Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 45

Wątek: 1.8T AWP problem

  1. #31

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Moc nie będzie większa niż to co uda się ugrać z K03s

  2. #32
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Na orurowaniu 51mm peka 470KM
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  3. #33

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Panowie ostatnio wymieniałem złącze elastyczne w wydechu i się okazało że jak złącze jest przyspawywane do flanszy od turbo to ktoś coś przykombinował i do złącza dospawał rurkę i złącze które miało w środku 55mm na wyjściu z turbiny a dalej szło już na 2,5" po zewnątrz. Wymieniłem złącze na takie co ma 63,5 w środku zespawałem wszystko i myślałem że coś to da bo szybciej gazy z turbiny odejdą ale niby przy jeździe czuć delikatnie że turbina szybciej wstaje ale po logach tego już nie widać.
    Grupy: 002,115 - http://vaglog.rtnet.pl/czajkowiak_166918.html

    Niby według starych logów przepływka ciut więcej pokazuje ale nie dużo. Co można sprawdzić żeby być pewnym że wszystko w samochodzie jest ok i po programie nie będzie jakiś niezadowoleń że mało wyszło. Dodatkowo zamiast DV mam jakiś metalowy DV który ostatnio wyczyściłem i przesmarowałem.
    Zostało już mi tylko pospawać orurowanie do FMIC i zmontować wszystko i robić program. Mam już prawie wszystkie graty więc myślę że nie długo uda mi się to zrobić.

    Kolejna sprawa to nie wiedząc czemu jak turbina zaczyna pompować to strasznie w środku ją słychać dosłownie jak by była w kabinie taki świst wytwarza. Czy każde 1.8T tak ma bo jak ze znajomym robiliśmy logi to sam się dziwił że tak głośno pracuje turbo.

    Kolejna sprawa to oglądając różne wykresy 1.8T max moc zazwyczaj jest osiągana w okolicy 5800obr u mnie z przepływki widać że ta moc rośnie dalej powyżej 6000obr prawie do czerwonego pola. Czy to normalne czy może turbo to jakaś hybryda bo nie wiadomo co było robione z tym autem w stanach. Jedyne co udało mi się zobaczyć na fotkach ze stanów to że auto miało pod kierunkiem naklejki APR i było modzone (Wydech,TIP,Stożek i jakieś sylikony od IC do przepustnicy oraz ten metalowy DV).

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Orientuje się ktoś czy ten grzybek na odmie (chyba separator) powinien puszczać powietrze w jedną stronę czy w obie?? Dziś zdemontowałem go I zarówno można dmuchać w każdą dziurę i nie ma problemu z przepychaniem jak i zasysać powietrze i też nic się nie dzieje. W środku widać jakaś sprężynka jest ale jak się popatrzy w otwór ten od pokrywy zaworów to widać jakąś dziurkę pomiędzy zwojami sprężynki.

  4. #34

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    225
    Według mnie wszystko w logach jest w porządku turbina dobrze wstaje, grzybek puszcza powietrze w obie strony tak ma być, przymyka przepływ w strone dolotu dopiero przy dużym podciśnieniu.

  5. #35
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez czaja Zobacz posta
    Panowie ostatnio wymieniałem złącze elastyczne w wydechu i się okazało że jak złącze jest przyspawywane do flanszy od turbo to ktoś coś przykombinował i do złącza dospawał rurkę i złącze które miało w środku 55mm na wyjściu z turbiny a dalej szło już na 2,5" po zewnątrz. Wymieniłem złącze na takie co ma 63,5 w środku zespawałem wszystko i myślałem że coś to da bo szybciej gazy z turbiny odejdą ale niby przy jeździe czuć delikatnie że turbina szybciej wstaje ale po logach tego już nie widać.
    Grupy: 002,115 - http://vaglog.rtnet.pl/czajkowiak_166918.html

    Niby według starych logów przepływka ciut więcej pokazuje ale nie dużo. Co można sprawdzić żeby być pewnym że wszystko w samochodzie jest ok i po programie nie będzie jakiś niezadowoleń że mało wyszło. Dodatkowo zamiast DV mam jakiś metalowy DV który ostatnio wyczyściłem i przesmarowałem.
    Zostało już mi tylko pospawać orurowanie do FMIC i zmontować wszystko i robić program. Mam już prawie wszystkie graty więc myślę że nie długo uda mi się to zrobić.

    Kolejna sprawa to nie wiedząc czemu jak turbina zaczyna pompować to strasznie w środku ją słychać dosłownie jak by była w kabinie taki świst wytwarza. Czy każde 1.8T tak ma bo jak ze znajomym robiliśmy logi to sam się dziwił że tak głośno pracuje turbo.

    Kolejna sprawa to oglądając różne wykresy 1.8T max moc zazwyczaj jest osiągana w okolicy 5800obr u mnie z przepływki widać że ta moc rośnie dalej powyżej 6000obr prawie do czerwonego pola. Czy to normalne czy może turbo to jakaś hybryda bo nie wiadomo co było robione z tym autem w stanach. Jedyne co udało mi się zobaczyć na fotkach ze stanów to że auto miało pod kierunkiem naklejki APR i było modzone (Wydech,TIP,Stożek i jakieś sylikony od IC do przepustnicy oraz ten metalowy DV).

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Orientuje się ktoś czy ten grzybek na odmie (chyba separator) powinien puszczać powietrze w jedną stronę czy w obie?? Dziś zdemontowałem go I zarówno można dmuchać w każdą dziurę i nie ma problemu z przepychaniem jak i zasysać powietrze i też nic się nie dzieje. W środku widać jakaś sprężynka jest ale jak się popatrzy w otwór ten od pokrywy zaworów to widać jakąś dziurkę pomiędzy zwojami sprężynki.
    Można mu wgrać program i wtedy sprawdzić czy wszystko ok, nigdy nie wyczaisz na 100% wszystkich niedomagań, wyjdą dopiero po sofcie.
    Turbina ma pracować cicho, jak głośno pracuje to może być zuzyta albo przytarta i bedzie gwizdać. Moc max jest osiagana tam gdzie tuner ją ustawi. Z przepływki może i Ci rośnie powyżej 6000rpm , ale mocy z tego nie będzie na seryjnym sofcie.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  6. #36

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Dziś czyściłem wężyki od tego separatora do bloku i zdziwiło mnie ile tam takiego jak by masła było. Ale po wymyciu wszystkiego już jest czysto. Tylko zastanawia mnie ta dziurka w tym separatorze. Jak dmucham to powietrze bez najmniejszych oporów sobie tam leci jak zasysam to na jednym króćcu czuć jak by jakaś mębranka przymknęła ale dalej powietrze mogę zasysać właśnie tą dziurką co jest między zwojami sprężynki w środku.

    Co do programu to jeszcze muszę ogarnąć FMIC bo graty leżą już kupę czasu a nie mam jakoś kiedy się za to zabrać.

    Zastanawiam się czy też nie zmienić świec bo moje obecne Denso K20TT mają już ponad 20tys przebiegu. Jak zmieniać to na jakie bo czytałem że niektórzy polecają te BKR7E.

    Gregor czytałem gdzieś na necie że bawiłeś się zapłonem i dał fajne przyrosty zwłaszcza na LPG. Też mam LPG i zastanawiam się czy warto?? Może byś na PW opisał co i jak.

  7. #37

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Grupy: 115,118 - http://vaglog.rtnet.pl/czajkowiak_180523.html
    Grupy: 002,003 - http://vaglog.rtnet.pl/czajkowiak_180524.html
    Grupy: 020,031,033 - http://vaglog.rtnet.pl/czajkowiak_180525.html

    Możecie powiedzieć co jest nie tak?? Ogólne wszystko zamontowane jak wcześniej + dodatkowo FMIC i wczoraj nowe świece NGK dedykowane. Auto jak by słabo ciągnęło test szczelności robiony i niby jest ok ale za parę dni będę miał spray do sprawdzania nieszczelności to może coś więcej wyjdzie. W kanale 032 druga kolumna -5,5. Test pompy paliwa to około 1L na 60s niby mało ale nie wiem czemu. test to samo pokazuje na 4 różnych pompach i różnych kombinacjach nawet bezpośrednio z pompy paliwa na listwę wtryskową. Przez chwilę zamontowana była zewnętrzna pompa dodatkowo to naleciało 2L w 60s. Po 4 próbach testu paliwa samochód nie odpalił trzeba było ładować aku.
    Jakiś miesiąc temu może trochę więcej robiłem logi po założeniu FMIC to przepływka pokazywała 164

  8. #38

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    225
    Chyba szukasz problemu gdzieś gdzie go nie ma.

  9. #39

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Według mojego odczucia w czasie jazdy to czuć że jedzie gorzej. Dodatkowo przepływ z przepływki spadł około 10g/s od czasu kiedy zlogowałem samochód po montażu FMIC. Dodatkowo teraz po jeździ jak gaszę samochód to włączają mi się oba wentylatory i chodzą około 20s pomimo że na blacie sztywno 90 stopni i płyn w zbiorniczku jest. A jeżdżę mało i nie paluję samochodu. To samo było jak ostatnio wracała moja kobieta za kierownicą z grilla i po przejechaniu około 12km stylem emeryt do 100km/h samochód zgasiła i wentylatory też się włączyły.

    I jeszcze jedno pytanie. Mam analogowy zegar boost i od początku podciśnienie na jałowym pokazuje w okolicy -(0,8-0,9) a u znajomego ma cyfrowy i jest -0,6. Czy to po prostu różnica że zegary jeden analog a drugi cyfrowy czy coś u mnie jest nie tak ??

  10. #40

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Panowie mam do wymiany obecnie olej w silniku. Jako że robię to sam olej już i filtr mam dodatkowo mam też sylikon victor reinza do misek olejowych to opłaca się ściągnąć miskę i zobaczyć jak to tam wygląda ?? Niby lekko poci mi się na rogu miski ale nie leci z tego miejsca już od co najmniej 2 lat.
    Jak ściągać miskę to co poczyścić i posprawdzać tam ??

  11. #41
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Roboty jakos dużo niema, i odrazu smok sprawdzić/wyczyścić

  12. #42

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Miska zdjęta smok przeczyszczony chociaż nie trzeba było bo nie był zatkany. Był drożny w obie strony. Jak jutro zaleje olej i będzie gdzieś ciekło to się wq.. że na darmo rozbierałem

    Teraz na następny tydzień zostaje wymiana króćca od czujnika temperatury i od razu nowy płyn.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Panowie jakie logi zrobić lub co sprawdzić bo wczoraj po czyszczeniu N75 i złożeniu do kupy dodatkowo sprawdzona szczelność i usunięta mała nieszczelność auto na postoju pracuje tak dziwnie i widać jak zegar od boostu podskakuje czasem nawet o 0,1 do 0,2 w górę czyli jak mam teraz na nim 0,8 to zdarza się że dochodzi do 0,7 a nawet czasem do 0,6. Dodatkowo jest problem z odpalaniem zimny pali od pierwszego strzałą ale jak pojeździ chwilę i zgaszę to po paru minutach trzeba już dłużej pokręcić jak by coś mu było nie tak.

  13. #43
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Moze po czyszczeniu N75 jak go rozebrałeś składając go nie skleiłeś/nie złożyłeś dokładnie i dostaje sie powietrze , badz moze to głupie ale dobrze go podlaczyles ponownie ?

  14. #44

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Z tym ze tego n75 nie rozbieralem tylko psikalem w piego penetrusem i pidlaczalem 12v zeby sie otworzyl i zeby go przelac pozniej tak samo dmuchalem kompresorem zeby wydmuchac co sie da. Podlaczony jest tak jak byl czyli dlugim kruccem do tipa a te dwa co maja przeplyw caly czas tymi wezami co byly.

  15. #45

    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    zielony
    Posty
    125
    Panowie które bloki zlogować żeby sprawdzić n75 ?? Coś mi się knoci z doładowaniem i obstawiam n75 ale szkoda wydać 200zł po to żeby sprawdzić czy to to czy coś innego. Objawy takie są że auto przy spokojnej jeździe słabo się zbiera a przy max bucie doładowanie skacze od 0,4 do 0,8 aż do około 4-5tys obr i się stabilizuje na około 0,5-0,6. Sprawdziłem szczelność i jest ok nic nie słychać( ewentualnie może coś w odmie być ale nie dmucham więcej niż 0,5 bara na podpiętej odmie), sztanga na turbinie chodzi luźno, N75 po podpięciu pod 12v stuka więc cewka chyba ok rezystancja jak pamiętam to albo ponad 30 omów albo 300 omów. Zaworek w dwie strony spokojnie da się przedmuchać a w jedną przy mocnym dmuchaniu czuć że coś lekko przepuszcza ale nie słychać nic dopiero po podpięciu sprężarki 1bar słychać jak lekko coś świszczy ale bardzo słabo i po odpięciu sprężarki powietrze ucieka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •