Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 105 z 112

Wątek: wskażnik turbo boost

  1. #91

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Odgrzewam temat

    Poradźcie mi jaki kupić wskaźnik boost który:
    -będzie pasował w venty
    -będzie miał czerwone podświetlenie
    -będzie miał opcje peak
    -będzie dobry a nie jakiś no name który będzie nie dokładny bądź zepsuje się po 2 miesiącach.

  2. #92
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    możesz sobie ściągnąć defi w wersji czerwonej albo np STRI taki jak ostatnio Żuczek kupił i mu to zakładałem
    Nie są one najtańsze ale nie pisałeś o przystępnej cenie :P
    Średnice jaka polecam to 52mm bo 60mm wejdzie ale z wenta nie będzie już leciało powietrze;/

  3. #93

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    TO i ja się podepnę - mam 2 autogaugany - boost + ciśnienie oleju i problem z nimi jest następujący:

    1) Olej - na wyłączonym zapłonie pokazuje 0, ale po przekęceniu kluczyka od razu idzie na koniec skali - zero odczytów. Uszkodzony czujnik? Wiązka? Domyślam się, że skoro ktoś to kupił, założył...to kiedyś jednak to działało.

    2) Boost - praktycznie wcale wskazówka nie drga. Przyznam się bez bicia, że nie mam pojęcia ile 1.8t 180 powinno dawać w peaku, ale tutaj wskazówka ledwo dyga do 0,1- 0,2 b przy bucie w podłodze. Przy przygazowaniu na luzie wskazówka dochodzi do jakiś 0,3. Muszę sprawdzić odczyty MAF, żeby upewnić się, że turbo ładuje, ale sądząc po tym jak auto się rozpędza to raczej boost jest większy niż 0,1 B. Te czujniki często się psują? Do augo gauge pasują tylko ichniejsze, czy można wrzucić tam jakiś inny w razie uszkodzenia?

  4. #94
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Mogę śmiało polecić wskaźnik STRI z serii SLM2, świetny wyrób dostępność w I.Cars, przystępny cenowo, Defi w zasadzie w Pl. niedostępny, seria BF wyszła z produkcji i pozostaje opcja z centralką, lecz nie ma to sensu w przypadku kupna jednego wskaźnika, natomiast odradzam wszelkie badziewia z allegro typu defi line i inne chińskie gówna.
    AG. są znośne, ale prędzej czy później są z nimi problemy, padają czujniki, potem wskaźniki.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #95

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Taki ?? Link: https://www.motointegrator.pl/produk...o-stri-slm5240
    Bo ten czerwony to chyba średnio by się komponował z ori czerwonym wnętrza tt mk1, przynajmniej tak stwierdzam ze zdjec.

  6. #96
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    https://youtu.be/tqWmLNzMNso
    Ten będzie pasował najbardziej, tylko nie bierzcie do 3barów, 2 wystarczą, no chyba że idziecie menzko
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #97
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Mogę śmiało polecić wskaźnik STRI z serii SLM2, świetny wyrób dostępność w I.Cars, przystępny cenowo, Defi w zasadzie w Pl. niedostępny, seria BF wyszła z produkcji i pozostaje opcja z centralką, lecz nie ma to sensu w przypadku kupna jednego wskaźnika, natomiast odradzam wszelkie badziewia z allegro typu defi line i inne chińskie gówna.
    AG. są znośne, ale prędzej czy później są z nimi problemy, padają czujniki, potem wskaźniki.
    Jeśli chodzi o oryginalne Defi to jest jeszcze seria Racer i są to zegary 52mm nie wymagające centralki analogicznie do koloru podświetlenia, Blue Racer, Red Racer i White Racer.

    Te STRI też nie są złym sprzętem BTW.









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #98

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Na K04 raczej powyżej 2 barów nie polecę xD
    I teraz mam dylemat przez was....
    Białe podświetlenie z czerwoną igłą (jak ori zegar tt) czy czerwone podświetlenie z czerwoną igłą żeby wpasować kolor do klimy i reszty...

    Jeszcze ostatnio pytanko czy możecie polecić jakiegoś polskiego dystrybutora DEFI i STRI ? A jeśli nie można ich dorwać u nas w pl to jakiś link do dobrego dostawcy abym nie przepłacił oraz nie kupił podróbki jakiejś. Będę bardzo wdzięczny i dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi

  9. #99
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Żuczek kupił w IC
    Odnośnie AG to na prawdę rzadko się psują :P Ja mam 4 szt koope lat i nigdy nie było z nimi problemów. Jedynie sonda EGT świruje lecz zasugerowano mi abym mniej ją wpuścił w dp i wtedy było by lepiej
    Także ja osobiście na AG nie moge złego słowa powiedzieć ale mam świadomość ,że nie jest to najwyższa półka lecz za tą cenę warto

  10. #100
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli chodzi o Stri to szukaj w IC, jest lub był oficjalnym dystrybutorem w P.l. na allegro jest też kilku sprzedawców, a firma Stri jest tak niżowa że raczej podróbek brak.
    Tak wygląda to u mnie niestety jakaś marna fotke znalazłem.

    W nocy jakoś tak

    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 10-09-2015 o 12:31
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #101

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    AG maja przystępna cene ale chyba warto dolozyc i kupić stri.
    No to musze zamowic te stri boost i egt

    Wiem ze tu temat o boost gauge ale mam pytanie tez o Afr bo pamietam z forum ze musi byc na szerokiej sondzie czy cos takiego?
    Bo do kompletu wskaźników to boost, egt i afr oraz mozna jeszcze ciśnienie oleju z tych najważniejszych

    Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

  12. #102
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Odnośnie wskaźników AG to od paru lat używam wskaźnik boost SM peak - nie mam z nim problemu,
    Temp oleju SM peak - nie ma z nim problemu,
    Ciśnienie oleju SM - z czujnikiem bańką. Raz już wymieniałem czujnik bo wskazówka wariowała. Wskaźniki ciśnienia oleju SM z bańką są raczej słabe. Czujniki trochę zaniżają i działają ok 2 lat potem trzeba wymienić bo źle wskazują. Plus taki że koszt czujnika jest niski bo ok 60zł.

  13. #103
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez maehix Zobacz posta
    AG maja przystępna cene ale chyba warto dolozyc i kupić stri.
    No to musze zamowic te stri boost i egt

    Wiem ze tu temat o boost gauge ale mam pytanie tez o Afr bo pamietam z forum ze musi byc na szerokiej sondzie czy cos takiego?
    Bo do kompletu wskaźników to boost, egt i afr oraz mozna jeszcze ciśnienie oleju z tych najważniejszych

    Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
    EGT możesz pominąć, tym bardziej że montaż sondy w ori kolektorze nie jest dobrym pomysłem, AFR jak najbardziej, w zasadzie niezbędny przy grubszych modach.

    -

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Tu masz przydatny temat, http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ight=wskazniki a nie rozważałeś zakupu Linquida to świetne urządzenie polecam jest tam o nim mowa.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #104

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Wydech będę miał zrobiony cały 3" z kwasówki i kolektor też będe zmienial więc montażem sondy się nie martwię.
    Chciałbym mieć jeden wskaźnik do jednego pomiaru oraz chodzi mi też o wygląd, taki stri wygląda obłędnie a ten Liquid wygląda słabo, chociaż rozwiązanie fajne.

    W głowię kroi mi się aby wstawić 3 wskaźniki w słupek (boost, afr i egt), jeden w vent po lewej (cisnienie oleju) a w srodkowych ventach podciśnienie i ciśnienie paliwa a w górny vent pod szybą dać temp oleju. A w licznik wbudować wskaźnik napięcia, widziałem to na forum tt z UK.
    Wiem, od ch**a tych wskaźników ale to będzie wyglądać mega i lubię mieć rzeczy pod kontrolą

    W tym temacie jest wyjasnione o afr ? tzn jaki dobrac ? jak tak to zabieram się do czytania
    PS: ZUCZEK zdjecia w nocy nie widac
    Ostatnio edytowane przez maehix ; 09-09-2015 o 15:11

  15. #105
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A to nie wiem czemu nie widzisz ja widzę.
    Afr polecił bym Innovate LC ja używam tego https://youtu.be/MjipI7yv4_w idealnie pasuje do Audi ale to musisz mieć kogoś kto ogarnie Ci to w U.s u nas niedostępny, AG wydaje się być ok. tym bardziej ze używa dobrej sondy i dostępny od ręki, o ile dizajn się podoba, bo mi jakoś niebieskie bijące po oczach ledy nie leżą zbytnio. https://youtu.be/dzu_H4ZLMxc
    Depo też są bardzo dobre ale tylko Ori http://www.deporacing.com/product.php?type=B na allegro Tajwański szajs tylko.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Wskaźnik turbo boost :)
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 18:01
  2. Licznik boost na FIS
    Przez Jaqob w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 18:45
  3. wskaznik boost
    Przez siano w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 23:15
  4. jaki wskaznik boost wybrac?
    Przez karol_audi_tt w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 17:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •