie metalowe zawory do jednego worka .


    Mi się wydaje że po prostu ''rozsądni inaczej '' ludzie nie chcą płacić za zawór DV 600 -800 czy 1000 zł a że rynek zawalony jest badziewiem za ułamek ceny i wygląda to z wierzchu tak samo (nawet logo )to pokusa pozornej oszczędności bywa zbyt duża do odrzucenia.

    Ja sam osobiście testowałem mój Hyperboost DV ( miałem taki dawno temu ) po aferze z pierwszą partią Forge 007P* i trzymał szczelność w 100% do 4 barów . Test był oczywiście kompresorem a zawór zanurzony w wodzie.
    Jest cała masa świetnych ''metalowych'' zaworów i są używane przez wysoko renomowanych tunerów których praktyczne doświadczenie przekracza moje + Twoje razem wzięte i zostaje jeszcze spory zapas

    Jeśli chodzi o Properfekt to nie miałem i pewnie nie będę miał okazji przetestować więc się nie wypowiadam.
    To samo dotyczy hybryd , nie używałem i nie planuje

    Myślę że jak dyskusja na temat zaworów bardziej się rozwinie to warto będzie przenieść posty do tematu o zaworach DV . Jeśli tak zrobię to wybrane posty znikną z tego tematu i zostawię link

    *Była dawno temu afera z nie trzymającymi ciśnienia Forge 007P , zmieniono tłoczek , klienci dostali właściwy za darmo , zero problemów od tamtej pory ..







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #115
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Masz racje Arttur, aczkolwiek ja wrzucam do jednego wora tylko te niesprawne zabawki.

    Obecnie buduję pewien silnik i z całą sympatią zastosowałem do niego zawór Greddy-iego w pełni atmosferyczny.
    Ale jest to projekt sterowania silnikiem mojego autorstwa , sterownie zostało przebudowane tak aby obsługiwać Blow Offa, a sam zawór 100% oryginalny i szczelny - tak od razu po zakupie sprawdziłem to z niecierpliwością

    Teraz tak. Apropo zaworów w kwestii wyjaśnienia bo zabrzmiało to niejasno.

    Wymieniam posługując się foto nastepujace które miałem w rękach i były nieszczelne , problematyczne , ograniczały osiagi, a mi tylko na tym zależy + trwałości , bezawaryjności zaworu.

    apr r1, forge splitter, bov i metalowy dv - wszystkie puszczały, nie spotkałem godnej szczelnej sztuki spośród nich.









    Nie wnikam czy były to chinczyki czy nie, po prostu nie działały, nie były szczelne.

    Choć co do apr r1 to wlaściciel dał za nią sporo $$$ - pytałem osobiście gdyż 1 raz mialem w rękach taki zawór , jednak skończyło się na seryjnym dv.

    Absolutnie nie mam nic przeciwko metalowym zaworom , byle były szczelne , może miałem pecha , trafiając w dziesiątkach aut na nieszczelne sztuki ? kto wie , nie wykluczam ?

    Chętnie podyskutuje tutaj z Wami w kwestiach technicznych.

    Zapraszam do rozmowy i rzeczowej dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 31-01-2015 o 00:05
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  11. #116
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Przepraszam Panowie ale tak dla rozladowania atmosfery polecam takiego blow offa na moje oko na 100 % jest nie szczelny
    https://m.youtube.com/watch?v=HRoU7dvdujY
    Using Tapatalk

  12. #117

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Jak sprawdzić taką metalową DV bo ustami nic nie puszcza a tłoczek po zatkaniu dziurki też nie opada.

  13. #118
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Skoro tak masz to znaczy że jest sprawna ta DVka.

    Metalowe DV takie jak w tym 2.7BiT ,których wyciągnąłem naprawdę sporo , mają problem z przejściem tego testu o którym piszesz. - Tzn tłok opada przy wcisnieciu i zatkaniu krócca podciśnieniowego , druga sprawa juz dmuchaja ustami w króciec cisnieniowy turbo dv przepuszcza i słychac syk.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  14. #119
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tylko widzisz nigdzie nie pokazałeś DV propera a jeszcze niedawno pisałeś ,że to "ścierwo"
    Jakoś ja ostatnio też testowałem splittera forga i był oczywiście szczelny. Taka DV APR też miałem w rękach i jakoś tez była szczelna

  15. #120
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Metalowe Dv-ki o których mowa w temacie 2.7BiTurbo, pochodziły z allegro - pytałem dla pewności właściciela , nie pochodziły z properfektu, zapewne stąd te akcje - można przypuszczać że były podróbkami ?

    Druga sprawa - pytanie do Pawła apropo nieszczelnych zaworów od propera - czy takie coś pochodzi od propera i bywa szczelne ?


    Ja miałem S3ke APY-ka która miała ten zawór założony przez właściciela a on saml twierdził że pochodził od propera -

    W czasie moich testów przy eliminowaniu nieszczelności ostatnim punktem okazał sie zawór bov - przepuszczał, przy tescie pianowym z otworów leciały bombe powietrza, założyliśmy serie ori dv i turbo zaczeło budzić się dobre 200rpm wcześniej.

    Generalnie głośno myślę i dochodzę do wniosku że skoro ja trafiałem na same buble a np Paweł trafiał na same szczelne , śmiem twierdzić że odsetek sprawnych do nieszczelnych wynosi około 50:50%.
    Jako że nigdy nowy seryjny DV mnie nie zawiódł i osobiście lubię pewne rozwiązania to po prostu stosuje seryjne DVki , bezobsługowe.


    Dla głodnych wrażeń syku i gwizdu upuszczanego powietrza doładowania turbo, z zaworów atmosferycznych BLOW OFF - BOV można je montować do 1.8T po zmodyfikowaniu programu, działają one poprawnie (o ile są sprawne) po przystosowania elektroniki do współpracy z zaworem atmosferycznym.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

Podobne wątki

  1. Chiptuning 180 km auq
    Przez lago w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-05-2016, 13:16
  2. Chiptuning 3,2
    Przez choody w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 14:16
  3. Grupowy ChipTuning WROCŁAW - OPOLE 23-29lipca gregor10.pl
    Przez gregor10 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 13:43
  4. CompSport - chiptuning, diagnostyka, modyfikacje mechaniczne
    Przez prospect w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 19:39
  5. chiptuning
    Przez Robson w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 16:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •