Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 54

Wątek: Audi TT MK2 3.2 V6

  1. #16
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nie ma tutaj koguciej walki lecz po prostu era tuningu stożkami i podniecanie się ich wirtualnymi dodatkowymi koniami minęła dobre 10 lat temu...dlatego śmieszy mnie hamowanie auta przed stożkiem i po "modowaniu" czyli założeniu jakiegoś tam dolotu.
    Kolega zaczyna temat od razu że nie będzie stałym bywalcem , teraz że niema tutaj nic ciekawego i dzięki bogu są jakieś inne fora. Ale jednak pochwali się swoimi "modami" czyli jakimś stożkiem. Wiadomo że nie każdy musi rozbierać silników w drobny mak składać na innych podzespołach i robić 2x tyle mocy co w serii, jednego cieszy takie podejście innego zadowoli założenie filtra powietrza. Lecz dla mnie wydawanie kasy na robienie pomiarów po zmianie filtra pow w seryjnym aucie i chwalenie się tym to kompletna bzdura. Jeżeli wyniki wyjdą inne to będzie to bardziej świadczyć że idzie zima powietrze jest bardziej gęste i dlatego wyszła większa moc. Czemu to piszę ? Ponieważ pewna osoba robiła testy na hamowni silnika 2.8 vrT ( moc podwojona a nie seria tak jak tutaj) z seryjną puszką filtra powietrza i całkowicie bez filtra powietrza. Różnice były na poziomie błędu pomiaru dlatego wiem co piszę dlatego wiem że ten mod nie doda nic mocy ale poprawi bardzo akustykę co niewątpliwie jest dużym +

    a stwierdzenie
    i na bank objedzie nie jedna serie
    nie wiem czego się tyczy czy innej TT 3.2 czy 1.8t seryjne po programie ( te już oblatuje Twój wóz na pewno) Jeżeli twierdzisz że piszę bzdury i się spinam to dam CI namiary do użytkowniczki TT 3.2 w dsg która zrobiła wydech dolot i sama stwierdziła rozczarowując się że auto jedzie tak samo jak wcześniej ( ale dźwięki na + ). Tutaj jeszcze jest filmik gdzie troszkę widać nasze potyczki z moim dawnym setupie na starej turbinie :
    Street Kings - Full Version - Adrenaline Motorsport - YouTube
    łapałem się z rolki ,z kreski i zawsze TT 3.2 w dsg + launch control dostawała klapsy i to takie dosyć zdecydowane....

    nie piszę tego posta aby się wywyższać lecz po prostu irytuje mnie jak ktoś zakłada temat pisze że nie będzie tutaj wchodził bo niema nic ciekawego o 3.2 ale pochwale się swoimi "modami" które są bardzo kosmetyczne i robiły wrażenie 15 lat temu.
    Odnośnie tego co jest na tym forum to jak już koledzy pisali jest zapewne najszybsza TT w pl która legitymuje się mocą 500+ a jak właściciel ma na to ochotę to i 600 Dlatego mody typu stożek + led nie robią na wszystkich takiego wrażenia jak oczekiwał sam właściciel. Zarejestrowanie się tylko na tym forum aby się pochwalić "modami" a potem już nie korzystać bo niema tutaj nic ciekawego jest dla mnie troszkę śmieszne i nietaktowne wobec wszystkich tutaj zgromadzonych...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 23-11-2012 o 11:21

  2. #17
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Pawel nie czepiaj sie, bedzie wiadomo publicznie i zostanie to dokladnie udokumentowane zetakie mody nie daja mocy, ale co chyba najwazniejsze w 3.2 bez turbo - znacznie poprawiaja sie wrazenia akustyczne

  3. #18

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    ...
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20
    Pawle to co tu czytasz to chwaleniem nazwac sie nie da bo uwierz mi ze gdybym chcial to mam o czym tu napisac. Hamownia jest konieczna przez wydech millteca i dolot poniewaz autko bedzie mialo nowa mape dokladnie pod te podzespoly. Jak dobrze wiesz zeby napisac mape trzeba znac wyniki na 0 i po zalozeniu dolotu i wydechu. Moze ktos chce sobie zakladac rozne pierdoly wynikiem ktorych doprowadzi do duzego zuzycia paliwa, wypalania gniazd zaworowych lub tym podobnych problemom ale to ogolnie nazywa sie mania miecia. Skoro zmienilem dolot i wydech to wazna dla mnie jest rowniez nowa mapa zeby wszystko dobrze gralo i nie okazalo sie ze chec posiadania wydechu jak w tts i fajnego dzwieku dolotu doprowadzi do tego ze auto ktore mialo 250 bedzie mialo 200KM palac przyntym jak smok. Moze i super interesujace sa 500 konne Audi TT i mam nadzieje ze bedziesz mogl tu czytac same takie opisy ale na tym forum brak jest postow o 3.2 V6 (a szczegolnie w temacie wydechu, dolotu, remapu itd.) Zainteresowanym proponuje wejsc na strone Featured Products i zobaczyc co jeszcze z tym autkiem mozna zrobic nie wkladajac w nie wora pieniedzy. Tak zgadzam sie ze 15 lat temu tez byly stozki i wydechy ale nikt na nikim tu wrazenia nie ma zamiaru zrobic. Kazdy ma swoja wole i swoja glowe i wypisywanie tekstow cyt " smieszy mnie ten temat bo to co robisz to pikus w stosunku do moich i innych przerobek i po co wydawac kase na hamownie dla zerowego efektu" jest delikatnie piszac nie na miejscu. Bedac juz do cna zepsuty powinienem napisac ze w moim mniemaniu smieszy mnie fakt pchania przez faceta z krwi i kosci 500KM w BABSKIE AUTKO wielkosci gokarta mojego syna. PS 120zl za hamowanie to moze mnie nie zrujnuje.
    Ostatnio edytowane przez masterlysy ; 23-11-2012 o 14:17

  4. #19
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Panowie , bardzo proszę ( a nie lubię prosić dwa razy ) o zakończenie tej niepotrzebnej nikomu (a w dodatku na niskim poziomie) polemiki .

    Paweł , jeśli Cie nie interesuje dany wątek i nie widzisz potrzeby ingerencji jako moderator to nie wypowiadaj się i tyle .
    Kolega nie pytał o opinię tylko oznajmił co robi i o ile się z Tobą zgadzam że z punktu widzenia przyrostu mocy nie ma to wielkiego sensu o tyle nie widzę potrzeby krytykowania za takie czy inne podejście do tematu
    Mnie temat nie interesował więc się do tej pory nie wypowiadałem .
    Pozwól się innym cieszyć tym co my przerabialiśmy wieki temu

    masterlysy - doceniam i popieram że coś robisz na + z autem zamiast myśleć gdzie tu tanio kupić LPG Nie mniej jednak jako nowy na forum powinieneś formułować swoje wypowiedzi w sposób mniej konfrontacyjny .
    Poza tym ''powinienem napisać'' czy tak twierdzisz , bo jeśli to stwierdzenie to usiłujesz obrazić też mnie jak i wielu ludzi na tym forum . Napisałem '' usiłujesz '' bo wielu z nas przywykło do tego bzdurnego stereotypu i ma go głęboko gdzieś
    Tymczasem powinieneś to rozumieć doskonale bo kupiłeś żonie TT i sam napisałeś że Cię cieszy to auto i pewnie masz większą frajdę niż podczas jazdy Twoim '' męskim '' klocem .

    Wracając do tuningu ...
    Jest bardzo racjonalny powód dla czego nie ma wiele w sieci na temat tego silnika , po prostu przez naście lat jego obecności na rynku znany jest wszystkim fakt że posiadając auto z tym silnikiem albo jeździ się serią albo robi na grubo Tych '' po środku '' jest po prostu niewielu .
    W linku który podałeś nie ma nic nowego , wszystkie te rzeczy są znane na forum i przez wielu z nas używane powinieneś zapoznać się trochę z zawartością forum zanim zaczniesz kogoś pouczać ..

    Tak czy inaczej życzę powodzenia i satysfakcji z modzenia , jaki będzie przyrost to już teraz mogę Ci powiedzieć ale nie chcę popsuć niespodzianki . Poza tym , poza przyrostami tuning dostarcza jeszcze inne pozytywne emocje
    Czekamy wiec na wykresy i opisy .

    Myślę że wielu posiadaczy MK2 zainteresuje przeróbka świateł tak więc jakieś bardziej szczegółowe info z fotkami było by mile widziane .











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #20

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    ...
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20
    Admin
    Madrze napisales choc troche stronniczo bo to nie ja zaczalem i to zaden tuning tylko kosmetyka. Nikt nawet slowem sie nie odezwal o tym ze ma byc to robione dla mocy tuningu czy roznych innych potrzeb. Tematem przewodnim jest podobajacy mi sie bardziej niz 3.2 v6 lub nawet RS model TTS i to ta zabawa ma na celu. Zdaje sobie sprawe ze jestescie bardzo dumni ze swoich autek i ich mocy. Tekst typu pozwol sie innym cieszyc tym co przerabialismy wieki temu nie przystoi chyba adminowi tego forum. Naprawde ogarnia mnie do tego wszystkiego pusty smiech pozalowania poniewaz jestem nie tylko pasjonatem ale i kolekcjonerem pojazdow dwu i jedno sladowych. Naprawde uwierzcie mi ze 400KM nie robi na mnie najmniejszego wrazenia i prosze was nie zachowujcie sie jak byscie pozjadali wszystkie rozumy. W mojej mlodosci w wieku 22 lat (11 lat temu) wydlubalem juz 1.9 tdi 90KM alh na 180KM i moge wam na ten temat pisac elaboraty. Koniec tematu. Ja tez juz wiem ile z tego bedzie ale potwierdzi sie z hamernii. BestPerformance dalo mi mega niska cene za te hamowania bo tez sa ciekawi co da sie poprawic w VR6 ktory z natury gubi moc z wiekiem. Jesli wam nie pasuje moja osoba i moje posty to juz mnie tu nie ma. Co do stereotypu niestety taki jest choc uwazam autko za super udana konstrukcje dajaca wiele przyjemnosci. Dajcie mi kogos kto mi uturbi tt za pol ceny to biore w ciemno
    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez masterlysy ; 23-11-2012 o 20:27

  6. #21

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Zambrów
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Black
    Posty
    33
    znam kogoś kto ogarnie za 18-20 tysia ponad 500 nie spinaj się bo forum to forum zawsze ktoś sie znajdzie do polemiki heh

  7. #22

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    ...
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20
    Ja sie nie spinam nawet przez sekunde Jestem z natury buńczuczny. Dawaj cos wiecej w temacie na prv.

  8. #23
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez Getek Zobacz posta
    znam kogoś kto ogarnie za 18-20 tysia ponad 500 nie spinaj się bo forum to forum zawsze ktoś sie znajdzie do polemiki heh
    Ja bym przestrzegał przed tuningiem za 18kpln 3,2 na 500 koni. Wiadomo że można to zrobić na chińskich turbinach, holsetach itd ale będzie to awaryjna prowizorka. Sorry ale koszt samej turbiny ze zaworami żeby taką moc osiągać na lajcie a nie na kresie wytrzymałości to z 6k PLN a to tylko wierzchołek góry lodowej wydatków.

    Niestety jak chcesz jeździć długo i bezawaryjnie to nie ma co oszczędzać.

  9. #24

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Zambrów
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Black
    Posty
    33
    fani audi może kojarzą AW69 i jego S4 500konne z forum str maja warsztat wiedze i zamiłowanie mówił że ogarnie spoko ... masterlysy jak bedziesz naprawde potrzebował to podeśle ci namiary a tak apropo nie masz wydechu starego do sprzedania ;p

  10. #25
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Getek Zobacz posta
    fani audi może kojarzą AW69 i jego S4 500konne z forum str maja warsztat wiedze i zamiłowanie mówił że ogarnie spoko ... masterlysy jak bedziesz naprawde potrzebował to podeśle ci namiary a tak apropo nie masz wydechu starego do sprzedania ;p
    S4 na 500 koni to ogarnie a uturbienie auta to inna para butów, jestem bardzo ciekaw setupu 3.2T za 18tyś
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #26

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    ...
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20
    Getek. Nie wiem jaki glosny bedzie milltec wiec nie chce narazie decydowac czy sprzedam org czy nie

  12. #27
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    napisz w wolnej chwili wiecej i konkretniej o modzie z ledami,
    jakies zdjecia , koszt uslugi i co dokladnie bylo robione

    "Love Them BOTH" - M.

  13. #28

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    ...
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20
    No i wiadomo jak czarne na białym. Pomiar pierwszy OEM. Pomiar drugi z dolotem neuspeed + power pulley neuspeed + wydech cat back milltec. Pomiar trzeci z dolotem neuspeed + power pulley neuspeed + wydech cat back milltec + mapa best performance.
    Nazwa:  1.jpg
Wyświetleń: 361
Rozmiar:  93.1 KBNazwa:  2.jpg
Wyświetleń: 347
Rozmiar:  92.6 KBNazwa:  3.jpg
Wyświetleń: 327
Rozmiar:  93.0 KB
    Ostatnio edytowane przez masterlysy ; 28-11-2012 o 18:25

  14. #29
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    A zapodalbys fajny filmik jak to chodzi? 20 km i 30 nm to nie najgorzej jako bonus do pieknego dzwieku, oczywiscie wszystko slono kosztowalo ale chyba radocha jest niemala
    Ostatnio edytowane przez kisseM ; 28-11-2012 o 18:25

  15. #30

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    ...
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Czarny
    Posty
    20
    Zapodam cały materiał co ile kosztowało i postaram wsadzić film jak to chodzi ale juz nie dziś bo jestem delikatnie nie czasowy. Postaram się ogarnąć temat w weekend.
    Milltec robi mega robote dolot też. Autko chodzi naprawde przepięknie, ma zdjętą blokadę top speed i podniesiony max obroty. Ja jestem usatysfakcjonowany.
    Ostatnio edytowane przez masterlysy ; 28-11-2012 o 18:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •