Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: tuning Forge DV 007 za pomoca sprezynek - czy warto?

  1. #1
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248

    tuning Forge DV 007 za pomoca sprezynek - czy warto?

    Witanko!

    Zakupilem diverter Forge 007 (konkretnie o ten : http://www.ecodetuning.com/shop/cart...ct_detail&p=21 )

    Moja TT to 225q tylko po chipie i wydechu, reszta seria. I rodzi się pytanie - czy warto bawic sie w tuningowanie tego DV za pomocą spręzynek (tych : http://www.ecodetuning.com/shop/cart...&relate=1&p=24 ) czy olać to i zostawic tą sprezynke która fabrycznie siedzi w Forge DV007 ??
    Pozdrawiam!
    Pajak

  2. #2

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Ja troszeczkę tylko w temacie. Bardzo fajną cenę znalazłeś za tego DV, choć jak sobie przeliczyłem za przesyłkę to już mało fajnie wyszło. Nie wiem ile za przesyłkę do Polski Ci wyszło ale jeśli tyle co do UK to jak pisałem w moim poście jeżeli nie spieszy Ci się za bardzo to w marcu będę autem w Polsce i mógłbym Ci kilka rzeczy przywieźć - na pewno wyjdzie taniej
    ...

  3. #3
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez odeen
    Ja troszeczkę tylko w temacie. Bardzo fajną cenę znalazłeś za tego DV, choć jak sobie przeliczyłem za przesyłkę to już mało fajnie wyszło. Nie wiem ile za przesyłkę do Polski Ci wyszło ale jeśli tyle co do UK to jak pisałem w moim poście jeżeli nie spieszy Ci się za bardzo to w marcu będę autem w Polsce i mógłbym Ci kilka rzeczy przywieźć - na pewno wyjdzie taniej
    Te linki są tylko poglądowe - podałem je żeby pokazać o co mi chodzi w moim poście Ja ten zaworek zamawiałem gdzie indziej i osoba prywatna mi sprowadzała ze Stanów.

    Natomiast jestem bardzo wdzięczny za oferte pomocy w sprowadzeniu z UK , gdyż tak jak mówilem rozważam dokupienie jeszcze tych sprężynek i jeśli koledzy tutaj mi poradzą, że potrzeba mi tych sprężyn, to wtedy na pewno się do Ciebie zglosze!
    Pozdrawiam!
    Pajak

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Mysle ze po chipie powinienes miec doladowanie odpowiadajace zoltej sprezynie , reszta pewnie nie bedzie Ci nigdy potrzebna..
    Zmieniajac sprezyne na troche mocniejsza zyskasz tyle ze max doladowanie bedzie sie pojawialo troche szybciej i przy trocge mniejszym otwarciu przepustnicy ...
    Jednak podobny efekt uzyskasz podkladajac pod obecna sprezyne podkladke o wym 4-5 mm , koszt kilka groszy
    Nie wiem czy wiesz o tym ale na wszelki wypadek dodam ze DV tego typu wymagaja serwisowania.
    Co ok 6miesiecy trzeba go wyjac , rozkrecic , wyczyscic i przesmarowac od nowa najlepiej syntetycznym smarem Mobil


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Mysle ze po chipie powinienes miec doladowanie odpowiadajace zoltej sprezynie , reszta pewnie nie bedzie Ci nigdy potrzebna..
    Zmieniajac sprezyne na troche mocniejsza zyskasz tyle ze max doladowanie bedzie sie pojawialo troche szybciej i przy trocge mniejszym otwarciu przepustnicy ...
    Jednak podobny efekt uzyskasz podkladajac pod obecna sprezyne podkladke o wym 4-5 mm , koszt kilka groszy
    Nie wiem czy wiesz o tym ale na wszelki wypadek dodam ze DV tego typu wymagaja serwisowania.
    Co ok 6miesiecy trzeba go wyjac , rozkrecic , wyczyscic i przesmarowac od nowa najlepiej syntetycznym smarem Mobil
    Pozdrawiam
    no wlasnie tak sie zastanawiam czy wystarczy mi ta podkladka pod normalna sprezyne jaka jest dostarczona z Forge DV, bo mam takie podkladki (te od tych sprezyn) a nie mam samych zamiennych sprezyn (zoltej ani zadnej innej) wiec bym musial specjalnie zamawiac...

    a Ty u siebie jak masz roozwiązane? zmieniales sprezyne, czy stosowales podkladke pod "normalna" sprezyne, czy wogole nic?

    PS: co do serwisowania DV to wszystko wiem i jestem swiadom.
    Pozdrawiam!
    Pajak

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ja mialem DV Hyperbost ktorego konstrukcja jest bardzo podobna do Forge , mialem w 2 podkladki po 2,5 mm
    Bylem zadowolony z efektu..
    Terzaz mam najnowszy wynalazek APR R1 ....Hyperbost-a mam jako zapasowy w razie czego..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Wysunięcie płyty z RNS-E za pomocą VCDS
    Przez Ernest w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-10-2016, 16:06
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-03-2016, 22:08
  3. 600 koni w 1.8T za pomocą KIT'u ???
    Przez maehix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-08-2014, 14:04
  4. Forge 007P DV vs. Forge Splitter Combination DV/BOV
    Przez Bartosz w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 20:32
  5. Tuning silnika 2.0 TFSI z podstawowej TT MK2 (TUNING 200 PS)
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-10-2007, 11:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •