Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Wątek: Zmiana radia w TT ???

  1. #1
    Awatar ArnoldTT
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    33

    Zmiana radia w TT ???

    Witam wszystkich TTkowiczów :>
    chciał bym zmienić radyjko na nowe bo mam tą wersję na kasetę i nie za bardzo mi sie to podoba :/ macie może jakieś sprawdzone nie drogie propozycje ?
    Słucham muzyki typu hardstyle czyli bardzo duzo mocnego basu mam zmienione głośniki na pioniera o max rms 240w . Chce zmienić radio , gdyż jak zmieniłem głosniki na nowe to puszczając muzykę z radia jest wszystko git a jak włączam kasete z kabelkiem na minijack do mp3 lewy tylny głośnik mi nie działa . Podejrzewam że coś źle polutowałem bo tam był jakiś taki mały wzmacniacz albo coś takiego (system nokia ) i teraz jest lipa a nie chce znowu otwierać tyłu więc zmiana radia na takie z wejsciem usb rozwiązała by raczej mój problem .
    z góry dzięki za pomoc !
    Pozdro

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez ArnoldTT Zobacz posta
    Podejrzewam że coś źle polutowałem bo tam był jakiś taki mały wzmacniacz albo coś takiego (system nokia ) i teraz jest lipa
    Też mi tak się wydaje.
    U mnie nie ma różnicy czy z radia czy przez kasetę pod mp3 - basy są takie same a nawet lepsze niż w radio i wszystkie głośniki grają.
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3
    Awatar ArnoldTT
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    33
    A u mnie właśnie jest ogromna różnica jeżeli chodzi o bas i ogólnie dzwięk

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Zobacz sobie opis mojego auTTka.

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Widzę tu pewien paradoks, piszesz że lubisz dobry soczysty dzwięk chcesz poprawić brzmienie w aucie wymieniając głośniki i być może radio, a słuchasz tego z transmitera MP3 co jest totalnym pasztetem, może pokuś się jednak o zmieniarkę MP3 http://www.klubtt.pl/zakupy-hurtowe/5285.htm aby miało to ręce i nogi
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Widzę tu pewien paradoks, piszesz że lubisz dobry soczysty dzwięk chcesz poprawić brzmienie w aucie wymieniając głośniki i być może radio, a słuchasz tego z transmitera MP3 co jest totalnym pasztetem, może pokuś się jednak o zmieniarkę MP3 http://www.klubtt.pl/zakupy-hurtowe/5285.htm aby miało to ręce i nogi
    hehe Zuczek wypowiedz pierwsza klasa,uprzedziłeś mnie-soczysty dzwięk z tej kasety....

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    200
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    4
    Muza z tej ''kasety'' to porazka :\

  8. #8
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Cytat Zamieszczone przez kwiootek94 Zobacz posta
    Muza z tej ''kasety'' to porazka :\
    używałem tej kasety kilka lat w poprzednim audi, teraz muszę słuchać płyt bo ktoś wywalił ory radio, dźwięk jest porównywalny, wszystko zależy od jakości plików. nie każdemu natomiast pasuje wiszący kabelek i woli zamontować zmieniarkę. jedyna różnica to kilka stówek i na pewno nie jest to porażką, z powodzeniem można posłuchać. jeśli komuś zależy na dobrym dźwięku to raczej mp3 odpada, polecam ory płyty i ory zmieniarkę wtedy na prawdę czuć różnicę

  9. #9
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Wiele zależy od samej kasety - adaptera. Jak kupiłem TT z radiem oir na kasete, to zamowilem na allegro - jeden rodzaj z chin wiec wybor zerowy. Przyszla, extra super wlozylem do auta odpalilem...wylaczylem - wyrzucilem do smieci....po czym przypomnialo mi sie ze mialem taka kasete kiedys, dodana do discmana. Poszperalem w szafkach i znalazlem - rewelka, dlaczego? a to dlatego ze firmowa Panasonica...dzwiek czysty...
    Dokładnie taka - jak widac uzywka jest 3 razy drozsza od nowych noname... :
    http://www.ebay.com/itm/Rare-Panason...item43c65d55d5

  10. #10
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    A moze wystarczy pobawic sie ustawieniami telefonu tzn. Ja robie tak ze ustawiam glosnosc w telefonie na 1/3 i podglaszam radiem, zauwazylem ze po wcisnieciu strzaleczki prawo---> badz lewo <--- znajdujacymi sie u gory po prawej stronie radia, dzwiek ulega zmianie po kilkukrotnym wcisnieciu dojdziemy do tego co nas interesuje oczywiscie dzwiek nie beezie idealny, ale tez bez tragedii

  11. #11
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Zaraz padne, kolejny temat w którym jest dyskusja na temat kasetek do TT. Jak ktoś wspomniał by na forum o gwincie za 1000pln do quattro albo chińskiej DV-ce, czy nie daj boże o nieoryginalnym termostacie to został by zmielony z błotem... A tu proszę temat się kręci

  12. #12
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Nie rozumiem PAHO co w tym zlego? chyba lepiej chyba kupic ORI niz noname za 10zł, ktorych jest mnostwo, a niestety ori bardzo mało.

  13. #13
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Podepnę się nieco pod temat, żeby nie zakładać kolejnego wątku o podobnym charakterze. Myślę o zmianie radia. To co mam po poprzednim użytkowniku gra OK jak na moje potrzeby, w zupełności, zwłaszcza, że nie słucham zbyt często muzyki na parkingu w cichutkim lesie Wydech w mojej 225 przy prędkości autostradowej wygrywa na ogół z radiem
    Zależy mi na zmianie radia ze względu na brak navi. Lato i urlopowe wypady już niedługo Mógłbym kupić GPS albo korzystać z tabletu czy smartfonu ale... jest kilka Nie lubię prowizorki, przylepców na szybę czy wkładek w kratkę nie wspominając o latających kabelkach (choć z tym to akurat najłatwiej sobie poradzić można). Toleruję to w aucie służbowym, roboczym wole ale nie chcę we własnym, które ma wywoływać w końcu banana na gębie przy wsiadaniu za kierownicę Dlatego zastanawiam się nad tym czy nie kupić radio 1DIN "z windą". Np. coś takiego
    jak Kruger&Matz czy Peiying.
    http://allegro.pl/radio-krugermatz-1...089433305.html
    http://allegro.pl/najnowszy-peiying-...090048146.html
    Tylko mnie nie kamieniujcie słowem, że to chiński szit za michę ryżu
    Pytanie czy to spasuje w TTkową konsolę, czy nie będzie haczyć?
    Pytanie drugie czy miał ktoś z tym sprzętem dłużej do czynienia, doświadczenie z niezawodnością i jakością? Skąpo dość w sieci choćby w YT o tym. Raptem kilka opinii a sprzęt jest na rynku od około dwóch lat albo i dłużej. Mógłbym kupić coś z wyższej półki ale żaden markowy producent nie robi czegoś takiego w podobnych pieniądzach. Pioneer i Alpine choćby, są dwa razy drożsi na dzień dobry a poza tym trzeba moduł GPS dokupić osobno, jako akcesorium i to jeszcze podwaja koszt nie mówiąc o miejscu jakie zajmuje w i tak przytulnym wnętrzu TT Byłoby mi żal wywalać kilka tysięcy na sprzęt audio zamiast na coś pożyteczniejszego, praktyczniejszego, bardziej niezbędnego, choćby jakieś wygodne kapcie z fajnym wzorkiem do TT
    edit: Dotarłem na urlop do PL. Przymierzyłem. Nie pasuje. "Przyłbica", klapka czy jak zwał na TT-kowy odtwarzacz jest urocza ale blokuje jakikolwiek projekt z wysuwanym ekranem, bez względu na to czy chiński czy "markowy".
    Pozostaje jednak GPS osobno.
    Ostatnio edytowane przez Tomek69N ; 15-04-2014 o 16:54

  14. #14
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Witamczy ktoś z was wie na jakim radiu nie fabrycznym będzie zamykała się klapka TT zaslaniajaca radio?
    szukać radia bez gałek?chce zmienić ori radio,ale klapka musi spelniac swoja role.Pozdrawiam

  15. #15
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    W mk1 miałem Pioneer-a DEX -x5500BT (grało spoko, klapka zamykała się normalnie i optycznie radio dzięki opcji wyboru koloru podświetlenia nie szpeci wnętrza )





    Pozdrawiam
    I TT

Podobne wątki

  1. Zmiana radia + kamera cofania
    Przez Camilio w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 16:46
  2. Wymiana radia
    Przez Ens w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-07-2011, 15:56
  3. Zmiana opon na zimowe a zmiana felg??
    Przez Justa w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 21:19
  4. radia
    Przez Nitr0 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-10-2007, 07:35
  5. Wymiana radia
    Przez varna w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-11-2006, 14:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •