Strona 18 z 200 PierwszyPierwszy ... 816171819202868118 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 256 do 270 z 2990

Wątek: Kupujemy Audi TT MK2

  1. #256
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Cytat Zamieszczone przez asikson Zobacz posta
    Powiem tak panowie,

    NIe zgodze sie z waszym zdaniem i bijcie mnie za to na spotach ALE to co tu piszecie to srednio ma sie do rzeczywistosci:

    1.To fakt, ze jesli auto jest wystawione TANIO zaświecic sie powinna nam czerwona lampka ze cos moze byc nie tak!
    2.Informacja ze dobre TT 2006+ zaczyna sie od 65tys z góre jest co najmniej smiechu warte...
    3. BArdzo sluszna uwaga kolegi CEZ - te powyzej 65tys -stoją ... i stoją - pół roku,rok... - Moje mieszkanie wystawione za 120% wartosci w centrum też sobie stoii na otodomie. stoi juz pol roku i czasami ktos tam cos zadzwoni zapyta - bo nie zalezy mi na sprzedazy wiec cena jest nieatrakcyjna ale noz sie trafi ktos komu sie spodoba ladny widok i miejsce i zaplaci te 120%.... Jak bede mial parcie na kase to zejde moze do 90% wartosci, a jak nie bede mial co żreć to i za 80% bo kasa bedzie na gwałt potrzebna... Taka jest prawda panowie. Wiem ze ciezko jest sie pogodzic z faktem ze ktos kupil bardzo zbliozony produkt za salonu za np 150tys a tutaj na allegro schodzą za 40tys ale taka jest prawda. Te auta czasami moze dzielić przepaść ale takie są fakty.
    4. Nie neguje ze wiekszosc tanich w tym wypadku mk2 to szroty. pewnie i tak jest. ale nie wszystkie. moje jest tego dowodem chociaz w moim przypadku tak naprawde cena byla uzasadniona bo przy zakupie mozna bylo stwierdzic ze trzeba tu wlozyc 6-8kola i tak bylo...
    5. Za ile swoją TT mk2 kupilem nie bede mówić a(bylo to zdecydowanie ponizej 65tys a wiec wg forumowych kolegów specjalistów - szrot składany z 3ech cwiartek, spawane podłużnice, turbina zatarta, pewnie po dzwonie...\ ;0
    6.Mierniki lakieru to mozna sobie wsadzic w D. Jak przytarłem na parkingu słupek przy cofaniu i pomalowalem to co juz na 100% bity tak? Jak sprzedawalem swoja mazde to gonilem wszystkich z tymi miernikami -Panie ale ona tu i tu to malowana to pewnie w rowie lezala.. Tak lezala w rowie auto 15 lat i nigdy nie bylo malowane.... Panu juz dziękuje.
    7. To ze auto kosztuje 70tys(mk2) wcale nie jest gwarancją ze jest w super stanie,lepszym od tego za 50. Nie mówie tu o wartości wynikajacej z wyposażenia czy rocznika,przebiegu... To rownie dobrze moze byc "trup" który bedzie wymagal wkladu np 5-10tys.
    8. NIe jest tajemnica ze TT kupilem w bardzo okazyjnej cenie bo byla zewnietrznie(i jest) poobijana i takie tam. NIe jest takze tajemnica ze auto bylo tu i tam malowane, ze mialo jakies niewielkie przygody z slupkami, byc moze innymi autami co mozna stwierdzic po spasowaniu plastików... NIe zmienia to faktu, ze nie ma to wplywu na geometrie pojazdu czy jego warunki jezdne... Wizualnie tak,chociaz gdybym mial u siebie kogos kto ogarnie spasowanie plastików czy lamp to pewnie widac by nic nie bylo... temat jeszcze bede ogarniał do konca.
    10. A moze kupilem trupa? okaze sie za rok lub szybciej... wtedy zaoszczedzone 20tys moge wydać na remont i wyjdzie na to samo jak bym kupowal TT za 65
    11. ZARAZ BEDZIE BURZA ZE PIER*** GLUPOTY I ZE MAM TRUPA. NO OKAY. PRZYJMUJE TO NA KLATE chociaz zakup uznaje za 100% udany i jestem zadowolonym posiadaczem TT.

    BTW. Ta czerwona za 43tys oglądalem na zywo tylko wtedy gosc za nia chcial 48
    Widac zadzialolo proste prawo rynku

    Pozdrawiam
    brawo!! zgadzam sie z kazdym slowem kolego widac ze mardy z Ciebie kolo, pozdro

  2. #257

    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    brak
    KM
    150
    Rocznik
    1987
    Kolor
    Przezroczy
    Posty
    15
    Cytat Zamieszczone przez krysp1n Zobacz posta
    Hi, jestescie w stanie cos powiedziec na podstawie zdjęć? Może ktoś z was byl ogladac ?

    http://allegro.pl/audi-tt-2-0-tfsi-2...432885670.html
    Cena niska, fakt, ale to nie powod, zeby auto z gory skreslic. Nikt nie skomentowal zdjęć, rozumiem, ze nic niepokojacego na nich nie widac?

  3. #258
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    oprocz ceny jest ok zart oczywiscie

  4. #259
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Wizualnie dla mnie też oprócz ceny jest ok. I to nie żart (:

  5. #260

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    2001
    Kolor
    brak
    Posty
    24
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    To Cie zaskocze, ze moje ubezpieczone jest na 70 tys 2.0 TFSI 2007 r. ok. 89 000 przebiegu W zadnej z wyzej wymienionych firm auta bym nie ubezpieczyl, bo sa ogromne klopoty z odzyskaniem ubezpieczenia. Sam wrecz podzwonie, bo to co piszesz jest doslownie niewiarygodne. Sprobuj kupic takie auto ponizej 55-60 tys w DE Wiem, ze kazdy nabywca chcialby kupic wymarzone auto za pol ceny. Sam przegladalem oferty np. porsche 911 i cieszylem sie, ze 997 mozna kupic juz za ok. 100 tys. Niestety realia sprowadzaja na ziemie.
    Mari - dzwoń i sprawdzaj. Specjalnie podałem info w takiej formie by każdy mógł sprawdzić i wyrobić sobie zdanie. W takim razie mam dla Ciebie jeszcze jedną niewiarygodną informacje: Nowe 'gołe' 2.0 TFSI w manualu jest warte 145 800 - informacja pochodzi z konfiguratora na stronie audi - również do łatwego sprawdzenia. Więc ile mam być wart siedmiolatek?
    Niestety nie podałeś swojego ubezpieczyciela, a z chęcią go poznam (i sprawdzę ), bo jak od 15-stu lat ubezpieczam samochody to nie znam ani jednej firmy z doświadczeń osobistych, rodziny czy znajomych którą mógłbym z czystym sumieniem polecić. Zawsze jak pojawia się kwestia odszkodowania zaczynają się kłopoty.
    Nie polecam też informacji o rynku niemieckim czerpać wyłącznie z przeglądania mobile.de. To mniej więcej tak jakbyś wiedzę o przestępczości w USA wyrabiał sobie na podstawie amerykańskich filmów. I lepiej się z nikim o takie kupowanie aut w DE nie zakładaj. Mógłbym też odbić piłeczkę, że każdy posiadacz swojego samochodu chciałby by jego wartość była dwa razy większa, ale naprawdę nie chodzi mi o to by się z Tobą sprzeczać. I wcale nie twierdzę, że wycena ubezpieczyciela jest wiążąca dla wartości samochodu, podałem ją jedynie jako ciekawostkę w odparciu na argument, że samochód jest "za tani".

    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Najbardziej śmieszą mnie tłumaczenia "TT to nie Lambo to przecież Golf" ale ci sami ludzie chwalą się później swoją TT niczym Ferrari (powiedziałem to bezosobowo) często dogryzając właścicielom MK1 gdzie sami kupili MK2 w cenie dobrej MK1 LOL . No cóż rynek jest taki a nie inny, każdy kupuje to co uważa za dobre, jego sprawa. Jak dla mnie dyskusja nie ma sensu prowadzi jedynie do sprzeczek i w sumie tak od lat jest czy to w MK1 czy MK2. Jak ktoś ma kasę, szuka konkretnej sztuki to ją kupi i tyle.
    Nie widzę nic zdrożnego w miłości do swojego auta, tak długo jak ta miłość nie przesłania nam zdrowego rozsądku. Sam jak już kupię TTkę będę ją tak traktował (dogryzać nikomu nie zamierzam), bo de fakto będzie to dla mnie Lambo na miarę moich możliwości finansowych. Samochód to nie tylko cena kupna, ale i koszta utrzymania i pokrewieństwo z Golfem, które niektórych tak drażni, jest w tym wypadku największą zaletą. Można traktować swoje auto jak Lambo byle by pamiętać, że jest warte tyle co Lambo jedynie sentymentalnie, a nie finansowo.
    A największy problem z tymi sprzeczkami jest taki, że Ci co kupili TT tanio wcale nie kwestionują, że da się je kupić drogo. Natomiast Ci co kupili TT drogo karygodnie zaprzeczają, że można je kupić tanio.

    Dodam jeszcze, że nie chciałem tutaj nikogo obrazić, ani w żaden sposób tutaj wywoływać kolejnej "wojny cenowej", osobiście jednak trochę 'drażni' mnie, że niektórzy forumowicze podchodzą do tej kwestii jak w reklamie Dacii Duster:
    http://www.youtube.com/watch?v=cPcUi...ayer_embedded#

  6. #261
    Awatar gero3
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    miętowy
    Posty
    212
    Cytat Zamieszczone przez asikson Zobacz posta
    Powiem tak panowie,


    6.Mierniki lakieru to mozna sobie wsadzic w D. Jak przytarłem na parkingu słupek przy cofaniu i pomalowalem to co juz na 100% bity tak? Jak sprzedawalem swoja mazde to gonilem wszystkich z tymi miernikami -Panie ale ona tu i tu to malowana to pewnie w rowie lezala.. Tak lezala w rowie auto 15 lat i nigdy nie bylo malowane.... Panu juz dziękuje.

    Pozdrawiam
    A ja nie zgadzam się z tym iż mierniki można sobie wsadzić w D... Jeśli ktoś je używa z głową to wiele można się dowiedzieć o samochodzie. Blachy zewnętrzne to pikuś jeśli były malowane czy szpachlowane, ale gdy szpachla pojawia się wewnątrz komory silnika np na mocowaniu amortyzatorów to już nie jest tak wesoło. Tak samo jeśli szpachla jest we wgłębieniach drzwi, czy tylnej klapy itp, wiele jest miejsc w których na pewno nie powinno być szpachlowane. Tak więc ja osobiście jestem zadeklarowanym zwolennikiem mierników lakieru. O aspekcie tzw zbijania z ceny w przypadku wykrycia szpachli to już nie wspomnę.

  7. #262
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cez, nie zauwazylem Twojej wypowiedzi. Ja mam auto ubezpieczone w Ergo Hestia na kwote 70 000 zl. Bardzo polecam ta firme, korzystalem z ubezpieczenia kilka razy i NIGDY nie bylo klopotow. Zadzwon i sprawdz Podaj tylko przynajmniej dwa razy mniejszy przebieg od tych, ktore szukasz, mlodsze dwa lata i fajne wyposazenie (navi, LED, patronic itd.). Nie wiem co jest niewarygodnego w cenie ok 140 tys zl za nowe, skoro tyle kosztuje od 7 lat. Dodaj tylko znośne wyposazenie i juz Ci sie zrobi sporo wyzsza kwota. Jakby co, moje auto kupowalem osobiscie w DE w 2008 roku jako roczne auto i widzialem sporo "okazji" na miejscu. Teraz ponoc jest jeszcze gorzej. Co z tego, ze TT jest spokrewnione z golfem? Teraz bedzie jeszcze ciekawiej, bo chca zrobic JEDNA plyte modulowa dla wszystkich audi i vw. Powodem sa ciecia kosztow produkcji. Mowi sie, ze byc moze inne koncerny beda moglby za odpowiednia kwote na tej plycie budowac swoje auta, np. ford. Lambo tez jest budowane na podzespolach VW i audi. Czy uzytkownikowi Bentleya Continentala tez mowisz, ze ma mieszanke Phaetona i Touarega? Co to zmienia? Lepiej bys sie czul, gdyby kazde auto budowano od zera i "wynajdywano kolo"? Mnie to nie rusza i w pelni to akceptuje, bo wynika to z wymogow rynku. To, ze auto jest zbudowane na plycie golfa nie oznacza, ze jezdzi jak golf i "jest golfem w innej skorze", jak to niektorzy zlosliwie mawiaja.

  8. #263
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535

  9. #264
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Mam blisko i mogę podjechać to zobaczyć.

  10. #265
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    On jest przeciez do naprawy, wiec pewnie po naprawie zamknie sie w kwocie 50k. Swoja droga Niemcy to glupki Kazdy wie, ze w Polsce sa najtansze auta w EU (nawet te pochadze od nich), wiec to u nas powinni nabywac auta

  11. #266
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No 72tyś to nówka prawie, nic tylko brać.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #267
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Mam blisko i mogę podjechać to zobaczyć.
    luknij tak z ciekawosci czy kazda okazja to zlom

  13. #268
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Dziś nie dam rady, postaram się jutro to obadać.

  14. #269
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Dziś nie dam rady, postaram się jutro to obadać.
    to czekam na ogledziny i sprawozdanie

  15. #270

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    2001
    Kolor
    brak
    Posty
    24
    Na początek żeby nie było offtopu - w tym tygodniu poszła kolejna mk2 za 44k, więc okazji nie brakuje:
    http://allegro.pl/audi-tt-8j-2006r-i3448008841.html

    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    Cez, nie zauwazylem Twojej wypowiedzi. Ja mam auto ubezpieczone w Ergo Hestia na kwote 70 000 zl. Bardzo polecam ta firme, korzystalem z ubezpieczenia kilka razy i NIGDY nie bylo klopotow. Zadzwon i sprawdz Podaj tylko przynajmniej dwa razy mniejszy przebieg od tych, ktore szukasz, mlodsze dwa lata i fajne wyposazenie (navi, LED, patronic itd.). Nie wiem co jest niewarygodnego w cenie ok 140 tys zl za nowe, skoro tyle kosztuje od 7 lat. Dodaj tylko znośne wyposazenie i juz Ci sie zrobi sporo wyzsza kwota. Jakby co, moje auto kupowalem osobiscie w DE w 2008 roku jako roczne auto i widzialem sporo "okazji" na miejscu. Teraz ponoc jest jeszcze gorzej. Co z tego, ze TT jest spokrewnione z golfem? Teraz bedzie jeszcze ciekawiej, bo chca zrobic JEDNA plyte modulowa dla wszystkich audi i vw. Powodem sa ciecia kosztow produkcji. Mowi sie, ze byc moze inne koncerny beda moglby za odpowiednia kwote na tej plycie budowac swoje auta, np. ford. Lambo tez jest budowane na podzespolach VW i audi. Czy uzytkownikowi Bentleya Continentala tez mowisz, ze ma mieszanke Phaetona i Touarega? Co to zmienia? Lepiej bys sie czul, gdyby kazde auto budowano od zera i "wynajdywano kolo"? Mnie to nie rusza i w pelni to akceptuje, bo wynika to z wymogow rynku. To, ze auto jest zbudowane na plycie golfa nie oznacza, ze jezdzi jak golf i "jest golfem w innej skorze", jak to niektorzy zlosliwie mawiaja.
    Mari, trzymajmy się ściśle tematu: zapytałeś się na ile ubezpieczyciel wycenia konkretne auto, podałem informacje o bardzo podobnym (30k przebiegu różnicy), co uznałeś za niewiarygodne, a wymienionych ubezpieczycieli za nierzetelnych. Roztrząsanie dodatkowo kwestii wartości Twojego samochodu na forum publicznym jest poza tematem - możemy co najwyżej sprawdzić na ile tamte auto wyceni polecany przez Ciebie ubezpieczyciel (przy okazji - nie zaskoczyłeś mnie, przerabiałem w rodzinie temat EH i podtrzymuje to co napisałem).

    Jeśli znasz cenę nowego TT to tym bardziej 'nie rozumiem czego nie rozumiesz' w wycenie siedmiolatka. Sporo napisałeś, ale zupełnie nie na temat - przypominam, że dyskusja dotyczy WARTOŚCI 7-mio letniego TT na rynku używanym. Nie wiem czy rzeczywiście nie rozumiesz 'alegorii' do Golfa i Lambo, czy może tylko się zgrywasz. Raczej po prostu uparcie bronisz swojego zdania i chcesz mieć ostatnie słowo , - ale wyjaśnię:
    Lambo jest synonimem ekskluzywnych super samochodów, które z różnych powodów nie podlegają standardowym regułom spadku wartości. 'TT to nie Lambo' skrótowo mówi, że TTka do tej kategorii samochodów zdecydowanie się nie zalicza. Nie obraź się, ale argument o Lambo na podzespołach Audi to demagogia w czystej postaci. Chodzi przecież o model Audi R8 a nie TT. Do jakiej kategorii należy R8, jakie są jego ceny oraz ile R8 ma wspólnego z TT chyba zdajesz sobie sprawę? TT to 'tylko' auto sportowe w tej samej kategorii co Subaru Impreza WRX/STI czy Golf GTI.
    Teraz druga część o płycie podłogowej VW Golfa. Jak się komuś nie podoba tam 'VW GOlf' niech sobie wstawi 'Audi S3'. Myślę, że takie porównanie nie powinno już nikogo urazić, a 'płyta' ta sama. Słowo 'płyta' to też skrót myślowy, bo chodzi o znacznie więcej elementów - silnik z osprzętem, elektronika, zawieszenie... - łatwiej wymienić różnice niż podobieństwa. Nikt chyba się nie będzie się sprzeczał, że S3 i TT więcej łączy niż dzieli. A skoro tak to TT i S3 powinny podobnie tracić na wartości (rzecz jasna procentowo). S3 mk2 były droższe katalogowo o jakieś 10% niż TT mk2 2.0 TFSI. Tymczasem TT 2.0. stoją na portalach sporo drożej niż S3. Dlaczego? Czy są ku temu jakieś racjonalne przesłanki? Czy TT wystarczająco różni się od S3 by niczym super samochód tracić wartość wolniej? Dlaczego tylko S3 ma tracić niczym Impreza?

    Nikomu nie mówiłbym, że jeździ innym samochodem niż jeździ. W ogóle jeśli myślałbym, że Golf to to samo co TT to bym dawno kupił Golfa i by mnie tu nie było. Próbujesz sprowadzić dyskusję do argumentów osobistych, ja natomiast staram się używać wyłącznie argumentów logicznych. Ja jedynie będę się spierał z każdym co wbrew logice mówi, że TT starzeje się inaczej niż VW Go... tzn. inaczej niż Audi S3
    A co do JEDNEJ płyty to zupełnie nie masz racji. Nie wierzysz chyba, że na jednej płycie można zrobić i A1 i A8, a na końcu jeszcze strzelić wyczynowe R8? Będzie to cała RODZINA płyt i cena modelu będzie ściśle zależeć od użytej płyty i modułów. Polecam lekturę:
    http://fourtitude.com/features/Misce...kswagen-group/

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 11411
    Ostatni post / autor: 17-10-2023, 10:43
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •