Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Wątek: przekręty związane z rejestracją pojazdu

  1. #1
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837

    przekręty związane z rejestracją pojazdu

    Cytat Zamieszczone przez emy Zobacz posta
    Jakim cudem to auto jest sprowadzone, a tablice sa bez waznego przegladu??
    ALbo jakies matactwo przy zdjeciach albo calkowite matactwo przy sprzedazy.
    Sprowadzasz samochód wyrejestrowany w DE bez tablic,drukujesz tablice z brief-u na pleksie,ubezpieczasz auto na niemieckie nr na okres 30 dni - 90 zł jeżeli prowadzisz auto handel,jeżeli nie to zwykłe ubezpieczenie.Podczas kontroli masz brief,przegląd,tłumaczenia,akcyzę,umowę.Auto legalnie jest Twoje,jedyny mankament brak rej w Polsce a za to już niewielka kara.Ja wykonuje sobie takie:
    Nazwa:  2013-03-06-070.jpg
Wyświetleń: 389
Rozmiar:  84.3 KB

  2. #2
    Awatar spider
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    115
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    316
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    Sprowadzasz samochód wyrejestrowany w DE bez tablic,drukujesz tablice z brief-u na pleksie,ubezpieczasz auto na niemieckie nr na okres 30 dni - 90 zł jeżeli prowadzisz auto handel,jeżeli nie to zwykłe ubezpieczenie.Podczas kontroli masz brief,przegląd,tłumaczenia,akcyzę,umowę.Auto legalnie jest Twoje,jedyny mankament brak rej w Polsce a za to już niewielka kara.Ja wykonuje sobie takie:
    Nazwa:  2013-03-06-070.jpg
Wyświetleń: 389
Rozmiar:  84.3 KB
    Ale to i tak przekret i za ta sa kwity, auto jest wyrejestrowane w DE to jakim cudem moze byc ubezpieczone no i te tablice wlasnej roboty. Zreszta to niby ubezpiecznie na 30 dni to i tak pic na wode wystarczy lekko rozgarniety policjant i po ptokach.

  3. #3
    Awatar gero3
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    miętowy
    Posty
    212
    Cytat Zamieszczone przez spider Zobacz posta
    Ale to i tak przekret i za ta sa kwity, auto jest wyrejestrowane w DE to jakim cudem moze byc ubezpieczone no i te tablice wlasnej roboty. Zreszta to niby ubezpiecznie na 30 dni to i tak pic na wode wystarczy lekko rozgarniety policjant i po ptokach.
    Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.........
    Z tablicami robi się tak dlatego bo:
    Jak sprowadzisz samochód z zagranicy to musisz tutaj zrobić przegląd, podczas przeglądu samochód musi mieć tablice i nr rejestracyjny. Jeśli podasz że samochód był przywieziony na lawecie to musisz iść do naszego urzędu i pobrać tablice (oczywiście trzeba zapłacić, w sumie chyba ok 200zł) potem normalnie na przegląd. Druga możliwość to mieć zagraniczne tablice,ale wyrejestrowujac auto np w niemczech musisz oddać tablice,możesz pobrać tablice za ok 130euro tzw wyjazdowe ważne 2tyg, a potem tablice tracą ważność i gdy nie sprzedasz (od ile handlujesz autami)samochodu to znowu do naszego urzędu po tablice...... 200zł itd. Jest też trzecia możliwość........ najtańsza, robisz tablice w firmie reklamowej za ok 80zł i na nich tutaj jedziesz do przegladu itp, numery na tablicach robisz oczywiście takie jak w zagranicznym dowodzie rejestracyjnym. Są firmy ubezp jak np liberty direct które ubezpieczaja takie samochody i teoretycznie jest wszystko ok, gliny czasem się czepiają ale w większości odpuszczają, gorzej jak się uprze no to wtedy mandacik...... na szczęście nie jest wysoki, chyba 200zł kumpel kiedyś płacił, więc i tak wychodzi taniej, hehehe

    EDYCJA ---------- Post dodany 21:23 21:27 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez wi_ Zobacz posta
    Jak masz niedaleko to jedź zobacz, na zdjęciach nie widać praktycznie nic, może właściciel wcale nie chce jej sprzedać i dlatego takie zdjęcia do d.....py zrobił

  4. #4
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez spider Zobacz posta
    Ale to i tak przekret i za ta sa kwity, auto jest wyrejestrowane w DE to jakim cudem moze byc ubezpieczone no i te tablice wlasnej roboty. Zreszta to niby ubezpiecznie na 30 dni to i tak pic na wode wystarczy lekko rozgarniety policjant i po ptokach.
    Przekręt jak cholera.Mandat za 200 zł ew. 100 a nie zabrany samochód i 3000 zł za brak oc a ubezpieczony może być normalnie w każdej ubezpieczalni,po to w ofercie ubezpieczalni jest "auto wyrejestrowane w DE,w trakcie rej" gdzie nie ma określonego czasu na rej.Drugie to czytaj ze zrozumieniem,jak masz auto handel to możesz wziąść na 30 dni za 90 zł.Jak nie masz i chcesz jeździć na "głupa" to robisz zwykłe ubezpieczenie.Po trzecie w ciągu 6 miesięcy można auto sprzedać i nie fatygować się urzędem skarbowym(tylko Vat 24) i wydziałem komunikacji.Po to wszystko to się robi jeżeli chce się jeździć tym autem,choćby na głupią giełdę lub choćby po to bo przyjedziesz obejrzeć auto i się nim nie masz jak przejechać!Do tego aby kupujący miał komplet dokumentów robi się przegląd a do tego potrzebne są tablice.Nikt kto sprowadza auta nie będzie wszystkim rej. samochodu bo po co,a tablice zjazdowe masz na 2 tyg więc też nikt nie liczy na to że w ciągu 2 tyg przyjedziesz i mu kupisz auto.A ogólnie to po co Twoja wypowiedz skoro nie masz pojęcia i nic nie wnosi.Robi się spory ot a ja to napisałem po to aby każdy wiedział ,że to jest najzwyczajniejsza procedura...i jeżeli dokumenty są ok to nie ma się czego bać i na forum pisać przekręt z autem.
    Ostatnio edytowane przez ksolk ; 06-03-2013 o 22:52

  5. #5
    Awatar gero3
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    miętowy
    Posty
    212
    Dokładnie tak

  6. #6
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    Sprowadzasz samochód wyrejestrowany w DE bez tablic,drukujesz tablice z brief-u na pleksie,ubezpieczasz auto na niemieckie nr na okres 30 dni - 90 zł jeżeli prowadzisz auto handel,jeżeli nie to zwykłe ubezpieczenie.Podczas kontroli masz brief,przegląd,tłumaczenia,akcyzę,umowę.Auto legalnie jest Twoje,jedyny mankament brak rej w Polsce a za to już niewielka kara.Ja wykonuje sobie takie:
    podstawa auta do zarejestrowania jest wazny TüV.
    Na tych tablicach z ogloszenia nie bylo naklejki z przegladem. Wiec auto nie ma prawa poruszac sie po drogach.
    A jesli jest wymeldowane w Niemczech, to albo ma: wlasnie zdarta tabliczek z waznym przegladem albo ma przedziurawiona tablice.

    Wszelkiego rodzaju inne metody, to po prostu przekret.

    Rejestrowanie auta na jakis czas, zawsze wiaze sie z naklejka na tablicach. Nie wazne, czy to zolte czy czerwone!
    Ostatnio edytowane przez emy ; 07-03-2013 o 08:12

    =========
    Vorspung durch Technik

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    wszystko jest pięknie fajnie do momentu jak się porządnie nie rozdupczysz i komuś krzywdy nie zrobisz takim przekombinowanym autem z lipnym ubezpieczeniem mazakiem wypisanym na pleksi.... porządny prawnik poszkodowanej strony zrobi z Ciebie miazgę....
    pozdr

  8. #8
    Awatar spider
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    115
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    316
    Emy i annecy widac, ze tez nie znacie sie jak ja, pozwole sobie zacytowac kolege eksperta ksolk, ktory tak mi odpowiedzial na podobne zarzuty.
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    A ogólnie to po co Twoja wypowiedz skoro nie masz pojęcia i nic nie wnosi.

  9. #9
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    A teraz pasuje żebyście sie wszyscy na siebie obrazili

  10. #10
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Nie wiem kto jakie z Was ma doświadczenie,ale o czym my mówimy skoro każde auto z którym ja się spotkałem było wyrejestrowane w DE i każde jest już zarejestrowane w PL bez najmniejszych problemów.A co do TUv co to za bzdura,że jest w PL potrzebny,TUV to przegląd niemiecki i u nas papier do podtarcia dup.u.Skoro auto zjechało bez tablic to też nie może mieć TUV,skoro na blachach to TUv kończy się z datą tablic. U nas do rejestracji jest potrzebny nasz przegląd a nie żaden TUV,polecam iść do wydziału komunikacji z TUV a nie naszym przeglądem hehe,we wcześniejszym swoim poscie napisałem wszystkie wymagane dokumenty.A skoro jest inaczej niż piszę to w 3 woj naszego kraju mylą się tak jak ja.Jerry nie chodziło o wprowadzanie ot tylko odpowiedź ,że auto przekręt bo tablic nie ma,nie ma i nie musi bo ma dokumenty a czy to będzie tablica z pisaka,z deski czy napisana na kartce to i tak idzie do kosza.,a to już jest nt. kupna samochodu.
    Ostatnio edytowane przez ksolk ; 07-03-2013 o 14:49

  11. #11
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    No dobra, zostałem wywołany do tablicy

    ksolk, ja też sprowadziłem z DE TTkę i przez opieszałość urzędników (oraz nie znajomość prawa, zarówno po mojej jak i ich stronie), musiałem na badanie techniczne pojechać na niestety przeterminowanych tablicach zjazdowych (100m z parkingu, ale zawsze to 100m) i auto te badania przeszło bo tak jak piszesz to samochód przechodzi badania a nie tablice, samochód musi je tylko mieć, nieważne czy z taką datą czy inną (czy tam naklejką), tak samo dotyczy się ubezpieczenia, gdyż jest tam wpisany samochód i właściciel, nieważne czy ma tablice polskie niemieckie czy francuskie....taką mamy dziurę w prawie i jak widać to wykorzystujemy.

    Co też nie znaczy że zrobił się tu niezły syf tutaj, dlatego też kończymy ten wątek i proszę administratora lub moderatora o wyczyszczenie....
    Te Terrere Terrere terererererere …

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Raz dwa trzy
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13
    Awatar gero3
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    miętowy
    Posty
    212
    Ja swoją TTke też kupiłem z Niemiec i miała niemieckie tablice tłoczone, piękne "prawie" oryginalne (bez znaczków przeglądów) a niemiecki przegląd ważny do marca 2014. Po zakupie od razu ubezpieczenie komisowe na rok w liberty direct z możliwością zrezygnowania w każdej chwili i tak jeździłem kilka dni, nie miałem żadnej policyjnej kontroli,a na światłach za mną raz stanęła drogówka - ale widać z tego że mieli to gdzieś.
    Oczywiście miałem komplet dokumentów (2 briefy, polski przegląd, akcyzę, tłumaczenia, recykling, fakturę zakupu). W tym momencie samochód już zarejestrowany, na polskich blachach, "twardy" dowód odebrany, wszystko OK. To normalna procedura w naszym kraju, co nie oznacza że do końca jest zgodna z prawem,ale tak się robi i nikt się jak widać nie czepia - przynajmniej w małopolsce

  14. #14
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Cytat Zamieszczone przez spider Zobacz posta
    Emy i annecy widac, ze tez nie znacie sie jak ja, pozwole sobie zacytowac kolege eksperta ksolk, ktory tak mi odpowiedzial na podobne zarzuty.
    Posluchaj.
    Argumenty 6-cio latka zostaw na boku, a nie probuj udowodnic, ze przekret/matactwo ni ejest niczym zlym

    Powotrze raz jeszcze:
    brak naklejki na tablicy rejestracyjnej , jest rownoznaczne z brakiem waznego przegladu

    Oto mniej wiecej takiej:
    Nazwa:  2823393_1_Tuv_richtig.jpg
Wyświetleń: 342
Rozmiar:  94.5 KB

    Zolte/czerwone tablice tez musza miec naklejke (w tym przypadku wydawana przez urzednika, ktory dokonuje zgrubnych ogledzin rejestrowanego samochodu)
    Przyklad:Nazwa:  Deutsches_Kurzzeit-KFZ-Kennzeichen.jpg
Wyświetleń: 340
Rozmiar:  79.9 KB


    Do kolegow, ktorzy 'tak robili, robia' i twierdza, ze bez problemow da sie zarejestrowac.
    Nie rozmawiamy o mozliwosci rejestracji w PL.
    Mowa o legalnosci przejazdu/kupna auta w Niemczech od handlarza.
    Jesli ktos/komus udalo sie kupic auto, zaimportowac/przejechac przez Niemcy bez ww. naklejki, to ma szczescie glupiego.
    Daliscie sie po prostu wyciulac handlarzowi.

    Jednakze nieznajomosc przepisow nie zwalnia z odpowiedzialnosci. I to Wy, jako kierowcy bedziecie podciagnieci do odpowiedzialnosci.Co robicie w Polsce i jak to robicie, nie interesuje mnie.

    I uwierzcie mi koledzy. Mieszkam tu i troche przezylem. I umiem powiedziec ciut wiecej niz Polacy przyjezdzajace po auta, mowiacy:
    Ja kupic auto. Unfallfrei? Machen machen.

    pozdrawiam i zycze jak najmniej kupna dwoch przytsankow autobusowych.

    =========
    Vorspung durch Technik

  15. #15

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    ostatni raz napiszę w tym wątku... sytuacja w mojej opinii wygląda niestety tak, ze dopóty garnek wodę nosi dopóki mu się ucho nie urwie...
    w Polsce jest tak, że ubezpieczalnie przyjmą kasę zawsze , powtarzam zawsze i tworzą różne pseudo furtki żeby zarobić jeszcze więcej... więc honorują różne takie obejścia trybów przeglądu czy rejestracji... byle przytulic więcej szmalu ... to samo z Policją - znajomi policjanci wolą nie zabierać stanowiska bo w sumie nie mają zielonego pojęcia jak to ma działać - sprawa jest dość zawiła i nieoczywista... skoro jest ubezpieczenie to się nie czepiają - pytanie tylko czy to ubezpieczenie jest legalne? oni przecież tego nie weryfikują... a jak wszyscy wiemy ubezpieczalnie często nie chcą wypłacać odszkodowań i znajdują wszelakie sposobności aby zaniżyć wypłatę lub ją umorzyć w zupełności...

    jak jest dobrze, to jest dobrze... śpisz spokojnie - jak się rozdoopczysz , może być różnie... ja osobiście wolałbym nie brykać takim samochodem w połowie procedury nawet jak by jakaś ubezpieczalnia przyjęła polisę... jak z tego sie żyje i jest się handlarzykiem to trudno -zwykle bierze sie to na klatę - ryzyko zawodowe, hehe... ale jak sprowadzasz auto dla siebie i na siebie to ja bym osobiście nie ryzykował...

    p.s. ksolk - nikt Ci niczego tutaj nie ujmuje, nie musisz się unosić... to forum dyskusyjne , każdy sie może wypowiedzieć, zawrzec swoją opinię i podzielic wiedzą... sam wiesz jakie farmazony jeżdżą po ulicach i jakie wałki kręcą...

    pozdr
    p.s. emy ma rację - jakieś 6 miesięcy temu kolega wracał na kołach od Niemca autem kupionym i Polizei się dopatrzylo braku naklejki i kazali koledze auto na lawete brać...

    pozdr
    Ostatnio edytowane przez annecy ; 08-03-2013 o 09:56

Podobne wątki

  1. Bezpłatna ekspertyza pojazdu przed zakupem!
    Przez AdamWalenda w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 10:42
  2. Rejestracja samochodu
    Przez RoberTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-09-2012, 10:11
  3. MAP Sensor i perypetie z nim związane
    Przez wowo w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 13:30
  4. żarowki nad rejestracja
    Przez patrykus007 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 11:07
  5. ciekawa rejestracja
    Przez max1236454 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-11-2007, 23:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •